Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek kb. mennyi idő alatt indul meg a súlyvesztés? fórum

Szerintetek kb. mennyi idő alatt indul meg a súlyvesztés? (beszélgetős fórum)


1 2
37. júliusi (válaszként erre: 35. - Egykerdes)
2013. aug. 28. 22:04

Sajnos nekem is,csak az a baj,hogy ezen az áron nem igazán jó...:(

Igaz ez 3 éve volt, de érdekes, utána sokáig vagy 2 évig tartottam, de utána több szívárgott vissza,mint amennyi lement...:(

36. Badcat001 (válaszként erre: 35. - Egykerdes)
2013. aug. 13. 10:21
Szakítási fogyással 11 kg-t dobtam le/2 hét, de sajnos vissza is szivárgott. :( Biztos a gyors fogyás miatt. :)
2013. aug. 13. 09:49
... nálam 3 hét alatt lement 7 kiló. Nem kell hozzá más, csak egy jó szakítás.
34. Badcat001 (válaszként erre: 27. - Bc96960bed)
2013. aug. 13. 09:22

Sziasztok!

Nagyon jó az étrend, bár én tennék még bele túrót/cottage cheese/ egyebet. Nekem az uzsik többnyire ebből adódnak. Ami pedig a legfontosabb az a víz... Minimum 3 liter! Én évekig csak hümmögtem amikor ezt ajánlották, mondván majd én tudom mennyi esik jól... A bokám amint beköszöntött a meleg duplájára dagadt és valahogy mindenhol tartalékoltam a vizet. Nos amióta ügyelek arra, hogy minden nap megigyam ezt a mennyiséget, megszűntek ezek a problémák. Gondolom már nem pánikol a szervezetem, és nem akar mindenáron minden csepp folyadékot elraktározni, mert tudja, hogy jön az utánpótlás. :)

33. AlBundy (válaszként erre: 32. - Bc96960bed)
2013. aug. 12. 08:46
Este főként zöldséget (gyümölcsöt nem!) szabad enni és bármilyen (húsból sovány) fehérjeforrást.
2013. aug. 10. 09:00

Rubint Rékát már régóta csinálom, igazából nem a kedvencem, de...kezdetnek jó lesz megint.


Kenyeret én se eszem, max. bio zab vagy rozs kenyeret, élesztőmenteset, de tésztát soha nem, nem szeretem.

Krumplit módjával, inkább rizses vagyok, de azt is most majd csak heti 2x-3x gondoltam.

A reggelim joghurt volt amaranttal és nagyon kis marék mogyoróval...a kávét nem is számolom, mert az alap, a nélkül nincs reggelem :)

Ebédre mozarellás pirított zöldséget tervezek :)

Viszont ilyenkor vagyok gondban a vacsival...szerintetek? Ilyenkor mit lehet vacsizni?

31. bc96960bed (válaszként erre: 28. - D20c30cb4c)
2013. aug. 10. 08:55

Köszi szépen, neked is nagyon sok sikert!! :)


Ja igen, és én is akartam írni, hogy nekem is már első héten látszik a változás...és utána egyre jobban érzem magam, minden egyes hét után. Szóval pár hét alatt simán le lehet adni, a legnehezebb megtartani a súlyt, nekem mindig azzal voltak gondjaim.

30. pearl1975 (válaszként erre: 28. - D20c30cb4c)
2013. aug. 10. 08:10
RR térdgyakorlatainál nagyon kell vigyázni. a régebbi kazijait csináltam, szerencsére volt "előképzettségem", és tudtam, hogy kell a térdeimet tartani, mert Rékától nem derült ki :(
29. simple (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2013. aug. 10. 08:02
Ilyen étrenddel nálam azonnal, az első héten már lemegy egy két kiló. Utána minden héten további egy kiló.
28. d20c30cb4c (válaszként erre: 27. - Bc96960bed)
2013. aug. 10. 07:58
Szia! :) Igen, mindenkinek meg kell találnia a saját étrendjét, ami a Te anyagcserédnek jó. Szerintem az, hogy kiiktatom az édességet, krumplit, tésztát, és mindenféle kenyeret (mondjuk én azért, mert lisztérzékeny vagyok), csupán csak egészségesen táplálkozom. Tejtermékekre (hiába mondják, hogy így a tejcukor, meg úgy), nekem szükségem van, ahogy a régebbi diétáimból is kiderült. :) Rubint Rékát régen én is csináltam, de nekem szétment a térdem a sok guggolástól, és aki babát szeretne (mint én is), annak annyira nem ajánlják a szakemberek, legalább is akinél én voltam ő egyenesen tiltotta. Sok sikert neked is!!
2013. aug. 9. 21:21

Szia Angel és mindenki! :)


Én is hasonló cipőben járok, csak 160 centi vagyok és jelenleg 60 kiló és az álomsúlyom 50 kiló, 3 éve voltam a legjobb formában de most nyáron elszaladt velem a ló, és rengeteget jojóztam sajnos. Néha amikor stresszesebb időszakom van, akkor egyből hízni kezdek, nagyon gyorsan rám tudnak rakódni a kilók és nem érzem most se jól magam a testemben.

Bár én mindenképp sportot is be akarok iktatni, először Rubint Réka tornát, aztán majd meglátom, variálgatok.

Én is szinte teljesen ugyanolyan étrendre gondoltam, mint amit te is követsz. :)

26. ranna (válaszként erre: 25. - D20c30cb4c)
2013. aug. 9. 20:54
Hidd el, én végigolvastam a blogot és ezer %-ig állítom, hogy Alan nem sporttal fogyott le. :) Utána kezdte el a sportot. És mivel Te nem mozoghatsz ezért gonoltam, hogy esetleg a kajaötletei, kalóriatáblázatai, ötletei és egyebek hasznodra lehetnek. Nyilván nem kötelező olvasmány, szóval félre ne érts.
25. d20c30cb4c (válaszként erre: 24. - Ranna)
2013. aug. 9. 13:32

Azért ott sokkal nagyobb súlyból fogyott, amiből azt mondják, ha már csak kevesebbet eszik megy le a súly. Anyukámnál is így volt, nem mozgott (legalább is ezt mondta, pedig sokat sétált), és hamar leadott csak a táplálkozással 20 kilót, de nagy súlyból.

Ahogy láttam azért Alan sportol, hegyet mászik és biciklizik, szóval tesz azért a súlytartásért. Bár nekem ő már túl vékony lett férfi létére. Az arca a 2011 májusában nézett ki egészségesen. Persze az a lényeg, hogy ő egészségesnek érezze magát. Szép történet és írtam is, hogy köszönöm, de nálam is ezerféle egyéb dolog van, ami miatt ezt vagy azt nem lehet. Persze itt nem csupán a mozgásra értem. Pl. ő írta a tejcukrot is, hogy nem jó, holott nekem meg kell, mivel lisztérzékeny vagyok és a tejtermékek elengedhetetlenek a megfelelő energia biztosításhoz. Azért tovább küldöm ezt a linket a fogyni vágyó ismerőseimnek is, akik ekkora súlyról indulnak.

24. ranna (válaszként erre: 18. - D20c30cb4c)
2013. aug. 9. 13:16
Éppen ezért küldtem neked vmit priviben!!! :) A srác olyan fogyást vitt végbe CSAK étrendváltoztatással mozgás nélkül, hogy fantasztikus. Ez alatt az idő alatt szinte profivá vált a fogyókúra terén. Lehet az üzit elolvastad, de a blogot azt biztos nem - mondjuk ennyi idő alatt nyilván nem -, ha ez a válaszod. :) Én csak gondoltam, hogy ötleteket nem utolsósorban erőt meríthetsz belőle.
23. pearl1975 (válaszként erre: 22. - D20c30cb4c)
2013. aug. 9. 12:35
szerintem sem baj a pici cukor. :) annyi kell :)
22. d20c30cb4c (válaszként erre: 21. - Pearl1975)
2013. aug. 9. 12:33
Igen láttam, hogy van benne egy kis cukor, de arra gondoltam, hogy reggel ennyi belefér. Nem akarok drasztikusan fogyni. Ha már lisztérzékenyként még teljes kiőrlésű kenyeret sem fogyaszthatok, meg kihagyom a tésztákat, édességet, krumplit stb., akkor csak nem akkora baj az a pici cukor, ami a Steviában van. Azért megnézem, amit ajánlottál. Majd meglátjuk. :)
21. pearl1975 (válaszként erre: 20. - D20c30cb4c)
2013. aug. 9. 12:30

szerintem ilyen étrenddel le fogsz fogyni, de lassan. ami nem baj, mert az tartósabb.

a Steviás Activiát azért nézd meg, sztem van benne cukor is. Steviát amúgy lehet gyógynövényesben venni, de csakis Dr Chen-est vegyél, a többi nem jó. (pár éve próbálgattam)

20. d20c30cb4c (válaszként erre: 19. - HMF83)
2013. aug. 9. 12:25
Az nem baj, ha lassan megy, nem akarom sürgetni a szervezetem. 66 kilóból akarok lejjebb adni, és 25 éves vagyok. 58 kiló volt nekem az ideális a 165 cm-es magasságomhoz. Most se érzem vészesnek a többlet kilókat, de jobban éreztem magam 58 kilósan.
19. HMF83 (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2013. aug. 9. 12:20

A súlyvesztés sokmindentől függ, pl kor, mennyiből kell fogynod, sportolsz v sem...


De így szerintem max 30-50 dkg szerintem hetente...

18. d20c30cb4c (válaszként erre: 16. - Ranna)
2013. aug. 9. 11:58

Egyik sem cukros! :) Évek óta cukor nélkül iszom a kávét, a joghurt is natúr a leggyakrabban, ha meg valami gyümisre vágyom, akkor max. az Activia Stevia jöhet szóba. Amúgy utána nem szokott rám törni éhség, ezért próbálok meg most súlyt veszíteni, mert ez az étrend bejött. Most pl. husit sütök, hagymásan-fokhagymásan, sajttal, plusz fűszeres zöldségköret. Szóval nem érzem, hogy nélkülöznék.

Igen, most láttam az üzenetet, megnéztem a linket. Sajnos nálam a mozgás most nem aktuális egészségügyi okok miatt, max. a séta, az se sokáig. Meg mivel lisztérzékeny vagyok, ezért eléggé más diétát kell követnem, mint sokaknak általában. Azért köszönöm!

17. Icuska538 (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2013. aug. 9. 10:16
Köszi ! Én is valami hasonlót gondoltam!
16. ranna (válaszként erre: 15. - D20c30cb4c)
2013. aug. 9. 09:42

A lehető legrosszabb reggelit választod, ha a tejeskávé cukros + a joghurt, mindkettő feldobja az inzulinszintet piszok gyorsan, ami utána lezúg és jön az éhség.

Küldtem neked privit, de gondolom nem láttad, mert nem reagáltál.

15. d20c30cb4c (válaszként erre: 14. - Pearl1975)
2013. aug. 9. 09:13
Sajnos a reggeli nagyon nehézkes nekem és nem a diéta miatt, hanem, mert nem bírok reggelizni. Lecsúszik 2-3 deci tejeskávé, plusz egy doboz joghurt, de többet nem bírok reggel enni, csak később. Van benne annyi protein, hogy ne ájuljak el. Ezért szoktam rögtön utána 10 óraira meginni egy pohár jó rostos gyümölcslevet, plusz még valami gyümölcsöt eszem, banán stb. ami energiát ad.
14. pearl1975 (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2013. aug. 8. 23:27
miért nem eszel reggelit? az teljesen egészségtelen. (én el is ájulnék)
13. michelle.r (válaszként erre: 11. - Icuska538)
2013. aug. 8. 23:24
Oké, lefordítom: hülyeséget olvastál, a gyaloglás nagyon és kímélő mozgásforma. Ha teheted minden nap gyalogolj legalább fél órát, de jobb lenne egy órát. Így már érthető? ;)
12. falcngate (válaszként erre: 9. - Icuska538)
2013. aug. 8. 20:23

Ha futsz, nagyon felmegy a pulzusod és a szervezeted "azzal van elfoglalva", hogy a szívedhez juttasson oxigént, ezért "nem ér rá" zsírt bontani. (Ha nem vagy edzésben persze.)

A gyorsgyaloglásnál épp olyan tartományban van a pulzus, hogy még nem terheli a szívet, csak a zsírt bontja. Ezt leghamarabb 20 perc után kezdi meg a szervezet, tehát érdemes minimum 30 percet gyalogolni.

A tempót úgy lődd be, hogy megerőltetőnek érezd, de még nem lihegj, ne fulladj ki.

Remélem így érthetőbb.:)

11. Icuska538 (válaszként erre: 10. - AlBundy)
2013. aug. 8. 14:33
Köszi válaszod , megnézem de én csak egy egyszerű"nyugdijas" magyarázatot szerettem volna , nem ilyen tudományosat , de köszi !!!!
2013. aug. 8. 14:28

Gyaloglás -> Aerob

Sprintelés ->Anaerob

Aerob: Aerob edzés során a testmozgáshoz (izommunkához) szükséges energia előállítása nagy mennyiségű oxigén felhasználásával történik. A szervezet a rendelkezésére álló energia-tartalékokat (szénhidrátok és zsírok) oxigén segítségével égeti el, s így biztosítja az izmok számára szükséges energiát.

Anaerob: Anaerob mozgásról akkor beszélünk, amikor az izommunkához szükséges energia előállításához (tápanyagok égetéséhez) a szervezet számára nem áll rendelkezésre elegendő oxigén. A magas intenzitása miatt az anaerob tartományban történő mozgás csak rövidebb ideig tartható fenn, amit pihenési szakasz (aerob energiafelhasználás) követ.

(fogyas(pont)info)

2013. aug. 8. 14:23
Sziasztok! Valahol olvastam , hogy szinte semmit sem ér a tempós séta , viszont pl én a nagy súlyom miatt futni nem igen tudok illetve csak rosszat teszek az izületeimnek. Kérdésem biztos tudjátok , hogy jó a gyors gyaloglás , és ha igen miért , milyen érvek szólnak mellette? Tudom már lerágott csont de mégis érdekelne, köszi és üdv mindenkinek , kitartás holnap már enyhébb idő lesz és könnyebb lesz a mozgás is !
8. gkreka (válaszként erre: 3. - D20c30cb4c)
2013. aug. 8. 11:12

A séta is jó, a lényeg hogy mozogj!


Köretnek még tudom ajánlani az üvegtésztát is, szerintem azt is eheted lisztérzékenyként.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook