Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyfélkaput mihez lehetne használni? fórum

Ügyfélkaput mihez lehetne használni? (tudásbázis kérdés)

25. Guruljka (válaszként erre: 22. - E0cf779c76)
2017. ápr. 20. 13:00
Felhívod a kormányablakot, és minden kérdésre azonnal egyértelmű választ kapsz. Nem több nap alatt sokféle választ, mint itt.
24. globus
2017. ápr. 19. 17:43
Nem hiteles tulajdoni lapot is kérhetsz le, évente 2x ingyen. Betekintés: a jelenlegi tulajdoni helyzet, Teljes: az egész ingatlantörténet tulajdoni vonatkozásban.
2015. dec. 19. 17:34
Az első megtaláltam.
2015. dec. 19. 17:20

Szeretném megkérdezni, hogy az ügyfélkapun


1. A beteg(élet)utat hol lehet megtalálni.


2. El lehet-e intézni, hogy a családi pótlékot folyószámlára utalják és ne a postás hozza ki?


Köszönöm!

21. syria (válaszként erre: 13. - 17aadc1082)
2013. aug. 8. 08:54

Az utóbbi időben én is tapasztaltam ilyet. Csak azt nem értem, mi a fenét rontottak el azon, ami régebben jó volt?

S ha tudják, hogy hiba van - mert biztosan tudják -, miért nem intézkednek a kijavításról?


Bár a kérdéseim a költőiek. Valahol sejtem a lesújtó választ. :(

20. 17aadc1082 (válaszként erre: 19. - Kristo_f)
2013. aug. 7. 20:38

Hát ja. De én azért nem megyek be pluszban, hogy időpontot kérjek :D

Meg bkv, szal parkolás az nincs, viszont a bkv meg horror.

19. kristo_f (válaszként erre: 18. - 17aadc1082)
2013. aug. 7. 20:06

Én utálok várakozni és volt hogy aznapra nem volt hely

+ parkolási díj, ha egyáltalán van hely, mert területekre van osztva a kerületünk és ott már ingyen nem parkolhatok


De lehet mégegyzer szóvá teszem "felsőb" fórumon.

És van még egy témám ami vágja a csőrömet nagyon

18. 17aadc1082 (válaszként erre: 17. - Kristo_f)
2013. aug. 7. 19:54

Hát, nem tudom, de akkor nem értem, miért van ott ez a funkció? :)


Én simán bementem, és kivártam a soromat. Nem volt vészes.

17. kristo_f (válaszként erre: 13. - 17aadc1082)
2013. aug. 7. 19:49

Mert azt mondják hogy ne menjenek oda sokan

Nekem is be kellett mennem időpontot foglalni és míg az ügyfélkapun nem volt, a ker.okmányiroda automatánál igen

Szóvá tettem, de semmi változás

16. maya75 (válaszként erre: 11. - Ancsa 37)
2013. aug. 7. 13:36

Köszönöm Neked is a jó tanácsokat.Sajnálom hogy ezeken végig kellett menned mert ellopták a táskád..:(((

Újra megnézem akkor az ügyfélkapumat s amit tudok intézek amit nem oda időpontot kérek.

Sajna most nehéz mert jelenleg külföldön vagyok,de igyekszem mindent elrendezni.

nem voltál sem okoskodó,sem kötekedő.:)) Azért írtam,mert vannak akik szeretnek odaírni dolgokat másoknak.még egyszer köszi szépen.

Legyen szép Napod!!! :)

15. maya75
2013. aug. 7. 13:30

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!

Akkor időpontokat le fogom kérni hogy hamar meg legyen mindenem.Van ügyfélkapum csak még nem használtam ezért kérdeztem :)

14. 17aadc1082 (válaszként erre: 6. - Sunshine girl)
2013. aug. 7. 10:57
Sehogy.
13. 17aadc1082 (válaszként erre: 5. - Gizus58)
2013. aug. 7. 10:57
Speciel pár hónapja az időpontkérés nem működik. Legalábbis pesti kerületeknél nem. :(
12. 17aadc1082 (válaszként erre: 3. - Jupim)
2013. aug. 7. 10:56
ha van útleveled, vagy jogsid, személyit is lehet.
2013. aug. 7. 09:59

Nekem pár hónapja ellopták a táskám az összes papírommal. Tudtam a régi adataim alapján jogsit újra igényelni-a sorszáma lett más, amúgy minden adat, fénykép a régi. Ehhez nem kellett személyen megjelenni, csak átvenni.


A lakcimkártyát is meg lehet igényelni-ha nincs adatváltozás-ezt gyorsan át tudod venni az okmányirodában, nem kell egy hosszú sort kivárni.


Személyit, útlevelet nem tudsz újat igényelni, még adatváltozás nélkül sem - de nekem nagyon jó hogy sorbanállás nélkül meglett a jogsim, mert ez alapján be tudtak azonosítani, hiába Volt a születési anyakönyvim, kértek fényképes igazolványt is.


Ha adatváltozás van, akkor a személyes megjelenést egyik doksinál Sem tudod megúszni, vinni kell az összes régi dokstit és névváltozás esetén a házassági akvi.kivonatot, lakcímváltozás esetén az adtásvételi szerződést.


Tudsz kérni előre időpontot-de több hónapra előre gondolkodj, mert kevés az foglalható hely.

Én személyesen mentem be nyitásra (amúgy nem szükséges a lakcím szerint illetékes okmányirodába ügyintézned, M.ország területén bármelyikbe bemehetsz, akár vidéken is, ott nincs akkora tülekedés mint Bp-en) egy délelőttöm ráment, de az összes eltűnt papíromat beszereztem.


Nekem rohadt soká készült el a személyim meg az útlevelem, több mint egy hónapot vártam rájuk...szóval számolj ezzel is.


A bankkártyádat is le kell majd cserélned, de ezt már csak az új személyid vagy jogsid alapján tudják. Ez 1 hét alatt megvolt.


Remélem nem voltam sem okoskodó, Sem kötekedő :)

10. 9d7907a17a (válaszként erre: 2. - Maya75)
2013. aug. 7. 09:07
Ehhez csak időpontot tudsz foglalni.
9. syria (válaszként erre: 2. - Maya75)
2013. aug. 7. 08:31

Rengeteg mindent! Pl. adóbevallást.

Amiért személyesen is kell menni (pl. fénykép miatt), annak érdekében is érdemes regisztrálni, mert időpontot lehet foglalni, s nem kell órákat ülni.

Azon kívül időben értesítést küldenek okmányok (személyi, jogosítvány stb.) lejártáról.

A párom így tudta meg, hogy le fog járni a jogosítványa (ő egy évet tévedett), s tudott intézkedni.

Szóval mindenképpen jó dolog. Arról nem is beszélve, hogy szerintem folyamatosan fejlesztik, s amit ma még nem lehet elektronikusan intézni, 1-2 év múlva már lehet.

2013. aug. 7. 08:30
A NAV. nál is tudsz intézkedni, az ügyfélkapun keresztül.
2013. aug. 7. 08:27

Az adóbevallásodat is elküldheted itt.Figyelemmel tudod kísérni,hogy bevallás után hogyan is áll a bevallásod folyamata.Le tudod kérdezni a biztosítási jogviszonyodat is.

Az okmányoknál,ami fényképes,azt muszáj személyesen ahogy írták is.Viszont minden egyes okmányod lejárta előtt többször is emailban figyelmeztetnek.

Szerintem jó dolog,pláne hogy folyamatosan bővül a felhasználási lehetőségek köre :)

2013. aug. 7. 08:26
Hogy lehet családi pótlékot azon keresztül másik számlaszámra kérni?
5. gizus58 (válaszként erre: 2. - Maya75)
2013. aug. 7. 08:24
Időpontokat tudsz foglalni az okmányok cseréjéhez, megnézheted a betegutad, mikor hol milyen kezelések vannak neked beírva, polgármesteri hivatalban is tudsz intézni ügyet az ügyfélkapun keresztül.
4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Maya75)
2013. aug. 7. 08:22

Van néhány olyan, amihez (a fénykép miatt) személyesen kell elmenned mindenképpen.

Én nemrégen nyitottam ügyfélkaput de eddig csak egyéb hivatalos leveleket küldtem, azaz nem kellett kinyomtatni és postázni. De a személyes okmányok nagy részéhez szerintem kell a fénykép, azt pedig az okmányirodában készítik el.

Ha telefonon felhívod a lakóhelyed szerinti okmányirodát, akkor ott elmagyarázzák.

2013. aug. 7. 08:20
Sok mindent lehet,de konkrétan személyit nem,mivel ahhoz fényképezkedni is kell.
2013. aug. 7. 08:15

Ez alatt azt értem,hogy elektronikusan mit lehetne intézni nekem,mivel névváltozás(házasság)miatt minden okmányomat cserélni kell a személyitől elkezdve az autó törzskönyvéig.Melyiket lehet elintézni ügyfélkapun úgy hogy nem kell személyesen elmennem???

Okoskodók,kötekedők ha lehet ne írjanak.Köszönöm.

2013. aug. 7. 08:12
Ügyfélkapu, mihez lehetne használni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook