Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékenyek szoktatok bűnözni? fórum

Lisztérzékenyek szoktatok bűnözni? (beszélgetős fórum)


1 2
32. édes-mézes (válaszként erre: 31. - Kszb)
2013. aug. 11. 16:08
Igen erről a csecsemős dolgoról én is olvastam.
31. kszb (válaszként erre: 30. - Édes-mézes)
2013. aug. 11. 15:41

egyrészt bmikor belobbanhat ez a dolog. Genetikailag hordozzuk a hajlamot (génvizsgálattal kimutatható), és bizonyos vírus fertőzések beindíthatják magát az immunválaszt. Vagy a terhesség során átalakuló immunrendszer indítja be.

Igen, van némi tolerancia is. Mint ahogy beszéltük is már, h hozzászokunk, majd diétával teljesen elszokunk tőle. Erre alapoz a legújabb ajánlás is, mely szerint a csecsemőknél 5-6 hónapos kor körül be kell vezetni egy kis glutént az étkezésbe, h hozzászokjon a szervezet, és ezzel az immunrendszer, vagyis ne alakuljon ki LÉ az arra hajlamos egyénekben. Nyilván ez se mindenkinél válik be, mert egyénenként is különbözőek vagyunk.

30. édes-mézes (válaszként erre: 28. - Kszb)
2013. aug. 11. 15:33

A schar termékeket ismerem,nem igazán jött be nekem ízre,meg az drága.Sajnos nekem a pékáruhoz nem passzol az édeskés íz, és azoknak a kifliknek van egy kis édes mellékíze,de az valóban nem fűrészporos.Van egy lengyel termék, azt szoktam venni a kenyerüket pirítva egész jó:-)

Hambit csináltam már hambi zsömléből,de ott is mikor a közepe fel jártem már kemény volt a zsemléje.Pizza lapot a schartöl szoktam venni 1500 ft 400gm:/

Pogácsát egy nagyon jó barátnőm szokott nekem sütni,ő nagy sütős rengeteget süt, de mégis mindenki mikor hozta éezet rajta nagyon száraz.Ügye vagy,ha így sikerült neked:-)


Érdekes ennek a biológiája.Azt a részét nem értem teljesen,hogy ha kis bünözés akkora galibát tud okozni,akkor hogy a fenébe tudtam 27 évig gluténesen táplálkozni,amíg ki nem derült.Mégis csak lehet valami tolerancia mérték mindenkibe.

29. kszb (válaszként erre: 28. - Kszb)
2013. aug. 11. 15:28
persze nem csak ennyi gm dolgot csináltam már :) Egész sok mindent, és jó párnak én fordítottam át a receptjét :) Párom nme LÉ, mégse kér normál lisztes sütit, ha van gm... Szóval, meg lehet csinálni szinte mindent otthon is
28. kszb (válaszként erre: 26. - Édes-mézes)
2013. aug. 11. 15:25

én pizzát szinte mindig itthon sütök. Nagy ritkán szoktam rendelni az Etnából. Az pld finom!

Hambit nem ettem még, de jövő 7végén készülök rá, s gm kenyérbe akarom csináltatni :D A Sváb pékségnek van egy kenyere (Flóra), ami sztem egész jó, abba akarom rakatni a dolgokat :)

Sztem egyszerűen rossz termékeket, recepteket választasz.

A Schar kenyere, édeskiflije pld kifejezetten finom, kicsit sem fűrészporos ízű.... Ritkán, de nálam is belefér a büdzsébe. Amúgy meg a kenyeret én sütöm. Pogácsát is sütöttem már, az is finom volt. Senki meg nem mondta, h gm, és nme normál lisztes ízre.

Van Fb-n egy csoport: Glutén mentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok néven. Nézz be oda! Nagyon jó kis recepteket cserélgetnek a lányok! Van, akinek blogja is van saját receptekkel!

27. édes-mézes (válaszként erre: 22. - Kszb)
2013. aug. 11. 15:24
hihi ebben van valami :-))
26. édes-mézes (válaszként erre: 22. - Kszb)
2013. aug. 11. 15:19

Sajna nem csak a kiflit kívánom, mostanába hamburger, pizza.Abszolút ezek a szénhidrátok.Szoktam veneni gl termékeket ebből,de meg se közelíti.Utálom a fűrészporos ízeket már, azt hogy a pizza 2 perc után kő kemény, a zsömle is és van olyan mellék ízük amit 8 év alatt nem tudtam megszokni.Hiányzik a spontaneitás az életemből,múltkor is barátokkal betévedtünk egy tök jó helyre...SEMMIT nem tudtam enni:(


Megmondom őszintén a sütögetés nem az erősségem,drágák az alapanyagok és többször nem sikerült,mint sikerült,elment a kevdem.Iskola,munka,gyerek,másodállás,sport és mindennapi főzés mellett még sütéögetésre nem szánok időt.

25. kszb (válaszként erre: 24. - Kszb)
2013. aug. 11. 15:19
24. kszb (válaszként erre: 23. - Édes-mézes)
2013. aug. 11. 15:19

"A szervezetben ellenanyag termelődik az egyik saját fehérje, a szöveti transzglutamináz nevű enzim ellen (ezen enzim feladata a glutén lebontása). "

Nem a lebontással van a gond, hanem azzal, h ha glutént viszel be, maga azt azt bontó enzim miatt indul be az autoimmun reakció. Ez nem olyan, mint a laktóz intolerancia.... Ott valóban a bontó enzim hiányzik. Az meg vmennyire pótolható Lactase tablettával. Mi meg így jártunk. Marad a diéta, a glutén kerülése.

23. édes-mézes (válaszként erre: 21. - Kszb)
2013. aug. 11. 15:13
Tudom,hogy auotimmunbetegség:-)De a doki nekem valami olyasmit magyarázott,hogy ha a lebontási folyamatban van segítség,akkor nem jön a rossz immunválasz.
22. kszb (válaszként erre: 20. - Édes-mézes)
2013. aug. 11. 15:11

lehet az a rosszullét kellene neked, mint egy pofon, attól a kiflitől, h felébredj! :)

Amúgy, miért létfontosságú egy kifli???

21. kszb (válaszként erre: 14. - Édes-mézes)
2013. aug. 11. 15:08

ez egy autoimmun betegség... nme a glutén bontását kellene segíteni, hanem az arra adott immunválaszt kivédeni....

Jó hír viszont, h előrehaladott kísérletek vannak egy vaccinára, ami kivédi a LÉ-t. Habár valószínűleg mi már életünk végéig diétázhatunk, de a gyerekeink, unokáink, ha meg is öröklik tőlünk ezt a "betegséget", azzal már élhetnek.

Amúgy, ha okosan diétázol, akkor azért annyira nme vészes az ára sem.

2013. aug. 10. 21:01
Egyébként nem tudom mi van velem.8évig simán vettem az akadályokat,most meg olyannak érzem magam mint egy lázadó kamasz!A franc,hogy evvel áldott meg az ég...:( Bár ilyenkor mindig azokra gondolok,akik súlyos betegségben szenvednek...ahhoz képest ez semmiség.
19. édes-mézes (válaszként erre: 18. - B486c9cf7d)
2013. aug. 10. 20:50

Már 8 éve az vagyok,és minden sütést, mindeféle terméket kipróbáltam,de közel sem hasonló egy jó finom kiflihez:(


Ezt a szert lehet Magyarországon is kapni? Bár,ha nem jó akkor úgy is mindegy.

18. b486c9cf7d (válaszként erre: 17. - Édes-mézes)
2013. aug. 10. 20:42

Akitol olvastam, hogy probalta, nem volt rola jo velemennyel.

Kerulni kell, ez van.

Probalj magadnak sutni, vannak paleo peksutemeny receptek a neten. Vagy glutenmentes peksutemenyt venni boltban (ritka rossz mind, mint a fureszpor kb. Es tele vannak adalekkal)

17. édes-mézes (válaszként erre: 15. - B486c9cf7d)
2013. aug. 10. 20:36

Szia!

Ez a gluten-specifikus protease (enzyme) keszitmeny, segít ha olyat eszek? Vagy ez mire jó? Nem hallottam még róla.


Igen az immunválaszsal van a baj.Lehet nem is lennék rosszul,de az ami a szervezetembe zajlik sajnos nagy károkat okoz,ezt tudom:(

16. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - Évanéne)
2013. aug. 10. 20:31

Elmondod, hogy mi van a gabonaban, ami masban nincs benne?

Nem feltetlenul azt kivanjuk amire szuksegunk van, ez a gyengek kapaszkodoja.

15. b486c9cf7d (válaszként erre: 14. - Édes-mézes)
2013. aug. 10. 20:29
Van gluten-specifikus protease (enzyme) keszitmeny, de a gond a glutennel az, hogy beindit olyan immunfolyamatot, ami nem csillapodik le se gyorsan (honapok), se konnyen, hiaba valik az ember tunetmentesse a dieta ujra betartasat kovetoen nehany nappal mar.
14. édes-mézes (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. aug. 10. 19:50

Köszi a választ!

Hát igen,én is ettől tartok,hogy nagyon rosszul leszek.Akkor meg szídnám magam mint a bokrot:(

Mondjuk számomra hihetetlen,hogy még mindig nem tudtak olyan gyógyszert feltalálni,ami segíti nekünk a glutén bontást...talán ebben is lenne üzelt?Annyira drágák a mi termékeink és azért hó végén jól esne ha tudnék olcsóbb élelmiszereket is vásárolni:(

13. kszb (válaszként erre: 9. - Évanéne)
2013. aug. 10. 17:20

na ez butaság! Ilyenre biztatni vkit, aki szervezetének mondhatni méreg a glutén....

A rosszullétek milyenségét pedig embere válogatja, és nem a tudat....

Ha vki a glutén fogyasztása után produkál rosszullétet 1-2 órával, vagy azonnal arra azt mondom, h valóban a tudata csinálja ezt. Lévén, h gluténtól az arra érzékenyek késleltetett reakciót adnak (az allergiásokkal szemben). Nálam pld a hasi görcsök jelentkezéséig eltelik 5-6 óra is, a hasmenés megjelenéséig meg még több. Kb. 10 óra...

12. kszb (válaszként erre: 6. - Édes-mézes)
2013. aug. 10. 17:16

nekem gyerekkoromban voltak nagyon durva tüneteim. Hányás- hasmenés... semmi nme maradt meg bennem. Nem jöttek rá, h LÉ vagyok (pedig már fertőző osztályon feküdtem, ismeretlen eredetű hasmenés miatt). Az évek során vmennyire hozzá szokott a gluténhoz a szervezetem, és ugyan alkalmi hasmenések megmaradtak, de a hányás, és az iszonyatos hasi görcsök elmúltak. Viszont megmaradt az állandó vashiány, és becsatlakozott a tünetek közé a menstruációs ciklus zavar, hajhullás, ekcéma, stb.... 33 éves voltam, mikor kiderült, h mindez a glutén miatt.... Az elmúlt 1 évben, a diétának köszönhetően annyira elszokott a szervezetem a gluténtól, h iszonyatosan rosszul leszek, mint gyerekkoromban, ha véletlenül is bűnözök.

Hidd el, nme éri meg! :)

11. édes-mézes (válaszként erre: 9. - Évanéne)
2013. aug. 9. 15:18

A sört én is szerettem,főleg nyáron ebéd után,de látod nekem az nem hiányzik.

Mostanában a kiflik, esteleg egy jó hamburger, pizza:/ De leginkább mondom a kifli:((

Gartulálok a keresztapudnak.Ügyesen csinálja ő is.Nekem is eddig mindig minden eredményem azóta jó.Két évente EMA viszgálat is van,avval nézik van-e diéta hibám,de az is mindig teljesen rendben van.

10. édes-mézes (válaszként erre: 8. - Cryy)
2013. aug. 9. 15:15
Nem nasizok.Ha megkívnok valamit akkor mogyoró, glutánmentes chpis,patogatott kukorica,tortilla, bizonyos csokik mehetnek.De ezek egyáltalán nem hiányoznak.Szeretem a gyümölcsöket,nekem már az is édesség,nasi.
2013. aug. 9. 14:40

Keresztapám 40 évesen csont sovány lett, mire kiderítették, hogy a glutén a bnös, majdnem meghalt már. Semmilyen más tünete nem volt, csak a sok hasmenés, gyengeség, stb.

A felesége ráállt a házi kenyérsütésre, a rízs- és kukoricalisztre, stb...

Érdekes módon keresztapám, aki most 51 éves tök könnyen betartja a diétát, egyetlen dolgot nem tud kihagyni nagyritkán: a sört.

Ő azt mondja, mivel amúgy nagyon betart mindent, ezért ezek a ritka bűnözések semmilyen tünetet nem okoznak nála.


Szóval... sok múlik azon is, hogy pszichésen mire állsz rá: ha eleve azt erősíted magadban, hogy tuti rosszul leszek, be fog következni.


De egyébként meg az ember azt az élelmiszert kívánja, amire szüksége van a szervezetének. Nem lehet, hogy egy kis B, D és E vitamin pótlásra volna szükséged?

8. cryy (válaszként erre: 7. - Édes-mézes)
2013. aug. 9. 14:27
Nem lehet könnyű, de nézd a jó oldalát. Meg finicsik a barna kifli és a magvas, jobb mint a sima zsemle. Nasi ????mit szoktál?
7. édes-mézes (válaszként erre: 5. - Nadry)
2013. aug. 9. 12:31
Csak gluténmetnes termékeket.Reggelente megyek a közeli boltba, van egy magvas, barna kifli,mindig frissen kisütve van kitéve.Hát napok óta az csábít...:D Nem vagyok normális 8 évig meg se hatott az ilyen:(
6. édes-mézes (válaszként erre: 4. - Kszb)
2013. aug. 9. 12:30
Igen én is ettől tartok.Tavaly nyáron egész nap nem ettem és olyan helyen voltam ahol csak rendes melegszendvicset tudtam enni és utána pár órával hánytam is...pedig amikor régen ettem ilyeneket,mikor még nem tudtam hogy LÉ vagyok,nem volt belőle hányás.Valószínű tényleg így van,hogy a szervezet már nem tolerálja.
5. nadry (válaszként erre: 3. - Édes-mézes)
2013. aug. 9. 11:55
Igen, sajnos, valamikor a hasamnál viszket és ilyen kis piros dudor jön ki kerek. De ez általában akkor ha nagyon agyon cukrozott habos babos krémes sütit -édességet eszek. Nehéz betartani ha érzékeny valamire az ember, bár mondjuk a lisztérzékenység összetettebb. Miket eszel???
4. kszb (válaszként erre: 1. - Édes-mézes)
2013. aug. 9. 10:32
Szia! Én vmivel több, mint éve tudom, h LÉ vagyok. Eleinte igen, bűnözgettem, de az sztem még érthető, mert ennyi idősen kemény az átállás, meg szenvedés az otthoni sütés.... Szó szerint újra kellett tanulnom főzni. Aztán, ahogy telt az idő, úgy egyre kevésbé. Tudatosan már nme bűnözök, de volt már rá példa, nme is oylan régen, h véletlenül benyaltam egy kis glutént. Minél régebb óta tartom a diétát, annál inkább rosszul vagyok egy kis mennyiségnyi gluténtól is. Hát, amikor 3 szelet felvágott miatt lettem olyan rosszul éjjel, mint a kutya... Ilyenkor bebizonyítja nekem a természet, h nem érdemes bűnözni! Tudatosan meg pláne nem. Tudattalanul biztos mindenkinek becsúszik, de ha visszajelez a szervezet, akkor legalább tudjuk, h na azt biztosan kerülni kell.
3. édes-mézes (válaszként erre: 2. - Nadry)
2013. aug. 9. 09:39

Igen kicsit más.Én 8éve betartom,de mostnába néha annyi olyan dolgot megkívánok,amit nem szabadna ennem.Nem csábultam még el,de kíváncsi vagyok van-e olyan aki elszokott,és hogy érzi magát utána.


Te neked olyankor vannak tüneteid,amikor nem tartod be?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook