Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rengeteg kígyóuborkát és hegyes erős paprikát kaptam! Mihez kezdjek vele? El lehet tenni valamilyen módon későbbre? fórum

Rengeteg kígyóuborkát és hegyes erős paprikát kaptam! Mihez kezdjek vele? El lehet tenni valamilyen módon későbbre? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 7. 06:19
A hegyes erőspaprikát fel ís fűzheted, és megszáríthatod.
6. katie_rose (válaszként erre: 5. - Smudlaagi54)
2013. aug. 6. 14:37

Kár! :/

Gondoltam sózom-darálom-olaj a tetejére és kész is.Akkor marad a savanyúság. :)

5. smudlaagi54 (válaszként erre: 4. - Katie_rose)
2013. aug. 6. 14:27
Abból nem,csak bogyiszlóiból!
2013. aug. 6. 13:27

Köszönöm!


Zöld hegyes erős paprikából szerintetek lehet Erős Pistát csinálni?

2013. aug. 6. 13:15
Ha az uborkát legyalulod,lezacskózod,és mélyhűtőbe rakod télen jó uborkasalátának,csak a saját levében hagyd kiengedni,és azt ízesítsd!A hegyes erős paprikát meg elrakhatod savanyúnak ha szeretitek.
2013. aug. 6. 13:12

Rozália naplójában olvastam és kipróbáltam én is. Nagyon egyszerű és finom. Idézem:


"Hozzávalók:

(2 db 720 ml-es üveghez)


1 kg salátának való uborka

2 evőkanál só

10 dkg kristálycukor

1/2 kiskanál szalicil

1 dl 10 %-os ételecet


Elkészítése:


A szokásos módon, héjastól legyalultam az uborkákat.

Megszórtam sóval, cukorral és szalicillel, ráöntöttem az ecetet, majd összekevertem.

Az edényt letakartam, és egy napig állni hagytam.

Az alaposan megmosott, csírátlanított üvegekbe szedtem az uborkakarikákat, majd az uborka levével felöntöttem az üvegeket.

Az üvegeket lezártam és mehettek is a kamrapolcra."

2013. aug. 6. 13:05
Rengeteg kígyóuborkát és hegyes erős paprikát kaptam! Mihez kezdjek vele? El lehet tenni valamilyen módon későbbre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook