Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
512. patapucs (válaszként erre: 511. - Guruljka)
2013. aug. 13. 17:45
Mindenképp át fogom állítani, mert ott láttam fehérje, stb arányokat is, amit szintén be akarok írni.
511. Guruljka (válaszként erre: 509. - Patapucs)
2013. aug. 13. 17:35

Ezt akár be is állíthatod fixre a Bázison.

Azt hiszem, a bázisos alapérték is nagyon hasonló ehhez, én a fogyást tavaly 1455 Kcal-al kezdtem.

2013. aug. 13. 17:29

Cooper dokiról mindenkinek a Cooper-teszt ugrik be, és slussz.

Ő az amerikai haditengerészet orvosaként figyelte meg először táplálkozási és testmozgási, meg fitnessz dolgokat, majd ebből egész mozgalom lett.

A könyve nálunk '87-ben jelent meg. Komplett alap-mű, van benne konkrét étrend fogyós, és súlytartós is, rengeteg táblázat, tesztek, és egy olyan mozgás-rendszer, ami pontozza az elvégzett edzést. Ez szintén táblázatokban, mert az életkor szerinti bontásban van megadva minden. Hihetetlenül alapos.

2013. aug. 13. 17:21
Megnéztem ezt az orvoslexikonos tápanyagszükségletes dolgot és nekem az jött ki, hogy a tessúly csökkentéshez kb. 1500 kcal-t javasolt.
508. patapucs (válaszként erre: 506. - Guruljka)
2013. aug. 13. 16:49

Ezen a Cooper dokis megállapításon olyan jót nevettem - rögtön el is mondtam az egyik "duracell nyuszi" kolléganőmnek.

Abszolút igaz a megállapítás. :-D

507. Guruljka (válaszként erre: 487. - Kat52)
2013. aug. 13. 16:36

Kat, egyrészt kevés is az a napi kalória.

Nézted már az orvosi kalkulátort?


[link]


Megadja a fogyáshoz, a súlytartáshoz szükséges kacal-t, de a tápanyag arányokat is.


Sport nélkül nem fog menni, gyógytornász is javasolhat megfelelő gyakorlatokat otthonra.

De van pár ötletem, amiket együtt is végezhettek, és nem terheli meg a gerincet. Például vegyetek egy latex tornaszalagot. Az enyém sötétzöld, ennél lehet esetleg erősebbet.

Leültök egymással szemben, és vagy ellenkező, vagy azonos oldali karral húzzátok. Lassan, és kicsit kitartva a végponton.

A férjed nyilván erősebb. Lehet úgy is,hogy Te fogod a szalag végeit a hasad előtt két kézzel, a férjed pedig csak karral húzza. (Az egymástól való távolsággal is lehet az erősséget szabályozni.)

Az egyikőtök hanyatt fekvésben az egyik lábát felhúzza, a szalagot a combjára teszi, és ellentart, mert a másik húzza-visszaengedi a szalagot...Majd lábcsere.

Rengeteg féle gyakorlat lehet, kettesben még jobban használható. Nekem be kell akasztanom egy stabil helyre, ami nem nagyon sok van olyan, hogy ne sérüljön meg a szalag. Ti ketten mozoghattok vele, ami még a vidámságra is jó ok.

Ha gondolod, segítek választani, bár tudtommal a teszkóban is kapható. Én az enyémet egy pesti szakboltban vettem 1500-ért. Színekkel jelölik az erősségi fokozatokat.

506. Guruljka (válaszként erre: 502. - Patapucs)
2013. aug. 13. 15:57

Én az ülő életmódot már felváltottam egy kiscit aktívabbra.

Jóval kevesebbet ülök, többet álldogálok, jövök-negyek...Itt a gép előtt se ülök egyhuzamban sokat.


Cooper doki írja a könyvében, hogy a túlsúlyos emberek mozgása jóval "gazdaságosabb", mint a normál súlyúaké. Jobban takarékoskodnak a kalóriákkal.

Beműszereztek duci és normál embereket, és kiderült, hogy mondjuk teniszezéskor a ducik kevesebbet mozogtak, kisebb lendülettel.

Szóval tényleg, ahogy fogysz, úgy leszel aktívabb is. Magamon is tapasztalom.

2013. aug. 13. 15:52

Be se merem vallani...egy hónapnál is többet. Egyszer leszaladt 54 alá, de majdnem 55-re ugritt vissza.

Ma reggel 53,8 hihi (ez még nem tény, csak ígéret...)

504. patapucs (válaszként erre: 503. - Guruljka)
2013. aug. 13. 15:45

Neked most mennyi ideig stagnált?


Én nem akarok mindenáron "időre" fogyni, de kíváncsi leszek, hogy mikor fog újra elindulni lefele. Akkor tekintem majd elindulásnak, ha legalább 2kg lemegy.

2013. aug. 13. 15:01

Mindjárt jövök, munkám van még egy kevéske. Csak bekukkoltam. :-D


Kiló-potyogós szép napot mindenkinek! (Nálam megindult megint lefele, haha! Pedig a melegben annyira lusta voltam, hogy újra rá kell szoknom a mozgásra. Tegnap a trambin ugráltam csak 30 percet, egy "technikai" szünettel.)

502. patapucs (válaszként erre: 501. - Kat52)
2013. aug. 13. 13:30

Ami beugrott, hogy nálatok hogyan van beállítva a mozgás?

Ülő életmód vagy más?

501. kat52
2013. aug. 13. 13:21
Most el kell mennem,de 7 óra körül leszek.Remélem kapok valakitől tippet,vagy jó tanácsot.Főleg az foglalkoztat,hogy az új kal.beállítás/amit a gép számolt ki/megfelelő-e szerintetek?
500. patapucs (válaszként erre: 499. - Patapucs)
2013. aug. 13. 12:27
Ok, közben megjött a válasz. :-D
499. patapucs (válaszként erre: 496. - Kat52)
2013. aug. 13. 12:27
Kalóriában mennyit esztek naponta?
498. kat52 (válaszként erre: 488. - 48afa5c926)
2013. aug. 13. 12:26
Szia!A napi séta mindennap megvan!A kal bevitelünk a páromé:1470,az enyém:1180/gép számolta ki/Amellett,hogy 1 hónapja nem fogytunk semmit,elértük a kitűzött súlyt.Szeretnénk még pár kilót fogyni,ezért ma átállítottam a célsúlyt a mostani állapot szerint.Érdekes módon így több kal-ra jött ki/kb.250-el/a napi engedélyezett bevitel,mint amennyi volt,most mire elértük a célsúlyt.Lehet,hogy túl kevés volt a kal bevitel?Úgy tudtam,hogy ahogy csökken a testsúly,úgy csökken a napi kal.bevitel mennyisége is,eddig így is volt!Most egy kicsit összezavarodtam!Mennyi zöld teát érdemes naponta inni?Mi napi 1-2 csészével ittunk eddig.
497. kat52 (válaszként erre: 491. - Patapucs)
2013. aug. 13. 12:15
Szia!Séta mindennap van,uszoda sajna nincs a környékünkön.
496. kat52 (válaszként erre: 494. - Reginus)
2013. aug. 13. 12:13
Szia!Megértem,ha stagnál a fogyás,de szerintem ez már túl sok idő!1-2 hét még nem tragédia,de 1 hónap az már túl sok idő!Természetesen nem adjuk fel,csak így hiányzik a sikerélmény.
495. patapucs (válaszként erre: 493. - Reginus)
2013. aug. 13. 09:27

Én hivatalosan hetente, nem hivatalosan majdnem minden nap reggel. :-D

Ezért tudom, hogy áll a súlyom ill. hogy szombaton -1volt, vasárnap meg +1, szóval maradtam ahol voltam. :-)

Bár az is igaz, hogy három nap ellipszezés sajna kimaradt + elfogyott a zöldséges vizem (először kígyóubit nem kaptam, most meg gyömbért hajkurászok hozzá).

494. Reginus (válaszként erre: 487. - Kat52)
2013. aug. 13. 09:10
Abban nem tudok segíteni miért állt meg a fogyás de ne adjátok fel csak kitartás,sokan mondják hogy van olyan időszak amikor megáll a fogyás
493. Reginus
2013. aug. 13. 09:07
Ti milyen időközönként méritek a súlyotokat nekem a reggeli súlyom most kb 89 ami 2 hét alatt -2.5 kg aminek nagyon örülök
492. Reginus
2013. aug. 13. 09:02
Sziasztok!Szép jó reggelt mindenkinek.A hétvégén nagyon sok dolgom volt tesom gyermekei is nálunk voltak nyaralni ,hétfőn pedig iskolába vásároltunk most lesz elsős a nagyobbik kislányom
491. patapucs (válaszként erre: 487. - Kat52)
2013. aug. 13. 08:37

Nem lehet semmilyen mozgást? A sétán kívül pld úszás? Azt gerinc problémànál javasolni szokták.


Nagyon szépen mentek le nálatok a kilók, gratulálok mindkettőtöknek! :-)

Az "utolsó" kilóktól mindig a legnehezebb megválni, semmiképpen se adjátok fel!

490. patapucs (válaszként erre: 488. - 48afa5c926)
2013. aug. 13. 08:33
Szerintem is jó a zöldtea, van egy csomó pozitívhatása, de az miért jó, ha vki a zsír helyett vizet veszít?
489. patapucs (válaszként erre: 487. - Kat52)
2013. aug. 13. 08:29

Szia!


Úgy vettem észre, hogy Guruljka az, aki a leginkább otthon van közöttünk fogyi témában, de mennyi a napi kal.beviteletek? Nekem is megállt és azt olvastam, hogy ez normális dolog, de nekem fel kell tornáznom kicsit , mert hiába jó az arány, a napi 800-900 kevés (ezért állhat nekem).

488. 48afa5c926 (válaszként erre: 487. - Kat52)
2013. aug. 13. 08:03

ha a sport nem lehetséges akkor legalább sétáljatok még az sem baj ha nem tudtok gyors tempóban a lényeg, hogy kicsit mozogjatok

mennyi kalóriát visztek be?

esetleg lehetne csökkenteni, vagy javaslom a heti 1 gyümölcsnapot vagy ígyatok zöld teát havi 1-2 kilóval többet lehet fogyni ha isszátok kihajtsa a vízat

487. kat52
2013. aug. 13. 07:32

Szép napot mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni.Március közepén regisztráltam a kalóriabázis.hu oldalra,és a kalóriaszámolós módszerrel fogytunk a férjemmel.Igazi sikerélmény volt mindkettőnknek.Férjem 22,én 9 kg-tól szabadultam meg 4 hónap alatt.Sajnos kb.1 hónapja valami miatt megállt a fogyás.Az okát nem tudom,mert semmit nem változtattam az étkezésünkön.Továbbra sem lépjük túl a megengedett kalóriát,azonbelül a tápanyagok arányát is ugyanúgy figyeljük.Sportolni eddig sem sportoltunk.A férjemnek gerincműtéte volt,és sajnos egyébként sem egészséges,nekem is problémáim vannak.Sport nélkül is ment a fogyás.Próbáltuk már,hogy egyik nap többet eszünk a megengedettnél,másik nap kevesebbet,hogy becsapjuk a szervezetet,de az sem hozott eredményt.Férjem szeretne még legalább 6 kilót ,én 2-3 kg-ot fogyni,de úgy látszik,hogy nem fog sikerülni.Volt valakinél ilyen,és ha igen,hogyan oldotta meg ezt a problémát?

Kérem a segítségeteket!

További szép napot nektek!

2013. aug. 12. 23:05

Én végülis tejes, fahéjas, mazsolás zabpelyhet főztem.

Holnap reggel meg veszek a piacon mákot és diót.


A köleskását hogyan szoktad csinálni? Jól hangzik.

2013. aug. 12. 22:57

Lehetne gyorsan tejes zabpehelybe tenni.

De a tejes köleskásába téve is nagyon finom!:-D

Biztos elfogyott már, majd legközelebb. Jó éjt!

2013. aug. 12. 18:36

Sziasztok!

Sajnos ma nem nagyon tudtam jönni, holnap meg végképp, de látom, ti milyen ügyesek voltatok, termeltetek rendesen.

A mai gyümölcsadagomat anyósom fedezte egy nagy tál szederrel, de annyira finom:) Amikor megláttam az adagot, gondoltam, a feléből készítek szedres pitét, de olyan édes, hogy csak tömöm magamba:)

2013. aug. 12. 17:20

Nem merték szóba hozni eleinte, mert féltek, hogy beteg vagyok, vagy a gyász miatt nincs étvágyam...:-D

Ja, amin Camylla megdöbbent, az a kép még itt van az adatlapomon, láthatod mégis.

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook