Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Barbitortát szeretnék sütni! fórum

Barbitortát szeretnék sütni! (beszélgetős fórum)


9. Hoxa
2008. márc. 19. 18:30
Szuper lett a torta, én is gratulálok! :)
8. szanád (válaszként erre: 7. - Lufikisegér)
2008. márc. 19. 14:01

Gratulálok, nagyon szép lett,

biztos nagy sikere volt !!!!

2008. márc. 19. 13:06

kÖSZÖNÖM TANÁCSOKAT!

Megsütöttem atortát de nem remekmű lett az unokám örűlt nagyon.tettemfel az adatlapomra képet.

Igen hulalát használtam és málnaarómával szineztem.

Sajna errefelé még nemláttam marcipántömbött,sokat olvasgatok topikokat ,de itt mifelénk még nemláttam.Azzal szerettem volna elkészíteni.

,További szépnapot Ili

6. szanád (válaszként erre: 3. - Lufikisegér)
2008. márc. 17. 20:00

most nézem hogy egy pár napos topik ez , na nem baj

kép van róla ?

gratulálok !!!!

5. szanád (válaszként erre: 1. - Lufikisegér)
2008. márc. 17. 19:58

egy tanáűcs ha ilyet akarsz csinálni ,süssél egy tortakarikát és egy kuglófformában piskótát .

ezeket tudod tölteni és a közepébe belenyomni a babát,

Én amikor ilyet csináltam akkor wind-habbal készítettem el a szoknyát , de mivel ez a hab elkészítése nagy gyakorlatot igényel így ezt le sem írom hogy készül.

Ajánlom hogy esetleg hulala habot jó keményre felvered és csillagcsöves habzsáakkal megcsinálod a szoknya részt amit díszíthetsz is.

ha van még kérdésed akkor írjál

4. szanád (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2008. márc. 17. 19:53

nem kell porfesték ,mert a folyékony amit olyan műanyagban lehet venni mint az aromákat ,

metroban ,corában .tescoban lehet venni marcipán tomböt, szineset is, egy tortához minimum fél kiló kell,porcukorban tudod nyújtani ,

2008. márc. 17. 19:45

Köszönöm a tanécsokat sikeresen megsütöttem atortát az unokám nagyon boldog volt.

Mégegyszer köszönöm

2. Hoxa
2008. márc. 12. 11:44
Szia!

Épp most vagyok túl egy vonat tortán. :)))
A tapasztalatom a következő, több boltban is kapható marcipán tömb, kb 550-600 Forintba kerül, de nagyon kevésre elég, tehát egy tortához feltétlenül több darabot vegyél. Többféle színben is van.
Azt hallottam, hogy a metro áruházban van natúr színű, de nagyobb kiszerelés. Azt azonban színezni kell, amihez speciális poralakú színezőt kell beszerezni, ami nem egyszerű.

A kinyújtáshoz elég nagy fizikai erő kell, de szépen meg lehet csinálni. Porcukrot kell alá hinteni, nem lisztet! Én azt hittem jobban le fog ragadni, de nem volt vészes.
Nyújtás előtt gyúrd össze a kisebb tömböket, ha nagyobb darab kell, mert a toldás-foltozás meglátszik rajta.

Ötleteket én a google képekből merítettem. Kattints ide a barbie-s képekhez. Nézz szét, hátha inspirálnak téged is a képek. :))))

Remélem tudtam segíteni, én is nagyon lelkesen vágtam bele a vonat torta készítésbe, és nem bántam meg. Látszott, hogy házi készítésű, de a szeretetem is benne volt, és nagyon büszke voltam rá.

Itt egy kép róla:
2008. márc. 12. 06:44
Az unokámnak szeretnék barbitortát sütni és marcipánnal szeretném bevonni,holtudnék marcipánlapot vásárolni.? Amit nyújtani lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook