Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertben járva. fórum

Kertben járva. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
337. 9a57973fa3 (válaszként erre: 335. - Kertember)
2014. nov. 4. 08:23

Kedves Kertember!


Köszönöm szépen a segítségedet,hát akkor túl sok módón nem lehet tőlük megszabadulni ezek szerint.


Egyelőre a fahamu és tojáshéj összetörve beválik,és ha deszkát teszek a saláták mellé az alá bemásznak,egy tálba összegyűjtöm őket és besózom.


Várom a cikket! :)

336. fe80e17aca (válaszként erre: 335. - Kertember)
2014. okt. 31. 16:04

Tulajdonképpen azt akartam leìrni, hogy ezek a meztelen csigák nagyon szeretik a hùsos illatù dolgokat is...

Védekezésem ellenük a szárazsság, meg az összefogdosásuk....


Várom a cikkedet ez ügyben is....😊

335. Kertember (válaszként erre: 329. - 9a57973fa3)
2014. okt. 28. 21:32

Kedves Kékcinege!


Sok kertbarátnak okoznak nagy gondot, és még mennyien fognak csatlakozni ehhez a táborhoz. Nagyon szívós dögök ezek a sárga nyáladzó lények. Én drasztikus biokertet művelek, ennek megfelelően megpróbálom őket bio módon észre téríteni, ha pedig nem megy, akkor drasztikus bio módon kiirtom őket. A kiirtás annyit tesz, hogy egy metszőollóval körbejárom a kertet öntözés után szürkületkor, vagy esős időben, és elvágom őket. Ez jól működik a nagy példányoknál, de a piciknél igen csak haszontalan, és bizony ezek a picik rendesen haza tudják vágni a salátát.

A bio módon észre térítés egy összetett folyamat, ami nálam működik a metszőollóval kombinálva.:)

megpróbálom a lényegét elírni egy cikkecskébe, és feltenni ide a cikkek közé. Ha megleszek vele, akkor írok ide értesítést.

Lényege az, hogy Ők sem csak kártevők a kertben, hanem részben élelmek, részben segítők. És ezt ki kell használnunk.

2014. okt. 24. 06:39
Talajfertőtlenítést ősszel nem érdemes. Vagy mégis, akkor mivel? Fa hamun kívűl egyéb érdekelne. Akár vegyszermentes.
2014. okt. 23. 12:31
NAgyon szeretik a macska-és a kutya tápokat...olyankor összedtem, s zacskóba bezárva kidobtam őket a kukába.Mindezt, naplemente után tettem...😬
2014. okt. 23. 11:59
pézsmakacsa vagy némakacsa a legjobb meztelencsigák ellen, illetve ha olyan helyen van, akkor jó alaposan megsózni a dögöket
331. 9a57973fa3 (válaszként erre: 330. - Forrest2010)
2014. okt. 20. 09:45
Akkor már ketten vagyunk,akik a válaszra várunk!
2014. okt. 20. 06:34
H mit lehetne tenni ellenük arr én is várom a jó ötleteket , tele velük a kertünk + a pupom ! Minden összemásznak , összerágnak , pláne a rozsdavörös spanyol csiga egy förtelmes dög !
2014. okt. 16. 15:21

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni Kertember!

De ha más is tud,kérem írjon!


Tavaly még ilyen gondom nem volt,de elköltöztünk,és ott ahol most kezdtem el kertészkedni nagyon sok meztelen csiga van.

Ami tippeket eddig kaptam azok a következőek:

Fahamuval kell körbe szórni a növények mellett a földet.

A növényekre pedig kévézaccot.


Olyanok írjanak kérem,akik megtapasztalták mivel lehet őket hatásosan távoltartani a kultúrnövényektől.

328. fe80e17aca (válaszként erre: 324. - Forrest2010)
2014. okt. 15. 23:07

Nem bírom már meginni a csalán-teát meg a mentaféléket sem...irritálnak felsőbb fokon... (valószínűleg a szálló pollenjére lettem érzékenyebb az utóbbi időben)

:)

327. fe80e17aca (válaszként erre: 326. - Nanda)
2014. okt. 15. 19:47

A lótrágya az sokkal erősebb hatóanyagokkal rendelkezik mint a marha..., ugyan ez a felállás ebből szempontból nézve a többi állati trágyákkal szemben is kimondom.


A Marhának a trágyája: az összetett gyomor emésztéséből és a szalmának a keverékéből származik. ,- érett kecskesajthoz hasonlítom, mert egy picinyke édeskés illatot is lehet érezni.


(Lazítás közben vedd magadhoz a tápanyagot és a vizet is...-mondja sokszor a trágya...)

DDD

326. Nanda (válaszként erre: 323. - Fe80e17aca)
2014. okt. 14. 19:24
Mi lótrágyát szereztünk be a kertünkbe!:)
325. bnedora (válaszként erre: 323. - Fe80e17aca)
2014. okt. 14. 18:19
Régebben mi is használtuk egész nyáron, és nagyon jó volt. A csalánlébe lehet még tenni káposztaleveleket is.
324. forrest2010 (válaszként erre: 323. - Fe80e17aca)
2014. okt. 14. 18:13
Akkor nem bírod a csalánteát se meginni ? / a kedvencem / én is csalánlével locsolgattam a hortenziáimat , de akkor nekem mázlim van , mert nem érzek szagokat , legalábbis nem sokat érzek belőlük .
323. fe80e17aca (válaszként erre: 313. - Töprengő)
2014. okt. 14. 16:18

Nekem bejött az áztatott csalán lé, hígítva permetszerűen kilocsolva. Egy-két évig ezzel locsoltam, de annyira büdös volt, hogy már a szagától is rosszul voltam...

A növények imádták.


Már nem csinálom, mert hányok tőle akkor is ha aprítom a csalánt, valahogy nem egyezünk össze. Most saját komposztot használok talajjavításra, meg műtrágyát(foszfor- nitrogén és vasgálic keverékét). Hát vannak még problémák...A zöldséges kertben, meg a fűszereknél ezeket a műtrágyákat mellőzöm, ha már kikeltek.


Most újra a tehéntrágyára hajazok vissza...remélem sikerül beszereznem.

322. Kertember (válaszként erre: 321. - Jozsi.38)
2014. jún. 3. 08:54
Nálam minden bio egykori hagyományos védekezés megbukik, így ez a fahamus módszer is. Vígan élnek a sárgarépa és hagymalegyek is. Másként küzdök ellenük, de nem vegyszerekkel.
321. jozsi.38 (válaszként erre: 316. - Nanda)
2014. jún. 2. 16:57
kukac a sárgarépában ellen, de a hagymára is bejött eddig az évek alatt az, hogy szántás előtt a helyét, ahova vetni akarjuk a répát, illetve duggatni a hagymát, beszórjuk fahamuval. azóta nincs ilyen problémánk. de csak és kizárólag fahamu a jó, szénnek a hamuja már nem!
320. Nanda (válaszként erre: 319. - Kertember)
2014. jún. 2. 16:54
Én tavaly vettem,de elfelejtettem kirakni.Azt hiszem ezek után nem is fogok kitenni ilyet.
319. Kertember (válaszként erre: 318. - Bnedora)
2014. jún. 2. 11:32

Szia!


Erről eddig nem is hallottam. Talán nem a színre megy a rozsdafarkú, hanem a bele ragadt állatokra röppen rá. Szerencsére én nem így védekezem. Nálam bio minden. A madarak is bio állatokkal táplálkoznak.:)

318. bnedora
2014. máj. 30. 16:33

Sziasztok!

Szeretném felhívni mindenki figyelmét arra, hogy aki sárga lapot használ a kertben bogarak összegyűjtésére, az ne használja ezt, mert sajnos nem csak legyeket, bogarakat, hanem a rozsdafarkú madarakat is csapdába csalja. Nálunk eddig 1 madárkát pusztított el, egy másiknak a szárnytollait szedte le.

2014. máj. 8. 14:11

[link]

[link]

Ezeken kívűl jó pár oldalba botlottam. Ezt a kettő oldalt mentettem el magamnak, azért tudom....

káliszappant, kénes dolgok. sőt valahol rézdrót segítségét vették igénybe. fémtolvalyok felfedezik, az egész beleölt melónak annyi...

mospi... lett permetezve 2 alkalommal. krumplibogarat nem láttunk, hagy - fokhagyma is kezd szép zöld lenni. nem hinném hogy a multkori esőzések lettek volna a fő segítség... krumpli is hamarosan virágzik, akkor nem akarunk.

Szeretnék nem ilyen löttyökkel. de a bőség zavara van ott is hogy mit mivel párosítsak...

ráadásul írjátok, réges rég még beváltak ezek a dolgok..

vetésfofgót is próbálok, ahogy már írtam róla lejjebb valahol.

keresgélek, de sajna győzedelmeskedik a vegyi anyag....

ja a répakukacra egyszerűbbet hallottam. locsolni. kukac a nedvességet szereti azért megy bele.

idős néni mondta.

316. Nanda (válaszként erre: 315. - Kertember)
2014. máj. 8. 12:20

Én minden évben a hagymát és a sárgarépát váltakozó sorba vetem,mégsem zavarja sem a hagymalegyet,sem a répában növő kukacot!:(

A levendula elűzi a levéltetűt a rózsáról sem jött be sajnos!:(

315. Kertember (válaszként erre: 314. - Nanda)
2014. máj. 8. 11:39
A remény hal meg utoljára. Bizonyára volt, vagy még talán van is alapja ezeknek a hasznos tanácsoknak. Sajnos amióta ezeket leírták azóta olyan sokat változott a világ, benne a természet is. A kertek sem olyanok, mint régen, ezért az ősi hasznos biotanácsok közül kevés a valóban hatásos. nekem pl. most a hagyma a rebarbara, és az őszi vetésű, hatalmas sárgarépa között van. A hagymalegyet ez abszolúte nem zavarja. Éhes szegény, és, ha a kaja pont a rebarbara mellett van, akkor oda fog menni enni. Ma már másként kell biokertészkedni, mint 20 évvel ezelőtt.
314. Nanda (válaszként erre: 313. - Töprengő)
2014. máj. 8. 11:25

Nem tudom ezt olvastad-e?:

[link]


" A hagymalégy első nemzedékeinek rajzása április végén május elején történik. Védekezés: vegyeskultúra sárgarépával, a dughagymát beszórni kőzetőrleménnyel. Permetezés varádics, ürömfű forrázattal, erős fertőzés esetén réztartalmú szert használjunk. Peronoszpóra ellen réztartalmú szereket, a hagymalégy ellen rebarbaralevet használjunk."


Mondjuk azt én sem találtam meg miből mennyi kell pl. egy forrázathoz.

2014. máj. 8. 09:37

Rakás oldalt elolvastam, " növényi eredetű permetszert " kártevők ellen. Ez fogllkoztat manapság.

Nem sokra mentem az infókkal. :(( Nem derült ki az, amit kerestem.

Krumplibogár, paraidocsvész, és levéltetű volt eddig.

Milyen növényt áztassak be, és mennyit?

Max 15 l a teljes higítólé... 1 permetező kannányi...

Csalán, lestyán, vérehullatú fecskefű az akad a kertbe...

2014. ápr. 20. 20:40
" Növényeink napló " pár kép. Szerintem a hagyma légy műve :((
311. kleeri (válaszként erre: 302. - Kertember)
2014. ápr. 20. 13:28

köszönöm, azt hiszem a sok víz és a nap

most leszedtem a szárazabbakat, amelyik kisebb részen volt száradt, azt megcsiptem, most várom a hatást,

közben virágostól is kérdeztem, ő is azt mondta, hogy inkább árnyék, mint nap

2014. ápr. 19. 20:07

Piacon nálunk is árulnak gombát. Fehár szép nagyok, de az aprókat is jól fel lehet használni.

Hüvelkujjnyi nagyokat, alaposan megmosni, és rántani... Én egy jó párat betettem a liszbe, egyszerre. Klasszul át lehet forgatni. Tojásnál se macerásabb forgatni utána meg a morzsa se maradhat el.

Zsiradékba amikor már sül, kicsit megmozgatod a serpenyőt, szinte saját magátol forog.

Én nagyon csíptem csinálni. :)

Elég rég csináltam, most hogy írtad eszembe jutott :))

Valaki ismerősöm szert tett ilyen trágyára, és nekik is volt még rajta utána is. ( hogy elfelejtettem ezt, öregszem )

2014. ápr. 19. 06:18
Végül a férjem határozott kérésére elkészítettem, viszont csak Ő evett belőle... :-) Semmi baja.... :-))
2014. ápr. 18. 20:42

Szerintem ehető.. VÉTEK kidobni.

Hisz a piacon azt árulják 400 - 500 ft körül van.

Szerintem remek trágya az a földnek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook