Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használ valaki mosható popsitörlőt? fórum

Használ valaki mosható popsitörlőt? (beszélgetős fórum)


25. trapiti (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2013. aug. 7. 23:11
Mindenre ezt mondják... minden olyan sec pec megvan :) csak nekem valahogy nem...
24. f758a7200f (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2013. aug. 7. 13:01
Ha tudnad milyen sec perc alatt megvan, akkor amulnal igazan:))))
23. trapiti (válaszként erre: 22. - F758a7200f)
2013. aug. 7. 09:46
Csak ámulok, hogy mire van időtök... komolyan...
22. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Nik84)
2013. aug. 7. 08:56

Ha negyzet alakuakra csinalod oket, egy tipp, hogy hogy tarold oket esztetikusan:

Kell egy kis kosar, nagyon aranyos a fuzfaagbol vagy mas termeszetes anyagbol keszult kosarka. A belsejebe teritesz egy feher, vagy a furdodhoz passzolo szinu egyszeru csipkes szelu zsebkendot vagy szalvetat.


Ebbe teszed bele a kistorulkozoket ugy, hogy a negyzet alakbol kiindulva, felbahajtod majd feltekered kis hengerbe. Ezeket a kis hengereket beleallitod sorban a kosarkaba. Szerintem tok dekorativ:))))) egyszeru, es ha nem szereted oket vasalni, akkor ezzel a hajtogatassal meg is oldottad, gyors es szep

21. nik84 (válaszként erre: 20. - F758a7200f)
2013. aug. 6. 23:49
Köszönöm a tanácsokat :) Készülünk eldobható popsitörlővel is, jó nagy adaggal. De akkor gyártok moshatót is későbbre, babával már biztos nem lesz időm darabolgatni, meg varrogatni, most meg nem tudok mit kezdeni a szabadidővel:) A mosható pelenkában még nem gondolkodtam, de a fórumban mindenképp szétnézek.
20. f758a7200f (válaszként erre: 19. - Nik84)
2013. aug. 5. 12:04

A házi popsitörlőbe, amit papírtörlővel készíthetsz, csak szappan és mandulaolaj van, illetve más krémek, vannak erről blogok, szóval te választhatsz összetevőket, hogy mit teszel bele.


Ami a babavárást illeti, én első 2 hónapban nem használnék még moshatót, van 3 gyerekem és nézd, az első 2 hónap az mindig olyan, hogy szoptatsz, fáradt vagy, sok mosnivaló, háztartás, stb. ne legyen ez rögtön az elején plusz gond, ennyi ideig kibírod az eldobhatóssal, azért is, mert az enyémeknél a az első időkben, első 6 hét szoptatás alatt napi 10 kakis pelus volt, de ez még nagyon híg, szóval a textilpelusos eldobható kendő sem fogja fel.


Azért 10 kakis pelust ha ki kell mosnod naponta, mégsem ugyanaz, mint mondjuk 5-6 pisis és 1 kakis. Az elején tényleg nagyon foscsi, nem ajánlom, csak feleslegesen elmegy a kedved.


Utána is azért ha elmész otthonról, valamennyi eldobhatós majd kell. Amúgy nem bántam meg, hogy váltottam, és nem érzem ettől magam őskorszaki nőnek, van moshatós pelus topik is a hoxán, ha érdekel:)

19. nik84 (válaszként erre: 18. - F758a7200f)
2013. aug. 5. 11:45
De jó hogy írtál, már kezdtem teljesen ufónak érezni magam, hogy egyáltalán megfordult a fejemben :D Persze, én sem gondoltam teljesen kihagyni az eldobhatóst, meg nyilván útközben sem rohangálnék kakis rongyokkal, de amennyi "vackot" beleraknak ezekbe, minél kevesebb, annál jobb. ezért voltam kíváncsi olyanok véleményére, akik használnak ilyet. Nekem még semmi tapasztalatom nincs, most várjuk az első babánkat. Köszönöm a sok hasznos infot, meg a linket:)
18. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Nik84)
2013. aug. 5. 11:35

Én is moshatós pelust használok, de hát ott is van kaksigyűjtő kendő meg minden, én annyira nem díjazom, hogy cuccossal teli rongyokat tárolj...


Szóval lehet higiénikusan is csinálni ezt, de nem kerülheted ki, hogy legalább minimális mértékben eldobhatós kendőt használj

2013. aug. 5. 11:33

Megtaláltam, a boogie wipes, az egy popsitörlő márka és a házi az simán így lett elnevezve, hogy homemade boogie wipes (marha fantáziadús, azta mindenit :/...)


És itt találod:

[link]

2013. aug. 5. 11:30
25x25cm-sek, ez lemaradt, és találtam még annó neten házilag készült textil popsitörlő készítést, boogie-wipes néven fut, azért én maradok a saját verziómnál de mindjárt megkeresem neked:)
15. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Nik84)
2013. aug. 5. 11:28

Működnek, de a nagyját akkor is előtte eldobhatós törlőkendővel törölném le.


Habár én pici törülközőket használtam és használok, amiket azonnal kimosok, értsd, letörlöm a nagyját eldobhatóssal (ezt házilag is elkészítheted, a spórolós naplómban írtam róla, papírtörlőkből), és utána a kis törülközőt úgy használom, mintha az lenne a mosdószivacs, szóval bevizezem, beszappanozom és ezzel mosom meg a popsiját és ezt a műveletet a csap fölött, inkább azért, mert a frottír az kényelmesebb, jobban tisztít, puha, és habzik és mégsem mosdószivacs, ami egy bacikupac-fészek. Ezután a gyereket megtörlöm és a kis türit azonnal egy kis szappannal, vízzel elöblítem, majd dobom a pelusos tartóba. Nekem minden fürdőben van olyan 12 darab, kis kosárkában. Szerintem gyárthatsz nyugodtan, de én otthonról el nem vinném, nincs értelme.

14. trapiti (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2013. aug. 5. 11:19
Ha meg biomosószer, akkor vízből fogyaszt többet, ugyanott van...
13. michelle.r (válaszként erre: 6. - Nik84)
2013. aug. 5. 11:17
Biomosószerrel fogok kimosni? Mert ha nem, kemikália ügyben szinte ugyanott vagy, és még gusztustalan is.
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2013. aug. 5. 11:15
Öröm lehet egy étteremben velük vacsorázni :/
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Bd55e3f068)
2013. aug. 5. 11:09
Gondolom ugyanaz aki a szaros mosható pelust is hazaviszi... uhh én annyira örülök hogy a gyerekem az eldobható pelus korszakban volt kicsi...
2013. aug. 5. 11:05
Otthon be lehet dugni a gereket a csap alá, út közben meg ki az, aki elteszi a szaros rongyot?
9. trapiti (válaszként erre: 6. - Nik84)
2013. aug. 5. 11:04
Hát szerintem gusztustalan egy dolog ilyeneket gyűjtögetni, még ha ecetes vízben is... igaz én a mosható pelenkát sem értem meg... Annyi káros kemikália van körülöttünk, nem hinném hogy egy sensitiv törlőkendő ártana... nem kell átesni a ló túloldalára... Amúgy meg ha már csak vízzel akarod mosni a gyerek fenekét, akkor egyszerűbb a csap alá tartani ;)
2013. aug. 5. 10:54
Nem hallottam ilyesmit, de igen nagy hülyeség úgy ahogy van.
2013. aug. 5. 10:43
Szerintem nem normális egy ötlet ez :D Örüljünk,hogy van nedves popsitörlő,és nem kell a sok sza.rost mosni,meg fertőtleníteni...
2013. aug. 5. 10:42
Én sem nagyon tudom, ezért kérdezem hogy működnek a gyakorlatban:) Olvastam már egy-két fórumot a témában, gyűjtik, pl ecetes vízbe, aztán mikor már fogy, kimossák. Mondjuk főleg olyanok használják, akik a pelenkát is moshatót használnak. Előnye pl. az ára, meg nekem azért tetszik, mert nincs tele mindenféle kemikáliával.
5. trapiti (válaszként erre: 3. - Nik84)
2013. aug. 5. 10:37

Hát a kakit biztosan le lehet törölni velük... (mondjuk a polárt nehezen tudom elképzelni, mert nem nagyon szívja a nedvességet...).

Utána mit csinálsz vele? Azonnal kimosod kézzel, vagy összegyűjtöd? Bevallom nem nagyon látom az előnyét...

2013. aug. 5. 10:35
A normál popsitörlőnek szerintem épp az a lényege, hogy nem kell mosni... Gondolom amíg nem volt, addig ronggyal törölték...
2013. aug. 5. 10:32
Nem, sima anyagból van:) Pl. pamut, flanell, polár, vagy ilyesmi. Szoktak régi ruhákat, pelenkákat is szétvágni. Gondolkodom rajta, hogy gyártok valamennyit, mert sok használt textilpelust kaptunk, amik már nem túl szépek. Csak nem tudom hogy/mennyire jól működnek a gyakorlatban.
2013. aug. 5. 10:28
Még nem is hallottam ilyenről! Akkor az nem nedves?
2013. aug. 5. 10:16
Hogy használjátok pontosan? Mekkora méretük, és milyen anyagból vannak? Kb hány darabra van szükség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook