Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Omega 3 Kid kapszula fórum

Omega 3 Kid kapszula (beszélgetős fórum)


23. baumann (válaszként erre: 18. - A78c2ff918)
2013. aug. 12. 23:23

Nem baj, en a picurnak ugy adom, hogy szetvagok egy kapszulat es kiskanalra cseppentem a tartalmat....


Erre írtam ,hogy ugyan ezt mondták :) Patika Angyalföld !

22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - A78c2ff918)
2013. aug. 12. 22:51

Nem, bocsi, en ott akadtam fenn, hogy aki halat eszik, annak van antioxidans a halban, aki meg halolajat szed, az szedjen melle antioxidanst, mert kulonben hajjaj mi tortenik majd vele..


Ne maaar...


Ha szakiranyu kepzettseged van, akkor legyszi ne vedd ennyire hulyere az embereket!

21. a78c2ff918 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2013. aug. 12. 21:01

Bocsi de erre aztán végképp nincs időm.

Kettőnk közül még mindig nekem van szakirányú végzettségem,ahannyira letojom,hogyan próbálod meg felületes olvasgatással kikezdeni azt az egyszerű tényt,hogy aki halolaj kapszulát szed,az szedjen mellé E-vitamint is.De ha nem,akkor legalább A-t,vagy C-t.Lehet a formain kötekedni,lehet ezen túllépni,lehet a szakma feje felett okoskodni,a téma szakértő professzorait félresöpörni,teszek rá,lesz*rom.Itt nem én vagyok az,aki egy egyszerű jóindulatból szart kever,csak mert bizonyítási kényszere van.Ott van b+,felvételizz,ne itt edd a kefét.De nekem olyan ne igen magyarázzon,aki nem érti a "halat körettel" kifejezést sem,de kötekszik ész nélkül.Nem az én hozzá nem értésemet bizonyítja ez az egyszerű tény.

2013. aug. 12. 19:14
"hianyzik egy oxigen atom" nem atomot
19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - A78c2ff918)
2013. aug. 12. 19:12

Az efagel-ben van melle e-vitamin es a fish oil caps-ban is.


Meg mindig nem mondtad, hogy a halban hol talalhato? Mert azt, hogy a kiegeszitesek mellett meg jo, ha napi szinten van a tobbi aox-bol azt en is mondtam.


Ugy beszeltel a halrol, mintha abban lenne kulon valami kulonleges antioxidans, es mintha az omega3 (halolaj alapu) kiegeszito artana.


Persze, logikus, ha valaki ugy nem figyel oda az egesz napi kajara, de sztem a halat is bachatod, ha mellette carul eszel. Es amiket felsoroltam mint antioxidansok, azok egy resze vitamin is, nem a levegobe beszeltem de nyugodtan fellengzoskodhetsz...


Antioxidans az egy rahedli vegyulet csoportos neve, nem pedig 1 dologe es kulon kulon is van nevuk, ezt probaltam elmondani, aki akarta, az megertette


Szoval meg egyszer, sok sok vitamin antioxidans hatassal rendelkezik ezen kivul meg leteznek mas anyagok amik nem vitaminok de szinten antioxidansok vagyis lassitjak az oxidativ stresszt (a szabadgyokok termelodeset) lassitjak a sejtek oregedeset (ami osszefugg a rakkal de csak ugy szimplan az oregedessel is).


Minden szabadgyokbol hianyzik egy oxigen atomot ezert elvesz a sejtektol egy egy oxigen atomot. Az antioxidansok ugyanugy viselkednek mint az oxigen atom, igy ha "lekotik" a szabadgyokoket, kepletesen fogalmazva, akkor azok nem a sejtektol fogjak elvenni a hianyzo oxigen atomot vagyis nem lesz oxidalodas (nem lesz oxidativ stressz, vagy kevesebb lesz csak). Ezert hivjak oket anti oxidansnak es nagyon sok elem/vegyulet beletartozik ebbe a csoportositasba (pl azok amiket felsoroltam de van meg egy par)


Megfogalmazhatod mashogy, ahogy akarod, bele is kothetsz


Sztem nem volt annyira a topik temaja, szegeny indito csak annyit akart tudni, hogy szetvaghatja-e a kapszulat?

18. a78c2ff918 (válaszként erre: 13. - Baumann)
2013. aug. 12. 18:51
Minden bizonnyal magasabban képzettek az ország gyermek lipidológus prof.jánál,igen.Hol van ilyen okos patika?:)
17. a78c2ff918 (válaszként erre: 9. - F758a7200f)
2013. aug. 12. 18:49
Az n-3 a telítetlen kettős kötései révén meghatározott mennyiség felett fokozza a reaktív gyök képződését ez által a szív és érrendszeri megbetegedésekét is.Ez ellen hat az E-vitamin,ha van elég.Megfelelő köretben van elég a hal mellé - olvass figyelmesebben.Ha a kettős kötések védelmét bármely antioxidáns el tudná végezni,a növények nem esküdtek volna fel az E-vitaminra.Sütés-főzés(hőbehatás) esetén pedig nem csak hőfokról,de behatási időről is beszélünk,de ha ennyire akarsz rá vigyázni,párold meg citromosan.
16. a78c2ff918 (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. aug. 12. 17:27

Így van.Jól mondod.A,C,E vitaminok.Bogyósan akkor.Főleg az E vitamint ajánlom mellé,a C vitamin az E vitamint regenerálja,úgy hat ugyanis.


Pedig a hal lenne a legjobb az az igazság.

2013. aug. 12. 09:39
En magamnak fish oil caps-t veszek mert ez zseles de lenyelem siman. A gyerekeknek pedig Efagel SA-kapszulat mert ezek szetvaghatok, kiskanallal beadhatok (a 2 nagy szetragja, a picur nem)
2013. aug. 12. 09:27

Akik adják a gyermeküknek az omega -3 halolaj tartalmú kapszulát ,ki melyik fajtát használja ??

Én a JutaVit Omega-3 Kid vettem, igazából ár szempontjából is ,mert össze hasonlították egy másik fajtával de ugyan az volt az összetétele csak mondták ,hogy a gyártót kell megfizetni ! És azért ennek egy elfogadható ára van 1350 ft 45/db kapszulát tartalmaz! Adtam neki az Eskimo kid halolajat is aminek egy eléggé borsós ára van 5000 ft !

13. baumann (válaszként erre: 8. - F758a7200f)
2013. aug. 12. 09:22
Köszönöm szépen neked és mindenkinek a segítségét :) Ma bementem a patikába és ott is megkérdeztem ,ugyan ezt mondták amit Te le írtál :)
12. patapucs (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2013. aug. 12. 08:28
Értem, köszi szépen! :-)
11. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. aug. 12. 08:28
Nem..mert a lényeg a belsejében van!
10. f758a7200f (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. aug. 12. 08:17

Nem kell melle semmi. Artani nem art, hasznalni igy is hasznal:)


Ugy altalaban az egesz napi taplalek viszont tartalmazzon minimum 5000egyseg antiox vegyuleteket osszesen (felnottnel). Mindegyiknek megvan a maga felasata, konkretan az omega3 a sejtfalvedo es gyulladascsokkento.


Inkabb azt szoktak mondani, hogy folsavval egyutt ne, mert egymas hatasat lenullazzak, mindketto kell de pl omega3 este, folsav reggel, ne egy etkezesen belul

9. f758a7200f (válaszként erre: 6. - A78c2ff918)
2013. aug. 12. 08:13

Ezt hogy erted, hogy muszaj melle?


Az omega3 is egy antioxidans vegyulet.


Es ha egyedul is szedi, semmi baja nem lesz tole, es nem muszaj melle mast szedni.


Mas az, hogy sok mas antioxidans vegyulet van meg, es azok is kellenek, na de ha halat eszel, abban sincs meg a tobbi.


Antioxidans vegyuletnek hivnak minden olyan vegyuletet, amik lecsokkentik az oxidativ stresszt:

Omega3

C-vitamin csak novenyekbol

Beta karotin es fajtai (pl likopen) csak novenyekbol

Antociani (novenyek szinezo anyagai)

Catechin (zold es feher teabol)

Melatonin

Taurin

Folsav

Vas

Tokoferol


Es meg van jopar, a legtobb vitamin egyben antioxidans is, attol, hogy halat eszel, abbol is hianyzik a tobbi aox mint az omega3 kapszulabol


De maga a kapszula tomenyebb omega3 forras es igy hatasosabb is (mivel a tengeri halban az omega3 hoerzekeny es legtobbje a bor alatt van, amit pont kidobunk)

8. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Baumann)
2013. aug. 12. 08:06
Nem baj, en a picurnak ugy adom, hogy szetvagok egy kapszulat es kiskanalra cseppentem a tartalmat, es igy adom be. Nagyon csunya dermatitiszt az arcarol nyomtalanul elmulasztott 2heten belul, azota le sem merjuk tenni az omega 3-at. Elotte mar mindennel probalkoztunk
7. patapucs (válaszként erre: 6. - A78c2ff918)
2013. aug. 12. 00:22

Ok, de ha a gyerek nem szereti a halat és marad a kapszula, akkor hogyan adnád neki? Mármint az antioxidáns miatt kérdezem.

Ha valóban kell mellé vmi, akkor a felnőtteknek is kell.

6. a78c2ff918 (válaszként erre: 5. - Patapucs)
2013. aug. 12. 00:18
Tengeri hal formájában,körettel.Aki kapszulázik,annak muszáj mellé az antioxidáns.
5. patapucs (válaszként erre: 4. - A78c2ff918)
2013. aug. 12. 00:13
Te hogy adnád a gyerekednek?
2013. aug. 12. 00:04
Mondjuk antioxidáns nélkül nem igen kéne n-3-t szedetni...
3. baumann (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. aug. 11. 23:48
Köszönöm :)
2013. aug. 11. 23:21
nem baj
2013. aug. 11. 23:07

Vettem a kisfiamnak egy omega -3 Kid (JutaVit) kapszulát ,ami zselés állagú , nem hajlandó se elrágni sem pedig lenyelni ! Olvastam egy másik halolaj kapszulánál ,hogy "A készítmény hatóanyagai a kapszula belsejében találhatóak, ezért a kapszulahéjat nem muszáj lenyelni."

Nem gond ha ezt a fajtát, amit most adok neki a kapszulahéjat nem eszi meg ??? A folyadék ami benne van azt lenyeli,de a héját nem hajlandó megenni !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook