Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol kell elintézni az emelt családi pótlékot? fórum

Hol kell elintézni az emelt családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 2. 17:33

Sziasztok!


Családi pótlékot ez év nyáron megszüntette a MÁK, de szeptembertől ismét iskolás a lányom. Elég az az igazolás, amit az iskola kitöltött?vagy a MÁK-tól kell kérni egy nyomtatványt a családi pótlék további folyósításához? Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönöm.

14. kisvirág42 (válaszként erre: 13. - Yudy)
2008. júl. 17. 08:11
Nagyon pontosan megirtad, ehez nem lehet mit hozzáfűzni, esetleg annyit, hogy amikor be lett adva a válás már elindithatod, különélés címen.
13. Yudy
2008. jún. 3. 22:58
Ha a válásod miatt, mint egyedülálló kéred az emelt családi pótlékot, akkor a jogerőre emelkedett határozattal, a gyerek és a te tb kártyájával személyi igazolvány is kell, az illetékes Magyar államkincsár ügyfélszolgálatához kell menni.
2008. máj. 9. 18:45
Szakorvos által adott tartósan beteg papirral elmész a tb kifizető helyedre,ahol kapsz egy nyomtatványt,azt kell kitölteni.Évente kell hosszabbitani.
11. fnllk
2008. máj. 9. 15:45
iskolás gyereknek ingyenes tankönyvigénylő lapot kell kitölteni, amihez a szakambulancián adnak igazolást, így augusztusban ott is jelentkezni kell.
10. 03755e6896 (válaszként erre: 9. - Dinkarézi)
2008. márc. 12. 15:46
Hú köszi szépen! Akkor megyünk az Államkincstárba. Igen tudom.hogy a közgyógy is jár és a hosszabbított gyes is,csak most igazából,ezt szeretném elintézni leghamarabb. Nekünk még a suli arrébb van,de azért köszi szépen!
2008. márc. 12. 11:47

Szia! Én most igényeltem a második gyerek után is. Kellett a kezelőorvos álltal kiállított igazolás, és a Magyar Államkicstárba kellett bevinni a papírt. Ott nyilatkozni kellett, hogy eddig honnét kaptuk a családi pótlékot.

Azt tudod, hogy jár közgyógyászati igazolvány is, meg féláron étkezhet a gyerek, ha ovis, vagy iskolás? azt is hallottam, hogy a tankönyvek is ingyen lesznek majd. Ennek még nem néztem pontosan utánna. Ha segíthetek, írj.

8. 03755e6896 (válaszként erre: 6. - Hilbert Krisztina)
2008. márc. 11. 22:08

Szia Krisztina!


Csak egész egyszerűen írjak egy levelet és csatoljam a papírt amit a szakorvos kiállított? Vagy hogy is van ez pontosan?

Köszi

2008. márc. 11. 22:06
Köszönöm szépen a segítségeteket. Nagyon kedvesek vagytok!
2008. márc. 11. 22:01

Szia Doryka!

Szeptember óta egyedül nevelem a kisfiamat(aki akkor volt 4 hónapos).Holnap mondják ki a válásomat.Én Novemberben igényeltem meg a magasabb családit az Ügyvédem javaslatára és visszamenőleg Szeptembertől kapom.Írjál levelet a MÁK-nak,nekem 1hét múlva jött a levél,hogy elfogadták a kérelmemet.

Üdv:egy egyedülálló anyuka Kriszta és pici fia Dominik

5. dus
2008. márc. 11. 21:59

Szia!


Nem vagyok jártas ebben a témában, de itt esetleg találsz segítséget:


[link]


[link]

2008. márc. 11. 21:46
A papírom megvan,kitöltötte a szakorvos,tartósan beteg a kisfiam. Csak azt senki nem mondja meg hová kell beadnom a papírt ,és tanácstalan vagyok. Valaki azt mondja,hogy Ceglédre kell beküldenem,valaki meg azt,hogy az Államkincstárba. Sajnos nem tudom mi a menete ennek a dolognak.
2008. márc. 11. 21:42
Először a körzeti orvossal, gyereké, kell beszélni, ő pontosan elmond mindent, majd utána azzal az orvossal, akihez jártok a kórházba, vagy a klinikán. Az ő aláírása nélkül semmit nem érsz.
2008. márc. 11. 21:42
Szerintem a MÁK-nál.
2008. márc. 11. 21:40
Tud valaki segíteni?Hol kell elintézni az emelt családi pótlékot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook