Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogos ha a főnök le von a fizetésemből? fórum

Jogos ha a főnök le von a fizetésemből? (beszélgetős fórum)


18. burgonyakrokett (válaszként erre: 17. - F49b154b31)
2013. aug. 6. 16:51
igen közben felhívtam egy jogitanácsadót, és ő is azt mondta. A főnökömet hívom csak egyenlőre nem tudom elérni.
17. f49b154b31 (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 6. 16:49
Alapból nem jogos, csak ha a munkaszerződésed ezt külön lehetővé teszi.
16. 40f1eafcfc (válaszként erre: 10. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 6. 15:00
Szerintem nem adhat minimálbérnél kevesebbet.Ez után érdeklődj utána,mert nem dolgoztathat kevesebb pénzért.
2013. aug. 6. 13:38
esetleg akit érdekel annak szól , hogy most telefonáltam a jogsegélynek és azt mondták, hogy amíg a szerződés 40 órás munka hetet ír elő addig az ahhoz tartozó fizetést kell megfizetnie.Kevesebbet akkor fizethet ha a szerződést módosítjuk, de akkor sem a felét hanem a szerződésnek megfelelő minimumot. Mivel mi támopos támogatásban részesülünk így abba nem fér bele a szerződés módosítása ( mert akkor megszűnik a támogatás).
14. burgonyakrokett (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2013. aug. 6. 13:12
semmi gond, de én úgy gondolom, hogy akinek van több vállalkozása is és nem tudja akét alkalmazottnak odaadni a fizetését az valamit nagyon rosszul csinálhat... de ez az én véleményem és sajnos sokan vannak még így akiket kihasznál a munkáltató mert ugyebár nem olyan könnyű váltani sajnos :(
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 6. 12:37

Bocs, de nem hiszem, hogy a minimálbéres alkalmazottaknak az orrára köti az üzlet teljes költségvetését.

Nem tudom, milyen támogatás, de max. adó mentességet vagy adó mérsékést tudok elképzelni, biztos nem dugdos senki pénzt a zsebébe.

12. burgonyakrokett (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2013. aug. 6. 12:23
hát az az igazság, hogy ez egy egyetemi konditerem tehát itt kb 10 jónapig van forgalom 2 hónapig nincs de a 10 hónap eleget termel hidd el nekem csak elég zsugori ... nem ez az első huzása sajnos. és ráadásul ránk támogatás is jár így amit nem fizet ki az megmarad neki zsebben :(
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 6. 12:18
Ha nincs forgalom, nem hiszem, hogy direkt kiszúrásból nem fizet. Sok helyen ilyenkor simán kirúgják az embereket vagy fizetés nélküli szabadságra küldik.
2013. aug. 6. 11:59
köszönöm szépen mindenkinek a választ. Úgy látszik akkor nem sok mindent tudok tenni. Az , hogy az ember éhen hal nem számít csak , hogy a munkáltatónak megmaradjon a pénze.. pedig lenne miből kifizetnie...
2013. aug. 6. 08:29

Nalunk volt fizetes nelkuli szabadsag - es ez nagy allami ceg (volt):(

nem kerdeztek, hogy mi lesz velunk telen jovedelem nelkul! :(

csupan havonta 2 napra kellett bemenni, igy folyamatos munkaviszonynak tekintettek :(

a munkaltato elet es halal ura;

vagy lapitasz vagy repulsz :(

arrol nem is beszelve, hogy utanad nyulnak akarhany munkaltato utas is, hacsak nem mondod meg osinten, miert jottel el, perelted be; nehez dio;

8. emi1206 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2013. aug. 5. 22:48

Ha a szerződésében az áll..., de azt ugye nem tudjuk.

Sajnos valóban tehetetlen az ember ilyen helyzetben, mert hosszú távon lehet, hogy rosszabbul jár, ha érvényesíti a jogait.

Pároméknál is volt egy eset, ahol az egyik kollégája jogtalanul kapott fegyelmit, beperelte a céget, a cég már egyezkedett volna peren kívül, de a srác nem hagyta, aztán a bíróságon meg valahogy mégis a cég javára döntöttek. Szóval még ez is előfordulhat, hogy hiába követ el a cég jogtalanságot, akkor se a dolgozónak adnak igazat. Ja azt meg gondolom mondanom sem kell, hogy a srácot azóta ki is rúgták már. :(

7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Emi1206)
2013. aug. 5. 22:43

Ha órabéres, akkor sem teheti meg!

Amennyiben a szerződésében az áll, hogy heti 40 órát dolgozik, akkor a teljes minimálbért ki kell fizetnie - egészen addig, amíg a szerződést nem módosítják részmunkaidősre.


Más kérdés, hogy ha az ember szól, tutira azonnal repül. Bíróság ide vagy oda. Úgyis találnak valamit, ha meg akarják röptetni az embert. :(

6. emi1206 (válaszként erre: 1. - Burgonyakrokett)
2013. aug. 5. 22:41
Ha órabéres vagy, akkor szerintem megteheti.
5. burgonyakrokett (válaszként erre: 3. - 64ce40d252)
2013. aug. 5. 22:16
hát igen sajnos. jogilag nem lehetne de sajnos bármit megtesznek hiszen jön helyettem 10 másik. köszönöm a segítségedet :)
4. burgonyakrokett (válaszként erre: 2. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 5. 22:15
igen kevesebbet, de nem tudom h lehetséges-e minimálbért lefelezni? meg hát hétvégén is bent vagyok amit nem fizet ki pluszban.
2013. aug. 5. 22:15
Jogilag nem teheti meg. A munkaügyi bíróságon pert nyernél. De nem érdemes, mert munkahelyet veszítenél. Valószinüleg találna okot a fegyelmivel való elbocsátásodra. Bár azt is nagyon meg kell indokolnia, hogy per esetén ne büntessék. Előzőleg többször kell figyelmeztetnie írásban múlasztásodra, amit át kell adnia, Neked aláírásoddal átvenni. Kizárólag munkaszerződés módosítással, közös megegyezéssel csökkenthető a munkavállaló bére, minden más csökkentés törvény ellenes. Ez tuti.
2013. aug. 5. 22:13

Kevesebbet idot is fogsz dolgozni?

Mert ha idoaranyosan kevesebbet, akkor ertheto, hogy beraranyosan is;

2013. aug. 5. 22:08
Nyárra rövidített nyitvatartással vagyunk nyitva, mert nem éri meg tovább nyitvatartani így csak délutános műszak van, ezt visszük ketten felváltva. Jogos-e ha a főnököm le akarja vonni a fizetésem felét? (minimálbér)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook