Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. ápr. 4. 10:35
Nekem nincsenek jó tapasztalatim a Lindynette 20-al kapcsolatosan. Borzasztó pattanásaim lettek tőle, ráadásul a vérzésem is össze-vissza jelentkezett. A hangulatom is rossz lett tőle, fél évig szedtem. Egy hónapja írt fel a nődokim Dienille tablettát. Ez egész jó eddig, eltűntek a pattik, nem is jelentkezett több, ráadásul a mellem is nőtt. :)
1883. Florci23
2014. dec. 29. 10:59

Sziasztok!


Lindynette 20 fogamzásgátlót szedek majdnem egy éve. Múlthét előtti héten szerdán bevettem a szokásos időpontban, csütörtökön viszont elfelejtettem, és csak pénteken akkor vettem észre, mikor már az aznapit kellett, tehát 24 óra telt el.

A végéről számított 6. bogyó volt ez.

A betegtájékoztatóban az volt,hogy a menstruáció első napján megint,szünetmentesen kell elkezdenem a gyógyszert.

Felhívtam a nőgyógyászt,aki azt mondta,hogy nem szükséges, mert a végén voltam már, viszont a következő hónapban kiegészítő védekezés szükséges. Ma megjött.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, járt már valaki így?

1882. a24f859fdb (válaszként erre: 1878. - Decemberbeszt)
2014. szept. 24. 10:31
Most hormolálisn változások zajlanak nekem is volt ilyesmi de megszünt nem kell agodni.Csak akor ha gyakori az eset.
1881. a24f859fdb (válaszként erre: 1777. - Sly001)
2014. szept. 24. 10:25

szia Évi vagyok!

6éve szedem a gyógyszert és nem volt gondom vele viszont most nem jöt meg 6 napja, fogytam is meg laktoz mentes étrenden vagyok.NEM olyan rég plusz fájt a fogam pár demalgont is be kellet vennem plusz elkaptam a köhögös virust viszont a terheségi teszteim negatív lett úgyhogy lehet hogy csak ki marad vagy késik?Válaszod előre is köszönöm gondoltam te jobban tudnál segiteni mivel kb ugyananyi ideje szedjük.

1880. Henamilla
2013. okt. 28. 13:40

Sziasztok!

A véleményetekre lenne szükségem.Lindynette 20-at szedek,de a most kiváltott leveleken másképpen vannak felsorolva a napok.Eddig a bal felső saroktól jobbra kezdődött a hétfő-kedd-szerda.A mostani levélen Péntektől indul minden:péntek-szo-vas-h-k-szerda..és a Jobb alsó sarokban balra kezdődik rendesen a hétfő-kedd-szerda.Úgy gondolom,h a bal felső saroktól jobbra kezdem el szedni az aktuális nappal.Nekem így logikusabb haladni,mint a jobb alsó saroktól balra. Véleményetek?

1879. Ahana
2013. júl. 9. 16:25

Sziasztok!

Egyik nap elfelejtettem bevenni a tablettát és csak 24 órával később jöttem rá, mikor már a következőt vettem volna be. Arra gondoltam, hoy rendesen tovább szedem, majd a kimaradtad a szünetem első napján veszembe be, és akkor így eltolom egy nappal. Szerintetek ez így jó lesz? Nem lesz vele gond? Barátommal való együttlétre úgy is csak 2 hét múlva kerül sor, addigra visszaáll rendesen és ugye nem lesz probléma?

2012. nov. 23. 14:44

sziasztok!


20 éves vagyok, és most kezdtem el szednia lindynette tablettát. Már valamivel több mint 2 hete kezdtem szedni.Pecsételő vérzésem volt, de semmi egyéb mellékhatás nem. Együtt voltunk a barátommal és reggelre pedig vérezni kezdtem. előfordult ez valakivel?

1877. Bridzsit
2012. okt. 27. 20:14

Sziasztok!


21 évesen kezdtem el szedni a Lindynette 20-at. Hízás nem volt, libidó idővel csökkent. Hüvelyi dolgokra viszont kényes lettem, hamarabb megbetegedtem, de szerintem ez minden fogamzásgátlóra igaz. A ciklusom percmű pontosságú volt. 6 évig szedtem, és 2x megcsináltam, hogy egybeszedtem. Nálam nem volt gond. 6 év után abbahagytam, 3 hónapig máshogy védekeztünk a férjemmel, és rá egy hónapra már babuci lett.


2012. júniusában szültem, majd mivel még szoptattam, felírtak Azalia-t...csak egy levéllel szedtem be, mert végig véreztem. Miután már nem tudtam szoptatni, a megmaradt Lindynette-t beszedtem, és végig pecsételő vérzésem volt. Sajnos másra kell áttérnem, pedig nagyon szerettem a Lindynette 20-t, de a szervezetemnek már más milyen kell.

1876. dia_92
2012. okt. 27. 14:27

Sziasztok!

Én Yasminellel kezdtem 3hónapig az szörnyű volt.Fájt tőle a mellem,a fejem,pattanásos lett a homlokom,nem kívántam a szexet.Eztuán tértem át a Lindynette 20-ra.Nekem tökéletesen bevált ez a gyógyszer,semmi mellékhatása sem volt,olyan mintha semmit nem szednék.Én csak ajánlani tudom!Igaz mindenkinél másképpen hatnak ezek a gyógyszerek,de ha bármi problémátok van valamelyikkel bátran váltsatok másikra!

Sztem ha bármilyen másik gyógyszerről térsz át min.egy hétig használj kiegészítő fogamzásgátlást,mert sosem lehet tudni,fő a biztonság!:)

2012. okt. 3. 20:41

sziasztok!


eddig jangee fogamzásgátlót szedtem, de ma (amikor már a gyógyszertárban álltam)figyeltem csak, hogy a nőgyógyászom ezúttal Lindynette-t írt fel nekem. pedig én jangee-t mondtam neki. nem értem mit értett félre? :/

szerintetek most az első levélnél kell-e más módon is védekeznem vagy sem?

és mik a tapasztalaitok a lindy-vel kapcsolatban. leginkább a hízás témára lennék kíváncsi.

előre is köszi!

1874. Ahana (válaszként erre: 1873. - Ritus870522)
2012. szept. 2. 18:39
Köszi szépen :)
1873. ritus870522 (válaszként erre: 1872. - Ahana)
2012. szept. 1. 11:29

Szia.

Szerintem egy-két hétig még várjatok, használjatok óvszert, az a biztos. Elvileg egy hét után már használ a gyógyszer. Én évek óta szedem és nekem bevált.

1872. Ahana
2012. aug. 30. 12:54

Sziasztok :)

Most kezdtem el szedni pár napja a Lindynette 20-at, és előszőr használok fogamzásgátlót is. Pont aznap jött meg a menzeszem, amikor elmentem a nőgyógyászomhoz, ezért mondta, hogy már elkezdhetem szedni. Csak az a baj, hogy akkor is gyenge vérzésem volt, olyan előfolyás szerű, másnap meg már nem is jött semmi. Azt mondta a doki, hogy folytassam a szedését, de azt nem tudom, hogy mikortól fog használni. Szerintetek az első hónapban a párommal használjunk még óvszert, vagy nem kell annyit várni?

1871. Dyus
2012. júl. 18. 09:36
5 évig ezt szedtem, soha semmi problémám nem volt vele.
1870. ravena
2012. jún. 28. 21:38
Sziasztok! Szülés után vagyok 3 hónappal. már nem szoptatok. elkezdtem szedni a lindynette 20at kb 1 hete, de a menzesz görcseim erősebbek, a vérzésem tovább tart, miteszeres lettem és kb. idegbeteg. van valaki aki így volt? felhívtam a dokimat azt mondta szedjem tovább. minden nap gondolkozom hogy beszedjem-e a következő szemet. van valami javaslatotok vagy volt valaki hasonlóképpen?
1869. Kleo0204 (válaszként erre: 1868. - Ritus870522)
2012. jún. 18. 10:15

Szia!


Köszönöm szépen a segítséget!!

1868. ritus870522 (válaszként erre: 1867. - Kleo0204)
2012. jún. 14. 09:06

Szia!

Nem lehetsz terhes. Én is a Lindynette 20at szedem. Mikor elmúlik a mensim én is együtt szoktam lenni a párommal, és eddig még nem lettem terhes :) tehát ilyenkor már megvéd a bogyó. Szép Napot.

1867. Kleo0204
2012. jún. 13. 09:36

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!Korábban három évig szedtem a Cypromix nevű fogamzásgátlót, most kezdtem el a Lindynette 20-at szedni a mestruációm első napján. A gyógyszer tájékoztatójában nem volt leirva, hogy ha az első napon kezdem ell akkor mikortól vagyok védett. A Lindynette-t 6.-án kezdtem el szedni a barátommal pedig 12.-én voltunk együtt, tehát a gyógyszer szedését követően a 7.napon, de nem ment el bennem. Ilyenkor biztosan hat már a gyógyszer? Vagy még esetleg a régi gyógyszerem is hathat? Lehetek így terhes?

Valaszaitokat előre is köszönöm!

1866. turquoise
2012. máj. 16. 09:55
Köszönöm Jaina!:) A dokim is 3 hónapot mondott, csak a barátnőim közül többen azt mondták, h szerintük az kevés, ezért kérdeztem itt. A gyógyszer típusáról nem beszéltünk, csak azt nem tudom, h a Lindynette korszerű gyógyszernek számít-e még, hiszen 5 év alatt sok új bejöhetett már, amik esetleg jobbak, de ha ez bevált, nem biztos, h egy új is beválna...
1865. Jaina (válaszként erre: 1864. - Turquoise)
2012. máj. 15. 17:07
5 év után 6 hónap szünetet szoktak javasolni, de szerintem simán elég lehet a 3 is, ha rendesen visszaáll a mensid. Ha az abbahagyás után össze-vissza jönne meg, akkor szerintem várj az újrakezdéssel. Ha nem volt gondod a tabival, akkor szerintem mehet tovább az. Dokid mit mondott?
1864. turquoise
2012. máj. 15. 16:20

Sziasztok! Mivel az egy régi fórum, sok idő lenne visszaolvasgatni a kommenteket, így bocsi, ha már előttem többen is kérdezték:

5 évig szedtem a Lindynette 20-at, soha semmilyen panaszt nem okozott, sőőőt. Azonban a nőgyógyászom azt javasolta, h néhány hónapig szüneteltessem. Az érdekelne, h 3 hónap szünet szerintetek elég? És ha újrakezdem szedni, folytathatom ezzel a gyógyszerrel, vagy érdemes váltani?? (ismétlem: semmi bajom nem volt ezzel a tablettával)

1863. Jaina (válaszként erre: 1862. - Emma555)
2012. máj. 13. 09:12
Ha nem jön meg, tesztelj. A tabi elkezdésével meg várd meg, míg megjön rendesen.
1862. Emma555
2012. máj. 11. 22:00

14-én.,kellene , hogy megjöjjön..

Azt úgy értettem ,hogy most vettem be tabletát először tegnap.. és ma már nem, mert úgy volt ráirva a papira ,hogy: menstruáció első napján kell bevenni..

1861. Jaina (válaszként erre: 1860. - Emma555)
2012. máj. 11. 17:09

Hűha, szép kis kalamajkát sikerült összehozni. :)


Ha nem ment el benned a barátod, akkor kisebb az esély a teherbeesésre, de nem nulla. Sőt ha utána még vissza is tette, akkor egy kicsit még nagyobb az esély, mert hiába mosta meg, maradtak hímivarsejtek, amik a második aktusnál az előváladékkal együtt kilökődtek. Szóval van rá esély és nem mindegy, hogy a ciklusod hányadik napján voltál éppen. (Persze ez csak akkor érvényes, ha nem szedsz fogamzásgátlót épp)


A teblettát most kezdted el legelőször szedni (ez nekem nem volt egyértelmű)? Úgy elkezdeni, hogy nem jött meg felesleges, mert ebben az esetben nem véd. Ha jól értem bevettél 1-2 szemet, majd nem jött meg és abbahagytad? Azóta hány szemet nem vettél be? Mikor kell megjönnie?

1860. Emma555
2012. máj. 11. 16:56

Sziasztok!:) 1 hete ,hogy barátommal óvszer nélkül csináltuk , először elment de nem bennem, de aztán megtörülte és úgy tette be. Milyen nagy valószinűség,hogy bejutott egy kevés,vagyhogy terhes is lehetek?:( .. Tegnap vettem be első bogyómat, még mielőtt megjöttvolna , még mostsem jött meg.. lehet bajom? de mamár nemvettem be akkor mikor kezdjem el szedni megint?

Választ előre is köszönböm!!!!:):)

2012. máj. 7. 10:22
Az első nap barnás volt amikor bevettem az első bogyót, másnapra meg már rendesen megvolt. Aztán el se akart állni, kb egy hétig folyamatos vérzésem volt, utána meg még pecsételő és barna is kb másfél hétig :S én amúgy meg 3nap alatt le szoktam rendezni a mensis dolgot. igen, ha holnapig nem jön meg csinálok egy tesztet. Köszi a válaszokat.
1858. Jaina (válaszként erre: 1857. - Ritus870522)
2012. máj. 7. 10:18

És rendesen megjött és úgy kezdted el szedni?

Szerintem nagyobb a valószínűsége, hogy csak kicsit bekavart az abbahagyás-újrakezdés, de a biztonság kedvéért, ha a 7 naposban egyáltalán nem jön (jött) meg, vegyél egy tesztet.

2012. máj. 7. 10:11
Igen, tudom, csak nem volt pénzünk kiváltani a bogyót.. :S Igen a menstruáció első napján kezdtem el szedni az első bogyót. addig védekeztünk gumival míg nem szedtem bogyót ( 1hónap alatt ). Most meg félek, hogy terhes vagyok..
1856. Jaina (válaszként erre: 1854. - Ritus870522)
2012. máj. 7. 10:07

Nem javasolják, hogy egy hónapot hagyj ki, ha abbahagyod, akkor minimum 3-6 hónap szünetet érdemes tartani és csak akkor újrakezdeni, ha ebben az időben rendesen visszaállt a mensid.

Hogyan kzdted újra? A mensi első napján? Vagy ha nem az első napon, akkor mellévédekeztetek a kellő ideig?

1855. ritus870522 (válaszként erre: 1854. - Ritus870522)
2012. máj. 7. 10:03
Holnap kell elkezdenem a következő levéllel szednem. az baj ha 2levél közt nem jött meg??
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook