Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen ökobarát módon lehet felvenni a harcot a penész ellen? fórum

Milyen ökobarát módon lehet felvenni a harcot a penész ellen? (tudásbázis kérdés)


17. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Hippie_lany)
2013. aug. 10. 06:51
A penészgátló a festékbe nem egy hatalmas befektetés, és sokat számít.
2013. aug. 10. 01:12
Köszi mindenkinek. Sok opcióm nincsen, mert ez csak albi. Ma mondtál h a pince penészedik valószínűleg:S
15. HMF83 (válaszként erre: 1. - Hippie_lany)
2013. aug. 9. 10:38
Illetve annyit fűznék hozzá, jobban jársz ha használsz egy kis nem öko-t, minthogy penészben éljetek, mert attól sokkal,de sokkal nagyobb probléma származhat hosszútávon...
14. HMF83 (válaszként erre: 1. - Hippie_lany)
2013. aug. 9. 10:33

Semmit,bár ha ökobarátnak lehet nevezni, hogy leveritek a falat, és újravakoljátok nem öko penészgátlóval, egy ideig segít, de egy idő után az is átüt..


Vagy vízteleníteni kell a falat elektroozmózsissal :)


De enélkül semmit, a penész makacs dolog...

13. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Szecsilla)
2013. aug. 9. 10:20
Par csepp olaj nem fogja meghatni a peneszt, raadasul vizes falat vizzel fujni nem jo otlet. Ill. az olaj vizben nem oldodik, eloszor alkoholban fel kellene oldani ilyen keveresnel.
2013. aug. 9. 09:50
Drága a teafaolaj? Szerintem meg nem, főleg ha azt vesszük figyelembe, milyen sokáig eltart és mennyi mindenre jó. Nincs 1000Ft egy üveg.
2013. aug. 9. 09:33
ha tudsz a gyógyszertárban vegyél tiszta alkoholt, ha ezzel átdörzsölöd, egy darabig nem jön elő. az igazi erős ecet is jó ellene, de az elég büdös :S a domestos természetesen még jobb, de cseppet sem öko :( a teafaolaj is jó, de drága...sajnos ha a fal alulról szívja a vizet vagy valami szellőzésbeli gond van sokat tenni ellene nem tudsz mindig vissza fog térni :(
10. zefex
2013. aug. 9. 08:27
Leszeded a tapétát (ha van), és ha egyébként jó a fal, bemeszeled. Ha a vakolattal is gond van, azt is kezelni kell.
2013. aug. 9. 08:23
Az életfeltételeit meg lehet szüntetni, ill. meg lehet ölni.
2013. aug. 9. 08:10
Én nem ökoskodnék ilyen esetben, mert a penész randa dolog. Meg kell szüntetni a nedveség okát, és eltávolítás után penészgátlóval lefesteni a falat.
2013. aug. 9. 08:06
Teafaolaj + szóda a vízbe.
2013. aug. 9. 07:56

Teafaolajjal. Egy üvegbe teszel vizet, bele pár csepp teafaolajat, bespricceled vele a penészes falat, hagyod egy éjszakát rajta és másnap letörlöd. Megöli a spórákat, nem csak kifehéríti a falat. Ettől természetesebb szerintem nincs.


Nem biztos, hogy csak a lakásban lévő nedvességtől penészesedik. Lehet, hogy belülről már salétromos a fal, mivel nagyon régi az épület. Remélem tudtam segíteni.

2013. aug. 9. 07:52

Hol száradnak a kimosott ruhák?

Télen is a kertben teregetek,mert különben a fürdő nekem is penészedne.

2013. aug. 9. 07:36

Penész csak ott van, ahol nedvesség. Küldd el szépen a nedvességet a bús fenébe!

Ha a penész el is tűnik, újra előjön, ha a nedvesség marad.

3. hippie_lany (válaszként erre: 2. - Hippie_lany)
2013. aug. 9. 07:30
Múltszázad eleji (bocsii)
2013. aug. 9. 07:30
Múltszázadbeli lakásban lakunk a földszinten, még a nagy meleg ellenére is penészedik a fal, pedig az alakok állandóan nyitva vannak!!!
2013. aug. 9. 07:29
Milyen ökobarát módon lehet felvenni a harcot a penész ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook