Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmód váltás! fórum

Életmód váltás! (beszélgetős fórum)


2013. aug. 12. 17:18

Én azért nem használok édesítőt, mert a váltással az ízlelésem is megváltozott. Már nagyon ritkán kívánok meg valami édeset, akkor is lehetőleg zabpelyhes müzlit (nam boltit) eszem valamilyen édesebb gyümölccsel. Ha mégsem, akkor simán elfogyasztom azt a kevés cukrot.

Ha a kezdetben cukrozott dolgokat helyettesítettem volna édesítővel, akkor fenntartanám ugyanazt az édes íz-fokozatot, és nem változna semmi, ugyanúgy kívánnám az édes ízt, mert az bizonyos fokig addiktív.

Mindez nem vonatkozik sem a napi kávémra, sem a teámra, ezeket hosszú évek óta édesítés nélkül iszom.


A paleo nem vonz, mert nekem túl nagy a hús aránya benne. És a gabonaféléket igenis fontosnak tartom, a zsírt már kevésbé. De kétségtelen, hogy anyagcsere-megbetegedésekben használt a paleora való váltás az ismerősök körében. (Cukorbetegség, ételfajták iránti intolerancia.)

A sóbevitelt eleve nem kellett sokat csökkentenem, mert nem sózok túlzottan, és nem fogyasztok készételeket, gyorsételeket, gyári zacskós dolgokat, de felvágottakat sem.

13. HMF83 (válaszként erre: 1. - Dyna22)
2013. aug. 12. 16:44

Hát szerintem tudatos életmódot akarsz folytatni, akkor az első a mozgás legyen, illetve betartani hogy hányszor eszel egy nap, és mennyit.


Tehát többször keveset, és estefelé egyre kevesebbet ennyi a titok.


Ha nem akarsz fogyni, egyetek nyugodtan bármit, csak ésszel.Tehát odafigyelni a ch, fehérje, zsír bevitelre,rostok, folyadék...


Csodadiétákat én elfelejteném, meg a sablondumákat amiket puffogatnak, de megmagyarázni nem tudják...nagyon sokmindent írnak újságokban, de nem megbízható, ráadásul a szakirodalom is egyeseknél mást jelent.


Amit elismerek, hogy csökkenteni kell bevitel szempontjából az a só, illetve a ch..

Azonkívül bármit nyugodtan.

12. 327c6c9b63 (válaszként erre: 1. - Dyna22)
2013. aug. 12. 16:33
A nagy adagokat kell száműzni az étrendből, megtartva (vagy bevezetve) a minél nagyobb változatosságot.
2013. aug. 12. 16:30

Szia!

Eloszor is sok sikert nektek :)

Szerintem olvasgass naplokat itt a hoxan, sok sikeres eletmod valto van itt, akiktol jo otleteket olvashatsz.

Ahogyan te is megfogalmaztad, egeszsegesen elni a mai vilagban csak a lehetosegekhez kepest lehet.

Nem muszaj egybol bekemenyiteni, mert az konnyen kedvet szegi az embernek.

Ha tenyleg a 0-rol indultok, eleinte elegendo lehet nehany kisebb valtozas, aztan szepen fokozatosan.

En szemely szerint azt javaslom, hogy probaljatok meg mellozni a "kesz" cuccokat.

Alapanyagokat vasaroljatok es magatok keszitsetek az etelt. Alap tejtermekek, natur husok, halak, friss zoldsegek, gyumolcsok, fuszerek es nem fuszerkeverekek, sok zacskos lo*@sz kilove, ugyanez igaz a szoszokra. Tele mesterseges izfokozokkal, tartositoszerekkel, cukorral, sokkal tobb soval, mint kellene.

Termeszetes edesitoket ajanlok, mint a stevia, eritritol, xilit.

A sofogyasztas is legyen mertekletes.

Rengeteg folyadekot javasolt, peldaul asvanyviz es tea formajaban. Termeszetesen cukor nelkul.

A gyogyteak rendkivul jo hatasuak.

Na most, en nem tudom, hogy fogyni is szeretnetek-e vagy csak egeszsegesebb eletre vagytok, de en mindenkeppen mersekelnem a finomitott feher lisztbol keszult termekek fogyasztasat is.

A sport elengedhetetlen reszet kepezi az egeszsegtudatos eletmodnak.

Ha semmit nem mozogtatok, akkor eleinte a keves is sokat jelent. Barmi jobb, mint a semmi.

Az idore pedig azt tudom mondani, hogy mindenkinek arra van ideje, amire szakit. Dontsd el, mit is szeretnel igazan.

A lenyeg, hogy ezzel az egesszel rosszul nem jarhatsz, csakis jol.

Megegyszer sok sikert! :)

10. Dyna22 (válaszként erre: 8. - 388b941089)
2013. aug. 12. 16:29
Ez nem csupán a fogyásról szól,hanem inkább az egészségesebb életről,de azért majd megpróbálunk többet mozogni.
9. Dyna22 (válaszként erre: 7. - Ancianci)
2013. aug. 12. 16:28
Köszönöm szépen!Igen,így együtt könnyebb és jobb.
8. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Dyna22)
2013. aug. 12. 16:24
Az kevés ahhoz, ha fogyni is akartok.:)
2013. aug. 12. 16:24
na kicsit össze vissza lett az írásom, de a lényeg benne van:)))
6. Dyna22 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2013. aug. 12. 16:23
Ez jól hangzik!Köszönöm! :)
2013. aug. 12. 16:23

Szia, én is a peleot ajánlom nektek:))Nem kell mindig mindent betartani amit olvasol majd szépen magatokra igazítod a napok, hetek során..Így hogy a pároddal csinálod tök élvezetes is lehet:))


Itt a hoxán sok életmódváltós naplót találsz, érdemes olvasgatni, még érdemesebb írni egyet a ti haladásotokról:))


Tök klassz, hogy a pároddal együtt kezdtek bele az új életbe...

2013. aug. 12. 16:17

Szia!

Én is váltottam, azaz visszaváltottam hosszú idő után.

Magamból indulok ki, én nem kedvelem az előírt étrendeket, és eleve tiltakozom bármiféle tilalom ellen.

Igyekszem minél természetesenbb élelmiszert vásárolni, ezen belül is lehetőleg magyar termékeket. Joghurtot, kefirt csak magyart és naturt veszek például, és magam teszek bele gyümölcsöt, ha gyümölcsösen szeretném enni.

Nem fog újdonságként hatni, de én a finomított dolgokat kerülöm, és gyári cukrot lehetőleg keveset fogyasztok.

A kalóriákat számolom, de számon tartom az egyes tápanagyok megfelelő arányát is. Ez egyet jelent az ésszerűen zsírszegény étrenddel. Itt a Hoxán is van kalóriabázisos fórum, de a Bázson is jó kis csapat van, a rendszer pedig remekül számolja a számolni valókat.

A rostok nagy részét a zabpehely, zabkorpa fogyasztásával viszem be, mert a zöldségfélék sajnos nem tartalmaznak elég rostot.

Itthon dolgozom, sok időt töltök a gép előtt, és sok jó anyagot szedtem már össze.

Nagyon fontos a rendszeres mozgás. Egy házaspár például minden este kibiciklizik a 30 km-re levő tó partjára, kis időt ott üldögélnek, beszélgetnek, majd hazakerekeznek. Nekem ez nagyon kedves szokásnak tűnik,nyilván még jobban összekovácsolja őket.

De sokféle mozgást lehet otthon is végezni, így a kifogások, a lustaság nagyrészt semmissé válnak...

3. Dyna22 (válaszként erre: 2. - 2db8bb2ab7)
2013. aug. 12. 16:17
Nagyon köszi!Utána nézek.A mozgás..hát amikor csak tehetjük.Ez heti 2-3 alkalom.
2. 2db8bb2ab7 (válaszként erre: 1. - Dyna22)
2013. aug. 12. 16:13

Sziasztok!

Hát elég tág tartalmú témát vetettél fel. Rengeteg lehetőség van,ki mit szeretne. (update, stbstb)

Ha az egészséges étkezésre szeretnétek a hangsúlyt fektetni, ajánlom nézz utána a paleolit táplálkozásnak. Itt is van több fórum, illetve a neten sokmindent olvashatsz. Nem bonyolult, meg kell válni néhány ételcsoporttól és a többivel lehet kísérletezni.

Mozgással hogy álltok?

2013. aug. 12. 16:05

Sziasztok!

Nagy elhatározásra jutottunk a párommal és ehhez szeretnék segítséget kérni.Rengeteg cikket,honlapot és szakirodalmat elolvastam már,de úgy gondolom a személyes tapasztalatokból lehet a legtöbbet tanulni.Ezért kérnélek titeket adjatok tanácsot,írjátok le Ti hogy csináltátok.

Hogy kezdjük el?

Mi az ami aranyszabály a változás folyamán? Mi az amit száműzzünk az étrendünkből?

Mik azok az ételek amik ajánlottak és ha lehet örülnék pár jól bevált receptnek az egészséges életmód jegyében.

Milyen edzést ajánlotok annak akinek nincs sok ideje?

Egészséges életet szeretnénk élni,annyira amennyire csak lehet ebbe a felgyorsult életben. Előre is köszönöm mindenkinek! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook