Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1292. Guruljka (válaszként erre: 1291. - Katykóca)
2013. nov. 3. 00:41

Köszi!!!


Igen, a zsírok! Felvágottat már csak azért sem érdemes enni, rengeteg benne a zsír.

Sütőzacsiban szoktam a húst sütni, akár sima csirkecombot is. Teljesen zsír nélkül, sőt még a bőr nagyját is leszedem róla! Egy kis fém serpenyőbe helyezem el zsacskóstul. Ahogy a végén kifordítom a zacsiból, a szaft szépen a serpenyőben marad, kis zabkorpával sűrítve ebből készül a mártás...

1291. katykóca (válaszként erre: 1289. - Guruljka)
2013. nov. 2. 18:45
NAGY grat:D
1290. katykóca (válaszként erre: 1288. - Guruljka)
2013. nov. 2. 18:44
Ln is áétalában a zsírt saccoltam alá..a c-t és a fehérjét már fjben számolom..:D De zsír---kb duplája mint gondoltam...
1289. Guruljka
2013. okt. 31. 19:57
A mostani alkalommal már nagy túlsúlytól, 24 kilótól szabadultam meg eddig. Már közel a vége nagyon... :)
1288. Guruljka (válaszként erre: 1287. - Katykóca)
2013. okt. 31. 19:56

Én úgy egy éve regisztráltam, és a módszert már ismertem. Nagyon hálás vagyok viszont az online lehetőségért. Régen kis zsebszámológéppel adtam össze esténként, és számoltam a tápanyagokat, még ma is megvan az a régi füzetem, 87-ből.

Annak idején nem volt nagyon nagy túlsúlyom, de elkezdtem futni, és nagyon fontossá lett a megfelelő táplákozás, így pár napon át csak jegyeztem a "normál" kosztomat. És pontosan, ahogy írod is, megdöbbentett, mennyivel többet eszünk, mint gondoljuk!

Főleg a zsiradékot nagyon könnyű "félresaccolni". És rá kell döbbenni, hogy a gyors kaják hihetetlen mennyiségeket tartalmaznak...

Ha pedig otthon nassolva, leméri az ember grammra, hogy az a "csak két falatkát ettem" valójában mennyi is, akkor tényleg lehet dobni egy hátast.

1287. katykóca
2013. okt. 31. 19:48

Sziasztok:D

Pár hete én is rátaláltam a kalóriabázisra...döbbenet,hogyha őszintén beírsz minden egyes gramm bevitt ételt mennyivel többet eszel mint gondolnád...nektek mi a tapasztalatotok??

1286. Guruljka (válaszként erre: 1285. - E2f062d598)
2013. okt. 31. 16:34
Én lógok a neten pár helyen. Van olyan regisztrációm, amit alig is használtam, sőt elfelejtkeztem róla. Szerintem nem sokat számít...:-D
1285. e2f062d598 (válaszként erre: 1284. - Guruljka)
2013. okt. 31. 16:30
Köszi:) Én is arra gondoltam, hogy az lesz, mert elég fura, hogy sehol sem találok erre való utalást. Igazából szeretem törölni a regisztrációimat, ha már nem használok egy oldalt.
1284. Guruljka
2013. okt. 31. 16:17

Nem tudom, de nem elég, ha nem nézel be oda többet?


Hasonló kérdés talán volt már, és az Admin is hasonlót válaszolt, de egy mailben azért megkérdezheted.

2013. okt. 31. 14:28
Sziasztok! Valaki nem tudja véletlenül, hogy hogy lehet a regisztrációt törölni a kalóriabázisról?
1282. Guruljka
2013. okt. 28. 02:17

Én már elég régen ettem lángost, mert itt a közelemben nincsen lángosos, de még messzebb sem.

Magamnak nem csinálok, a fiam pedig nem szereti. (Ő a bundás kenyeret se szeretni.)

Igaz, én sem ettem bundás kenyeret már vagy két éve, nem is kívánom az ilyen sült dolgokat. Pedig szeretem.

Tepertőt ettem nemrég, mert megkívántam. Szóval eszem zsírosat, de nem mindegyik fajt aételt valahogy. Két éve már fasírtot sem ettem, pedig sosem voltam ellene.

1281. wirgi
2013. okt. 27. 21:01

Végül is nem tudom, hogy mennyi olajat vett fel, de gondolom egy lángosnál nem többet.

Nálunk itt hozzánk közel készítik az igazi piaci lángost, hát azért két hetente meg szoktam engedni magamnak egyet-egyet,de még idáig nem vettem észre különösebb kártékony hatást és hogy ne mondjam igen jól szokott esni

1280. Guruljka (válaszként erre: 1279. - Wirgi)
2013. okt. 26. 01:28

Az rendben van, hogy szükség van a zsírra, én is keveset használok, mert tényleg valamennyit muszáj.

Azt nem jól tudod, hogy a legtöbb vitamin zsírban oldódik, mert csak 4 féle: A,D,E K a zsíroldékony vitamin.

Én csak a fánkot, lángost, bundás kenyeret, ilyesmit nem sütöm, nem eszem a sok zsír miatt, amit sülés közben felszívnak. Azért kérdeztem, hogy nem lett-e zsíros a lángostésztából sütött kis mártogatós vacsora, mert finomnak biztosan nagyon finom volt!

1279. wirgi
2013. okt. 25. 22:59
Én igazándiból mindenhez zsírt és olajat/ inkább olivát/ használok, de nagyon keveset. Igazándiból a zsiradék hozza ki az ételek ízét, ebben oldódnak a legtöbb vitaminok, tehát szükség van rá. Egyébként a bázison a receptekben is benne szerepel. Hétközben nem főzök, úgy hozzzák az ebédet. Abszolút házias, nem túl zsíros, de csak fél adagot eszek, és probálom betartani a napi kalóriát, mostanában sikerrel.
1278. Guruljka
2013. okt. 23. 22:53

Nwem lett nagyon zsíros?

Engem ez tart vissza tőle, ezért nem sütöttem olajban mostanában semmit.

1277. wirgi
2013. okt. 22. 19:38
A lángosból egérkék /kanállal szaggatam/lettek és fini fokhagymás tejfölbe mártogattuk. Isteni lett ,de csak 1/4 részt készítettem el, mert csak ketten vagyunk, így is puffra laktunk.
1276. Guruljka
2013. okt. 18. 20:01

Köszi!!!


Nem annyira szokatlan, az élesztős kenyérbe is vízben feloldott élesztő kellett!

Végül mégis megdagasztottam, de mivel nem eléggé, kicsit laposabb maradt a kenyér, de az íze, a vékony héja tökéletes! :-D

1275. wirgi
2013. okt. 18. 19:55

Igazi piaci lángos


Hozzávalók:

1 kg liszt

5-6 dl langyos víz (kb.)

1 élesztő

pici cukor (az élesztő futtatásához)

2 kávéskanál só

olaj a sütéshez és a formázáshoz


Elkészítés:

A hozzávalókból tésztát dagasztunk, tudom hogy furcsa, de vízzel kell az élesztőt futtatni és teljesen simára, hogy egy pici gumó se legyen benne. Olyan lágynak kell lennie, mint más kelesztett tésztának pl.: a pogácsa, vagy talán egy picit keményebb, de nem sokkal. Ezt megkelesztjük és ha megkelt olajos kézzel lángost formázunk, majd bő olajban kisütjük. Ezt a receptet egy piaci lángossütő néni árulta el.

Elkészítettem, tényleg igazi

1274. Guruljka
2013. okt. 16. 21:36

Én ma is sütök még egyet, a kenyérlsiztes-élesztősra gondoltam, de másikat fogok sütni.

Nem akarok dagasztani...

1273. wirgi (válaszként erre: 1272. - Guruljka)
2013. okt. 16. 20:43
ahogy elolvastam csorgott a nyálam, gondolom isteni finom lett. Én is sütöttem már kenyeret és olyan finom lett, hogy a férjemmel majdnem az egészet megettük úg melegen, de hát ez így eléggé kalória bomba
1272. Guruljka
2013. okt. 9. 22:26

Húúúú hogy én mit ettem...még nem számoltam ki, de nem lehet vészes, és isteni finom volt.

Házi tzatzikit csináltam, de olaj nélkül, csak a joghurtnak a krémével. (A savóját a hűtőbe tettem.)

Egy uborka lereszelve, fokhagyma, picike citromlé, slussz.

Közben olvadt egy szelet pangasius kifele, azt csak simán egy serpenyőbe raktam. Alatta és rajta két kicsi padliszán, hámozva és fél szeletekre vágva.

Megsóztam és a sütőbe dugtam, légkeverés nélkül, hogy ne nagyon párologjon. Letakartam sütőpapírral lazán. Egy idő után, amikor már rotyogott,kivettem és gyorsan megszórtam majoranna-őrölt kömény keverékével. Visszatettem, és óvatosan, lapáttal megkavartam.

Olyan fél óra kellett neki összesen a sütőben. Kivettem, és egy tányéron addig hűlt, amíg az előre kimért dolgokkal összeállítottam a tönkölybúzás-sütőporos kenyérkét, és a forró sütőbe dugtam. 20 percre kellett beállítani a sütőt a kenyérnek.

Ez alatt éppen megeszegettem a padlizsános halat a tzatzikivel. A kenyérke gyönyörű, szép barna és 40 deka. Holnap fogom megkóstolni azzal a vajjal, amit szintén a napokban készítettem, tejszínből. (A visszamaradt savóval készült a kenyérke.)

1271. wirgi
2013. okt. 9. 21:29
Ma nem volt jó napom, és bánatomba telesütiztem magam, bár vigasz helyett gyümölcsöt is ehettem volna, de már késő bánat. Így ma naplót sem írtam, mert nagyon meglepődtem volna. Na majd holnap jobb lesz.
1270. Guruljka (válaszként erre: 1269. - Dennissza)
2013. okt. 9. 20:59

Én is örülök, hogy a tavalyi kabátom még azért nem nagyon bő.

És van rövid kabátkám, ami már nem lesz kicsit se szűk, az is öröm! :-D


Nekem más nemigen volt télen, csak a kitérdelt melegítők, alatta harisnyával. A harisnya most is oké lesz, hidegebb időben, de már egy csinosabb farmer alá felvéve...

1269. Dennissza
2013. okt. 9. 19:50

Lehet. De addig nem szeretném halogatni a fogyást.

Jön a tél, nagyon szeretem a téli ruhatáramat, és nem szeretném, hogy a szekrényben töltsék az idei szezont. :)

1268. Guruljka
2013. okt. 9. 19:43
Hát...akkor május után??? :-D
1267. Dennissza
2013. okt. 9. 19:25
Fogalmam sincs, mikor lesz az az időszak, amikor kevésbé leszek leterhelt. Januárban végzek a fősulin az egyik szakkal, májusban a másikkal, közben ott a ház. De nem panaszkodom, én akartam mindezt:)
1266. Guruljka
2013. okt. 9. 18:17

Lesz majd olyan, hogy kicsivel kevésbé leszel befogva, vagy ez "lesz még így se" bemelegítés?


Én több nap után ma állok vissza a számolásra.


A hétvégi találkozó során ettem a bébiadagokat, a nem tudom milyen hatalmas kerek kenyérből a szelet egy kis darabját...és csodáltam a többieket, akik "enni jó!" felkiáltással irdatlan adakokat ettek.

Rost nagyon kevés volt! Mostanra sikerült itthon visszabillennem. (Vasárnap értem haza, de csak késő este, és az útravalóm zsíros kenyér volt sült hússal benne, tudtam, hogy kell a kalória. És mást nem is tudtam volna hozni.)

Inni való is volt, meg azért a sütiket is megkóstoltam, éppen most írtam be a saccolt napi kalóriákat.

Szerencsére volt séta is minden nap, és az ottani dombvidéken, így nem tespedtem el. :-D

1265. Dennissza
2013. okt. 9. 17:05

Sziasztok!

Még élek...:)

Nagyon nagy a hajtás, alig van időm jönni, de azért be-benézek. A fogyi 1 hónapig állt, ettem amit láttam, szerencsére csak 1 kg jött vissza, viszont a nadrágjaimon érzem, és a tükörben is látom. Úgyhogy tegnaptól újra írom a fogyisnaplót, még ha a bázisba nem is (mert nem mindig mérek), de irányadónak jó lesz.

Wirgi ügyes vagy, és persze a többiek is:)

1264. patapucs (válaszként erre: 1261. - Wirgi)
2013. okt. 8. 21:46

Ki fogyott ennyit?

Én is 3 hónap alatt adtam le 20kgt és nem éheztem.

Nagy súlyról indultam és mozogtam mellette.

1263. Guruljka (válaszként erre: 1261. - Wirgi)
2013. okt. 8. 21:19

Júniustól idáig koplalni nem lehet, vagy aki mégis bírja, az már belebetegedett. És a súlya semmiképpen nem csökkenne, nem hiszem.

Nagy túlsúlynál és sok erőteljes edzéssel le lehet adni ennyit, és ha jók az adottságai, és fiatal is még, akkor még jól is van, és a bőre sem lóg.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook