Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjediéta? fórum

Fehérjediéta? (beszélgetős fórum)


25. AlBundy (válaszként erre: 24. - Loloka)
2013. aug. 16. 08:16
Szerintem ennél többre nem is való a turmix.
24. Loloka
2013. aug. 15. 23:31
reggel iszom fehérjeturmixot és edzés után, mellette diétásan étkezem
23. bimm2 (válaszként erre: 22. - Loloka)
2013. aug. 13. 23:45
De te mit csinalsz? Hogy etkezel?
22. Loloka (válaszként erre: 21. - Bimm2)
2013. aug. 13. 22:56
Nem, itt vagyok! :) Úgy tűnik sokan nem csináljuk ezt a diétát ;) Egy szó mint száz, szerintem szuper ez a diéta. Bár én nem csinálom olyan szigorúan, velem csodát tesz, sokkal jobban érzem magam az már tuti!
21. bimm2 (válaszként erre: 20. - AlBundy)
2013. aug. 13. 09:00

Remek!

Bar ez esetben furcsallom feltett kerdesed, hogy mi a feherjedieta...

De talan mindegy is. ha jol latom a forumindito is eltunt:)

20. AlBundy (válaszként erre: 19. - Bimm2)
2013. aug. 13. 08:42

Egész egyszerűen nem értem mit kellene gondolnom erről az írásról.

"Az igazán elszántak a szigorúbb módszert követve kizárólag fehérjeturmixot fogyaszthatnak a diéta ideje alatt." Ezt mennyi ideig kell csinálni? 2 hét? Egy diéta olyan 3 hónapnál indul.. ez max kúra. Teljesen egyoldalú táplálkozás ahol ráadásul nem eszel szilárd táplálékot teljesen tönkreteszi az emésztést. A szervezet szilárd kajára van kitalálva és minden makrotápanyagra szüksége van! A cikk amúgy semmit nem ír arról miért is jó ez. Az hogy fogyni fogsz nem érv. Attól, hogy az oldalt napidoktornak hívják kíváncsi volnék egy belgyógyász mit szólna egy ilyen cikkhez..

Ja és én is fogyasztok fehérjeshaket. Meg van a helye, de egy átlag diétázónak egyáltalán nincs rá szükséges.

19. bimm2 (válaszként erre: 17. - AlBundy)
2013. aug. 12. 21:50

Jaaaaa, hogy csak szerinted baromsag!

Belinkelek ide egy cikket, hogy megismerd, mi ez.

[link]


Van meg egy csomo fenn a neten, ha erdekel. Ha itt vagy, biztos erdekel... De persze semmi meggyozes nincs benne, csak egy kis tajekozodas :)

18. Loloka (válaszként erre: 17. - AlBundy)
2013. aug. 12. 19:47
Nekem ez azért jó, mert én pl. nem eszem húst. Nem azért mert vega vagyok, hanem nem bírom az ízét. Én fehérjeporból pótolom a fehérjebevitelt, ésszerű kereteken belül. Most ezzel diétázom és úgy érzem magamon, hogy jó lesz. Nem vagyok fáradékony, nem fáj a fejem. Én pl. reggel iszom egy fehérjeturmixot reggeli helyett, ebédelek, edzés után iszom egy fehérjeturmixot, és este még valami keveset eszem. Azt hiszem ez így nem brutál.
2013. aug. 12. 13:55
Eleve mi az, hogy fehérjediéta? Csak fehérjét eszel? Semmi értelme. A testednek minden tápanyagra szüksége van (fehérje, szénhidrát, zsír), nem lehet csak egyiket enni és teszem hozzá hasznosítani sem tudsz egy bizonyos mennyiségnél több fehérjét és egy esetleges veseproblémát is szépen előhoz/felnagyít. Szóval nem kritizállak csak szerintem maga a fehérjediéta baromság, ahogy szilárd táplálék helyett porokkal helyettesíteni 3 étkezést.
16. bimm2
2013. aug. 12. 12:45

Jesszus! En csak egy hozzaszolo vagyok! Egyenlore TI kritizalok meg egy arva sort sem irtatok arrol, hogy mit tartanatok MEGFELELO feherjedietanak! Kritizalni???? jaaaaaaaaaaaa

ugy konnyu. Hogy mennyire fair?

Hat lassuk!

15. Vikyci
2013. aug. 12. 11:01
Ez mitől fehérjediéta? A zöldségek tele vannak szénhidráttal!
2013. aug. 12. 08:33
Aha és az nem életveszélyes, hogy az összes fehérjeforrást porból viszed be? 2 hét 8 kiló az egy szép víz+glikogén és némi izom fogyás, de legalább veszélyezteted az emésztésedet.
13. bimm2 (válaszként erre: 8. - Loloka)
2013. aug. 11. 22:31

Szoval szerintem amirol te irsz, az a hormondieta, abban lehet enni szaritott magokat, kb mindegy melyikeket - szem elott tartva, hogy a foldimogyoro nem mag :)


Most szerintem az osszes dieta valamilyen modon feherjedieta...

Nezd meg esetleg Natasha Turner programjat (ez csak angolul) vagy norbi hormondieta programjat.

en eppen belevagni keszulok - ismet

12. bimm2
2013. aug. 11. 22:29

szoval most mar nem a kis bigyumon kell irnom, leirom a programot. 2 het.

Tehat 3*proteintermek - reggel delben este. Osszekeverni vizzel (allati eredetu elelmiszer kerulendo)

engedelyezett zoldsegek az alacsony kemenyitotartalmuak es a zoldek:

mindenfele csirak

sparga

zoldbab (HUVELYESEK NEM!)

kelbimbo

zellerSZA'R

mindenfele kaposzta

paprika (zold, kaliforniai stb)

repa

karfiol

uborka

padlizsan

hagyma

fokhagyma

gombafelek

retek

soska

spenot

borso - de csak a babyborso, lehetoleg ami meg benne van a tokjaban! Tokkal egyutt

tokfelek (de a sutotok sajnos nem)

paradicsom

cukkini


mindenfele fuszer hasznalhato es 1evokanalnyi olajat meg kell enni, hogy a vitaminok fel tudjanak szivodni (A D E K)

Lehet enni mersekelt mennyisegben szoszokat.

Csak kaloriamentes folyadek engedelyezett tea, viz, nem tiltott cukormentes udito)


SOKAT kell inni. ez nem alku kerdese, ez napi legalabb 5 liter, akarmilyen sulyban is vagy.

Elso nap okes, masodik nap remalom... Ha barmi rosszerzesed van, IGYAL!


tilos a gyumolcs, tejtermek, szaritott gyumolcs, alkohol, cukor, huvelyesek.


En nem mozogtam abban a ket hetben, amikor ezt csinaltam, mert akkor meg nem mozogtam. En ezzel kezdtem fogyni. Jol megtanultam mennyire fontos a feherje bevitel es megtanultam a feherjeporok alkalmazasat is ezzel.

nEkem a mertektartas a legnagyobb problemam az etkezesben, ez arra is tanit, de engem kemeny fabol faragtak ez ugyben :D szoval azt meg a mai napig tanulom.

Ez a program megad minden asvanyi anyag es vitaminszuksegletet - de a proteinport valasszatok ki ugy, hogy legyen benne 15g feherje es ugyanannyi szenhidrat! Ez fontos!


Mi a ti programotok?

11. bimm2 (válaszként erre: 9. - Judit36)
2013. aug. 11. 13:51
:) 2 nap idegbaj. Mig raallsz a szenhidratmentessegre. Aztan kiraly
10. bimm2 (válaszként erre: 8. - Loloka)
2013. aug. 11. 13:48
Semennyit. Szerintem meg nem meet a mag...
9. Judit36 (válaszként erre: 7. - Bimm2)
2013. aug. 11. 13:47
Szép!
8. Loloka (válaszként erre: 7. - Bimm2)
2013. aug. 11. 13:47
Főzelék mehet ugye? Én úgy tudom a mandula, meg a tökmag mehet. Bár nekem az nem nagy áldozat. És még annyi, mennyit mozogtál?
2013. aug. 11. 13:45

A dukan dieta eletveszelyes sztem.

Reggel delben este feherjepor (kb 15gramm feherjepor es ugyanennyi ch) plush zoldseg. Gyokernovenyek es gabona tilt va. Semmi allati eredetu. 5liter folyadek. Zoldseg bowl amennyi a csovon kifer. Salata repa padlizsan paradicsom cukkini tok karfiol brokkoli. Tilosak a magok is.

2013. aug. 11. 13:41
Én most vagyok túl az első héten. Igazából tegnap csaltam egy picikét, így az eredményem -2 kiló egy hét alatt. Természetesen tornával, heti 6 nap torna egy pihi. Ez az én mérlegem.
5. Judit36 (válaszként erre: 4. - Bimm2)
2013. aug. 11. 13:39

Mesélj róla :)

Mit ettél? Csak fehérjét? Esetleg a Dukan diétát követted?


Mindenesetre gratulálok, ez nagyon szép eredmény:)

Nekem is jól jönne egy két hét-8kg..hmm :)

2013. aug. 11. 13:37
2hetig csinalam. -8kg. Jol.
3. Loloka (válaszként erre: 2. - Bimm2)
2013. aug. 11. 13:30
szuper! és hogy megy?
2013. aug. 11. 13:29
En
2013. aug. 11. 13:28
Ki csinál fehérjediétát?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook