Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Trombitafolyondár gyökere tehet kárt az épületben? fórum

A Trombitafolyondár gyökere tehet kárt az épületben? (tudásbázis kérdés)


22. cicakaktusz (válaszként erre: 18. - Efa0692f2e)
2013. aug. 8. 14:05

Háztartási olajat még nem hallottam, de a gázolaj lókukó neki. Egy érzékenyebb bokrot akart a férjem kiirtani, útban van a szennyvízcsőnek, de kihajtott. Mármint a bokor.

A trombitafolyondárt szerintem úgy a legegyszerűbb, bár egyáltalán nem gyorsabb kiirtani, hogy a főgyökeret kiszedni, és minden hajtást folyamatosan kitépni, kiásni... Egy-két év, és így elpusztul a maradék gyökérzet is. Napfény nélkül elpusztul, ha nincs hajtás, akkor nem tud fotoszintetizálni. Erre nekem is rá kell szánnom magam, ősszel a férj kivágja az enyémet, szóval tavasztól ahol látom a hajtást, ott fogom tépni.

2013. aug. 6. 11:49
anyukameknal meg a koporozott fal ala is bebujt, majd masfel m magassagban kibujt
20. zefex (válaszként erre: 19. - 9892d65728)
2013. aug. 6. 11:33
Mondani is akartál valamit, vagy csak beszéltél/beszóltál?
2013. aug. 6. 04:58

már megint az a szomszéd...nálam karvastagságú a szára, megy mindenfelé...


de ez kismiska a lila akáchoz, a jegenyenyárhoz képest, ami felemeli a betont...a folyondár csak itt-ott kihajt..na és...a szomszédból jön át a málna végig a kerítés mellett a fű közül. és, akkor lesz málnánk is..borzasztó...


egyébként a trombitafolyondár tövénél láncfűrész, oszt jónapot. örülhet a szomszéd, mert sikerült megint pusztítani... az olyan jó...

2013. aug. 5. 23:28
Ahogy végigolvastam,jobb megszabadulni tőle,ha egyáltalán lehet.Lenne ötletetek?Gázolaj,háztartási olaj szalonnasütéssel.Ez vsz vicc volt,ha meggyújtom,nem hatásosabb,nem roncsol jobban?
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - 3532273647)
2013. aug. 5. 23:23
Akár...
16. 3532273647 (válaszként erre: 15. - 3532273647)
2013. aug. 5. 23:14
Amennyiben meggyújtom,még szalonnát is süthetek...
2013. aug. 5. 23:13
Egy másik ötet:a nagyon használt és már nem használható maradék étolaj?-egy most kiírt TB-ból merítettem az ötletet.
14. 3532273647 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2013. aug. 5. 23:10
Ilyenkor a hajtást kivágod,és várod,hol és mikor bukkan fel a követkető?,2 hét múlva teszik rendbe a kertet a kérésem szerint,egyik fontos lesz a folyondár megszüntetése,ha az eredeti tövet megszünteted talán gyorsabban elhal.Körülnézek a neten,mit ajánlanak
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - 3532273647)
2013. aug. 5. 22:59

Tőből levághatod, de gyökérről hajt.

Nálunk a kerítéstől bő 3 méterre vannak gyönyörű zöld hajtások úgy, hogy elromlott a szivattyúnk, így gyakorlatilag 5 hete nem locsoltunk. A fű olyan, mintha szavannán lennénk, de a folyondár üdén tör föl a semmiből. Olyan, mint a lilaakác. Vagy még rosszabb.

A gázolaj tényleg durván hangzik, nem igazán alkalmaznám.

12. 3532273647 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. aug. 5. 22:39
Arra gondoltam tőből kivágom,majd kérek a kerületi kertkarbantartóktól olyan barna kenőcsöt,amivel a levágott ágakat kenik be-azok nem hajtanak ki.Nem tudom,a gyökereket megfojtja-e.De olvastam már,hogy a tövére gázolaj,ezt elég brutálnak tartom
2013. aug. 5. 22:31
Sosem szabadultok tőle.
10. 3532273647 (válaszként erre: 9. - Zsazsanéni)
2013. aug. 5. 22:14
Nekem is van,meg szeretnék szabadulni tőle--kb 3 méteres.Most fogunk kertet rendezni,kivágjuk,de hogyan tovább??
9. zsazsanéni (válaszként erre: 3. - Efa0692f2e)
2013. aug. 5. 21:29
Nálam is az a helyzet.hogy a szomszéd a drótkerítésbe be fonta.Amikor megvettem a kertet,a nálam részőt jól lenyírtuk.Nálam a faház alatt a betonon átjött,s a beton végig megrepedt.A gyökere megy minden fele.A cseresznye fára is felment,nem győztem ott is letakarítani,mert lefogja a fát is.A régi tulaj egy alkoholista volt,s nem foglalkozott ilyennel.Az unokának is szóltam,de semmi eredmény.A hívatásos kertész azt mondta nagyon nehéz megszabadulni tőle,de igaza van.A faház oldalán is feljött,alig tudtam onnan is takaritani.A Glialka se fogta,reméltem majd valahogy kiírtom,de nehéz lesz.Tönkre vág minden utjába kerülőt,sajnos tapasztalatból tudom.
2013. aug. 5. 21:25
Elképesztő a térhódító tulajdonsága, az már egyszer igaz!
2013. aug. 5. 21:24

Nekünk is volt. Szép volt, eleinte örültünk neki, gyönyörködtünk benne, aztán évekig küszködtünk, hogy megszabaduljunk tőle. Most meg a szomszédból jön át, pedig írtja rendszeresen, és mi is, mostmár az övét. A beton alapú kerítés alatt jön át, 7-9 m-re a tővétől bukkannak elő a hajtások, és már volt, hogy nem értünk rá és a falról kellett leszedni.

A szembe szomszéd házát pedig megrongálta, illetve a tetőszerkezetet. Szerintem ennyit nem ér meg, van más szép növény is, ami nem ennyire agresszív.

2013. aug. 5. 21:21

Ezt találtam:

Léggyökereik már a kissé érdes felületeken is megkapaszkodnak. Sokan tartanak attól, hogy a léggyökerek kárt tehetnek épületekben, de ettől nem kell tartani, mert ezek csak támasztékot adnak és nem hatolnak mélyre, a levegő páratartalmából vesznek fel nedvességet és oldott tápanyagokat.

2013. aug. 5. 21:20
Nálam a szomszédban van a háztól kb 2 méterre,de a ház fala mellett állandóan kinő,állandóan irtani kell!
2013. aug. 5. 21:20
olyan, mint a tarack; akarhany m tavolsagban is kepes kihajtani;
2013. aug. 5. 21:06
Vettünk egy kis kertet,benne egy kb 4m-es nagyon szép trombitafolyondárral.A néhány méterrel mellette lakó szomszéd,azt mondja,nem győzi irtani a hajtásokat,agresszív,akár a ház alapja alá is bekúszik a gyökere.Utánanéztem,sok mindent olvastam róla,szépségéről de az egész kertet behálózó és kihajtó gyökereiről(amik a szomszéd kerítését se kímélik)A növény a házfaltól 2-3m-re van.Rongálhat a házon?Azt tudom,nem szerencsés,ha a ház falára és a tetőre felfut,de tehet kárt a gyökere?
2013. aug. 5. 21:00
mi van vele?
2013. aug. 5. 20:59
Trombitafolyondár

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook