Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4D ultrahang, babamozi Szegeden fórum

4D ultrahang, babamozi Szegeden (beszélgetős fórum)


2013. szept. 9. 10:42

Sziasztok


Csütörtökön voltunk a babamozin, végül a Bérkert Sikovanyecz mellett döntöttünk. Kaptunk egy részletes genetikai átvizsgálást, valóban kislányunk lesz. Szabiról jöttek vissza kicsit fáradkásak voltak, meg az orvos beteg mert nagyon köhögött. Ettől függetlenül nagyon illedelmesen bemutatkozott, mindenét megnézhettük. 15 darab fotót kaptunk egy cd-t és egy dvd-t, amit még nem sikerült párommal megnéznünk idő szűkében. Az egész kb 20 percig tartott, eleinte mutatta a baba a pofiját utána mind a két kezével takarta, hogy hagyatok már aludni, mit bökdöstök itt engem?:) Összességében pozitív az élmény másoknak is jó szívvel ajánlom. A doki tényleg mindenről mondta mi micsoda és a képek fölé be is gépelte, hogy mi is tudjuk, még a puncogója is le lett fotozva. HOgy ezért mit kapok ha felnő?:))))

25. *MysticMyra* (válaszként erre: 24. - Szeleszte22)
2013. aug. 19. 08:50
Kakujára értettem a belefáradt gondolatot. :)
24. Szeleszte22 (válaszként erre: 23. - *MysticMyra*)
2013. aug. 17. 09:42
Három hét múlva kell visszamennem a nődokihoz, 6 hét múlva a belgyógyászhoz, jövőhéten lát egy dietetikus aki étrendet állít össze. A vércukormérő használatát még silabizálom, még ez az újjbökés nem igazán megy. Abban maradtunk a nődokival, hogy itthon méregetem a vércukorértékeimet majd három hét múlva átnézi és ha úgy látja akkor befektet a kórházba cukor profilra. Véleménye szerint a vénásból nézett cukor tutti pontos. A kard ki kard a metformin szedésén ment. Hülye lennék lerakni, amikor így is beállt egy terhességi cukorbetegség.
23. *MysticMyra* (válaszként erre: 20. - Szeleszte22)
2013. aug. 17. 09:13
Szerintem is belefáradt...
22. Szeleszte22 (válaszként erre: 21. - Macskussz)
2013. aug. 17. 08:59

szia


Mi anyuval teszteltük a doki palettát, hát kabaré volt ami ment. Terhesgondozásra a Nagy László lát el nagyon aranyos, mindig megkérdezi hogy vagyok. A fogadott dokim is kompromisszum kész pedig szerdán már kihúztam nála a húrt:))))) visszajött a szabiról első munkanapja este 1/4 9 és kardozunk ki hogyan látja a terhességi cukorbetegségem:) Igazából a belgyógyásznak volt egy véleménye és az ellen nem akart ellentétesen dönteni:)

2013. aug. 16. 18:19

Én ugyan 4D-n nem szegeden voltam, mert időközben elköltöztünk, de doki ügyben van tapasztalatom... a negatív részét a dolognak kihagynám...

Akik nekem nagyon szimpatikusak voltak, az a Nagy László és a Szabó Kornél. Mindkettő fiatal, türelmes és válaszol a leghülyébb kérdéseire is az embernek! :D

20. Szeleszte22 (válaszként erre: 19. - Ertsi)
2013. aug. 16. 14:48
szia kakuja valahogy elvesztette a lelkesedeset. mi tegnap voltunk 25 hetesek 30 cm es 756 gr a baba. szerintem olyan 26-27 dik heten elmegyunk mi is. meg nem dontottuk el melyikhez.
19. Ertsi
2013. aug. 13. 19:56
Érdekes amit Kakujáról írtatok.Nekem nem volt vele bajom,viccelődtünk is.És már a20.héten megmondta hogy fiú lesz.Csak azt furcsálotta hogy táppénzre akarok menni mert fizikai munkát végzek.(és a munkáltatóm küldött)Igaz én 3 éve jártam terhesgondozásra,és nem volt fogadott orvosom, de nem bántam cseppet se.Most is babát várok és amikor most voltam nála tényleg flegmább,mint azelőtt.A 4Dn a Medicenterben voltunk a Surányi Andreánál.Kicsit morci és unott a nő de viszont ő volt az egyetlen aki a bemérés alapján megmondta hogy ha a baba időre születik 4 kg felül lesz a súlya.(Bejött egy hetet késett és 4.5kgval született a fiam)A 29.héten csináltattuk és már elég nagy volt.nem fért bele teljesen,ezért jobb hamarabb pár héttel.Ha nagyon hamar (kb21.hét)készül akkor meg kis csontos lesz mint a barátnőméknek.Amúgy nagy élmény volt a páromnak és az anyósomnak is.(mindketten benn voltak.)
18. Szeleszte22 (válaszként erre: 17. - *MysticMyra*)
2013. aug. 13. 10:12

Nóra védőnő nagyon rendes, pörgős. Én metformint szedek, és így nem is mert cukorterhelni nullakörösen, csak a 24-dik héten:) Együtt számolgattuk hány hetes vagyok, mert nekem egy héttel később volt a peteérés és percre pontosan tudtam mikor voltam a párommal együtt.


Nagy László: jöttek a vádli görcsök és azonnal megvizsgált, kiszűrte van-e trombózis, meghajlítgatta alaposan ellátott. Amikor a nemét kérdeztem a babának nézte nem látta megcsinálta a kötelező vizsgálatot majd még egyszer megpróbálta megnézni. A felüléssel nekem is vannak gondok. Otthon is úgy szoktam, hogy az oldalamra fordulok és úgy, mert már hasizmom nincs, csak egy labda a helyén. Most leszek 25 hetes, kb 5 kg-ot szedtem fel, szerintem nem sokat. Azért jó tudni, hogy Pásztor doki felszed, ha már nem bírok felkelni:)


Kakuja: hát ritka egy barom... tényleg nem való kismamák közelébe... neki egy mezei nőgyógyásznak kéne lenni, bekuk, megnéz, rákszűr és ennyi. Más ember kiszolgáltatott helyzetén röhögni nem valami vicces... Gondolom ha meg vizes lenne a padló amin dob egy hátast és a kismama röhögne, nem biztos hogy ő is olyan viccesnek találná.

17. *MysticMyra* (válaszként erre: 16. - Szeleszte22)
2013. aug. 11. 11:08

Nekem is Nóra volt a védőnőm. :)

Nagyon aranyos, pörgős, nagyszájú, én nagyon csíptem.

Egyébként nem attól függ ki a védőnőd, hanem, hogy ki van ott éppen vagy kire van beosztva.

És 3x voltam Kakujánál, 2x Nagy Lászlónál, de nekem László sokkal szimpatikusabb volt.

Mikor megkérdeztem a baba nemét, vagy hogy hogy fekszik, mekkora, mindig készségesen, kedvesen bánt velem.

Az meg más tészta, hogy én a vége felé alig tudtam felülni, mert nem sokat híztam, csak pocakom volt, és hát megküzdöttem vele. Ugye ott teljesen le kell hanyatt feküdni, nem úgy mint Pásztor dokinál. No, engem Norbi doktorbácsi mindig készségesen felsegített, minden kérés, szó nélkül, mert látta, hogy nehezen megy. Nagy László volt rajta kívül az egyetlen, aki megkérdezte, segítsen-e felkelni és nyújtotta a kezét.


Drága Kakuja, mikor látta, hogy alig bírok levergődni, olyan röhögésbe kezdett, hogy még a könnye is folyt. Rettentő vicces lehetett, de tényleg...

16. Szeleszte22 (válaszként erre: 15. - Nik84)
2013. aug. 10. 10:11
Én Kakujához kb egy fél évig jártam. Amikor babát szerettünk volna, akkor eldöntöttük, hogy Tekulics aki jó orvos, de nagyon idős lecseréljük. Nem is volt vele baj, mert rákszűrést, UH-t mindent megcsinált, a munkahelyemmel összeegyeztethető volt a délutáni rendelése. Amikor babás lettem, akkor viszont nagyon gonosz volt velem.... rájöttünk párommal, hogy nem ér az a pénz amit megpsórolnánk az első 3-4 hónap alatt, hogy elveszítsük a babát, így kerültünk a Pásztor dokihoz, aki viszont nagyon készségesen fogadott. Én a Vassasba a Nóra védőnőhöz kerültem így a kötelező sztk-s szívhang nézést Dr. Nagy László azt hiszem így hívják készíti. Nagyon fiatal, kedves szimpi orvos, mindig megkérdezi hogy vagyok, attól függetlenül hogy látja hogy fogadott dokim van.
15. nik84
2013. aug. 10. 10:05
En szept. 11-re vagyok kiírva. Nekem Kakuja eddig szimpi volt, ketszer voltam nala a vasasban, pont tegnap is. Nekem jobb fejnek tűnik, mint a másik, akihez keveredtem. Bar nagy dolgokat nem nezett, szivhangot, es kb ennyi:-) Akkor nalunk biztos Suranyi volt.
14. Szeleszte22 (válaszként erre: 10. - Nik84)
2013. aug. 9. 23:06

nik:


Te mikorra vagy kiírva? Én november 28-ra várjuk a babát:) Amúgy a vassasban van a Hepinet, a Kakuja mellett a Surányi Andrea dolgozik, valaki ővele meg van elégedve, valaki pedig nem...

13. Szeleszte22 (válaszként erre: 12. - *MysticMyra*)
2013. aug. 9. 23:04
Mi úgy keveredtünk hozzá, hogy van egy meglévő pcos inzulinrezisztenciám, amire metformint szedek, és próbáltunk olyan nőgyógyászt találni, aki hallott erről a kezelésről és a betegségről, mert nagyon sok nőnél akadály a babánál. Két név merült fel ebből egyik a Pásztor doki. Láttuk, hogy kutatott férfi női meddőségben így amikor babás lettem és az sztk-sal befaragtam hozzá mentünk. Nekem a Kakuja eléggé közömbös és nyers volt. Vittem hivatalos endokrin papírt, hogy alacsony a progi szintem mesterségesen rakták fel, ebből baj lehet. Erre az volt a válasza, hogy jajj akkor nem lennék terhes. Meg ne szedjek folsavat meg terhesvitamint, meg semmi szart. Meg van esélye annak, hogy elvetélek, de akkor így jártam.... na én tényleg sírva jöttem ki...raadásul az utolsó vérzésem alapján még a terhességem hetét se tudta megállapítani. leírta magát a nullára...
12. *MysticMyra* (válaszként erre: 8. - Szeleszte22)
2013. aug. 9. 18:45

Igen. :) 20-án lesz féléves, és már most kis igazi rosszcsont. :)


Nekem is az elejétől Pásztor Norbert volt az orvosom, én tudatosan mentem hozzá, mivel egyik barátnőm júniusban szült nála, nagyon ajánlotta, én meg júniusban teszteltem pozitívat. De első pillanattól kezdve nagyon szimpatikus volt nekem és a Páromnak is. Tényleg mindenben számíthattam rá. Bármilyen kérdéssel fordulhattam hozzá és a szülésnél is maximálisan mellettünk volt. Ráadásul a bent töltött öt nap alatt is (sárgaság) minden nap oda jött és megkérdezte miújság.


Kakuja... Ezért még meg sem haragudtam volna rá, no mert tévedni emberi dolog. De mikor 33 hetesen le ufózta a fiamat mert nagy volt a fejkörfogata és minden áron ctg-re akart küldeni, majd megvádolt, hogy rosszul adtam meg az utolsó mensim első napját kiakadtam. Majdnem sírva jöttem ki tőle. Csak mert fej alapján ekkor már 37 hetes volt a kisfiam, de csak ez az egy adata volt nagy.

Innentől előttem leírta magát.

11. *MysticMyra* (válaszként erre: 10. - Nik84)
2013. aug. 9. 18:41

Nekem sem jut eszembe hirtelen a neve, de majd előkeresem az egyik papírom, mert annó 11 hetesen voltunk még ott és 16 hetesen, de Ő sem volt jobb, mivel a mellső fali, méhszájat elérő lepényem hátsó falinak mondta, és vígan közölte, hogy nyugodtan sportoljak.

Pásztor doki mondta, hogy a-a, amíg felnem húzódik nem szabad.


Tehát előttem a Vasasban a Hepinet bőven leírta magát.


Egyébként nem, nem titok. Nincs konkrét ára, azt mondja mindenki annyit ad, amennyit gondol. Mi 40.000 Ft-t adtunk, de előtte én is több kismamával beszéltem erről, mindenki 30-60 között tervezett adni. Hogy más valóban mennyit adott, azt nem tudom.

10. nik84
2013. aug. 9. 18:37
Mi is Pasztor Norberthez jarunk:-) engem is erdekelne mennyit adtatok, ha nem titkos:-) kerdeztuk tole, de az mondta, rank bizza. Mi a vasaban voltunk 4d-n, az a hepinetes? Mert ott nem Kakulya volt, hanem egy no, de nem tudom a nevet. Eleg unottan mindogatta hogy mit latunk epp, de amugy mindent szepen lattunk, a video is tok jo lett, meg a fenykepek is.
2013. aug. 9. 18:20
megkérdezhetem, hogy a szülésért mennyit kért, vagy mennyit adtatok neki? Ez is mostanság egy kényes kérdés...
2013. aug. 9. 18:19

Ohh akkor egy féléves kisbabával vagy otthon:) Nekem 6 hetesen jött a Pásztor doki és azt mondta nem fogja végignézni ahogy elvetélek, és azonnal felírta a progi pótlást.


Én is csak 1,5 kilot híztam, de úgy látszódik hogy inkább kerekedek, mint csúcsosodnék. Nekem nem akarta mutatni magát a lánykám, de amikor a 20 hetes genetikát csinálta a Pásztor doki akkor hátulról a fenekénél nézte meg és hát ott egyértelműen nem volt himbi limbi:)


Idén már 15 eft, és a bérkert 18 eft és már az a 3 eft nem vág a földhöz, ha rászánjuk magunkat. Sajnálom, hogy nektek így elszúrta a 4 D-t kakuja, nem igazán való kismamák közé, de ez csak az én szubjektív véleményem.

7. *MysticMyra* (válaszként erre: 6. - Szeleszte22)
2013. aug. 9. 18:05

Iden februarban. Hidd el remekul valasztottatok. Nagyon lelkiismeretes jo orvos, maximalisan megvoltunk vele elegedve. :)


Kakuja nekem 99% kislanyt mondott mert hogy ket nagyajkat lat. Ot nappal kesobb Norbi doktorbacsi megmondta hogy kisfiu. Nekem sokaig nem volt pocim de a vegere hegyes lett.:)


Kesobb mi nem voltunk mar 4d-n. Tavaly szeptemberben meg 12 ezer volt vizsgalattal. De volt ismerosom a berkertbe szuper kepeket kaptak es nagyon megvoltak vele elegedve. :)

6. Szeleszte22 (válaszként erre: 5. - *MysticMyra*)
2013. aug. 9. 17:49

Huu de klassz. Mikor szültél nála, milyen volt veled? Nekem és a páromnak eléggé szimpi, meg vagyunk vele elégedve. Korrekt lelkiismeretes dokinak ismertük meg.


Akkor ti Kakuja után nem is csináltatok másik 4d-t? Nem tudom mikor voltál, de most is a Hepinet 15 eft, a Sikovanyecz 18 Eft, szóval össze kell húzni a nadrágot, hogy beleférjen egyszer.


Amúgy pont tegnap vettem egy felsőt egy kismamától a 9-dik hónapban lesz hegyesre hízta a pocakját és mondom neki: és mi lesz a kisfiú neve? Ohh hát ő Kakujához jár és hogy neki lányt mondott....és még egy csomó lányos cuccot vásároltak... de mások is mondták neki, hogy annyira hegyes a pocakja, hogy fiú... Nekem lánykám lesz,de én széltire is hízok.

5. *MysticMyra* (válaszként erre: 4. - Szeleszte22)
2013. aug. 9. 17:40

Nekem is o volt az orvosom. :) viszont a vege fele az o gepen is eleg szepen kiveheto lesz a baba arca :) 33. het korul :)


Nekem azt mondtak a baba a 26-28 hetig lathato jol kesobb nem fer el es takarhatja magat. Ugy hogy ha menni akartok akkor pont idoben vagytok. :)

4. Szeleszte22 (válaszként erre: 2. - *MysticMyra*)
2013. aug. 9. 17:32

Szia


Én Dr. Pásztor Norberthez járok.Neki 2 D-s gépe van, sajnos nem tud fotót adni, így ezért gondolkozunk a babamozin, hogy kapnánk nyomtatva is képeket, meg a Cd-ről annyit nyomtatnánk amennyit mi szeretnénk és valahol egy örök emlék ha később visszanézi az ember.

2013. aug. 9. 17:30
Nha kijavítja a javító... Nemét akart lenni és 4d. :) No meg persze megkérdezhetném...
2. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Szeleszte22)
2013. aug. 9. 17:29
Kakujat nem ajánlom. Mi anno nála voltunk 4-n elvezhetetlen a felvétel és a baba német sem találta el. Sikovanyeczrol jót hallottam. Megkérdezhéten ki az orvosod?
2013. aug. 9. 16:51
Sziasztok Jelenleg 24 hetes, kismama vagyok, jövőhéten néz még a dokim és párommal gondolkozunk a babamozin. A Hepinetnél úgy láttam, hogy 15 eft a vizsgálat és Kakuja csinálja, aki 5 hetesen azt mondta nekem, ha megmarad megmarad, ha elvetél elvetél, szóval hozzá elvből se mennék. Érdeklődni szeretnék, hogy mostanában járt-e valaki Sikovanyecznél a Bérkert klinikán babamozin? Mennyibe kerül most egy 4-d-s babamozi a 1,5 oldalas véleménnyel? Hanyadik hétig látszódik a baba egyben? Valamint mennyi az időpontra a várakozási idő, mennyivel hamarabb kellene megkérni? Egész pontosan mit kapok egy ilyen babamozi alkalmával? Láttam, még hogy Szabó prof is csinál a Medisonnál, meg a Medicenter is foglalkozik babamozival, de az ottani árakról és minőségről sincs semmi infom. Valaki volt már náluk mostanság?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook