Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség jelei mikortól kezdődnek? fórum

Terhesség jelei mikortól kezdődnek? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 13. 16:37
Nekem szurkalt a hasam, az volt az elso tunet, majd a gyakori vizelesi inger. A hanyinger valamivel kesobb kezdodott.
13. Tecu21
2013. aug. 13. 15:55
Nem vagyok még terhes. ma megjött..:))
12. Tecu21
2013. aug. 5. 19:42
értem.köszönöm ezeket a fontos infókat!!
11. pidiko (válaszként erre: 9. - Tecu21)
2013. aug. 5. 19:19

Én konkrétan az előző terhességemnél úgy jártam hogy megjött pontosan amikor kellett neki viszont furcsa volt mert nem olyan volt mint szokott ha a lányok itt a hoxan nem piszkálnak hogy csináljak tesztet akkor nem teszteltem volna mert hát megjött. És miután megjött rá 1 hétre teszteltem pozitívat. Sajnos missed ab lett a vége mert baba nem fejlődött a petezsákban csak a petezsák nőtt.


ha valaki terhes és mégis mensizik vagy esetleg csak pecsételget annak valószínű egyébként hormon bajai vannak konkrétan sárgatest elégtelenség. Így ha esetleg valaki terhesen pecsétel azonnal doki hogy adjon hormonpótlást különben baj lesz a vége:(

10. Hajnalka1986 (válaszként erre: 9. - Tecu21)
2013. aug. 5. 18:59

Lehetséges a menstruáció terhesség alatt? Ha nagyon szeretnél babát, akkor minden menstruációnál ott motoszkál benned a kérdés, hogy vajon nem lehet-e, hogy a vérzés ellenére azért mégis ott van a baba… Nos, az a helyzet, hogy valóban “megjöhet” a terhesség alatt is, de másként, mint ahogyan azt gondolnád.


“Menstruáció” a terhesség alatt többféle okból léphet fel:


a fogantatás viszonylag későn történik, ezért a “szokásos” időpontban leválik egy kis darabon a méhnyálkahártya

a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie, ezért a menses időpontjában a megszokott tünetek lépnek fel és minimális vérzés is jelentkezik

hormonális okokból lép fel vérzés, ami nem “igazi” menstruáció, és nem is teljesen abban az időpontban jelentkezik, hanem az első harmad folyamán bármikor

A terhesség alatt jelentkező “menstruáció” valójában nem igazi (kivéve az első esetet), és mindhárom típusnál a vérzés nem igazi élénkpiros vérzés, hanem inkább barnás, a mennyisége kevés, gyakran csak 1-2 csepp és csak néhány napig tart (vagy a hormonális ok esetén elhúzódhat akár hetekig is). Olyan eset is létezik, hogy valakinek még kétszer-háromszor “megjön” a terhesség első hónapjaiban, valamint azt a jelenséget is sok kismama tapasztalja, hogy az első néhány hónapban azokon a napokon, amikor “meg szokott jönni” jelentkeznek a menses előjelei, hasonlóan fájdogál a hasa, de végül természetesen nem jön meg, hiszen nem volt peteérés, és nem válik le a méhnyálkahártya.


Nagyon fontos, hogy a menstruáció a terhesség alatt nem normális dolog, ha barnázást (akár 1-2 cseppet is) vagy élénk vérzést tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz! A hormonális problémák ugyanis jól orvosolhatóak gyógyszerekkel, és élénk vérzés esetén is lehetséges még a segítség!

2013. aug. 5. 16:58
és az lehetséges,hogy megjön még a mensi de már terhes valaki?:)
8. Tecu21 (válaszként erre: 7. - Hajnalka1986)
2013. aug. 5. 16:56
értem. hát akkor még várok.. én amúgy se érzem magam terhesnek, csak ezek a tünetek furcsák... de lehet nástól van.:)
7. Hajnalka1986 (válaszként erre: 4. - Tecu21)
2013. aug. 5. 16:53
Azt nem tudom, de tesztet csinálni csak akkor érdemes, ha nem jött meg a menszeszed. Én így csináltam.
2013. aug. 5. 16:53
En is a mellfeszulesbol tudtam ,de nekem egy het utan jelentkezett :-)
2013. aug. 5. 16:52
Nekem eleitől kezdve hányingerem volt és szédültem. Nem volt étvágyam, ha napi egy tányér levest megtudtam enni, az nagy szám volt, fogytam is az első 3 hónapban.
2013. aug. 5. 16:49
akkor mindenki máshogy van ezzel..:) és a teszt hányadik héttől vagy naptól mutatja ki a terhességet?
2013. aug. 5. 16:33

Nekem 3 hetesen kezdődött, minden nap dél körül hányingerem volt (és iszonyúan elkezdtem kívánni a Hohes-C-t). Az egyik kollégám még poénkodott is, "biztosan terhes vagy...".

Aztán 5 hetesen voltam vizsgálaton, amikor kiderült, hogy valóban. :-)

2013. aug. 5. 16:27

Nekem egyetlen tünet volt, a fájós feszülős mellek, ez kb a 4. héttől.

Na meg a napi adag sült krumpli, de az nekem csak jóval később, a 3. hónaptól.

2013. aug. 5. 16:18
Sziasztok. június 18.án abba hagytam a fogamzásgátló szedését,mert babát szeretnénk. Azóta mindig peteéréskor voltunk együtt. Mióta abba hagytam a gógyszert megjött június 21.én és utána július 18-án. Már jó pár napja hányingerem van eléggé megnőtt az étvágyam is... arra lennénk kíváncsi,hogy ilyen hamar is mutatkoznak ezek a jelek vagy mástól lehet ez a hányinger és sok evés? jövöhéten kell megjönnie valamikor ha nem jön meg persze megyek tesztet venni, de már kíváncsi vagyok. Mikor kezdőnek a jelek,hogy terhes vagyok??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook