Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hirtelen halál a családban fórum

Hirtelen halál a családban (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 30. 12:38
Nekem tegnap előtt halt meg az unokanővérem 31 évesen. Nagyon megviselt. Beteg nem volt. Mosolygós, életvidám volt. Csak annyit érzett, hogy fáradt, lefeküdt aludni, de már nem kelt fel.
2010. jan. 15. 18:18

Az en ferjem,1998 aprilisaban,halt meg szivinfarktusban.Nem kivanom senkinek sem,amit mi eltunk at a 4 gyerekkel.Az idosebbik fiam keresett,a kisebbik es a ket lanyom tanult meg.

2008.nov.1-en,a nevelopapan halt meg majrakban;

Edesanyam meg mindig nem tudja feldolgozni,a hianyat.Meg az a szerencse,hogy dolgozik,emberek kozott van,es az ocsemmel egyutt kozel lakunk hozza.

33. vkatka
2010. jan. 15. 17:50
A nagymamám 2007-ben halt meg. Mindig erős, fiatalos asszony volt. Mondogatta is, hogy ő örökké fog élni... 2007. szeptember 1-jén mentünk hozzá látogatóba (egyedül élt egy tanyán). Az ajtó be volt zárva, és hiába kopogtattunk. Aztán anyu valahogy kinyitotta az ablakot és bemászott. Mama a kamrában feküdt holtan. Én sokkot kaptam, mai napig nem tudom feldolgozni a történteket. Valószínűleg hirtelen lett rosszul mert tett-vett szokás szerint...
2009. nov. 18. 21:14

Apai nagypapám hosszú ideje beteg volt.

Kint élt külföldön.

Utoljára 2007-ben találkoztunk, és nyáron beszélgettünk telefonon.

Tavasz óta hurcolászták kórházba a szívével.

Ma reggel váratlan üzenetet kaptam.

nagyon nehéz feldolgozni, még így is, hogy ritkán találkoztunk.

Nyugodjon békében

2009. aug. 2. 12:34

Volt kolléganőmmel futottam össze. Mindig szines, világosruhába járt. Most feketébe volt. A férje hallt meg. Nagy gondba voltam, kívánjak e részvétet. De pár méter után ahogy haladtunk, egy közelebbi ismerősével találkozott. Így elköszöntem tőle. Majd ha nem a tömeg kellős közepén látom beszélgetek vele. Kis város hamar összeszoktunk találkozni.

Azzal hogy részvétet kívánunk, úgy érzem azt a fájdalmat nem tudjuk enyhíteni, ami van most neki...

2009. júl. 17. 09:22

A rokonom akiről irtam hat éve szenvedett máj rákban, nagyon erős volt és végig küzdött, és sose mutatta bármi is van, nagyon szeretem a mai napig, ő is egyik pillanatról a másikra... kb. három nap alatt ugy besárgult és nem evett semmit hogy azonnal kórház rá két napjára meghalt mielőtt kómába esett a morfiumtól...


Most a papám van bent a kórházba, két napja, tegnap közölte az orvos kb. egy két napja van hátra...


Két hét alatt két halál eset... mi jöhet még??? :(((

2009. júl. 11. 14:04
nálunk a családban a mamám halt meg még 2001-ben, de a mai napig nem tudom feldolgozni. Hirtelennek a halála nem volt mondható, csak az hogy egyik napról a másikra robbant le.:(
2009. júl. 9. 21:01
sziasztok,most halt meg egy rokonom akit mindig is a második anyámnak tekintettem, tegnap volt a temetése, nem tudom feldolgozni, nagyon szerettem, szinte összeestem a temetésen annyira sirtam
27. cicus72 (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2009. júl. 9. 16:24

Tudom, hogy mit érezhettél, amikor te akartad vinni az urnát.

Én a 2 éves kislányom testét vittem a karjaimban és borzasztó volt, amikor elvették tőlem és nem lehettem többé vele.Legközelebb már csak a koporsóban láttam.

2009. júl. 4. 21:58

A vilag legcsodasabb apukajanak ma hajnalban szarnya nott es elrepult - jo utat apucikam! - ez csutortok hajnalban tortent :(

nincsenek szavak, s erthetetlen, h az ido miert ud meg tovabb telni!? apuuuuuuu, vissza akarom kapni a hetfot!!!!!!!!!

2009. jún. 4. 11:25

A férjem tavaly májusban halt meg hirtelen. Este 6 órakor még beszéltünk fél 7 körül nem érezte jól magát, háromnegyed 8-kor a mentős azt mondta 45 percnyi próbálkozás után, hogy már nem tud segíteni. Mindig vidám, életerős volt, soha nem volt beteg, mégis.... Miért?

A diagnózis: hirtelen szívhalál, 44 éves volt..... Nagyon, nagyon hiányzik!!

24. semen
2009. máj. 12. 20:12

Csak egy nő vagyok a sok közül, de ami velem történt az elmúlt időben, ilyenről még nem olvastam. nagyon nehéz még erröl írni, de talán segít, ha megosztom a fájdalmamat másokkal.

Öt éve váltam el az alkoholista férjemtöl, és sokáig nem találta magam mellé társat. Egy társkeresőn megismerkedtem egy férfivel, egy évi ismeretség után, úgy döntöttünk, együtt akarunk élni.2 hónapja éltünk együtt, és nem volt olyan nap, hogy ne mondtuk volna egymásnak : nagyon szeretlek. Reggel így ébredtünk, este így aludtunk el.Vasárnap este is így történt, egy jóéjt puszi, egy szeretlek, és majd reggel együtt ébredünk.A telefon reggel ébresztet, de csak én ébredtem fel, a párom már nem, hiába ébreszgettem, örökre elaludt mellettem. Elvesztettem mindent ami számomra fontos volt!!!!!

Lehet így tovább élni???

2009. márc. 31. 14:23

Komolyan mondom még a könnyem is kijött ahogy végigolvastam a történeteket, és a torkom egy csomóba állt össze. Nehéz bármit is mondanom!

Remélem, hogy ezek a szörnyűségek velem egy hamar nem fognak megtörténni.

22. zstimi (válaszként erre: 21. - Mimmo33)
2009. márc. 31. 14:15
Istenem! Egy ilyet átélni.Minden elismerésem a tiéd.Ráadásul ahogy erről írni tudtál...le a kalappal. Részvétem az apukád miatt, édesanyádra pedig nagyon vigyázz!Minden jót nektek!
2009. márc. 31. 13:43

Az én apukám, 2007.szeptember 1- én halt meg szívinfarktusban 60 éves volt. Azon a napon, amikor hivatalosan is nyugdíjas lett.

Előzőnap még ott eljöttek a kis unokájuk bölcsis ballagására… Még főzött is aznap nekünk, mert tudta, hogy másnap elutazunk, és hogy nekem ne legyen gondom a másnapi ebéddel…

Aztán hazamentek anyukámmal. Este még együtt megvacsoráztak, aztán apu leült az Eurosporton nézni az atlétikát. Már nagyon régóta nem aludtak együtt, mert apu nagyon horkolt, ezért anyu elköszönt tőle és felment az emeletre aludni…

Reggel, amikor lejött hallotta, hogy megy a TV… Gondolta apu már felkelt, és nézi… Beköszönt neki, de nem jött válasz… Valószínűleg nagyon gyorsan, szenvedés nélkül elaludt, mert a tv távirányító, és a telefonja érintetlenül a keze mellett volt a fotel karfáján…


Aztán anyu felhívott…Azt az hangot ahogy beleordított a telefonba, míg élek nem felejtem el…A párom vidéken volt, én otthon a gyerekkel, aki nem értette, hogy anya miért sír vigasztalhatatlanul. A szomszédnak szóltam, hogy jöjjön át a gyerekhez, amíg „összeszedem” magam, és felhívom a párom. A kisfiam elvittük az egyik barátnőmhöz, és átmentünk anyuhoz.

Épp, akkor vitték el apukámat. Ahogy beléptem a kertkapun és befordultam a bejárati ajtó felé, megláttam egy nyitott koporsót… Ott majdnem elájultam, és ez a mai napig így van. Igaz, már nem akarok elájulni, de bármikor megyek anyuhoz, látom magam előtt a koporsót…

A temetésen egyszer csak rám tört egy olyan érzés, hogy nekem kell vinnem apukámat az utolsó útján. Amikor vége volt a szertartásnak és az urnát be akarták rakni a kocsiba, elkértem és mondtam, hogy Én fogom vinni… Elkísértem, nem akartam, hogy vadidegen emberek vigyék a végső helyére.


Az anyukámnak szombaton lesz a 60.születésnapja, remélem, hogy Ő még sokáig velünk marad. Nagyon féltem és félek. 38 éves házasok voltak, azt hiszem, ezt soha az életbe nem fogja tudni feldolgozni, de vele vagyunk és segítünk neki. Szerencsére ma már Ő is tud róla mosolyogva beszélni.

Jó lett volna, ha apukám megéri a szombati napot, azt hiszem akkor kapja anyu a legszebb szülinapi ajándékát a húgomtól, és együtt örülhettek volna a novemberben születendő kis unokának.

2009. febr. 24. 23:36
Arra a két napra tisztán emlékszem. Pedig csupán hat éves voltam. Egy nyári este édesapám motorbalesetben vesztette életét. Rá körülbelül huszonnégy órára rá papám szíve mondta fel a szolgálatot. Méghogy egy gyermek nem fogja fel. Pedig ha tudnák, hogy mindent láttam, ami a nagypapámmal törént... És azóta 14 év telt el.
19. alliteracio (válaszként erre: 17. - Polgár Linda22)
2008. dec. 7. 21:04

Úristen, ez döbbenetes!!!

Ez valami iszonyat....nem elég, hogy súlyos beteg volt anyukád, még ez a baleset is....istenem....azután apukád is.....Nem is tudom felfogni, hogy ép ésszel ezt hogy lehet feldolgozni!

Minden részvétem, és lélekben így ismeretlenül is veled vagyok....

Kívánok mérhetetlen sok lelkierőt az életben.

Talán a párodat a szeretteid "küldték odafentről", hogy vigyázzon rád.

18. frutty (válaszként erre: 17. - Polgár Linda22)
2008. dec. 2. 13:22

sajnálom,hogy meghaltak a szűleid,és a nővéred!

én,nekem az apúkám és az,aposóm kéthónap alatt.

anyukám,és anyósóm még élnek.

remélem,nagyon jó barátod van?!

2008. okt. 15. 14:35

Én 12 éves koromban mikor bevittük a kórházba a leukémiás anyukámat 2 teherautó nekünk édesanyám és mellet ülő nővérem életét vesztette.

Most édesapám is elment...

Egy nap néztem magam elé és rájöttem h nincs senkim csak egy férfi az életemben... Hogy túl leszek e valaha rajta??

Nem.

De idővel már nem így fogok emlékezni rájuk..idővel...

16. a0891b8725 (válaszként erre: 2. - D4c5dd9803)
2008. okt. 11. 12:30
Mordor333, nagyon át tudom érezni, amit leírsz, én is pontosan így vagyok nagyon gyakran! Sokszor gondolkozom, hogy vajon ezen túl tudok-e jutni magam erejéből? Túlságosan féltem a szeretteimet, mindig ott van az az érzés, hogy akármikor elveszíthetem őket.
2008. okt. 11. 12:28
16 éves voltam, mikor egyik reggel elmentem iskolába, édesapám látszólag teljesen egészséges volt, délben pedig telefonáltak, hogy azonnal menjek haza. Meghalt. Soha nem lehet ezt feldolgozni szerintem, nekem legalábbis nem nagyon sikerül. Talán Müller Péternél olvastam, hogy csak akkor nem gyászoljuk többé elvesztett szeretteinket, ha már megszűntünk szeretni őket. Ezért örök a gyász valamilyen szinten. Persze az élet megy tovább, de valahol mindig ott van a veszteség tudata. Borzasztó apás voltam mindig, nagyon nehéz volt elfogadni, hogy NINCS többé. Mai napig keserűen dühít az igazságtalanság, a "mért pont én?". 49 éves volt, életvidám, életszerető ember. Iszonyú kevés ideje volt élni, és iszonyú hirtelen ment el. Hihetetlen űrt hagyott maga után.
2008. júl. 14. 20:32
Édesanyám, és apósom hirtelen halála között 2,5 hónap volt a különbség, nagyon sok volt eggyütt a megrázkodtatás, utánna még látni véltem őket egy jóideig.
2008. jún. 1. 10:18
Nekem mindkét szülőm meghalt.Anyukám 10 éve már 51 évesen szívinfarktusban.Tudtuk,hogy meg fog halni mégsem hittük el.Az apukám 3 éve halt meg,itthon rosszul lett bevitte a mentő.3és fél hétig jártam be hozzá a kórházba.Egyik hajnalban telefonáltak,hogy éjjel örökre elaludt senki nem vette észre mikor halt meg.Azóta is nagyon nehezen viselem a hiányukat abban a lakásban lakunk ahol együtt éltünk,sokáig nagyon nehéz volt haza jönnöm.
12. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - Csillubaba)
2008. máj. 22. 16:54
A mi tragédiánk között is sok a hasonlóság.
11. tücsimücsi (válaszként erre: 10. - 4a44daf233)
2008. máj. 22. 16:48
Nem mondanám, mert én nagyon anyás vagyok. De ennek ellenére nagyon megviselt apu halála. Az biztos más lett volna, ha már nem lakok otthon, de így....? Jó azóta már elköltöztünk az azóta épült házunkba, de azóta se szívesen megyek fel anyuhoz, kísértenek az emlékek, végül is 32 évet abban a lakásban éltem le. Inkább anyu van sokat nálunk. Annyit még a halálesetről, hogy kivoltam a rokonságra...Mintha ők nem érezték volna úgy át(végül is mi voltunk az elsők a családban ahol ilyen tragédia történt, mindenkinek él a házastársa), valóságos szenzációként élték meg a mi veszteségünket. Na nem baj, erre szokták mondani: jön még a kutyára dér.....
10. 4a44daf233 (válaszként erre: 8. - Tücsimücsi)
2008. máj. 22. 14:17

Én itthon voltam de talán az a jó az egészben hogy nem kellett úgymondd mentőt hívni meg hogy nem szenvedett. Viszont meg sem tudtam nézni mert nem ment lelkileg. teljesen leálltam és még intézkedni sem tudtam. Leblokkoltam és ez sajna azóta is így van. Ha kimegyek a temetőbe az a legrosszabb. Nagyon ki sem megyek de azért néha csak tudatalatt meg vágyok rá. tegnap előtt volt a születésnapja és nem rég volt anyáknapja azóta végem. Tiszta ideg vagyok. Fel kellene dolgozni már de valamiért nem megy. Teljesen átérzem a fájdalmadat.Ráadásul én inkább anyuval jöttem ki jobban mint apuval... és elment


Gondolom te meg apuddal voltál így.

9. tücsimücsi (válaszként erre: 7. - 4a44daf233)
2008. máj. 22. 11:42
Természetesen a Te hozzászólásodra reagáltam nem a magaméra, elírtam...
8. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Tücsimücsi)
2008. máj. 22. 11:41
Detto! Az én apukám 3 éve halt meg 55 évesen otthon szívinfarktusban. Ez volt a harmadik neki, az első kettőt (hátsófaliak voltak) nem vette észre, vagy hallgatott róla....nem tudjuk. Az első kettő a b.jegyzőkönyvből derült ki. Mind a 3 koszorúér 75-80 százalékban volt beszűkülve, a halál pontos oka balszívfélelégtelenség és tüdővizenyő(de ez már a szívproblémájából eredt). Anyuval ketten voltak otthon, egy vasárnap délután...Mi pont odavoltunk a férjemmel és a kislányunkkal... Még szerencse. Sokkot kaptam volna , 45 percig küzdöttek az életéért a mentősök. Azóta se tudtam feldolgozni....
7. 4a44daf233 (válaszként erre: 6. - Tücsimücsi)
2008. máj. 22. 11:28
45 éves volt. Előző hónapban töltötte mielőtt meghalt. A boncolás szerint bal szívkamra elégtelenség miatt.
6. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - 4a44daf233)
2008. máj. 21. 22:03
Ez borzasztó...És végül megtudtátok mi okozta a halálát? Hány éves volt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook