Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1562. wirgi (válaszként erre: 1560. - Guruljka)
2014. máj. 20. 10:51

Én mielőtt rátaláltam a WW- re nagyon lefogytam egy betegség kapcsán, utánna meg igen hirtelen meghíztam, és akkor elhatároztam, hogy egészségesen próbálok élni és ezt a WW alapszabálya szerint úgy nagyjából tartom is, bár vott kilengésem is.

I. A minimumot pont értéket/kalóriát/ meg kell enni!!

Ha valamilyen oknál fogva túl haladsz ezen akkor a következő napokban ezt be kell spórolnod. Ha esetleg nem etted meg minden nap a maximumot akkor a spórolt pontjaidat megeheted /szülinap, vasűrnapi buli/ ezek a szabályok csak egy héten belül érvényesek heti mérlegelések között.


II: A 2 alapszabály


1. egyél változatosan

2. tervezz napi 2 adag tejet, tejterméket / 2 dl tej, v. 1 johurt,v kefir/

3. tervezz napi 5 adag zöldséget és gyümölcsöt a zöldség kb. 50 dkg, (főzelék, saláta), gyümölcs 20 dkg

4.ügyelj az adagok nagyságára 100 gr.hány pont/mérleg használata az első időben/

5. csökkentsd az édesség és az alkohol fogyasztást

6. igyál napi legalább 8 pohár vizet/1,5l/

7. naponta 20 perc aktív mozgás /erős séta, bicikli, úszás stb. /


Minden nap fogyassz :


- ÖSSZETETT SZÉNHIDRÁTOT

teljes kiőrlésű kenyér, tészta, keményítő tartalmú. zöldség (hüvelyesek,kukorica)/ 6-9 pont

- FEHÉRJÉT

szárnyas, hal,hús, tojás, sajt, tofu, szója készítmények 6-8 pont

- TEJ

tej, joghurt, kefir 4-6 pont

- OLAJOK

olajok, növ. margarin, majonéz, saláta öntet/kész/, vaj 2-3 pont


Ez a két fenti szabály talán a legfontosabb a WW. egészsésges táplálkozásban ahhoz, hogy fogyni tudjál

1 pont kb 50 kalóriának felel meg

1561. Guruljka
2014. máj. 15. 11:45
Ott az Eszközök-ben!!! Most néztem. Ott van a kapcsolódás.
1560. Guruljka (válaszként erre: 1559. - Wirgi)
2014. máj. 15. 11:42
Zsírszegényen étkezem, azaz nem nagyon van mihez kenyeret enni. Meg tudom állni, van nap, hogy nem is eszem. Húsféléket se nagyon szoktam, felvágottat egyáltalán nem.
1559. wirgi
2014. máj. 15. 11:29
kenyeret nem igazán fogyasztok /zsemle/ főleg nem saját sütésüt, mert az olyan finom, hogy a barátnőm által sütött kenyér felét megettem és az nagyon nem lenne jó naponta
1558. Guruljka (válaszként erre: 1557. - Wirgi)
2014. máj. 15. 11:25

Tudom, de nálam egy szelet kenyér nem mindig ugyanannyi. :-D

Én magam sütöm, és nem tudok mindig pont ugyanakkorát vágni belőle.


Egyébként a WW nekem is nagyon tetszett, d megtaláltam a Bázist.

1557. wirgi
2014. máj. 15. 11:23
nam saccolok, hanem próbálok úgy étkezni, hogy 1 db, 1 pohár 1 szelet stb. és általában nem túl bő a repertoár kb 60 élelmiszer ami szerepel a fogyasztandó élelmiszerekbe, ezeket meg most már nagyjából kivülről fujom, most ujabban az a bajom, hogy nem eszem meg az előírt kalóriámat és sajna akkor sem fogyok, mert akkor raktározás van a szervezetbe
1556. Guruljka (válaszként erre: 1554. - Wirgi)
2014. máj. 15. 11:19
A Bázison lehetsz valakivel kapcsolt felhasználó, és akkor tudod nézni a dolgait: a beállításait, a napi étkezését is.
1555. Guruljka (válaszként erre: 1554. - Wirgi)
2014. máj. 15. 11:16

Itt tudod megnézni, a Bázison nem.


Érdekes, én 2 év után is inkább mérek mindent! Nem bízom a saccolásomban.

1554. wirgi (válaszként erre: 1553. - Guruljka)
2014. máj. 15. 11:13

Bojtika, hogy tudom megnézni a bázison mások naplóját.

Néha jó lenne ott is kundizni, hogy kinek miért sikerül olyn jól. Bár én nem panaszkodom. Én itt a Hoxán vezettem egy ideig a WW naplót, de mióta rátaláltam a kalóriabázisra, ott ez sokkal egyszerübben ment és áttértem oda. Bár mostanában ott is ritkán írom, mert most már fejbe is megy a napi fogyasztás kiszámolása. Inkább akkor használom, ha valami új recept , vagy élelmiszer kerül be a napi menübe.

1553. Guruljka
2014. máj. 12. 17:28
A Kalóriabázison nincs külön étrend. Az én fogyási naplómat meg tudod nézni.
1552. kis.joe
2014. máj. 12. 17:03

Sziasztok!

Vezet valaki naplót?

Ki mennyit fogyot?


Szeretném kipróbálni ezt a tipusú étrendet mert igen csak elszállt velem a súly....

1551. Guruljka (válaszként erre: 1550. - Stephenie Queen)
2014. máj. 12. 08:23

Szia! Én kipróbáltam a kókuszolajat.

Meg is kedveltem, bár drága.


Kevesebb kell belőle főzéskor, és nagyon jó az ételben.

Sütni is lehet rajta, amúgy fogyisan, kicsi mennyiségben.

Azt a bő zsiradékos műfajt nem próbáltam, azaz fánkot nem sütöttem. (Amúgy sem sütök.)

2014. máj. 12. 07:52

sziasztok


tudnátok nekem segíteni? újabb dolgot cseréltem ki az étrendemben, némileg egészségesebb verzióra.


Sütéshez már nem napraforgó olajat használok, hanem kókuszolajat. (nem, nem vagyok paleós):)


Viszont ötletem sincs mennyit kéne használni belőle...még csak tegnap vettem...van esetleg aki használja? Mégis milyen mennyiségben? És ez is ugyanúgy többször használatos mint a napraforgó olaj? vagy csak 1 adagot lehet vele sütni?


Aki tudna nekem segíteni azt megköszönném...


Egyébként még mindig halad a fogyásom, bár el kell könyvelnem, hogy nem fog 2 év alatt lemenni:( leghamarabb 3 év...ha nem több...mert mindjárt itt a 3. hónapom vége, és még mindig nincs meg az a nyomorult első 10 kiló....


Persze a centik vándorolnak lefelé...azzal nincs is baj szerencsére:)

Eléggé csalódott vagyok, hogy nem végzek csak leghamarabb 31 éves koromra...mert 30ra már kész akartam lenni....franc...hát mind1. Ezt is betudom a szemét hormonzavaromnak, hogy azért megy lassabban.

1549. csikil4ny
2014. máj. 12. 07:07
Tényleg ez a legszerencsésebb helyzet. :)
1548. wirgi
2014. máj. 12. 06:26
Nekem szerencsém van, mert a férjem is betársult az életmód váltásba és Ő jobban figyel mindenre mint Én, na meg Ő rendszeresen sportol is napi 40 -45 percet. Én ezt mindig idő föggvényében teszem
1547. csikil4ny (válaszként erre: 1546. - Guruljka)
2014. máj. 12. 06:15

Részvétem!


Ne foglalkozz vele, csak te jól érezd magad a bőrödben!

1546. Guruljka (válaszként erre: 1545. - Csikil4ny)
2014. máj. 12. 01:13

Legalább beletörődnek.

A fiam osztályfőnöke, aki mellesleg soha nem látott még, szilárdan hiszi, hogy a férjem miatti gyászomban fogytam le, és csak a fiam megnyugtatására mondom, hogy szándékosan fogytam.

Ilyen is van! :-D

1545. csikil4ny (válaszként erre: 1544. - Guruljka)
2014. máj. 11. 20:11
Az ismerősök és a rokonok márcsak ilyenek, nehezen viselik ha valaki bármiben is sikeres. :) Az elején nekem is tettek olyan megjegyzést, hogy miért fogyókúrázól! (még mindig nem hiszik el, hogy ez életmódváltás) úgysem tudsz lefogyni, nekünk így vagy jó stb... de most már senki nem mond semmit, csak nem kínálnak olyan sűrűn sütivel. :)
1544. Guruljka
2014. máj. 11. 16:40
AZ az érdekes, hogy a környezet és az ismerősök a világon el nem akarják ismerni, hogy az ember sikeresen életmódot váltott. Inkább azt mondják, biztos beteg, csak nem ismeri be!
1543. wirgi
2014. máj. 11. 16:00
Eleinte a Weight Watcers-szel kezdtem, mert azzal már 2000-ben sikerült 16 kg-ot fogynom és azt 6 évig tartottam is, de az macerásabb mint a kalória bázis, mert ott magamnak kelett számolgatni a pontokat. Az alapelve ugyanaz mint a kalória számolásnak, de itt tanultunk sokmindent a táplálkozásról, mit,- mivel,- mennyit és ez sokat segít a bázisnál is. Igazándiból 73 kg-ra szerettem volna csak fogyni, de lement több, és most a bázis által kiszámolt súlyomat szeretném elérni az 62 kg, de őszre tűztem csak ki. Nem akarok kevesebbre lemenni,mert a 60 évhez ez jó.
1542. Guruljka
2014. máj. 4. 19:30
Nagyon szép eredmény! Gratula!
1541. wirgi
2014. máj. 4. 19:10
MOst néztem meg, a mérlegelésem 2012. márc 8. 85 kg Ma 66,5 = - 18,5 kg , hát nagyon boldog vagyok
1540. Guruljka (válaszként erre: 1539. - Csikil4ny)
2014. máj. 2. 15:04
Ez a beszéd! :-D
1539. csikil4ny (válaszként erre: 1538. - Guruljka)
2014. máj. 2. 06:02
Mindkettőt most már én irányítom. :)
1538. Guruljka (válaszként erre: 1537. - Csikil4ny)
2014. máj. 1. 15:55

Tudod, minden egyes kiló számít, és nem kell sablonnak megfelelni.

Ha már lefelé tart a tendencia, már nyertél, és ha sikerül a semmittevés után első ízben növelni és nehezíteni az edzésadagodat, az olyan, mint egy sportolónak egy verseny megnyerése. :-D

1537. csikil4ny (válaszként erre: 1536. - Guruljka)
2014. máj. 1. 15:38

Hát igen, amíg mi magunk rá nem jövünk erre, addig szólhat bárki, még rosszul is esik.


Nagyon szépen visszahoztad akkor a régi formád. Én egyelőre csak 62 kg akarok lenni, azt tartottam elég sokáig, lehet nem is érezném jól magam kevesebbel. Ha elérem kiderül, időm mint a tenger, nem lóverseny, ha már úgy is örök életemre szól ez az étrend.

1536. Guruljka (válaszként erre: 1535. - Csikil4ny)
2014. máj. 1. 15:26

Ezt nem értem én sem magamon.


És a férjem szegénykém próbálta már szóba hozni, ami azt jelenti, hogy már egészen kimehettem a formámból addigra.

És majdnem sírva fakadva mondtam, hogy én is tudom (pedig a teljes igazságot nem érzékeltem), de rosszul esik, ha mondja, mert volt a klimax, meg öregebb is vagyok, meg fáj a lábam is, meg különben is van elég bajom.


Aztán ő meghalt, én pedig végre szembesültem azzal, hogy ha így maradok, a fiamnak kell majd ápolnia. Átrendeztük a lakást, és előkerült végre a két mérleg. Az egyiken még röhögtem, hogy 75 kiló? hát ez megrozsdált...igen ám, de a digimérleg is előkerült...azon is annyi volt!

Most vagyok 50 kiló. Sőt kicsit alatta, ami már a lánykori súlyom.

1535. csikil4ny (válaszként erre: 1534. - Guruljka)
2014. máj. 1. 15:13
Hát esetünkben ez nem működik, amikor megismert már kezdtem felszedni a kilókat, aztán öt év alatt szépen felszedtem 24 kg-t (igaz közben szültem egy kislányt is, de a terhesség alatt nem híztam), a szoptatás alatt viszont 7-t igen. Azt nem tudom felfogni, hogy hol voltam ennyi ideig, hogy nem vettem észre?! Ez iszonyatosan sok!
1534. Guruljka (válaszként erre: 1533. - Csikil4ny)
2014. máj. 1. 15:10

Jó érv lehet, hogy "olyan akarok lenni, mint amikor belém szerettél"...


Igen, olyanoknak is sikerül, akik maguk se hitték volna.

Csak kitartás! :-D

1533. csikil4ny
2014. máj. 1. 15:08
Nem rosszindulatból teszi, csak nem érti miért akarom visszakapni a régi súlyomat (bezzeg most, hogy már lement 12 kg már tetszik neki). Nem nagyon foglalkoztat senkinek a véleménye aki le akarna beszélni, mert eddig tényleg elhittem, hogy nem tudok lefogyni. S aztán kiderült, hogy nem is olyan nagy ördöngösség, csak kitartás kell, meg okosan csinálni.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook