Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapesten van olyan egyetem/főiskola, ahol általános iskolai rajztanárnak lehet tanulni? fórum

Budapesten van olyan egyetem/főiskola, ahol általános iskolai rajztanárnak lehet tanulni? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 8. 09:51

Egy ismerősöm vidéki főiskolán végzett valami ilyesmit, tehetsége, érzéke van hozzá (a rajzhoz és a gyerekekhez is), a szakmájához közeli ágban dolgozik, de mint rajztanár, évek óta nem bír elhelyezkedni.


Szóval az is fontos, hogy kapsz-e majd munkát az adott végzettséggel, vagy csak díszdiplomád lesz.

2013. aug. 7. 20:21

A tanítóképzőkben van vizuális műv. terület. Ha azt teljesíted, akkor 1-6 osztályig taníthatod a rajzot. Ez a tanítói alapszakkal együtt működik, annyira nem szigorú, de egy válogatáson kell a felvétel után átesni, de nyilván kétbalkezes nem fog erre jelentkezni.

A tanárképző főiskolán már van önálló vizuális szak. Valóban, érdemes az előző évben/években művészeti körbe járni, ahol a rajztanár, szakkörvezető orientál az alkalmi vizsga feladatai felé.

Én ha végezném, akkor a vizuális kommunikációt választanám, nem a sima tanárit, mert előbbivel lehetsz illusztrátor, szerkesztő is stb.

2013. aug. 7. 20:12
baratnom meselte, hogy igazolni keel, hogy jart e az eloirt dolgokra. pl rajztanar es ilyesmi..eleg durva
2013. aug. 7. 19:58

Inkabb ugy fogalmaznek, hogy tudsz-e teljesiteni?

ez mar az altalanos iskolaban kiderul, a kozepiskolaban folytatodik. Vannak kulon rajz szakkorok, ahol kepezik tovabb a tanulokat;

ezek alapjan lehet jelentkezni tanarkepzo foiskola rajz x szakara;

2013. aug. 7. 19:49
Olyan kérdésem lenne, hogy Budapesten van olyan egyetem/főiskola, ahol álatlános iskolai rajztanárnak lehet tanulni? Ha igen, a felvételihez milyen követelmények vannak? Milyen feladatot/feladatokat kell teljesíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook