Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha szeretnék teherbe esni egy nőgyógyász milyen vizsgálatokat végez el rajtam? fórum

Ha szeretnék teherbe esni egy nőgyógyász milyen vizsgálatokat végez el rajtam? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 31. 15:32
az én dokim egy angyal...amikor elmentem hozzá az évi rákszűrásre és elmondtam h babát szeretnénk,a rendes vizsgálat,az uh és vérvétel mellett levett három kenetet ,hogy kiszűrje a mikoplazma,ureaplaza...és nem tudom mi szűrésére is.szerinte ezek későb gondot okozhatnának,és jobb előbb,még nem terhesen átesni az antibiotikumokon...
2013. aug. 13. 14:49
Én is pont így voltam múlt hónapban. Nekem még ultrahang-vizsgálat sem volt. Csak sima manuális vizsgálat és kérésemre rákszűrés (mert kevesebb mint 1 éve volt az utolsó). Amúgy ha most terveztek nekiállni próbálkozni, akkor csak sok szerencsét kívánnak. Én is azt hittem, hogy történik majd valami extra, de amíg nem mutatsz fel minimum fél éves sikertelenséget (és kívánom, hogy ne juss el fél évig), addig nem foglalkoznak különösebben a dologgal. Sok sikert :-)
2013. aug. 13. 13:54
Ha most kezditek, akkor rákszűrés, plusz uh, és hajrá.
2013. aug. 13. 12:38
Szerintem rákszűrés,ultrahang és ennyi.Több nem is kell,majd esetleg csak akkor ha nem sikerülne teherbe esned.
2013. aug. 13. 11:50

Attól függ? mikor kezdtétek a babaprojektet? ha most akkor csak megvizsgál, meg csinál egy uh-t

ha régebb óta, akkor először is elküldi a párodat egy spermavizsgálatra, majd neked lesz vérvétel, nézik a hormonjaidat és lesz átjárhatósági vizsgálat

de ezeket csak úgy 1 év sikertelenség után szokták megnézni

sok esetben nőgyógyász nem is néz hormonsort

3. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. aug. 13. 11:40
Ja és persze alapvizsgálatok, rákszűrés, ultrahang stb.
2. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. aug. 13. 11:38
Hormonszintmérés vérvétellel, amiből meg tudja mondani, hogy ha nincs peteérésed. Majd, ha minden rendben és 1-2 éven belül nincs teherbeesés, akkor petevezeték átjárhatóságot is néznek. Partnert is meg szokták ilyenkor már vizsgálni (spermaszám, aktivitás stb.), ha letelik a várakozási idő.
2013. aug. 13. 11:35
Lényeg, hogy ma megyek nőgyógyászhoz az éves rákszűrésre és jelezni szeretném, hogy babát szeretnénk. Ilyenkor Ő milyen vizsgálatokat végez el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook