Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötleteket várok húsvéti tojás készítésére fórum

Ötleteket várok húsvéti tojás készítésére (beszélgetős fórum)


12. birogaby (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2008. márc. 18. 08:02

Ahhoz,hogy jó legyen,szerintem ezt kifújt tojáson tudod megcsinálni.Átdugsz a tojáson egy vékony pálcikát,és annak a két végét fogod,mert így a ragasztóba nem ragad bele a kezed is a gyöngyökkel együtt.:DDD

Ha meg nem kifújt tojásból készíted,szerintem úgy tudod megcsinálni,hogy beragasztózod a tojás egy részét,arra teszed a gyöngyöket,ha ez a rész megszáradt,haladsz tovább.Így a száraz részen már megfoghatod a tojást.

Mindenképpen valami univerzális ragasztót kell használnod,ami erôsebb mint a síma papírragasztó,azt hiszem a Pritt-nek van ilyen terméke,de biztosan másfajta is beszerezhetô.

11. LoLiNa
2008. márc. 16. 06:28
mi most gyöngy dekorációra gondoltunk, csak azt nem tudom, hogy lehetne kivitelezni ... mivel fogjam meg, pláne a gyerekek és mivel tapasszuk oda?:)
10. birogaby (válaszként erre: 9. - Ildiko0914)
2008. márc. 15. 23:05

Nem olyan nehéz az,a tojást megtisztítod,mindkét végén pici lyukat fúrsz(egyik lehet egy kicsivel nagyobb),hústûvel,vagy más vékony pálcával benyúlsz a tojásba,és kicsit megkavarod(így könnyebben kijön),és a kisebb lyukon átfújva kifújod a tojás tartalmát.

Érdemes olyankor megcsinálni,amikor pl.rántottát,vagy olyasmit készítesz,amihez nem baj,ha összekeveredett a tojás,így nem megy kárba a tojás. Ezt bármikor megteheted,nem feltétlenül Húsvét elôtt,ha a kifújt tojást kiöblíted,és elteszed,Húsvétkor már csak festeni kell.

2008. márc. 11. 13:36
az a baj h nekem nem megy a kifujás
2008. márc. 11. 13:27
Ami nekem tetszik még,hogy kifújt és kimosott tojásba lehet önteni zselét és vagy ajándékba lehet adni vagy ha leszede róla a héjat akkor ott a zselé tojás.akár alkohollal is lehet készíteni.:-)
2008. márc. 11. 13:26

Szia!

Nekem van egy újságom amiben kifújt tojásra adnak tippeket.Lehet belőle csinálni csigát (gipsz vagy sóliszt a teste), békát, pókot, kiscsirkét, kiskacsát meg pigvint.Nagyon jól néznek ki a képeken.Nem nehéz megcsinálni és tényleg ötletes.Van olyan,ahol kivágsz egy nyuszifejet és a tojást bújtatod bele,mint a nyúl pofiját.Ez is nagyon jó.

6. d@nu (válaszként erre: 5. - 3dd0ff39ce)
2008. márc. 11. 13:14
Ez nagyon jó ötlet! :)
2008. márc. 11. 13:00
Szia! Amikor a rokon gyerekek kicsik voltak, én nem festettem a tojásokat, hanem nyuszifejeket csináltam belőlük. Nagyon egyszerű elkészíteni, és csak egy kicsi kézügyesség, alkoholos filc, és színes papír kell hozzá. A papírból kivágtam a füleket és ráragasztottam a természetesen keményre főzött tojásokra. A filccel pedig megrajzoltam a pofijukat. Volt kacsintós, mosolygós, morc. Rajtad múlik milyennek rajzolod meg. A gyerekek nagyon szerették őket.
4. ildiko0914 (válaszként erre: 3. - Spring76)
2008. márc. 11. 12:52
nem ismerem, kifejtenéd bővebben?
2008. márc. 11. 12:49
kollázs techikával tök jót lehet csinálni
2008. márc. 11. 12:44
nemcsak festett tojásra gondolok, milyent lehet mág késziteni?
2008. márc. 11. 12:43
Ötleteket várok húsvéti tojás készitésére

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook