Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendszerhang van a számitógépemen, de zenét nem tudok lejátszani, tud valaki segiteni, hogy mi baj lehet? fórum

Rendszerhang van a számitógépemen, de zenét nem tudok lejátszani, tud valaki segiteni, hogy mi baj lehet? (tudásbázis kérdés)

27. cukilany (válaszként erre: 26. - 9bc47feccc)
2008. ápr. 7. 10:18

Nem játszotta le, nem pedig csak a hangja hiányzott, ugyanis itt a gond, h lejátsza, de hang nélkül!


Próbáld ki a sima videoplayert, mindent lejátsza, persze megfelelő codec-kel, sztem túl sok felesleges progit használsz...

26. 9bc47feccc (válaszként erre: 25. - Cukilany)
2008. ápr. 6. 22:53
Az én madia playerem sem játszotta le a DVD-ket,és mp3-akat,míg nem frissítettem fel.Alapból a M.Player 9-es van az xp pro-ban,és az nekem nem játszotta le ezeket,ha a mp 10-re frissítem,akkor minden OK,megy minden,kivéve a telefonnal készített filmeket,ahhoz a kmplayer van fenn,azt a M.P.azt nem tudja.
25. cukilany (válaszként erre: 24. - 9bc47feccc)
2008. ápr. 6. 22:31
Minden windows-ban gyárilaag van egy lejátszó, mindegy milyen régi, akkor is ad hangot! De program hiányában hibaüzenetet írna ki a rendszert, h nem ismeri a kiterjesztést, nem pedig simán némán hallgatna! Hidd el itt nem az a baj, hanem valszeg a már említett driver hiánya...
2008. ápr. 6. 08:43
Elősször is telepíteni kellene egy szoftvert,ami képes az mp3-at,wav-ot,meg a többi hangkiterjesztést lejátszani.Beéllítható a windows media player is,frisíteni kellene,vagy a winamp a másik.Program nélkül még a windows sem fog tudni lejátszani semmit.
23. jeno23
2008. márc. 14. 14:26
Köszi cukilany, hogy megértesz, valóban nem merek a BIOS-ba nyulni, mert szerintem akkor teljesen hazavágok mindent. Szerintem a 12 éves unokám is jobban ért hozzá, mint én!! Husvétra jönnek a gyerekek, akkor valószinüleg megoldják a problémámat! Köszi Mindenkinek, aki megpróbált segiteni!!!!Kellemes Husvéti Ünnepeket kivánok Nektek! Netnagyi
22. cukilany (válaszként erre: 21. - Cypern)
2008. márc. 13. 09:35
Igen, csak én nem várom el egy 61 éves, pár hete szám.gépező embertől, h biosba nyúlkáljon és driver frissítsen, mert valszeg azt sem tudja mik ezek egyáltalán, ezért jobb lenne, ha találna vkit, aki picit ért hozzá, mert akkor tényleg nagyon rövid időn belül megoldódna a probléma...
21. cypern
2008. márc. 13. 02:47

Apró hozzászólás:

A nem integrált hangkártyák melegednek. Túlmelegedés elleni védelemként a gép automatikusan letiltja a hangkártyát, és átáll a "csipogóra"(jobb esetben. Rosszabb esetben zárlat, és kivágja a tápot). Ilyenkor a bios-ban kell újra engedélyeztetni, és aztán drivert frissíteni.

Így megoldódik a probláma. Ha bővebb segítség kell, írj mailt.

20. jeno23
2008. márc. 12. 18:34
Köszi, aranyos vagy, hogy törödsz velem, majd próbálkozok!
19. cukilany (válaszként erre: 17. - Jeno23)
2008. márc. 12. 15:57
Nézd meg a hangkártya típusát és keress rá gugliban úgy hogy melléírod azt h driver pl. Viszont mindenképp javaslom, h ha van a környezetedben vki aki ért aszám.gépekhez, azzal nézesd meg, mert biztos nem a hangfal hibája akkor és ezer más hiba okozhatja a gondot...
18. jeno23
2008. márc. 12. 15:37
Már rendszervisszaállitással is próbálkoztam, de ugy se megy. Tulajdonképpen, ha teljesen süket volnék, nem lenne annyira érdekes, de igy??hi-hi-hi
17. jeno23
2008. márc. 12. 15:34
Szia! Megpróbáltam már fülhallgatóval is, de azon se müködik! Most lehet, hogy hülyeséget irok, de bocsi... Creative Saund Blaster 16 Plug und Play /WDM/, amikor az eszközöknél ennek a vizsgálatát kértem, akkor irta ki az illesztőprogi hiányát. /Illesztőprog.verzió 5.1.2535.0 meg még valami ilyesmi is van ctlsb16.sys Sajnos ez nekem mind kinai, lehet, hogy Te is kinevetsz, de sajna ez van...
16. cukilany (válaszként erre: 15. - Jeno23)
2008. márc. 12. 15:10

Igen, értem! És az nem jelenti feltétlenül azt, hogy nincs is jobb, ne higgyj annyira a windows belső súgóinak és rákeressek a neten? kérdések válaszainak!

Nem volt azóta semmi csinálva a gépen, Esetleg újrainstallálva? azt még meg tudod csinálni, h megnézed más hangfallal, vagy , ha nincs plusz hangfalad, egy sima, mezei fülhallgatóval is megy a dolog, azon is át kell menjen a hang! Ha azon se megy, szólj!

15. jeno23
2008. márc. 12. 15:04
Még azt elfelejtettem mondani, hogy hangkártyám van és annak a tesztelésénél jött ki azt hiszem az illesztőprogi hiánya. Sajnos itt megállt a tudomány!!!? Ugyan szétszedtem a gépet, megnéztem, hogy nem csuszott-e ki, de mindent rendben?! találtam. Az hangkártya tulajdonságainál ugyan találtam egy lehetőséget: frissités, visszaállitás, de hiába kattintottam rá, a varázsló azt irta ki, hogy nem talál jobb lehetőséget a meglévőnél! Hát értitek ezt?????
14. jeno23
2008. márc. 12. 14:58
Szevasztok! Hát a dugó a helyén van, eddig müködött is, de egyik napról a másikra megszünt a hang! Végigcsináltam minden hibamegállapitót, és tulajdonképpen - meg nem mondom, hogy hogyan - de az jött ki, hogy nincs illesztőprogram. Hát ez hogyan lehet, mert eddig müködött?
2008. márc. 12. 08:10
Amilyen színű a dugó, a hangfal dugója, hátul a gépbe, olyna színű csatlakozóba dugd be. Legtöbbször az szokot lenni, de igen, néha elszinezik, és lehet hogy nem jóba van dugva:(
12. cukilany (válaszként erre: 11. - Jeno23)
2008. márc. 11. 22:52
Jól dugtad be? ez néha gondot okozhat, próbáld variálni a dugókat (általában 2 van belőle, lyukból men 3), úgy h közben megy vmi zene a gépen, hátha így megoldódik!
11. jeno23
2008. márc. 11. 17:34
Huha! Nem is gondoltam rá, hogy ilyen gyorsan reagáltok! Kezdjük azzal, hogy sajnos én csak ugy "autodidakta" módon kezdtem számitógépezni, tehát némely dolog, amiről irtok, nekem japán!!hi-hi. Különben 61 éves vagyok, ehhez mérten irjatok! Szóval: fogalmam sincs mi baj lehet, mert a sugóban lévő "hibamegállapitó" lapon végigmentem, /a legjobb tudásom szerint/, de a végén az jött ki, hogy ezzel nem oldható meg. Tehát egyetlen egy konkrét dologra jöttem rá, hogy a "hang- és beszéd audioeszközök"-nél ugy látszik, hogy nincs eszköz csatlakoztatva, pedig a hangfalak be vannak dugva, a hardver fülre kattintva - bár nem tudom pontosan melyik a hangkártya, mindegyiket végignézve azt jelzi, hogy "ez az eszköz megfelelően müködik". Hát értitek ezt. Ne haragudjatok, hogy ilyen béna vagyok, de ez van....
10. redrum_cica (válaszként erre: 9. - Cukilany)
2008. márc. 11. 17:07
XDD
9. cukilany (válaszként erre: 8. - Redrum_cica)
2008. márc. 11. 17:07
Jól értettem én, csak gondoltam te érted félre... :-) túl sok a félreértés félreértés miatt :-)))
8. redrum_cica (válaszként erre: 7. - Cukilany)
2008. márc. 11. 17:02

Nyugi, nem kioktatni akartalak, távol álljon tőlem!

Gondoltam, ha leírok minden összefüggést a hanggal kapcsolatban, kiderül a hiba oka. Nem téged akartalak beiskolázni, félreértettél -.-

7. cukilany (válaszként erre: 6. - Redrum_cica)
2008. márc. 11. 16:55

Ne nekem mondd, én tudom, hasonlóan próbálom kideríteni! és a rendszerhangnak semmi köze nincs a zenéhez, azzal full nincs összefüggésben!

Amúgy létezik még olyan lehetőség is, hogy elromlott a hangfal!

2008. márc. 11. 16:39

igen azért kérdezem h integrált-e ea hangkártya

mert ha integrált akkor hallható, pl ha nem enged rákattintani egy abélkra, és tiltó hangot ad, az rendszerhang. De ha pl nem szól a zene, akkor vagy a hangfalk nincsen bedugva, vagy a hangkártya csúszött ki, vagy ha integrált a hangkártya, akkor az laplappal van baj, vagy az alaplapon sült meg a hangkártya.

2008. márc. 11. 16:31
Amúgy meg mi számít rendszerhangnak, mert rendszerhang akkor is hallható, ha hangfal sincs bedúgva!
2008. márc. 11. 16:27
Sajátgép -> Vezérlőpult -> Hang , beszéd sé audioeszközök -> Hangok és audió eszközök -> itt rákattintasz a hangerő fülre, és ha halkra van állítva (húzva a szúszka) akkro az volt abaj:) remélem megoldódott:)
2008. márc. 11. 16:25

szijja!

Milyen géped van? integrált a hangkártyád (bele van építve a gépbe, az alaplapra) vagy pedig külön kártyád van? Ha MSN-ezel, nem húztad le a webcamera melett a pici ablakban a hangerőt?

2008. márc. 11. 16:07
eddig le tudtad?
2008. márc. 11. 16:05
Rendszerhang van a számitógépemen, de zenét nem tudok lejátszani, tud valaki segiteni, hogy mi baj lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook