Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nincs meg a folyamatos 1 éves munka viszonyom és terhes leszek, mennyi ellátást fogok kapni szülés után? fórum

Ha nincs meg a folyamatos 1 éves munka viszonyom és terhes leszek, mennyi ellátást fogok kapni szülés után? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 13. 08:29
Mel82,én azt csinálnám,ha december előtt megfogan a baba,akkor táppénzre vetetném magam.Ha nem sikerül és megszűnik,akkor több dolog is számít,pl h lesz e új állásod,amikor teherbe esel,vagy munkanélküli leszel,v mennyi ideig nem lesz állásod teherbe esésig.
2013. aug. 13. 08:01
Először is ha valaki szül,akkor terhességi gyermekágyi segélyt kap,(tgys v thgy)ez 168 nap,utána kap gyed-et.Ez a két ellátás munkaviszony függő.Gyes a gyermek 2életévétől a 3.-ig jár,de ez alanyi jogon jár mindenkinek,ehhez nem kell munkaviszony.A tgys-t csak akkor jár,ha munkaviszonyból mentél szülni,egyébként nem.Gyed-re jogosult a biztosított szülő,ha a gyed igénylését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt.Gyed legkorábban a tgys ,illetőleg az annak megfelelő időtartam lejártát követő naptól,a gyermeket szülő anya esetében a szülést,egyéb esetben a jogosultságot megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra,de legfeljebb a gyermek 2éves koráig jár.A szabály így szól.Egyébként az Oep-hez bemész ott mindenről adnak felvilágosítást,nálunk Fehérváron telefonon is segítenek.
15. katie_rose (válaszként erre: 14. - Mel82)
2013. aug. 10. 16:47
Ha 1 éven belül szülsz a munkahelyed megszűnéséhez képest akkor kapsz GYED-et,mert lesz miből kiszámolni. Szerintem. :)
14. Mel82
2013. aug. 9. 10:43
És mi van akkor ha én 9 éve dolgozom egy helyen.Szeretnénk már mi is babát, de előfordulhat, hogy decemberben megszűnik a munkahelyem. Mi van ebben az esetben? Akkor én is csak gyest fogok kapni?
13. Mókuska2012 (válaszként erre: 11. - Katyuska83)
2013. aug. 8. 11:33
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2013. aug. 7. 13:47
Bocsi az ékezetekert,telefonrol irtam..
2013. aug. 7. 13:27
Ez nem ilyen egyszerü. Elöször tgyas van,ami 168 napig jár,de csak akkor ha a szülest megelözö 2 évben van 365 bizt-ban töltött napod,illetve a szüleskor biztositottnak kell lenni (ha nem vagy mar biztositott de a bizt vege es a szüles között kevesebb mint 42 nap telt el,az is jo.) ha nincs meg a 365 nap,jön a 2. Szamitasi modszer,ami arrol szol,h a jogosultsag kezdonapját közvetlen megelözö 180 naptari jövedelmet nezik. Ez nem feltetlenul egybefüggo. Viszont ha ket bizt között 30 nap eltelik,a bizt megszakad,igy csak az utolso biztositasi idot lehet figyelembe venni. Ha nincs ez a 180 nap,jon a 3. Modszer. Itt a tgyas napi osszegenek az alapja az akkor ervenyes min.bér ketszeresenek harmincad resze. Ennek pedig ugyebar a 70%-a. Ha viszont a tenyleges jovedelem nem eri el ebben az idoszakban a min.ber ketszereset,akkor a tenyleges,hianyaban a szerz szerinti jovedelem alapjan szamolunk. Mák-nál lehet érdeklodni,16% szja-t vonnak. Jul-tol viszont valtoznak a szabalyok. Tgyas megállap-nal az ellatasra valo jogosultsag kezdo napjan fennallo bizt jogviszonyban elert jovedelmet kell figyelembe venni..igy amit leirtam,mar lehet,h nem ugy lesz,de teljesen uj a szabalyzat,en meg a regit tanultam. Gyes amugy 28500.
10. Mókuska2012 (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2013. aug. 6. 23:24
nem nem hiszek neki, hanem meglepődtem, mert én úgy tudtam, hogy 1 év. és ha én ezt tudtam, volna hogy 2 év akkor másképp tervezünk, mert 2011-be meg volt a folyamatos 1 év munka viszonyom, tehát simán szülhettem volna már eddig, és most gyedre tudnék menni a babával, de mivel 2012-ben nem volt munkám, most idén meg még csak 5 hónap folyamatos munka viszonyom van, így várni kell a babával, hogy legyen 1 év folyamatos munka viszonom, mert nem mindegy, hogy gyesen vagy gyeden leszek, ezért spekulálgatok, hogy mi legyen
9. icuri (válaszként erre: 5. - Mókuska2012)
2013. aug. 6. 21:38

Szia!

Az elmúlt két év az a szülést közvetlenül megelőző 2 év. Ha pl. 2014. 05.01-jén szülsz, akkor 2012. 05.01-től 2014.04.30-ig kell, hogy legyen 365 napod.Ha addig nem változik a törvény.

Ha dolgozol, akkor szülés után először thgy-t kapsz. GYED csak ezután van.

2013. aug. 6. 15:02

szerintem munka törvénykönyve

vagy egy könyvelő


De miért nem hiszel annak, aki azt írta, hogy az elmúlt 2 évben minimum 1 évnyi folyamatos munkaviszony kell? Hogy az nekem mikor mennyi volt, azt csak te tudod...


googleba beírod, hogy gyes gyed kalkulátor, ott is olvashatsz róla


és ilyesmit olvass még el:

[link]

2013. aug. 6. 14:06
senki nem tud segíteni? legalább azt valaki megtudja mondani, hogy ki ebben az illetékes, hogy kitől kell ezt megkérdezni? védőnő? vagy önkormányzatnál valaki? ki tud ebben segíteni? köszi!
2013. aug. 6. 13:35
idén eddig csak 5 hónapom volt folyamatos munka viszony :(
2013. aug. 6. 13:35
Az elmúlt két évben???????????? Tehát ha 2011-ben volt egy évem amit végig dolgoztam, és most terhes leszek, (most nincs munkám, épp keresek állást) és 2014ben meg szülök akkor az számít? vagy akkor már csak a 2012-es év számít?
2013. aug. 6. 13:31
A gyes osszege 28600ft - a jarulek igy kezhez kapsz 25650ft-ot. Gyed akkor jar , ha az elmult ket evben dolgoztal osszesen egy evet, nem feltetlenul ugyanazon a helyen.
3. katie_rose (válaszként erre: 2. - Mókuska2012)
2013. aug. 6. 13:26

Az elmúlt két évben volt összefüggő 1 éved?

A GYES az 28.000 (és pár száz) ft.

2013. aug. 6. 13:25
Csak Gyest fogok kapni? vagy Gyedet is? Egyébként mennyi most a Gyes?
2013. aug. 6. 13:24
Mi van akkor, ha nincs meg a folyamatos 1 éves munka viszonyom és terhes leszek, mennyi ellátást fogok kapni szülés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook