Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1892. P4nk4
2017. aug. 29. 09:29

Az én napi keretem 1300 kcal, és néha nekem ezt is nehéz elérnem, hiába eszek napi 4-5 alkalommal.

A noledliből 150g nál többet nem igen ettem meg, és hiába ugyan anyi kcal mint a fehérliszt, egészségesebb és éhes se leszel tőle, egy ebédnek belefér!

1891. Liluli (válaszként erre: 1890. - Guruljka)
2017. aug. 29. 09:11
Igen, első hallásra soknak tűnik, de az a jó, hogy ha beküldöm az adatokat a telómba, kiírja az egész napot tevékenységekre bontva - így például látom, hogy délelőtt 9:50 és 10:43 között, amikor vásárolni voltam, 201 kalóriát égettem el, ebben ugye benne van, hogy elsétáltam a boltba, hogy ott keringtem és nézelődtem, illetve, hogy hazasétáltam... utána hozzáadja az egész napos sétát - elég sok összejön abból is, amikor csak itthon teszek veszek, tegnap pl. nagymosás volt, indítottam vagy négyszer a mosógépet, ami nálunk azt jelenti, hogy négyszer mentem fel és négyszer le a harmadik emeletről a pincébe, mert ott van a mosógépünk, plusz este bicajozás a táncórára, ott mozgás, majd hazafelé megint bicikli... így már nem hangzik indokolatlanul soknak :)
1890. Guruljka (válaszként erre: 1888. - Liluli)
2017. aug. 28. 23:27

Oké, látom, érted a lényeget.


Kicsit soknak tűnik az a 780 Kcal elégetés, habár a tánc intenzitásán is múlik.


Én zömében itthon vagyok, nincs okostelefononom, ráérek felvinni, amit ettem. Ha elmegyek duhajkodni,akkor vagy megjegyzem, vagy felírom, vagy kilengős napnak hagyom. Egy-két hetente ilyen is kell. Átveri a szervezetet, ad egy lökést a fogyásnak. (Nem csak saját tapasztalat, sokan próbálták. És nincs is olyan, akinél elő ne fordulna.)

1889. Guruljka (válaszként erre: 1882. - Szakika1)
2017. aug. 28. 23:23

Figyu, az adataiddal nagyjából megnéztem. Azért nagyjából, mert nem tudom a születési éved és a napi aktivitásod, bár a Bázison ehhez nem is sok a lehetőség.

(a Bázison Eszközök fül, Cél beállítása)


A BMR-ed kb. 1540 Kcal. Az nem a napi keret, hanem a magasságod, életkorod alapján számított élettani minimum (Basal Metabolic Rate, alapanyag-csere.)Tehát csak fekszel és vagy.


A napi kereted kb. 2100 Kcal. Ha ennyit eszel, a megszokott napi aktivitás mellett, tartod a súlyod.


Általában abból indulunk ki, hogy BMR + 100 Kcal. Ez még mindig kevesebb, mint a napi keret. Ha ezt tartod.


Az 1300 kcal is kevés, mert ha átáll a szervezeted tartalék üzemmódba, akkor minden morzsához ragaszkodik, és nem fogsz fogyni, vagy megáll a fogyás. (Épp ma írta valaki,hogy még hízott is, pedig keveset evett!)


Sajnos a rendszer matekját kinőttük. A legalsó lehetőségnél addig kell szórakozni a "heti fogyás megadása" -val, míg a másik oldalon ki nem jön a napi 1650 Kcal-os keret. Ne foglalkozz azzal, miket ír ki, mikorra leszel annyi, mert az csak a matek. A biológiával kell foglalkozni. Egyébként a heti fél kg fogyás az ideális, annál gyorsabban nem kell, mert az visszajön.


Most már megvárom, míg kipróbálod, és majd szólj, ha valami nem tiszta! :D

1888. Liluli
2017. aug. 28. 23:04

Én nem kalóriabázist használok, hanem egy Easy Fit nevű applikáció van a telefonomban, oda írkálom be, amit megeszek és az állított be nekem magasság, testsúly, kor, aktivitás és cél alapján kalóriaszámot. Látom benne ugyanúgy, mint a bázisban, hogy mennyi volt a napi zsír, fehérje, szénhidrát, illetve vízfogyasztás, és van egy hozzá kapcsolható program, amivela sportot is bele tudom vinni, így egy helyen látom hogy hány kalóriát vittem be és mennyit égettem aznap.


Ebbe az 1500-ba, amit eszek, egyébként teljesen beleférne az a tál nokedli, NYILVÁN nem egy óriási, púpozott adag, de egy normális, amivel az ember jól lakik, simán. Nem, nem minden nap, de ha nem eszek túl sok szénhidrátot a nap többi étkezése során, akkor nyugodtan délben belefér ennyi. Főleg ha mozog is az ember - a mai nap folyamán sétáltam délelőtt, mert gyalog mentem a boltba, volt egy fél óra biciklizés (edzésre és vissza), illetve 1 óra 15 perc tánc... 780 elégedett kalóriát mért az okos kütyüm, szóval egy ilyen napon teljes nyugalommal megenném azt a nokedlit :D

1887. Szakika1
2017. aug. 28. 20:06
Igen. Köszi
1886. Guruljka (válaszként erre: 1885. - Szakika1)
2017. aug. 28. 19:56

Én szerencsére megengedhetem magamnak a késői fekvést, úgyhogy tudnék a hűvösebb estében is gyalogolni. Viszont lusta lettem!


Majd írok segítséget a beállításokhoz, ha kéred, de most szaladok, mert online angolom van!

1885. Szakika1
2017. aug. 28. 19:38

Bocsi, most tanulom kezelni, használni.Soha nem számoltam a kalóriákat, de folyamatosan hízom és kell a kontroll.Még itthon tornázni is kezdtem a gyaloglás mellé /30 fokban nem gyaloglok csak keveset/

Köszi a tanácsokat, hasznosítom őket.

1884. Guruljka
2017. aug. 28. 16:57

Nem értem, a kalóriabázis alapján étkeztek, és csak találgatjátok a kalóriakeretet? Ott ki lehet számolni.


A teljes kiőrlésű dolgok a kalóriákon nem változtatnak lényegesen, inkább csak a roston és egészségesebben az egyéb tartalmak miatt is.

Ha megeszik az ember egy tál nokedlit belőle, a tálnyi mennyiség semmilyen lisztből nem jó.


Már bocs, de én napi 1360 Kcal-ra vagyok beállítva, de én 150 cm vagyok, ennél alacsonyabb ritka. És ezt a rendszer állította be, teljesen tartható, és nem kell találgatnom.


Nyugodtan lehet használni a Kalóriabázis számítási rendszerét. Tudom, hogy vannak más számítással működő kalkulátorok, de az eltérés nem nagy.

Sokaknak nem tetszik, hogy nem fél kiló a heti ajánlott fogyási ütem, meg hogy nem kell koplalni, de ez az egészséges módja a dolognak.

1883. Liluli (válaszként erre: 1882. - Szakika1)
2017. aug. 28. 15:49

Hát azt így nem tudom megmondani, azt hiszem a kor is számít, meg hogy ki mennyi fizikai munkát végez, de ha beírod a google-be, hogy napi kalóriaszügséglet, kiad kb. százféle oldalt, ahol meghatározzák, hogy mennyire van szükséged a súlytartáshoz, fogyáshoz, súlynöveléshez stb...


én 1300-at ettem néhány hónapig, de megállt nálam a fogyás és az utolsó kb másfél hónapban semmi nem ment le. Azóta 1500-ra emeltem a kalóriát, hogy a testem ne tartalékoljon, és ismét beindult :)

1882. Szakika1 (válaszként erre: 1881. - Liluli)
2017. aug. 28. 14:15
Ok.Figyelem, mérem és írom.Állítok rajta.1300 kcal az jó lehet? 161 cm 69 kg
1881. Liluli (válaszként erre: 1880. - Szakika1)
2017. aug. 28. 14:04

Hány kalóriát eszel most egy nap? Nézted, hogy mennyi az ajánlott a súlyodhoz és magasságodhoz?


Nekem eleinte az volt a gond, hogy nem tudtam, mi mennyi kalória, így sokszor előfordult, hogy összeraktam magamnak egy tök jó kis salátát, aztán nyakon öntöttem mondjuk valamilyen szósszal.. igen, nem vagyok hülye, tudom, hogy a szószban több a kalória, mint magában a salátában, de azért így is elkeredekett a szemem, mikor ebéd után számolgattam, hogy mi mennyi volt, és rájöttem, hogy mondjuk a salátából összeszedtem 120 kalóriát, magából a salátaöntetből meg mondjuk 300-at!

Ugyan ez a téma a majonézzel, az üdítőkkel, a virslivel és még sorolhatnám... ha már egyszer megszokod, hogy mi mennyi, sokkal jobban fel tudod mérni, hogy mennyit tegyél a tányérra, ami még belefér a napodba, csak az elején trükkös a dolog.


Ne add fel, alakulni fog ez! :) És még ha túl is szaladsz a kalórián (legalábbis nálam így van), akkor sem eszel feleannyit se, mintha egyáltalán nem számolnál! Hajrá!

1880. Szakika1
2017. aug. 28. 13:18
Vezetem pár napja.Mindig több lesz, mint ami kellene.Sajnos
1879. P4nk4 (válaszként erre: 1877. - Liluli)
2017. aug. 28. 10:27

Szia Liluli,

Én tegnap teljeskiőrlésű lisztből csináltam nokednit, rá egy tojás és kész is lett a tojásos nokedli, mellé saláta. :)

1878. P4nk4
2017. aug. 28. 10:23

Sziasztok! Ha nem baj újra csatlakoznék!?

2 hónapja már irtam ide, akkor kezdtem a kalória számolást. Azóta lement 15 kg, most ált be a heti 1 kg minuszra a fogyásom.

Nagyon elégedett vagyok! :)

1877. Liluli
2017. aug. 28. 09:38

Jó reggelt, szép hétfőt! :)


Kinek hogy telt a múlt hét, hétvége? Sikerült tartani a diétát?


Mi tegnap a délutánt és estét egy parkban töltöttük a barátainkkal, úgyhogy volt egy kis édesség és chips majszolás, de szerencsére nem volt vészes, így is ma, mikor ráálltam a mérlegre nagyon örültem - a múlt hét során lement még egy kiló, juhúú! :)


Most megyek nemsokára bevásárolni, de még nem találtam ki, miket kellene a héten főzni... nálatok mi lesz a menü? :)

1876. Szakika1 (válaszként erre: 1874. - Liluli)
2017. aug. 24. 17:36
Köszi.Megpróbálom fogyelni , miket eszem pótlásként.
2017. aug. 24. 12:06
Mértékkel fogyasztani mindenből és sokat mozogni. Ennyi.Ebben is segít a kalóriabázis!Hajlamos az ember a többlet bevitelre!
1874. Liluli (válaszként erre: 1872. - Szakika1)
2017. aug. 24. 12:03

Szia!


Szerintem egyébként annyiban segíthet a kalóriabázis, hogy ha rendesen, őszintén csinálod, akkor fel fog tűnni, mikor valamit "nyammogsz", amikor máskor esetleg rágyújtanál és így talán meg tudod állni, hogy ne edd meg azt a kocka csokit, vagy azt a sütit, vagy akármit, amit amúgy ilyen pótcselekvésként ennél meg. Az is elég nagy segítség szerintem, felnyitja az ember szemét :)

1873. Guruljka (válaszként erre: 1872. - Szakika1)
2017. aug. 23. 23:21

A Bázis abban segít, hogy be tudd állítani a számodra szükséges kalóriamennyiséget, a három fő tápanyag arányát,és ezt figyelni tudd.

Hogy miért híztál meg, szinte mindegy. hacsak nincs valami betegség a háttérben, és persze ha nem saját elhatározásból állítod be a kalóriaértéket, hanem rábízod a biológiára, akkor szép egészséges ütemben fogyni fogsz.

1872. Szakika1 (válaszként erre: 1871. - Guruljka)
2017. aug. 23. 22:22

Szia!

Szerinted a cigi elhagyás miatti hízás csökkentésére hasznos lehet ez a kalóriabázis használata? Köszi

1871. Guruljka (válaszként erre: 1870. - Liluli)
2017. aug. 20. 13:36

Én már vén vagyok és spórolós.

Nincs autóm, és hogy teljes legyen a kép, okostelefonom sincs, és nem szeretem a húslevest és a pizzát. (A hamburgert és a lecsót még úgy-ahogy megeszem. Mondhatni végszükségben, habár az idén több év óta először önként késztettem egy lecsót és meg is ettem.)


A lényeg az, hogy a városba kellene bebuszoznom csoportos bármire, és a rugalmatlan menetrend miatt ez esetleg fél napot is elvesz. Főleg télen kellemetlen.

A munkám is itthoni, sokszor a határidő parancsol.

1870. Liluli (válaszként erre: 1869. - Guruljka)
2017. aug. 20. 10:26

Szia! Igen, ismerős a helyzet, nekem is gép előtt ülős a munkám, illetve középiskolában voltam nagyon jó, magasságomnak megfelelő súlyban, de ahogy jött az egyetem, meg a munka... hát igen, meglátszódott rajtam is. 7 kilót adtam le eddig a kalóriaszámolással, 1300-at ettem eleinte, de most egy két hete már 1500-at eszek egy nap, mert hiába tartottam az 1300 kalóriát, megállt a fogyás, kb egy hónapig semmi nem ment le, gondolom elkezdtem raktározni... most, mióta 1500-re álltam át, ismét lement egy kiló, úgyhogy nagyon lelkes vagyok :)


Én a csoportos edzésekre esküszöm egyébként, az a legnagyobb motiváció a számomra, hogy másokkal csinálom, illetve előre veszek bérletet, így sajnálnám, ha nem használnám ki, ami már egyszer ki van fizetve :'D

1869. Guruljka (válaszként erre: 1865. - Liluli)
2017. aug. 17. 13:06

Én pár évvel ezelőtt leadtam 25 kg túlsúlyt. Akkor jócskán sikerült izomzatot is visszaszereznem, de elkezdődött a levelező tagozatos tanulás, és egyre több lett a munkám is, ami szintén gép előtt ülős. Jól elkutyulódtam, és megint feljött pár kiló, amit le kell dolgoznom. Visszatértem a Bázisra, a kiszámított BMR-nél kevéssel többet eszem, ami 1300 Kcal naponta. Hetek óta 59 kg körül vagyok, és 50 körül érezném jól magam. Mostanra állt be a régi rendszerre az étkezésem, csak a rendszeres mozgáshoz, őszintén mondom, valahogy lusta vagyok. Mert igaz, nagy munkában vagyok, nagy nyomás alatt, de 10-20 percem azért akadna.

Vannak kisebb, orvosi jellegű panaszaim a mozgást illetően, de nem jelentősek. Talán javulna is a helyzet, ha többet mozognék.

2017. aug. 16. 22:53
Én futok hetente 2-szer, trx-re járok, otthon súlyzózok, vagy valamilyen edzést csinálok a netről. Igazából mindig mást, de a plank nagyon hatásos szerintem, csak ne lenne olyan nehéz :)
1867. Liluli (válaszként erre: 1866. - Szollomarka)
2017. aug. 16. 07:51

Én kb olyan 75 kiló szeretnék lenni - magasságom alapján állítólag olyan 55-70kg között kellene hogy mozogjon a súlyom, de emlékszek, mikor tizenéves voltam, akkor voltam 72 kiló és akkor tökéletesen elégedett voltam magammal (ha most sikerülne addig lemenni, az szuper, de mivel azóta eltelt egy tíz év, ha pont olyan méretűre nem is sikerül fogyni, ha megközelítem, már nagyon boldog leszek).


Miket sportolsz és milyen gyakran? Én heti kétszer járok zumbára (1 óra/alkalom) és heti kétszer niára (1 óra 15 perc/alkalom). Nekem ezek a csoportos táncos órák a mindeneim, konkrétan ez a kell a testnek és kell a léleknek kategória :)

2017. aug. 15. 10:43
Szia! Ügyes vagy. Én ismét 67 szeretnék lenni, mint 7 éve. Most 78 vagyok. Lassan de biztosan haladok.Amikor másfél hónapja újrakezdtem a sportot, híztam, de most már lefelé megyek.
1865. Liluli
2017. aug. 15. 09:46

Sziasztok!


Egy pár hónapja fórumozok itt a Hoxán, de úgy tűnik, hogy az a csoport, ahová írogattam elkopott, nem igazán írnak a csajok, max hetente egyszer, szóval kell nekem valami más csoport, hogy meg legyen az extra motiváció :)


Én is kalóriát számolok, ugyan nem a bázissal, a telefonomban van egy program (EasyFit), számomra ez jött be a leginkább. Jelenleg 89 kilónál tartok, 6,5kg-tól sikerült már megszabadulni, de körülbelül egy hónapja leállt nálam a dolog, nem mozdul a mérleg. Eddig 1300 kalóriát ettem egy nap, kb 2,5-3 liter vízzel, illetve heti 3-4x1 óra sporttal... Most egy hete emeltem a kalóriát 1500-ra, mert attól félek azért nem megy lefelé a mérleg, mert elkezdtem raktározni... szóval hamarosan kiderül :) Ki mennyiket eszik, mennyit szeretnétek leadni? :)

1864. Guruljka
2017. aug. 14. 22:24
Az a jobbik eset, nem a punnyadás. :D
2017. aug. 14. 21:34
Bocsi ne 1080 , hanem 2080. Szerintem már az agyamat is elfutottam :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook