Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hetes kismamák hogy vagytok? Hogy viselitek ezt a meleget? Picurka mocorog már? fórum

17 hetes kismamák hogy vagytok? Hogy viselitek ezt a meleget? Picurka mocorog már? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2014. ápr. 16. 16:04

Köszönjük Ildi :)


Jól telnek csak sajnos nem tudok szoptatni, így tápszerezünk. Meg hasfájós eléggé :( Az alvással is gondok vannak,szinte csak köztünk alszik.

2014. ápr. 6. 11:53
Gratulálok nektek hanita :) nekem is 7nap után indították és három óra alatt lett meg :) hogy telnek a babázós napok?
2014. ápr. 1. 13:25

Sziasztok!


Elég régen jártam erre. Március 20-án megszületett a kislányom, Kira 2840 gr és 49 cm-el. 6 napot ráhúztam, de mivel nem voltak fájások így oxitocinnal megindították a szülést és 3 és fél óra meglett a babóca :)

2014. márc. 3. 09:23

timike,jelentkeztem a naplód olvasására! :) ha megkaptam engedélyt majd olvaslak titeket!

nagyfiad mit szól tesóhoz? Enyém nagyon szereti és sokat segít is bár ő már 5 éves múlt :)

184. timike.baba (válaszként erre: 183. - 3aeb86a367)
2014. febr. 28. 15:13

Megértem hogy félsz mindenki fél de drukkolok hogy kellemesebb élmény legyen mint amire számítasz!:)


Jelentkezz akkor nyugodtan az adatlapomon az interaktivitáson belül meg is találod.Napjaink Máté babával....a címe. :)


Ajánlom ezt a cikket olvasgasd én vajjúdás alatt olvastam el ahányszor tudtam és segített is.

[link]

183. 3aeb86a367 (válaszként erre: 182. - Timike.baba)
2014. febr. 28. 09:04

Szia!


Nekem a vastól nincs szorulásom viszont olyan sötét lett, szinte már fekete. De ezt írja is a papír, csak először nagyon megijedtem.

Nem igazán tudom meddig bírom még. Éppen tegnap filóztam, hogy június 7-én volt az utolsó menzim első napja és március 14-re vagyok kiírva, tehát ha minden igaz akkor pont ma kellett betöltenem a 38. hetet, de az uh és a dokim szerint is keddi napokon van a hétforduló, tehát ők szerintük jövőhét kedden töltöm a 38. hetet. Nem értem hogy van ez. Lényeg, jövőhét kedden NST.

De jajj én nagyon félek a szüléstől. Van egy fiam, de a sima szülésben nem volt még részem.


Igen, én is örülök, hogy nem léptem túl a megengedett súlyt, pedig jajj, vannak napok amikor annyit eszek és főleg inkább ilyen nassolni valókat. Valamelyik nap két doboz jégkrémet ettem, plusz csokikat :( ami tudom nem jó, nem szabad.


Szépen gyarapszik a picurod és nődögél :) Biztos nagyon aranyos :)

Én szívesen olvasnám a naplódat.

2014. febr. 27. 22:12

Sziasztok.

Kitartás tényleg nagyon nehéz a vége.Vasat én i szedtem ugyanezt de olyan székrekedésem lett tőle hogy jajj...

Ki tudja mennyid van még én ilyen keményedésekkel szépen túlhordtam.Drukkolok azért mert igazából már jöhetne is akár.:) Ügyes vagy hogy nem híztál többet ez így pont jó.:)


Ildi köszi mi is megvagyunk.Elhagytuk az 5 kilót és 55 cm.Ha van kedved és érdekel jelentkezz a naplómba oda általában ha időm engedi írok.

Persze Hanita ha téged is érdekelne szívesen látlak.

2014. febr. 27. 10:15

Sziasztok! hanita kitartás,már nincs sok hátra! timike jól vagytok?

mi jól,Ádi tegnap volt 5 hetes,már 5100gramm,59cm! :)

2014. febr. 25. 10:50

Gratulálok Nektek csajok! :)


Én ma töltöttem a 37. hetet :) A hasam még mindig nem szállt le, levegő nehezen megy és a vérképem is romlott így most szednem kell a Maltofer Fol rágótablettát vashiányra. Elmenni hazulról már nem igazán tudok még ide a közelbe sem, mert rögtön keményedik a pocim. Itthon is keményedik elég sokat, szerintem most már hamarosan meglesz a pici, bár még szeretném egy picit tovább bírni :) Jelenleg amúgy 9kg hízásnál tartok, mármint az elejétől. 53kg-ról indultam, most vagyok 62kg.

2014. febr. 5. 13:27
sziasztok!jan 22én megszületett VAJAS ÁDÁM 41.hétre.3840grammal,54cmvel!timike,gratula nektek!!
2014. febr. 2. 19:33

Sziasztok.


Megszületett a picikénk január 20.-án 4000g és 56 cm lett.

Hanita ilyenkor már egyedi méretek vannak lehet pár mm eltérés simán.Örülj hogy fejvégű és befordult irányba.

2014. jan. 21. 09:40

Sziasztok!


Jó rég nem voltam fent az oldalon :)


timike.baba nálatok mi újság? megszületett már a pici?


Én most voltam a 32 hetes uh-on. Kicsit aggódtam, hogy minden rendben legyen, de igazából nem mondott semmit sem a dokinő. 1700 gr-os a picuri, ezt is én kérdeztem meg, hogy jó e a súlya. a BPD és az FL 1 mm-el kisebb az AC 2 mm-el kisebb az átlagnál. Remélem ez nem nagy gond. Meg az, hogy már fejvégű fekvésben van, ez nem probléma?


Ja igen: timike.baba a múltkori cyto eredménye már P2-es lett :) de sajnos gyulladás még mindig volt.

176. timike.baba (válaszként erre: 175. - 3aeb86a367)
2014. jan. 6. 22:04

Akkor már eleve problémás volt a terhességed is.Mindenképp jó szerintem hogy most nincs gondod.Vérnyomásodat azért majd rendszeresen méresd nehogy alattomosan felszökjön.

Érdekes amit mondtak hogy baj van a méheddel...akkor kis csodababa van a pocakban!Drukkolok nagyon hogy rendben legyetek.


Én ma voltam dokinál.Valami felfázás szerűm van a vizeletből látszik kis gyulladás.Kaptam is antibiotikumot nehogy gond legyen.



Majd írd meg mit mondott a doki.Én sem tudom ha p3-as az érték akkor szülésnél mi a teendő.

175. 3aeb86a367 (válaszként erre: 174. - Timike.baba)
2014. jan. 5. 15:28

Gondolom akkor lassacskán én is várhatom majd, hogy lejjebb menjen a hasam :) Ez nekem még új lesz, mert a fiamnál annyira kicsi volt a hasam, hogy semmi ilyen problémám nem volt.


Konkrétan nem tudom mi volt az oka a koraszülésnek. Fiamnál sokat szenvedtem a terhesség alatt. Állandó rosszullétek, állandó baktériumok, fehérje a vizeletben, 24 hetesen bevéreztem majd 26 hetesen szintén. 32 hetesen harmadszor is bevérzéssel kerültem be a kórházba, 33 hetesen pedig csütörtök délután felment a vérnyomásom. Semmitől nem ment le így éjfélkor elkezdtek előkészíteni a császármetszésre, hajnali fél 5-kor megszületett a fiam. A műtét sem volt egyszerű, mert az érzéstelenítés mellett én mindent éreztem, így a végén altattak. Sajnos nem lett egészséges a fiam, lyukas szívvel és kamrai sövényhiánnyal született. Havonta kardiológiai kontrollra jártunk, gyógyszereket szedett, de szerencsére a szíve rendbe jött. 3 éves kora körül kiderült, hogy mozgássérült is lett a fiam, hypotonias paraparesis. A paraparesis a lábak mozgásképességének a csökkenését jelenti, a hypotonia pedig agykárosodás utáni rendellenesség, ami azt jelenti, hogy gyenge az izomtónus, a koordináció, egyensúly zavar is fellép, a mozgása a megszokottnál lassabb és hamarabb elfárad, mint egy egészséges gyermek. Ez miatt 10 éves koráig itthon voltam vele gyesen, jövő hónapban tölti a 13. évét :) Mielőtt kiengedtek a kórházból, annyit mondott a doki, hogy valami gond van a méhemmel és csodálkozik azon, hogy egyáltalán megfogant a fiam. Majd még közölte azt is, hogy nem lehet több gyermekem. Meg is lepődtünk a párommal amikor megtudtuk, hogy jön a második közös babókánk :) Főleg, hogy 12 év után :)


Amúgy nem foglalkoznak jobban velem. Nincs fogadott orvosom, a körzetes doki akihez járok eddig mindössze egyszer vizsgált meg, és egyszer a helyettesítő orvos. Annak ellenére, hogy a cytologiám is P3-as lett :( 7-én megyek a dokihoz újra, kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a cytologiai kontroll. Eléggé félek, bár a helyettesítő doki aki levette újra ő azt mondta, hogy terhesség alatt nem csinálnak vele semmit akkor sem ha rosszabbodott. Viszont azt nem tudom, hogy ilyen esetben lehet e pl. természetes úton szülni vagy császár lesz a vége.


Ahogy elnéztem a képeidet, egyáltalán nem vagy bálna ;) :) Persze hajolgatni azt tényleg nem könnyű, már nekem sem, pedig én még messze vagyok a 38. héttől. A kisfiad pedig nagyon édes, aranyos :)

174. timike.baba (válaszként erre: 173. - 3aeb86a367)
2014. jan. 5. 12:28

Egészen a vége felé megy lefele ahogy beékelődik a pici feje, de váltózó ez is mindenkinél.Nekem kb. 2 hete van lejjebb de pár napja még inkább lentebb látom.

Mi volt az oka a koraszülésnek?Most gondolom jobban is figyelnek rátok nem?


Ma kissé mélypontra kerültem mert takarítanom kellett és hát a szétszórt játékokért hajolgatni... jajj kiborultam hogy ez se megy már és tiszta egy szerencsétlen bálna vagyok!:))De máris túltettem magam ezen ahogy tisztaság lett!:)

173. 3aeb86a367 (válaszként erre: 172. - Timike.baba)
2014. jan. 4. 22:33

Nekem méf fentebb van a hasam, hisz még csak a 30. hetet fogom tölteni kedden :) Általában mikorra várható, hogy a has lejjebb szálljon? Hányadik hét körül?

Terhesség előtt én is a Rennie szopogatós tablettát alkalmaztam, eleinte jó is volt, utána már semmit nem segített.


Hűűha, az már nincs is olyan messze :) Hamarosan szülsz :) Remélem könnyű szülésed lesz! Nekem még van egy kis idő március 14-ig, remélem nem lesz gond. Fiam 33. hétre született és elég kis súllyal (1310gr), nem szeretném ha ez megismétlődne!

172. timike.baba (válaszként erre: 170. - 3aeb86a367)
2014. jan. 3. 22:25

Igen nekem is este szokott inkább égni de most jobb egy ideje amióta lejjebb van a hasam.Nekem a rennie borsmentás szopogató tablettája vált csak be.Nagyon sokat szokott segíteni de csak ez a fajta a többi nem.:)


Az orvosom szerint jan. 15.-re vagyok írva de a kórház szerint meg, ahova járok NST-re 20. az időpont.:) Úgyhogy bárhogy nézzük nincs már sok!:))

Szülnék már mert ez már teher az biztos!

2014. jan. 2. 23:08
timike.baba te mikorra vagy kiírva?
170. 3aeb86a367 (válaszként erre: 169. - Timike.baba)
2014. jan. 2. 23:05

Végül nem tapasztaltam semmi furát a penészes sütitől. Bár csak két szeletet ettem és lehet az még nem volt teljesen penészes bár az íze már kicsit furi volt.


Na az sem semmi 2013 márciusi csokilikőrrel kínálni a másikat :)


De van néha savam is, de nem is a gyomrom ég hanem a nyelőcsövem :) eléggé rossz érzés, főleg, hogy mindig este kezdődik mikor elpihennék.

169. timike.baba (válaszként erre: 168. - 3aeb86a367)
2014. jan. 2. 13:59

Nem hinném hogy lenne bajotok, se neked se a picinek.Én romlott csokilikőrt ittam az ünnepek alatt anyós tukmálására bár csak 1 nyalást de brrrr.:)) 2013 márciusában járt le hát köszi!:)


Igen most meg már nyomja a gyomrod és nehezebb így enni.Savad még nincs mert ilyenkor az is jobban tolódik fel?

2014. jan. 1. 00:47

Sziasztok!



Elég rég jelentkeztem már itt! Tegnap töltöttem be a 29. hetet. Vannak jobb és vannak rosszabb napjaim. Eddig mindig farkas éhes voltam, most már eljutottam arra a pontra hogy néha enni is alig tudok már úgy nyomja a baba a gyomromat. Levegőt is nehezebben kapok már és a gerincfájdalom miatt néha menni is alig bírok.


Azt esetleg tudja valaki, hogy ha véletlenül megettem két szelet penészes mákos bejglit lehet tőle valamilyen bajunk?

2013. dec. 27. 18:09

Ildi örülök, hogy jelentkeztél és jól vagytok.

Mi is megvagyunk én is gurulok és nagyon vizesedek.Sokat keményedik a hasam meg görcsölget készülődik kifele biztos.Nem bánnám már lassan....:))

2013. dec. 26. 10:52

sziasztok! jól vagyunk,már csak 3 hét. :) járunk nstre,hatalmas pocim van már,tényleg gurulok :(

timike rem ti is jól vagytok!

Eruska nagy-nagy gratula nektek!!

kellemes ünnepeket mindenkinek!

165. 3aeb86a367 (válaszként erre: 162. - Eruska83)
2013. dec. 19. 22:04
Gratulálok a picikhez! :)
2013. dec. 17. 15:12

Sziasztok lányok,hogy vagytok?

Eruska,Gratulálok a fiúkhoz! :)

Én már a 27-28. hétben járok,nagyon gyorsan megy az idő.Minden ok velünk,kislányom is szépen fejlődik,1,04 kg volt a múlt héten.

Csak ez a zsibbadás ne lenne éjszakánként.....

2013. dec. 13. 20:22

Eruska gratulálok a fiúkhoz.Minden rendben veletek?


Ildi nálatok mi a helyzet.


Nálunk nehezebb időszak volt.Máté kórházba került kiszáradással én meg bevéreztem kicsit.Úgyhogy az első nst-n túl is vagyok.Ultrahang meg méhszáj vizsgálat is volt.Mindent rendben találtak 2500 grammra becsülték a súlyt.

2013. dec. 10. 16:47

Nekem meglettek a fiúk, ma 1 hetesek.

Naplómban írtam róla.

2013. dec. 5. 13:56

sziasztok! timi,dettó :) nekem már semmi sem megy igazán... de készülődés beindult,meg hát 21-én kisfiam szülinapja,már nagyon várjuk.

2 hét múlva már elkezdjük Nst-t is. Hihetetlen hogy közeledünk a végéhez :)

Többiek hogy vagytok?

2013. dec. 5. 10:59
Hogy vagytok lányok?Mikulásra, karácsonyra készülődés?Nekem nem sok energiám van megmondom őszintén.Nehéz már cipelnem a pocakot eléggé terhesnek érzem már.Főleg a hajolgatás na az nem megy.:)) Tiszta bénának érzem már magam, de ez természetes ha már az ágyból kikelés sem megy pikk-pakk!:))
2013. nov. 22. 18:54
Antibiotikumot cifloxint.2x1-et kell szednem remélem holnapra vagy inkább holnap utánra már jobban fogom magam érezni, eléggé fáj az alhasam is sajna.Meg tőzegáfonyát mondta a doki hogy szedjem akár a terhesség végéig az sokat segít a megelőzésben.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook