Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
812. patapucs (válaszként erre: 809. - Dennissza)
2013. aug. 21. 18:52

Igen, ezek érdekes dolgok.

Én a 90 napos diétám alatt olvastam, hogy ha cukorpótlót használunk, akkor utána hamar megéhezünk. Leteszteltem magamon amikor víznapot tartottam és tényleg igaz.

811. patapucs (válaszként erre: 806. - Julcsi1234)
2013. aug. 21. 18:48

Gratulálok én is, csatlakozva az előttem szólókhoz! :-)

Ügyi vagy!


Igyekszem én is leadni amit kell, sajna velem elég jól "elszaladt a ló". :-)

2013. aug. 21. 18:45
Köszönöm nektek
2013. aug. 21. 18:27

Most találtam. Hasznos és igaz.


1, Mítosz: az édesítőszerek használatával, valamint a zéró cukor tartalmú üdítőitalokkal könnyedén fogyhatunk.


Valóság: friss tanulmányok arra a megállapításra jutottak, hogy a különböző mesterséges édesítőszerek alacsony vagy éppen nulla kalóriatartalmuk ellenére is elősegítik a túlsúly kialakulását, ráadásul egyes édesítőszerek károsíthatják az agysejtek működését is.


2, Mítosz: az alacsony zsírtartalmú vagy zsírmentes diéta a hatékony fogyás kulcsa.


Valóság: az Egyesült Államokban pár évtizeddel ezelőtt indított és oly népszerűvé vált fat-free (zsírmentes) kampány teljes bukáshoz vezetett, nem hogy javított volna a helyzeten, hanem tovább rontotta. Zsírokra, jó minőségű zsírsavakra szervezetünknek hatalmas szüksége van. A margarinokat, hidrogénezett olajokat, transz zsírokat valóban messziről el kell kerülni, de a jó minőségű olajokat, mint amilyen pl. az olíva olaj, avokádó olaj, kókuszzsír, halolaj, lenmagolaj, mákolaj, kendermagolaj, stb. érdemes rendszeresen fogyasztani. A lenmagolaj pl. kifejezetten elősegíti az egészséges fogyást.


3, Mítosz: a kis mennyiségű, rendkívül alacsony kalóriatartalmú ételek fogyasztása révén fogyhatunk hatékonyan.


Valóság: a drasztikus kalóriamegvonás, az éhezés kezdetben látványos sikereket hozhat a testsúly tekintetében, azonban egy életen át nem lehet éhezni, így idővel kialakul a jojó effektus, s az esetek legnagyobb részében a fogyókúrázó hamar visszahízza a leadott kilókat. Ilyenkor az anyagcsere lelassul, a szervezet takarékos, raktározó üzemmódra vált, s már normál étrend mellett is bekövetkezik a hízás.


4, Mítosz: a magas fruktóz tartalmú kukoricaszirup elősegíti a fogyást.


Valóság: az utóbbi években beigazolódott, hogy a magas fruktóz tartalmú kukoricaszirup sokkal egészségtelenebb a cukornál, több kutató szerint pedig fontos szerepe van a túlsúly és elhízás kialakulásában. Figyeljünk erre, hiszen számos termék tartalmazza nagy mennyiségben, mivel íze édes, előállítása pedig meglehetősen olcsó.


5, Mítosz: sportolás közben a test azon részén következik be a fogyás, ahová az adott tevékenység koncentrálódik.

Valóság: sportolás során a testünk teljes izomzata megkezdi a zsírégetést. Zsírégetés céljából a legkiválóbb gyakorlatok az ún. intervallumedzések, melyek során a nagyon intenzív és kevésbé intenzív mozgásformák váltakoznak, jelentős mértékben fokozva ezzel az anyagcserét.


6, Mítosz: a sikeres fogyáshoz kizárólag a kalóriákra kell koncentrálni.


Valóság: a kalóriák számolása fontos részét képezi a legtöbb fogyókúrás programnak, azonban legalább annyira fontos, hogy étrendünk összetételére is odafigyeljünk, a megfelelő fehérje-szénhidrát-zsír arány meghatározására.

808. Guruljka (válaszként erre: 806. - Julcsi1234)
2013. aug. 21. 17:16
Nagyon okosan csinálod, Julcsi!!! Veled együtt örülök a sikernek!
2013. aug. 21. 17:14

Vettem kész saláta mixet, abba beleteszek egy kis húst és kész is:)


Ügyes vagy Julcsi, gratulálok!:)

2013. aug. 21. 17:11
Sziasztok mindenkinek csak benéztem hozzátok mert fáradt vagyok dolgoztam egy jo hirt hoztam nektek hogy ügye 4 napja csinálom a diétát és 1 kilo lement ugyhogy már csak 65 vagyok bár reggel mértem magam azért ez elég jo csak azért irtam le ha valaki esetleg benéz ide hogy tényleg müködik mindent ettem csak mértékkel nem tömtem tele magam ahogy szoktam egyszer csináltam fehérjediétát csak csirkemelet meg zöldséget ettem 3 napra annyira kikészültem hogy egész este hánytam innen tanultam meg hogy nem jo egyoldaluan táplálkozni a szervezetünk nagyon okos és jelzi mire van szükségünk nekem már nem birta a sok fehérjét csak ennyit akartam eddig nagyon jo a kaloriaszámlálás gurujka nagyon sokat fogytál és te is patapucs láttam a képeiteket sziasztok holnap jövök
805. Guruljka (válaszként erre: 802. - Dennissza)
2013. aug. 21. 16:16

Ez finom!

Magadnak ki is hagyhatod a zöldségek mellől a zsiradékot. Elég lesz az, amivel a csirkemell elkészül, így koedukáltan...

2013. aug. 21. 16:15

Nálam a zabpehely kiválóab semlegesíti az édesség itánti vágyat.

Pékbolt van a faluban, de oda nem járok, nincs jó árukészletük.

Ha a fiamat várom haza, neki megveszek valami fehéret, amúgy eszem a jó magvas kenyeret. Már amikor eszem, mert vagy rám szárad a vége, vagy penészes lesz. Pedig fél kilósat veszek a htévégi vásárláskor.

803. patapucs (válaszként erre: 802. - Dennissza)
2013. aug. 21. 16:01

Vígasztaljon a tudat, hogy mindig a kezdet a legnehezebb!

Én most már nem is kívánom a finom kinézetű sütiket, pedig én aztán nagy édességes vagyok. :-)

Minden reggel frissen hozok a fiamnak a pékségből reggelit, na ott aztán vannak finom illatok....nem mondom, hogy sosem izgatja fel a fantáziám, de gondot nem okoz, hogy ne egyek. Mindig arra gondolok, hogy ha megeszem, mennyit híznék... :-D

2013. aug. 21. 15:58
Csirkemellet, gyümölcsöt, sonkát, salátákat. Azért ez már haladás. Gyrost fogok készíteni, annyi különbséggel, hogy a zöldségek mellé az uram sült krumplit is kap, én meg nem:P
2013. aug. 21. 12:38

Putty! :-D


Miket vettél a hűtődbe?

2013. aug. 21. 12:31
Most felszívtam magam, reméljük elegendő lesz egy időre:) A seggberúgás pedig jöhet nyugodtan:)
2013. aug. 21. 12:30
Igen, csak szólnia kell! :-D
2013. aug. 21. 11:43

Sziasztok!



Nálunk nem volt semmi, csak a lehülés (ez viszont remélem kinyírta a repkedőket - tegnap kinyomoztam, hogy árvaszúnyogok).

Ma és holnap melózom, aztán pár nap szabi - így a nyár végére. Sulis cuccok, stb. beszerzése a cél, mert szombaton nem tudtunk elmenni vásárolni.


Nekem úgy alalkult, hogy a múlt héten is és ezen a héten is hétfőre esett (tök véletlenül) a pihinap.


Dennissza, igaz, hogy eltűnt a -1,2kg, de ha lanyhulna a lelkesedésed, olvass siker történeteket és jelezz a családnak + Guruljkának, hogy lelki seggberúgás kell. :-)

2013. aug. 21. 10:59

Jó reggelt!

Akkora zivatar volt itt az éjjel, kétszer is felébredtem rá. Most még ásítozom.

Ma nem fogok edzeni, pihenőnapot tartok. És várom a zabpelyhemet, korpámat, hátha ma hozza a futár.


Dennissza, remélem, ezúttal tényleg elindul az a változás, ami tartós sikert hoz majd!

2013. aug. 21. 07:44

Sziasztok, jó reggelt!

Szerda lévén méretkeztem, nos, ott vagyok, ahonnan elindultam, az a csekély 1.2 kg-os súlyveszteségem is eltűnt. Viszont rendbe raktam a dolgokat fejben, ma fel is tankolom a hűtőt nekem való dolgokkal. Otthon is kaptam egy kis "fejmosást", miszerint sokkal ügyesebb vagyok én ettől, és ne hagyjam már így el magam. Szóval most új reményekkel állok neki a dolgoknak, remélem, sikerülni fog.

Ma már dolgozom, úgyhogy csak később leszek, mindenkinek szép napot!

2013. aug. 20. 17:19
Rendben, téged is szeretettel várlak! :-)
2013. aug. 20. 17:07
Este leszek én is, puszi mindenkinek!
2013. aug. 20. 15:26
Oké, várunk szeretettel!
2013. aug. 20. 15:25
Igen jo lenne egy 10 kilo is de örülök a 6 kilonak is igen mi márciusiak vagyunk nekem most mennem kell de igérem még jövök holnap és beszélgetünk szép napot nektek
2013. aug. 20. 15:24
No az tényleg tuti. :-D
790. patapucs (válaszként erre: 789. - Guruljka)
2013. aug. 20. 15:21
Tutira! Láttam képeket a nagyszülőkről. :-))
789. Guruljka (válaszként erre: 787. - Patapucs)
2013. aug. 20. 15:15
És tuti nem vagytok unokatestvérek?
2013. aug. 20. 15:14

Itt a faluban meg élt egy házaspár, azonos volt a vezetéknevük!!! Mármint a néni lánykori vezetékneve ugyanaz volt, mint a férje vezetékneve.

És még távoli rokonságben sem álltak. Az ország más-más tájáról származtak.

787. patapucs (válaszként erre: 783. - Guruljka)
2013. aug. 20. 15:08

Ezek annyira érdekes dolgok!


Nálunk az is érdekes, hogy az én anyai nagyszüleim neve ugyanaz, mint a barátomnál.

786. patapucs (válaszként erre: 784. - Julcsi1234)
2013. aug. 20. 15:05
Akkor a március nálatok is aktív. :-)
785. patapucs (válaszként erre: 782. - Julcsi1234)
2013. aug. 20. 15:04

Igen, optimális esetben -9kg ami még hiányzik.

Az aktív kalória számolást 07.04én kezdtem, azóta 7kg ment le.

Amúgy meg 01.01 óta fogyózom, persze volt egy 2 hónapos elég gáz periódus (78-83 között ingáztam), mert hormonjaim kicsit megbolondultak (nincs semmi bajom, a vérképem is tökéletes volt a vas kivételével), de nem adtam fel. :-)

2013. aug. 20. 15:01
Amugy nálunk is ez volt én március 18 apa március 31 anya meg március 9 ha már erröl van szo én is leirom tényleg vannak ilyenek kistesom jan 1
2013. aug. 20. 14:58

Vannak ilyenek.

Olyan is van, hogy mind a 4 gyerek azonos hónap, azonos napján született, csak az év más. Csak hab a tortán, hogy ezaz anya szülinapja is.

Lehet, hogy több is a gyerekek száma, már nem emlékszem pontosan.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook