Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
422. patapucs (válaszként erre: 421. - B4b1d52444)
2013. aug. 12. 00:10

Először is, olyan viccesen átnevezted a nick nevem, olyan jót nevettem. :-D


Mivel én 95 kgval kezdtem el, így kellett pár hét, hogy megszokjam a rendszeres mozgást. Én fokozatosan nőveltem az időt, mert a pulzuson az elején 150 fölött is járt. 160 körül fejfájásom lett, szóval vigyáznom kellett.

Amikor már jólesett, az kb egy hónap múlva volt. Amikor már hiányzott a mozgás, az kb 2 hónap. Mire a harmadikat tapostam, már lelkileg rosszul éreztem magam, ha nem csináltam.

A látszatra nem tudok választ adni, mert én diétával és a mozgással fogytam. Ahogy mentek le a kilók, úgy változtam.

2013. aug. 11. 23:21
Értem, patapapucs és Guruljka nálatok mennyi idő kellett ahhoz, hogy hozzászokjatok a mozgáshoz? Mikortól éreztétek úgy, hogy ez tényleg kell nektek? Ráadásulmennyi idő után volt látszata annak, hogy sportoltok?
2013. aug. 11. 22:32

Én tavaly kezdtem sok éves kihagyás után újra mozogni.

Nagyon kezdő kis gyakorlatokat találtam ki magamnak, amolyan gimnasztika-jellegűeket. Eleinte nem sikerült még 5 percet sem folyamatosan mozogni.

Most már olyan fitness videókra is tudok edzeni, amiben nincsenek ugrálások, még egyes ugrások sem, de elég jól megizzasztanak. És simán megy egy óra is folyamatosan.

Időközben érszűkületet diagnosztizáltak, de igyekszem leküzdeni, ezért naponta helyben járós Sansone-t, vagy legalább 10 perces mini-trambulinos "kocogást" is beiktatok.

Az utcán nem szeretek gyalogolni, mert sok az apró emelkedő is, nem sikerül még 5 percnél tovább folyamatosan gyalogolnom.

419. patapucs (válaszként erre: 418. - B4b1d52444)
2013. aug. 11. 22:18

Szia!


Én ellipszis trénerezek 01.02 óta. Kezdetben heti 3x10 perc volt, most már 6x30.

Tudom, hogy ez nem sok, de ebben a melegben nem tudtam tovább emelni. Majd szeptembertől fogom növelni.

418. b4b1d52444 (válaszként erre: 417. - Guruljka)
2013. aug. 11. 22:13
Nem, úgy alla natúr mindenkitől, hogy személy szerint ki mennyit sportol vagy nem sportol éppen. No meg, hogy mióta és mit.
2013. aug. 11. 20:16

Most, hogy a hőség alábbhagyott, könnyebb nekifogni. Bár én csak idebent, itthon edzek.

A Bázis saját fórumán is ilyesmiről írnak. Mindenkit megviselt a hőség.


Vagy általánosságban kérdezed?

2013. aug. 11. 20:14
Sziasztok,nem olvastam még sokat vissza, lehet, hogy volt már róla szó, de azért megkérdezem. Ti hogy álltok a sporttal?
415. Guruljka (válaszként erre: 414. - Patapucs)
2013. aug. 11. 13:45

Édes kis pofák tudnak lenni!


De látod, az ember ösztönösen nem megy bele, és ennyi, tuti nem fogok vízbe fulladni én se.

(csak el ne kiabáljam..)

2013. aug. 11. 13:42

Az enyém is úszik, már bölcsis korában is vitték hetente 1x-2x úszni.

Én 5 éves korom óta iszonyúan félek. Egyszerűen ha nincs vmi srabil dolog, amibe belekapaszkodhatok úgy, hogy a lábam alatt talaj van, akkor végem.

Mivel a fiamba nem akartam belenevelni az én félelmem, így nem mutathattam, hogy rettegek a strandon a vízben.

Ez annyira bevált, hogy most már kapaszkodó nélkül begyalogolok a comb középig érő vízbe. Sőt volt olyan is, hogy betettem a fejem a víz alá (persze a medence szélébe kapaszkodva) - na akkor büszke volt a fiam, hogy milyen bátor vagyok, mert ő tanított a strandon.

2013. aug. 11. 13:19

Ráadásul nem félek a vízben, a gyerekeimet én tabnítottam meg lebegni, a fejüket a vízbe tenni. Mind úszik azóta, mert ezáltal ők sem féltek a víztől.

Ez még motivált, de ahogy utoljára kijöttem a gyerek mellől a medencéből, azóta nem is mentem vissza a vízbe.

412. Guruljka (válaszként erre: 409. - Patapucs)
2013. aug. 11. 13:12

Magamra nézve teljesen feleslegesnek tartom, hogy belemenjek.

Ésszerűtlen a számomra, hogy olyan közegben próbáljak életben maradni, sőt -ki tudja miért, oda-vissza közlekedni- amelyhez nincs természet adta, velem született eszközöm. (Kopoltyú).

Egy időben szívesen üldögéltem vízparton, de amióta még a budapesti rakpartokat se látom, azóta kialakult egy olyan víziszony, hogy nem hittem volna magam sem. Émelyegni kezdek a nagyobb vízfelület láttán.

411. patapucs (válaszként erre: 404. - Guruljka)
2013. aug. 11. 12:53

A futás dolgot nálam leginkább a kolbászhoz tudnám hasonlítani. :-))

Amikor mások eszik, megkívánom. Olyan finom a sült kolbász illata, hogy mindig megkívánom....csak amikor ennem kellene, akkor van baj, mert nem szeretem.

Nagyon szeretném, ha szeretném, de hiába...nem szeretem. :-D

410. patapucs (válaszként erre: 407. - Dennissza)
2013. aug. 11. 12:49
Nekem rövid a hajam, de a lakk nálam is alapfelszerelés. :-)
409. patapucs (válaszként erre: 408. - Guruljka)
2013. aug. 11. 12:48

Mi változott meg?? Most miért utálod annyira?

Én kezdettől félek a vízben.

2013. aug. 11. 12:37

Ehe...

Én tupír meg lakk nélkül szeretnék nóóórmális rövid hajat, de ahhoz egy jó fodrász köllene.


Fiatalon nagy és sűrű, vastag szálú volt a hajam, az úszósapka kifejezetten kényelmetlen volt.(Akkor még mentem uszodába, ha vittek. Most már kitámasztanám inkább kézzel-lábbal az ajtót...)

2013. aug. 11. 12:33
Elég hosszú, de nem is ezzel van a bajom, utálom, ha a fejemre lapul, a tupír fésű és a hajlakk mindennapi kellékeim:)
406. Guruljka (válaszként erre: 405. - Dennissza)
2013. aug. 11. 12:31
Akkora hajad van? :)
2013. aug. 11. 12:27
Futni annyira én sem szeretek, de néha alkalmazom:) Úszni szeretek, uszodába viszont nem megyek az úszósapka miatt:D
404. Guruljka (válaszként erre: 402. - Patapucs)
2013. aug. 11. 11:06

Én emiatt a francos érszűkület miatt (Monnyonle!!!) még a járda kisebb emelkedőjét is nehezen küzdöm le, pedig kirándulni én is szeretek.

A futást érdekes módon sokan eleve nem szertik, ilyen is van.

Én nagyon szeretnék megint legalább kocogni.

Van egy német futós könyvem is, már azt olvasgatom...Nagyon tud csalogatni!!!

403. Guruljka (válaszként erre: 400. - Powermen)
2013. aug. 11. 11:03

Én nem erőltetem a kinti mozgást, mert egyelőre még örülök, hogy egyáltalán tudok mozogni.

Ha kimegyek, akkor biztonságban haza is kellene érni.

De falusi házban élek, ajtó-ablak nyitva, oxigén jön annyi, mint odakint, és még a helyben járást is abba tudom hagyni bármikor, ráadásul a linón nincsenek emelkedők...

Szerencsére nem szeretek úszni, így nem fáj a szívem a vízpart után.

Engem a Tiszától konkrétan a hideg kiráz, még a vasúti hídon felette átvonatozva is. Ha sérülésem lenne, akkor se mennék még uszodába se, tökéletesen kizárt. Inkább vigyázok, hogy meg ne sántuljak. Képes lennék kiabálni az orvossal, ha vízbe akarna küldeni, pedig nem vagyok veszekedős alkat. (Úristen, belegondoltam, és felment a pulzusom!!!)

402. patapucs (válaszként erre: 400. - Powermen)
2013. aug. 11. 10:41

Nekem kintinek csak a futás lenne, de azt nem szeretem.

Labdajáték közben ok, de csak a futás magában egyenlőre úgy érzem, hogy nem nekem való.

Szóval marad a kirándulás, mert úszni nem tudok (víziszonyom van). Azt viszont imádom! :-)

401. patapucs (válaszként erre: 396. - Dennissza)
2013. aug. 11. 10:37

3 nap? Ügyi vagy, nekem kb 2 hétig stagnált. :-)


Most igyekszem mindig 1000 kcal fölé tornàzni magam(tegnap jól sikerült kb1300-1400 lett - elfelejtettem lemérni a sajtot, ezért csak saccoltam), hátha számít - majd az idő eldönti, hogy ez így jó nekem vagy sem. :-)

2013. aug. 11. 10:33
Jó lenne ha jobbra fordulna kicsit az idő, a kinti mozgást kéne erőltetni, majd télen ráérünk bent edzeni. Ha délután melegebb lesz lemegyek úszni a Tiszára, sajna a bokaszalag erőltetés miatt nem sok mindent enged a doki.
2013. aug. 11. 10:19

Tegnap nekem végül kimaradt az ellipszis tréner.

Este paradicsomos halat ettem és nagyon felnyomta a savam (nagyon marta az egész torkom). :-(

Ma jobban fogok vigyázni. :-)


Én tegnap mértem magam, nekem is elindult (el ne kiabáljam) lefele. Régi mérlegen mérve kb -1kg.


Most az én ízesített vizem is elfogyott, még veszek majd kígyóuborkát, aztán holnaptól megint lesz itókám.

2013. aug. 11. 09:20

Jó reggelt!


Ha borús marad az idő, akkor pont remekül lehet odabent edzeni.

Az én mérlegem is kevesebbet mutat, el ne kiabáljam!

Rájöttem, hogy nekem minden áldott nap kell valami gyaloglós mozgás...vagy Sansone, vagy a trambulin. Az érszűkület monnyonle-program keretében.

Az érsebész nem érezte a térdhajlati és a boka pulzust pár hete. De én tegnap este igen, nem sokkal a trambulinozás után. Én ezt megoldásnak tekintem.

És majd megint veszek rahedli citromot meg fokhagymát az érvédő "iszóka" elkészítéséhez. Nem tudom, mi bajom van ezzel, hogy a legtöbbször halogatom a beszerzést. Pedig elkészíteni nem nagy ügy, utána hetekig elég, az ízét megszerettem...és így visszatekintve, jót tett.

397. powermen (válaszként erre: 395. - Patapucs)
2013. aug. 11. 08:38
Az idő borús, de reméljük kiderül:-((
2013. aug. 11. 08:32

Sziasztok, jó reggelt!


Egyelőre az idő itt még borús:)

3 nap stagnálás után végre megint megindult lefelé.-0.5 kg:) Végre:)

395. patapucs (válaszként erre: 394. - Powermen)
2013. aug. 11. 08:15

Jó reggel! :-)


Hogy s mint? Itt szép napos idő lesz

2013. aug. 11. 06:48
Jó reggelt mindenkinek..
393. patapucs (válaszként erre: 383. - Guruljka)
2013. aug. 10. 23:18

Hát igen, az saccra az 1/6a.


Érdekes kombináció. :-)

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook