Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg dönthet 12 évesen a gyerek a láthatásáról? fórum

Tényleg dönthet 12 évesen a gyerek a láthatásáról? (beszélgetős fórum)

1 2
38. danama
2013. szept. 10. 08:47
most lesz majd a dédi temetése és ezen a hétvégén jönnek a gyerekért. Én sajnos nem leszek itthon mert suliba megyek.
2013. szept. 8. 18:37
Hogy vagytok azóta?
36. danama
2013. szept. 7. 17:36
..
35. danama (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2013. aug. 5. 19:46
sikerült :-( most egy kicsit "jobban" van tudott egy kicsit beszélni a dédi
34. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Danama)
2013. aug. 5. 19:39

A Te anyósod nem azonos véletlenül az enyémmel? Ugyanígy viselkedtek a válásomkor! Elvitték a gyerek ruháit, játékait, mondván, hogy azt ők vették. Igaz, olyan dolgokat is vittek a lakásból, amihez semmi közük nem volt...

Szomorú, hogy vannak ilyen emberek! :(

2013. aug. 5. 17:47

Valaki???? :-D


Ne idegeskedj.

De megértem, hogy nem vagy nagyon nyugodt. Most már sikerült a Nagyitól elbúcsúznia a lánykádnak?

32. danama
2013. aug. 5. 16:58
valaki.
2013. aug. 4. 22:48

Itt sok minden le van írva:

[link]

30. danama
2013. aug. 4. 19:49

Történetünk:

Danci apjával való kapcsolatomat.

Szóval 99 áprilisában ismerkedtünk megy egy discoban, szerelem volt tényleg nagy szerelem.

Majd még 99 karácsonyán eljegyzett, később január közepén tudtam meg, hogy jön a Danci.

Minden héten megkérdeztem mit szeretne, persze a kislányt és engem.

Tényleg semmi rossz és gond nem volt a szülésnél végig ott volt pedig 37 órát vajúdtam és minden jól ment egészen a kislány 4 hónapos koráig.


Akkor belekeveredett egy olyan társaságba ami teljesen lehúzta, agresszív lett, igen többször engem is megvert.

Volt hogy arra jöttem haza, mert 8 hónapos volt a Danci amikor én is elmentem újból dolgozni, hogy megölte a tengerimalacaimat , hogy ne foglalkozzak semmi mással csak vele.


Aztán jöttek az előszőr 1 majd 2 napos kimaradások é nekem elegem lett 21 évesen, nem fogom élve eltemetni magamat és kidobtam az életemből.

Exanyósék persze mint a alpári ..... úgy álltak a váláshoz, amikor Imi költözött csapkodtak, ordibáltak stb,

Danci ekkor 13 hónapos volt, elvitték alóla a kiságyat, a ruháit, a mikrot az etetőszéket, a turmixgépet, mert ezeket ők vették.

Hát igen pedig én akartam benn aludni, azt sem érdekelték miben alszik a kislány aznap éjszaka, ennyire primitivek.


Majd jött a válás Danci ekkor már 21 hónapos volt, a bíróság úgy határozott elviheti az apa 2 napra is!


Csak apuka folytatta a kicsapongó életet volt úgy , hogy kiéhezve szomjasan hozta haza a gyereket, és erre a válasza az volt nem mondta, hogy éhes.

Így 2005 januárjában újra lett tárgyalva a láthatásos dolog, csak akkor viheti el ha a szüleinél lakik.

2002-2005 között többször eltűnt , hónapokra és soha nem szólt nekem senki, hogy figyelj te barom nem megy senki a kislányért így este nem tudtam anyuékhoz átvinni és egész nap a nagymamámra maradt a kicsi, mert én dolgoztam.


Majd 2005-ben látta a lányát utoljára..


A gyerektartást sem fizette közel fél milliós tartozásnál megvolt a bírósági tárgyalás, ahol megítélték nekünk a pénzt és őt még meg is büntették.


Bosszúból betolta a gyámügyre, hogy látni akarja a gyereket ( bár inkább anyósék akarták ezt tenni, amit azért nem értek mert amíg az apuka nem látta a gyereket ők végig a kislány életének szereplői voltak na nem nagyon de karácsony szülinap)


Gyámügy után minden hónapban 2 hétvégét náluk kell tölteni, amit nem nagyon akar.

De mindig is mondtam, neki ez az ő családja hozzájuk is tartozik és így nem nagy kedvvel de ment. Most nyaraltak is pont onnan jön a probléma. Nem a nyaralással ( bár ehhez se lenne joguk, mert csak én engedtem meg nekik) , hanem azzal, hogy a kislány dédije, az én nagymamám szerdán kórházba kerüt és haldoklik. Persze mondtam nekik hozzák előbb haza mert el szeretne búcsúzni a dédi de nem sőt még később is hozzták. A kislány is kérlelte őket.

2013. aug. 4. 19:28
Végignéztem a Családjogi Törvénykönyvet. Konmkrétan nincs ilyesmi megfogalmazva benne. Nyilván valami végrehajtási rendelet vagy perrendtartás szabályozza.
28. 6fd58f92d6 (válaszként erre: 27. - Ubi pretium)
2013. aug. 4. 19:10

Én is jobban örültem volna, ha már 16 vagy előbb el döntheti a gyerek, de sajnos ezt mondták. Amúgy utána lehet nézni, milyen törvények vannak ezzel kapcsolatban.

Bár nem volt ezzel probléma, mert ugye apuka nem szólt, ha véletlenül a nagy lányomnak nem volt kedve elmenni...:(

27. ubi pretium (válaszként erre: 10. - 6fd58f92d6)
2013. aug. 4. 18:54

Ez így nem igaz.Mert dönthet.Meghallgatják és ahogy michelle is írta,figyelembe veszik a gyerek vágyait.Ha meg már elmúlt 18,minek a láthatás???Szóval az a bíró nem bíró :P


Még akkor 12 sem volt és meghallgatták.

26. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 20. - Lili74)
2013. aug. 4. 18:43
10 evesen is meghallgatjak; amennyiben sulyos, zavaro korulmeny merul fel, lehet korlatozni a talalkozast;
25. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2013. aug. 4. 14:35
Én is így tudom. Ha az apa nem fizet pl. akkor sem engedik pl. hogy eltiltsa az anya cserében a gyereket. Tehát a két dolog elválik egymástól.
24. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Floracska)
2013. aug. 4. 14:34

Az ügyvédemnek felvetettem, hogy mi lenne, ha lemondanék a gyerektartásról, és ne jöjjön az exem láthatásra. mondta, hogy a gyerektartás jár a gyereknek!

Aztán magától nem is jött végül, és nem is fizetett egy fillért sem, hiába pereltem,mindig kibújt a fizetés alól..

De itt most más a helyzet. Nem tudjuk pontosan, hogy mi történt, de szerintem gyámhatóságnál jelezni, bíróságnál pedig kérni, hogy ne vihesse el, mert veszélyezteti a gyereket.. ha erről van szó.

Bár azt sem tudjuk, hogy apuka mennyire akar még élni a láthatás jogával.

2013. aug. 4. 13:35

Ezt nem értem. Egy dolog a gyermek eltartásának anyagi oldala, másik dolog a kapcsolattartás. Tudomásom szerint soha nem volt a két dolog összefüggésben.

De a kérdező szempontjából ez végül is mindegy, hiszen olyan dolog merült fel, amivel a gyámhatóséghoz szeretné vinni a gyermeket, tehát probléma adódott.

Kutakodom a neten, ezt találtam:

[link]

22. floracska (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2013. aug. 4. 13:06
Anyukám többször is beperelte apámat, amiért nem fizetett. Emiatt kérte apám a láthatást, mondván, hogy ha fizet, akkor legyen láthatás is. 7 évesen találkoztam vele először. De mivel én nem jártam el a láthatásra, pár hónap múlva ÖNKÉNT lemondta a láthatást (azért pár hónap múlva csak, mert bátyám eljárt). És egész életemben csak abban a fél évben fizetett gyerektartást. Hiába perelte anyám többször is. Mivel nem volt láthatás, nem kötelezhették a fizetésre sem. Ez mondjuk több, mint 10 éve volt, azóta fordulhatott a világ.
2013. aug. 4. 11:31

Indokolt esetben fiatalabb gyermek is dönthet.

Természetesen mérlegelik a körülményeket, és a gyermek érettségét is, ami nem feltétlenül van arányban az életkorával.

20. Lili74
2013. aug. 4. 11:27
Valahogy nehezen hiszem el, hogy ma Mo-on egy 12 éves gyerek döntsön a sorsáról. Max azt, h a bíró, de nem a gyámhatóság, figyelembe veszi a gyermek érdekeit az ő elmondása alapján, vagyis meghallgatják a bíróságon.
2013. aug. 4. 11:25
igen, donthet hivatalos eljaras kereteben!
18. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Danama)
2013. aug. 4. 10:54
Ha van indokod, és a gyerek veszélyeztetve van az apánál, akkor tényleg beszéld meg a gyámüggyel! Ebben az esetben én sem engedném oda a gyerekem, még ha meg is büntetnek érte! De ha mész a gyámügyre, írd le az esetet, vetesd át egy másolaton, és akkor később már van egy papír a kezedben, ha felmerül,hogy miért nem mnent a gyerek az apjához.
17. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Floracska)
2013. aug. 4. 10:51
nincs köze a láthatásnak a gyerektartáshoz! A gyerektartás jár a gyereknek!
2013. aug. 4. 10:36

Persze, az más.


Visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem az a megoldás, ha a gyámhatósággal együttműködve, az anya nem engedi a gyerekét a láthatásra, azzal a jogos indokkal, hogy veszélyeztetve van a gyermek egészsége/testi/lelki épsége.

2013. aug. 4. 10:35
hát ha dönt is azért gondold végig gyerek ésszel dönt és felnőve anyára és apára is lesz szüksége ha mást mond akkor is
14. fagyii (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2013. aug. 4. 10:33
Ha az apa mond le a láthatásról, akkor természetesen ugyanúgy kell fizetnie. De ha a gyermek/édesanya megtagadja a láthatást, az már más téma...
2013. aug. 4. 10:30
Igen.
2013. aug. 4. 10:28

12 évesen arról is dönthet, hogy kivel szeretne maradni a válás után, feltéve, ha a választásával nem veszélyezteti magát. Bármennyire is szeretne, nem maradhat pl. az alkoholista, munkanélküli szülővel.


A láthatás biztosítására kötelezik azt a szülőt, amelyikkel marad, de a gyerek nem kötelezhető a találkozásra.

2013. aug. 4. 10:26

Itt úgy látom, jogilag most sincs összefüggésben a gyermektartásdj és a láthatás.


[link]

2013. aug. 4. 10:22

18 éves koráig nem dönthet. Ezt nekem bíró mondta.

Az enyém sem akar járni, 16 múlt, alig várja, hogy 18 legyen és nem kell mennie.

:(

2013. aug. 4. 10:22
Amikor én elváltam, akkor a volt férjemet külön figyelmeztették, hogy attól, hogy nem él a láthatás jogával, még ugyanúgy kell tartásdíjat fizetnie.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook