Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Időszakos böjt. Valaki hallott már róla, csinálta/csinálja? fórum

Időszakos böjt. Valaki hallott már róla, csinálta/csinálja? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 14. 16:25
Rendben, köszönöm!
2013. szept. 14. 13:27
Csak amikor megnyitod a linket, töröld ki azt a szóközt a "szalkasitas" szóban, amit az "s" és az "i" közé rak valamiért ez a hülye rendszer.
2013. szept. 14. 13:25

Olvasd el ezt, és eszerint állítsd össze az étkezésedet. Van benne mintaétrend is:


[link]

20. 6a2be15c0a (válaszként erre: 19. - Prosthetic)
2013. szept. 13. 20:45

Rendben, köszönöm!

Egyébként elolvastam, csak ma, mert tegnap nem volt túl sok időm, és azt kell mondjam, meggyőzött. Bár a kérdésemre nem kaptam választ, lehet, hogy le kell mondjak erről az ötletről.

És akkor Te mit ajánlanál? Mikor, mennyit, mit egyek? 25-26 kilót szeretnék leadni...

Ja... és akkor sincs igazad, mert bár lustának lusta vagyok, én a Updatetől kezdve minden hasonlót csak kamumarketingnek tartok! :)

19. prosthetic (válaszként erre: 18. - 6a2be15c0a)
2013. szept. 13. 19:02

Az időszakos böjtölésről szóló cikket nézd, abban nincsen semmi edzésterv, csak a felette lévő újabb cikkben.


Azért gondolom tipikus női hozzáállásnak, mert ez a tapasztalatom, hogy ha az orruk elé tolsz egy jó cikket, vagy írást arról, hogy mit is kéne csinálniuk mondjuk ahhoz, hogy zsírt égessenek, akkor nem képesek elolvasni. Inkább felülnek valami hülyeségnek, mint mondjuk a káposztaleves diéta, mert az egyszerűbben volt megfogalmazva: "Egyél mindennap káposztalevest két hétig!"


Hobbi szinten testépítek már egy jó ideje, foglalkozom a táplálkozással ehhez kapcsolódóan és képzem magam a témában autodidakta módon, az átlagnál jóval mélyebben és alaposabban.

18. 6a2be15c0a (válaszként erre: 16. - Prosthetic)
2013. szept. 13. 16:48

Egyébként Te testépítő, orvos, edző, vagy ilyesmi vagy? Van közöd a dologhoz, vagy csak az alapján mondod, amit olvastál?

(Nem rossz szándékból kérdezem, komolyan érdekel, csak interneten minden máshogy sül el...)

17. 6a2be15c0a (válaszként erre: 16. - Prosthetic)
2013. szept. 13. 16:29

Nincs igazad. Ne általánosíts, az egy nagyon rossz dolog. Igen, én lusta vagyok, de miért is lenne ez "tipikus női hozzáállás"? Kérlek magyarázd el nekem, ha gondolod akár 2 oldalban is, ígérem el fogom olvasni!

Egyébként meg belenéztem, viszont mindenhol edzéstervet láttam, nekem pedig nem az kell, de most hogy ilyen szépen kéred, megnézem alaposan!

Még egyszer köszönöm! :)

2013. szept. 12. 21:51
Ott a cikk, amit linkeltem, abban mindenre választ kaphatsz, de gondolom egy kommentnél hosszabb terjedelmű írást már lusta vagy elolvasni. Tipikus női hozzáállás...
2013. szept. 12. 19:06

Köszönöm nektek!! :)

Igazából arra lennék még kíváncsi, hogy mi van akkor, ha ezt a harcosok étrendjét követem addig, amíg fogyózok, ami kábé egy év. Utána pedig visszaállok a normál étrendre, ami nálam mondjuk kevés reggeli és ebéd-vacsi nagyjából ugyanannyi?! Nem fogok hízni, vagy nem viseli meg a szervezetem?

2013. szept. 12. 18:32

Itt egy jó cikk az időszakos böjtölésről:


[link]


Ebből megtudhatod az igazságot arról, hogy valóban hatékony-e.

13. Glori33 (válaszként erre: 8. - 6a2be15c0a)
2013. aug. 13. 11:00

Leangains: 16 óra 0kcal, 8 óra túlevés. (A nőkkel azt olvastam megengedőbbek, ott 14/10.:)

Inkább sportolók használják, gondosan megtervezve a túlevésnél alkalmazott tápanyagarányt, ami különbözik edzés- és pihinapokon.


A harcosok étrendje ezzel szemben 20 óra irányított böjt (megengedett nyers zöldség, gyümölcs, könnyű fehérje - pl. joghurt, kefir) és 4 óra túlevés, 3 nagyon egyszerű szabállyal a sorrendre vonatkozóan. Ehhez is előnyös a sport és itt is ugyanúgy érvényesülnek a böjt jótékony hatásai.


A leangainsről nincsenek tapasztalataim, nekem kicsit durvának tűnik, hogy 16 óráig egyáltalán semmit.


A harcosról még :) nincs sok, de az pozitív.

Volt itt is egy fórum és fb-on van egy csoport (utánaolvashatsz a hatásnak).. ez a másik előnye, hogy Magyarországon jobban elterjedt, ott a könyv is..stb.


A lényeg azért kb. ugyanaz, gondolom a hatás is, csak hagyj időt magadnak az átállásra, ha kell, fokozatosan szoktasd magad hozzá (bár van, akit egyáltalán nem visel meg:).


Remélem, tudtam segíteni.

12. ericika2 (válaszként erre: 11. - 9892d65728)
2013. aug. 13. 07:02

Ez az "egyél, amíg van" valóban evolúciós parancs a testnek, és a másik oldalon ott van, ahogy írod a tudatalatti kíméletlen befolyásolása reklámokkal, meghatározott "lifestyle"-lal, ...


Egyébként írtam, hogy csináltam ezt. Szóval csak egy hétig tartott, észrevettem magamon, hogy az evős napokon valahogy többet ettem, mintha be akartam volna pótolni a kieső napokat is.

Egyébként könnyebb egy hosszú böjtöt (2 hét léböjt volt a leghosszabb, amit csináltam), mint ilyen megszakított böjtöt csinálni szerintem.

2013. aug. 13. 06:37

Pasi vagyok, tehát mindenre alkalmatlan is..

ezt bizonyítja, hogy ezt a böjt szerű étkezést képtelen vagyok követni...jó lenne, de nem megy..

az evolúció során bizony az eddig ismert kezdetektől így éltek őseink...egyszer ettek(valamit) egyszer nem..na ez utóbbi többször volt. ezt tudván azt hisszük, menni fog, mert eleinknek több százezer éves rutinja van az éhezésben.nem, sajnos nem megy.mert jóformán mindenhol csak esznek...filmben, reklámban, a szomszédtól a szél áthozza a fínom töltöttpaprika, sült oldalas, babgulyás, stb illatát. nosza a gyomorból megjön a jelzés, irány a kamra.

a civilizációval együttjár a (sok)evés nagy lehetősége, és tudat alatt az evolúciós jelzés könyörtelensége: egyél, amíg van...


nos ehhez baromi akaraterő kell..nekem nincs..diétázom, csak 4 kiló feleslegem van, amitől nem tudok megszabadulni...nos, a böjt?...na, az nem megy...éhezni soha!


akinek az éhezéshez van ereje, az előtt tisztelettel meghajlok...mert egy jellem.. én nem.

2013. aug. 12. 21:52

Én egy időben csináltam a "10in2"-t. 1=evés, 0=böjt in2= ezt 2 nap alatt.

Tehát egy nap eszik valaki, egy nap nem.

Lelkierő kell hozzá, az eredmény 3-4 hét után látszik.

Párom főnöke 3 hónap alatt majd 20 kilót fogyott vele, kb. 10 évvel fiatalabbnak nézett ki. Szóval az oxidáció csökentése fiatalító hatású is.

Bernard Ludwig alapította Ausztriában ezt az irányzatot, ő már hat éve ezt követi, és nem is akarja feladni.

9. 6a2be15c0a (válaszként erre: 8. - 6a2be15c0a)
2013. aug. 12. 21:26
Olvastam a harcosok étrendjéről is, de konkrétan az érdekelne, hogy ezt csak pár hónapig is lehet tartani??
8. 6a2be15c0a (válaszként erre: 6. - F3000dc5ef)
2013. aug. 12. 21:25
Ez azt hiszem az is. A 16 óra az alulevés és a 8 óra túlevés... Tapasztalat??
7. b486c9cf7d (válaszként erre: 3. - 6a2be15c0a)
2013. aug. 12. 20:55

Igen. Nekem meg egy oram lenne enni :)

De mar nem fogok. Torekszem a minel kisebb idosavra, amiben eszem.

6. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - 6a2be15c0a)
2013. aug. 12. 20:16

?

Én szinte mindennap böjtölök. Harcos étrend. Ez valami hasonló?

5. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 3. - 6a2be15c0a)
2013. aug. 12. 20:00
ez mit jelent???
2013. aug. 12. 19:42
A bojtnek spirituals ertelemben nem a fogyas a celja, hanem onuralom a kivansagok, vagyak felett; lemondok a husrol, a csokoladerol, sutemenyrol, stb.
2013. aug. 12. 19:38
Én a "16/8"-asra gondolok.
2013. aug. 12. 19:32
szinte minden fogyokurazo ezt csinalja;
2013. aug. 12. 19:25
Időszakos böjt. Valaki hallot már róla, csinálta/csinálja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook