Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nehezen jön a baba fórum

Ha nehezen jön a baba (beszélgetős fórum)


22. 1f317180b7 (válaszként erre: 21. - Netti1980)
2013. aug. 12. 09:28
Köszi az infokat:-)
2013. aug. 12. 08:05
Én jártam Pestre a Nyírőbe (azóta az magán lett)meg Tapolcára is és egyik helyre sem kellett beutaló. Tapolcán a vérvételért kell fizetni, de ha valaki viszi magával a nem régi eredményeit azt simán elfogadják. A többi ingyenes.
20. rinike (válaszként erre: 18. - Derya)
2013. aug. 12. 07:49
Kaális társintézmény, normál meddőségi centrum. Én oda szerettem volna menni, egy évig könyörögtem a beutalóért a nőgyógyászomnak, de még mindig várni akart, aztán felhívtam őket, és kiderült, hogy nem is kell beutaló hozzájuk. A 3. és 21. napi és a HCG vérvételért kellett (volna) csak fizetnem, a beavatkozásokért nem, de elfogadták azt is, hogy a lakóhelyemen csináltattam a vérvételeket tb-re. Azt hiszem, hogy azért voltak fizetősek a vérvételek, mert a laborjuk az magán volt, de ez nem biztos...
2013. aug. 12. 07:34
A Kaáliba sem kell beutaló, és van ami TB-s, van ami fizetős, de aki nem tudja kifizetni, vagy nem akarja, az mehet a kaáliból kapott beutalóval kórházi vizsgálatokra is.
18. Derya (válaszként erre: 17. - Rinike)
2013. aug. 11. 23:11

nem tudom, hogy ez a Pannon Intézet micsoda...


Én a BMC-ben voltam, ott minden vizsgálat államilag támogatott volt.

17. rinike (válaszként erre: 16. - Derya)
2013. aug. 11. 22:44
Tapolcán a Pannon Reprodukciós Intézetben nem kellett beutaló, és a vérvételt kivéve minden államilag támogatott volt.
16. Derya (válaszként erre: 15. - Netti1980)
2013. aug. 11. 22:20

ha magánban mész, akkor nem kell, de ha államiba, akkor igen.

vagy legalábbis egy jó másfél éve még így volt...

15. Netti1980 (válaszként erre: 14. - Derya)
2013. aug. 11. 20:06
Mióta kell beutaló? Tavaly még nem kellett.
14. Derya (válaszként erre: 13. - Kisleány80)
2013. aug. 11. 19:15
pont ez a kettő adhat. :-)
13. kisleány80 (válaszként erre: 12. - Derya)
2013. aug. 11. 19:09
Háziorvostól vagy nőgyógyásztól?
12. Derya (válaszként erre: 11. - Kisleány80)
2013. aug. 11. 18:48
ha nem magán meddőségibe mennél, akkor kell beutaló.
2013. aug. 11. 13:12
Köszönöm akkor körülnézek és meddőségi központba megyünk.Soha nem gondoltam hogy eljutunk idáig.Mintha nem is velünk történne.
2013. aug. 10. 21:53

Nem kell beutaló, csak felhívod azt ahová be szeretnél jelentkezni és kérsz időpontot. Ha nincs a városotokba akkor nézz körül hogy mi van közel, ha több is akkor tudsz választani. Van ahol hónapokat kell várni olyan hosszú a várólista, van ahová könnyebb bekerülni.

Azt, hogy ki melyiket ajánlaná szerintem azért lényegtelen mert mindenkinek más jön be a másik pedig hogy mindenki azt fogja ajánlani ahol babás lett.

9. eruska83 (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2013. aug. 10. 21:17

Saját tapasztalataim és véleményem írom le, de tudom, hogy a nők kb 95%-a nem fogadja meg.

11,5 évig vártuk a mi kis csodánkat, de csak nem jött.

Esküvőnk előtt 2 hónappal abbahagytam a fogamzásgátlót, hogy hadd jöjjön a kicsi, de nem jött :((

Helyette egy oltári vérzés csak, aminek eredménye egy jó kis kparás lett, ahol meg nem tudták mondani, hogy ez vetélés volt-e, vagy nem. Most már tudjuk, hogy nem az volt...

Aztán kb 1 év próbálkozás után elmentünk Pécsre a klinikára, ott 3-szor próbáltak petesetet érlelni nekem hormonszurikkal, de nem lett semmi :(( Spontán ciklusban sem lett soha :((

Így maradt a méhtükrözés, és a petevezeték átjárhatósági. Ezek rendben voltak. Majd közölték, hogy irány lombik. Nem értettük, hogy miért is.

Ott sem mondták el, és pont ezért úgy döntöttünk, hogy fiatal vagyok, majd jön a baba.

Nem jött. Majd kb 7 év múlva volt egy szívműtétem, ahol elmondta a sebész, hogy az állandó vérhigítás, és gyógyszerek miatt ne is akarjunk.

De kb 1 év múlva megint akartunk. Abbahagytam önhatalmúlag a vérhigító szedését, mert azt mondta rá a kardiológus, hogy megöli vagy károsítja a magzatot, mielőtt észrevenném, hogy terhes vagyok.

Ennek eredménye 3 agyi infarktus lett. Az első 2-t csak a 3. után tudtam meg, mert az sajnos durva volt, nem volt elég egy hétig otthon fetrengeni a fejfájástól. 1 hónap kóma, és a fél kisagyam elvesztésével járt.

De én igen erős és akaratos vagyok, felébredtem, rá hétre már itthon voltam, mert gyorsan javultam.

kb 1 hónap múlva bejelentkeztem a kaposvári kaáliba. Jól tettem.

Itt megmondták az első uh-n, hogy olyan meddő vagyok, mint a nagyágyú!!! Az életben nem volt pé-m! Pécsen meg elengedtek azzal, hogy lehet próbálkozni, ha nem akarunk lombikot.

Hát más megoldásunk nem volt. Irtó drága és hosszu stimulációk jöttek, de lett petesejt a végére. Nem is kevés! Az első beültetés sikeres volt, de elvetéltem igen hamar :((

Majd jött a 2. stimu, mivel a 2 fagyibabánk (sajnos csak ennyit tudtak fagyasztani) nem élte túl az olvasztást. Na, ez is sikertelen lett, itt nem is lett fagyibaba. Majd a 3. stimu, ahol lett 5 fagyibaba, és 3 kismanó a pocakban!

Ennek eredménye most 2 gyönyörűség!!! Jelenleg 17+1 vagyok! :))

Szóval a javaslatom!

A sima nődokik hajlamosak húzni az időt, vagy azért, mert nem értenek a meddőséghez, vagy mert p....k.

Mindenképpen keress egy meddőségi központot, aholis biztos hogy komolyan fognak venni, és nem mondják, hogy próbálkozzatok csak!

Lehet, hogy valmi apróság csak a gond.

Kívánom, hogy sikerüljön a vágyatok!

8. rinike (válaszként erre: 6. - Kisleány80)
2013. aug. 10. 21:05
Melyik részén laksz az országnak? Tapolcát ismerem, és ajánlom, Győrről is jókat hallottam. Mindkettő Kaáli társintézmény.
7. rinike (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2013. aug. 10. 21:02
Szerintem is meddőségi intézetbe menjetek! Ott tudják miket kell megnézni, és az apróbb gondokat is megfelelően kezelik, soha nem akarnak azonnal lombikra küldeni, csak ha az eredményeid kívánják.
2013. aug. 10. 20:17

Köszönöm a hozzászólásokt.Vidékiek vagyunk.

A meddőségi központokba kell beutaló nőgyógyász küld vagy magamtól mehetek?

2013. aug. 10. 20:13
Ne állj le egy sima nőgyógyásznál ha már ilyen régóta próbálkoztok mert lehet hogy még 1-2 év elmegy így a semmire. Meddőségi centrumot keressetek fel.
2013. aug. 10. 20:13
Szerintem meg medddőségi intézetbe menjetek, a gyerek csinálás nem nőgyógyászra tartozik hanem rá. Nőgyóygásznál szülni kell meg rákszűrésre menni meg tehrsgondozásra stb. Pont ugy ahogy a meddőségi rovosnál sem szül az ember mivel az nem rá tartozik. A meddőségi központban van egy protokoll amit vizsgálnak egy nőgyóygsáz a felét nem kérné vagy nézné. A másik a nőgyógyászok sokszor nincsenek tisztában a hormonális problémákkal, nekem 2 évig mondták hogy nem lehetek PCOS mivel vékony vagyok aztán persze kiderült hogy mégis az vagyok. Ja és egy 2 éve tartó candida fertőzésből is a meddőségis orvos kezelt ki nem a nőgyógyász (aki családi barát és ismer születésem óta) csak húzogatta a vállát.
2013. aug. 10. 20:08

Azért egy alapos uh kivizsgálás nem árt, aztán egy hormonsor, de elsőnek a párodat kellene kivizsgálni.

Nem tudunk helyetted dönteni. Engem az sztk rendelésen ráztak le sorozatban és utána mentem magánba. Szerintem ezzel nem lettél kisegítve. Keress másik nőgyógyászt.

2. devonshire (válaszként erre: 1. - Kisleány80)
2013. aug. 10. 20:00

Endokrinológus szakembert keress fel. A nőgyógyászok nem igazán tudják megfelelően kezelni a teherbeesési problémákat, mert általában hormonális probléma okozza, ezt pedig endokrinológus vizsgálja.


Ha budapesti vagy, itt sok jó meddőségi klinika van, ugyanis ha 2 éve nem jön a baba ez meddőségi probléma.


Fontos mindkettőtök kivizsgálása. A legelső a párod spermiogrammja, hiszen ez a leggyorsabb, legegyszerűbb.

Utána nálad egy teljes nőgyógyászati vizsgálat(tapintásos vizsgálat, kenetvétel, tenyésztés, ultrahang), endokrinológiai vizsgálat, 3. és 21. napi vérvétel,

Ezekből meg fogják tudni mondani, mi a probléma.


Szerencsére a mai orvostudomány szinte már mindent tud kezelni, gyógyítani, vagy alternatív teherbeesési módokkal segíteni..


Ha érdekel a történetem olvasd el a naplómat, megéri, szerintem erőt ad, hogy ne adjátok fel!!!

2013. aug. 10. 19:55

Sziasztok!

Közel két éve próbálkozunk babával de eddig sajna nem jött össze.3 hónapja voltam dokinál(magán)aki szerintem simán lerázott és azt mondta várjunk még 3 ciklust.Az most letelt,most kell visszamenni,csak előbb sperma vizsgálatot kell csináltatni.

Nagyon sok kérdés,félelem van bennem és jó lenne olyanokkal ezeket megbeszélni akik hasonló cipőben járnak

Pl. az első gond.Mivel közel nem azt kaptam a magán dokitól amit vártam arra gondoltam szakrendelőbe megyek.Állítóéag itt nálunk egyx nagyon rendes nyugdíjas doki.Csak nem tudom ő fog -e velem foglalkozni.Én akár kivel beszéltem mindenkinek alap volt hogy magánrendelésre jár nőgyógyászhoz.Szerintetek mit csináljak?

Veletek mi újság hol tartanak a vizsgálatok stb.

Kíváncsi vagyok minden részletre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook