Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3,5 hetes baba napirendje fórum

3,5 hetes baba napirendje (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. aug. 3. 22:44
Anyósomék egyik gyereket sem látták, soha, anyukám 160 km-re lakik, 3 hetente találkozunk 2 napra, tesóm meg 100 km-re, ráadásul mi 1,5 éve költöztünk ide, így barátok, rokonok nincsenek is a városban, szóval mi tényleg teljesencsak egymásra vagyunk utalva a Párommal.
65. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 62. - ST 007)
2013. aug. 3. 20:56
Igen ez a szerencse h estere lehul a levegő..milyen jó lesz neked ha nagyobbak lesznek,jól eljátszanak majd..gratulálok hozzájuk..az én kislányom meg olyan mint egy mini anya már 2éves kora óta,mindenbe amibe tudom bevonom őt..Nemtudom egyébként milyen éjszaka vár rám mert ilyen nem nagyon volt meg,h egesz nap csak enni kelt fel..ja es ahogy tanacsoltatok 130ml sikerult adni neki eroltetes nelkul,3x bufizett kozben igy siman benyomta..jó éjszakát majd jövök!
64. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 63. - Tücsibogár)
2013. aug. 3. 20:50
Igyekszem..köszönöm a tanácsaitokat..egyebkent jövőheten megy apukámékhoz a lányom,így csak egy gyerek marad..úgy könyebb lesz a dolgom..ha van lehetőséged én a helyedbe igénybe vennem a nagyszúlőket.Nekem pl abban segítettek hogy minden héten elvittek strandra..ez nagyon nagy segítseg ilyen melegben
63. Tücsibogár (válaszként erre: 56. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 19:58

Igen, én is minden nap a túlélésre játszok egyelőre, várom, hogy alakuljon valami, leginkább hogy abbamaradjon ez a brutális hasfájás. :(. Nekem a nagy ráadásul koraszülött volt, picit visszább van még a kortársakhoz képest, nem megy így oviba sem(igaz, amúgy sem menne, mert még csak 2,5 éves), és én is azt látom, hogy unatkozik. Túl kell vészelni ezt az elejét, és mindeig egy kicsit könnyebb lesz.

Örülök, hogy elfogadod kicsit a tanácsunkat, és próbálsz lazítani a nézeteiden picit, meglátod, semmi kárát nem fogjátok ennek látni a későbbiekben.

Szurkolok! :)

62. sT 007 (válaszként erre: 61. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 19:40
2 fiúcskánk van, akik ma lettek 4 hetesek. Mi pár napot a koraszülött osztályon töltöttünk és ott nagyon rászoktak a hason alvásra. Hát most ez sem "divat", de ők így jobban alszanak, úgyhogy nem fogom leszoktatni róla őket. Éjszaka általában nincsen baj az alvással, bár ez a meleg kicsit bezavar. Takarót most nem erőltetem olyan nagyon, de az esti séta alatt szellőztetünk, úgyhogy nincs veszedelmesen meleg a szobájukban.
2013. aug. 3. 17:50

Még eszembe jutott kerdes:ilyen melegben takaró?gondoltam ra en is de nagyon meleg van...a hason fekvest probalom eroltetni ha kalimpal(nala

is ez a baj egyebkent)ejjel az a baj 3orat is alig bir ki megprobalom valahogy novelni a tapi mennyiseget mert neki a 100ml eddig tart.Menni idősek a babák?fiúk,lányok?

2013. aug. 3. 17:46
Nem lehet unalmas az életed..ők alszanak éjjel is rendesen nem hasfajósak?
59. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 58. - ST 007)
2013. aug. 3. 17:44

Probaltam e?ezek szerint nem olvastad el a többi hozzaszólast..szinte szóról szóra azt irtam mint te és egyesek szemében én vagyok a kegyetlen anya..ugyhogy mostmár ketten vagyunk;-)

Egyebkent sajnos ő nem alszik el mindig ilyen mòdszerrel,most annyit valtoztattam hogy ott maradtam még és simogattam a hatat 5-10percig.Ajanlottak a hordozo kendőt de én is ugy gondolom mint te,h magától kel aludnia a sajat agyaban..

58. sT 007
2013. aug. 3. 16:17
Szia! Hasonlo koru ikreim vannak. Nincs oramu pontossagu napirendunk, de nagyjabol tudjuk kovetni a napkozbeni 3 orankenti, ejszakai 4 orankenti etetest. Kis sullyal szulettek ezert a szoptatas mellett kapnak kiegesziteskent tapszert. A ketto osszesen 80-100 ml. 100 felett mar nehezen alszanak el. Sot hanyas is elofordult mar. Nem nagyon szoktuk felvenni oket, ha sirnak, csak ha mar tobb, mint 5 perce folyamatosan sir valamelyik. Ilyenkor volt, hogy bufiztetni kellett, de legtobbszor csak nem birt elaludni. Ejjel jol bevalt, hogy kicsit szorosabban kore tekerem a takarot, hogy ne tudjon annyit kalimpalni. Napkozben van pocak simi, de csak amig megnyugszik. A kisagybol nagyon ritkan vesszuk fel oket. Van, aki szerint ez ridegtartas, de sztem az sem normalis, ha egy baba tul sokat van kezben. Ketto gyerekkel meg szinte kivitelezhetetlen. Probaltad mar, hogy kicsit hagyod sirni? Iszonyu rossz erzes, de az en fiaim az esetek 90%-ban 10 perc mulva aludtak, mint a bunda.
57. kukucz (válaszként erre: 55. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 15:24
Értem.Akkor nincs más ötletem!:-)
56. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 53. - Tücsibogár)
2013. aug. 3. 15:23
Koszonom valaszod..megprobalok kicsit lazabb lenni vannak dolgok amin nemtudok valtoztatni de igazad van,kicsit rugalmasabbnak kell lennem..ősztől könnyebb lesz,jön az ovi,unatkozik a nagy mert megszokta a bölcsit ezert is nehez
55. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 54. - Kukucz)
2013. aug. 3. 15:20

Nem a hasa faj neki napkozben..azt azert latni rajta..este faj neki de nem olyan veszes masszirozassal es espumimmal segitek neki..ez a 3.fele tapi..azt vettem eszre h ejjel

is a hasa miatt felebredt es egybol

kaja kell neki,hiaba 2ora telt el csak attol

nyugszik meg..telorol irok,bocsi

54. kukucz
2013. aug. 3. 15:12
Szia Valakivagyok!Szerintem próbálj ki mást is mint az espumisan.Mi az első hónapokban(kb.három),több tápszert és hasfájás elleni szert is kipróbáltunk.Hidd el,ha megtaláljátok a megfelelőt mindkettőből,nyugodtabb lesz a kisfiad!Az én kisfiam picit többet evett mint a súlyából kiszámított mennyiségű tápszer,és tudtuk tartani a három óránkénti etetést.Ebből kifolyólag kialakult lassan a napirend is.Persze nem volt minden kőbevésve.Pici csúszás nem a világ.Én sem vagyok a hordozás híve,de szerintem most még a kisfiad igényei legyenek az elsők,ha veled érzi jól magát,hát legyen veled.Én kezemben a kicsivel főztem,pakoltam.Jó nem minden nap,de ha kicsit elcsúsztam a háztartással,hát elcsúsztam.:-)A kicsi volt az első és kész!Kitartást és szép napokat kívánok Nektek!Ne idegeskedj,kialakul a rutinotok lassan és minden rendben lesz!
53. Tücsibogár (válaszként erre: 50. - Tücsibogár)
2013. aug. 3. 14:58

Bocsánat, valahogy kitöröltem a szián kívül mindent az első hozzászólásomból.

Szóval:

nekem az első gyerek, 32 hétre született koraszülött, tápszert és lefejt anyatejet kapott, nem tudtam szoptatni. 3 óránál sűrűbben nem szabad adni a tápszert, mert tényleg megviseli. Ha tápszer mellett hasfájós, ki kell próbálni másikat, tudom több márkának is van hasfájós babának való, és ha az egyik mellett is az, a következő receptet másik márkára kérd, még ha drágább is, mert lehet ezen múlik az egész napos sírás.

A mi belgyógyász drnénink azt javasolta, hogy ha éhes a baba, nem telíti el a testsúlyához kiszámolt ételmennyiség, akkor úgy lehet trükközni, hogy ugyanannyi port teszel a cumisüvegbe, de 30 ml-rel több vizet adsz hozzá. Ez nálunk nagyon bevált. Illetve étkezések közt nem cumisüvegből kell adni neki a vizet, hanem kávéskanállal.

A 300 gramm/hét hízás nagyon sok. Egy egészséges, időre jött újszülöttnek (6 hetes koráig) heti 150 grammot "kell" hízni. "Kell" direkt idézőjelben van, ugyanis minden baba tényleg más, de a 300 ennek a megadott átlag 150-nek a duplája, ebből én úgy gonolom, hogy tényleg túleteted.

Hasfájásra ki lehet próbálni különféle cseppeket, teákat. Biztos ezeket ismered, ha nem én szívesen megírom Neked mik vannak.

A kisfiam tápszer mellett álomszerű volt, evett-aludt, percre pontosan, attól a naptól kezdve, ahogy hazahoztuk a kórházból. Sajnos csak 6 hetesen jöttünk haza, addig inkubátorban volt, szondán táplálták, majd cumiból, és attól, hogy egyetlen percet sem volt ölben babusgatva az első hetekben, később sem igényelte, most 2,5 éves, és most alakul ki nála az az igazi összebújós szeretgetés még sajnos, pedig én ölbe vettem volna stb, de egyszerűen Ő ölben sírt, kis magányában pedig boldogan elvolt..


Most van egy 6 hetes kislányom, Ő anyatejes baba, és rettentő hasfájós. Minden csodaszer cseppen nagyjából túl vagyunk, szépen a növekedési görbe mentén halad a fejlődése, picit felette van, de nem kiugróan, tehát nem etetem túl, mégis szenved. Napi 24 órából 16-18 órát egészen biztosan ölben van, mert ezt igényli.

Nekem megrögzött elvem volt, főleg egy óramű pontássagra működő első gyerek után, hogy majd a kislányom is olyan lesz mint a nagyfiam, majd magától beáll nála is ez a rend, én bizony nem fogom felkapkodni stb. És bizony felkapkodom, mert ezt igényli. Egyszerűen nem bírom hallgatni ahogy sír, keservesen, és látni a kis szenvedő arcát, ahogy húzkodja fel a lábát a pocakhoz. Vannak napok, amikor én is próbálkozok azzal, hogy ahogy elhallgat leteszem, de gyakorlatlag párnaszenzoros, ahogy ágyat ér a kis teste, már sír is tovább. Aztán megint kiveszem, majd visszateszem. Rettentő kimerítő ez. Sokkal kimerítőbb, mint ölben hurcilászni egész nap. Én mostanra megtanultam vele közösen játszani a nagyobbikkal. A kicsit a fél térdemre fektetem, vagy alátámasztom a térdemmel a pocóját, és a vállánál fogom, míg a másik gyereknek olvasok, rajzolgatok. A nagyobbiknak sokszor elég csak annyi(pl pont amit írtál legózásnál) ha mellé kuporodunk a földre a kicsivel, néha megsimítom a buksiját, miközben nézem ahogy Ő játszik, megdícsérem, hogy milyen szper tornyot meg akármiket épített. Szóval nem a konkrét bevonásom a cél nála sem a játékba, csak a közelségemet igényli, az majdhogynem mindegy, hogy a kicsi épp rajtam van vagy sem.

Főzés, takarítás itt is kemény dió, de nekem pl az Apukájuk segít, pedig 12 órázik, állómunkát végez, és soha nem kell kérnem, de pl mindig Ő porszívózik. Napról napra többre haladok a házimunkával már, sokmindenben kialakult, hogy hogy tudom megcsinálni, úgy hogy a kicsi ölben van.

Én hordozókendőzném egyébként, a másik gyereket is hordoztam, de a kicsi nem szeret benne lenni, meg ebben a hőségben, panellakásban nem is a legpraktikusabb a hordozás igazából..

Ezt a sokmindent azért írtam le, hogy ne gondold, hogy másnak sablongyerekei vannak, másnál a kettő egyforma. Én sehol nem lkáttam még azt, hogy két testvér egyformán működött volna picinek. Próbálj lazítani szerintem az elveiden, mert totál kimerülsz, ha ennyire széllel szemben fogsz haladni, a nagyobb gyereket is csak frusztrálja majd a kicsi, és Te is mindig elégedetlen leszel a viselkedésével, meg magaddal is, ha hosszú távon így marad.


Szerintem próbálj meg pár napot úgy, hogy nem ébreszted enni, ha már egyszer pont elaludt. Próbáld követni mit szeretne. Nem tudom hányszor eszik egy nap, de ha 7-8 alkalommal, akkor lehet érdemes lenne eggyel csökkenteni az étkezések számát, és étkezésenként arányosan növelni a mennyiséget. Ha esetleg 4-4,5 óránál többet alszik egyben, csak akkor ébresztgesd.

52. michelle.r (válaszként erre: 35. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 14:41

Miért ne aludhatna el? A fiam rendszeresen aludt a vállamon, a hasamon, én is imádtam ezt az időszakot. 7 hónapos koráig csinálta. Utána esti fürdetés, puszi a homlokára, beraktam a saját szobájában a saját ágyába és aludt reggelig mint a tejbetök :).


A hordozó szerintem a világ legjobb dolga. Rendszeresen lógott hol rajtam, hol az apján miközben dolgoztunk.


A lányod valószínűleg féltékenységből hív amikor a kicsivel foglalkozol. Adj neki 'feladatokat' körülötte, érezze hasznosnak magát, valószínűleg abbahagyja.

2013. aug. 3. 14:33
Tenyleg igaz, hogy ehesen, szomjasan, veresen jovunk a vilagra, ettol kezdve minden csak rosszabb lesz :(
2013. aug. 3. 14:32
Szia,
2013. aug. 3. 14:32

Velemenyem szerint kutyakotelessege mindenkinek a picihez alkalmazkodni, akar tetszik, akar nem!

Enni, inni, aludni, tiszta pelenka, csend.

Ha mar most ennyi "problema" van korulotte, mi lesz kesobb???

48. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 43. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 14:29
Monanam a doktor urnak, hogy o is huzza az idot...
47. spinneli (válaszként erre: 41. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 14:17
Igen, tápszernél valóban ki kell várni az időt különben még jobban fájni fog a pocakja-egyébként támoagtom, amit ansh írt-próbáld a pici igényeit kiismerni, és előrébb venni.
46. LadyAnn (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 14:17
Ugye tisztában vagy vele, hogy a suttogó módszert sem ajánlják 8 hónapos kora alatt???
45. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 44. - 17aadc1082)
2013. aug. 3. 14:17
Lehet az lesz..köszi
44. 17aadc1082 (válaszként erre: 43. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 14:13
Szard le, mit mond a doki. Hidd el, bárkit kérdezel, mást fog mondani. Ha 2.5 óra, akkor annyi. Ha éhes, etesd meg, és kész.
43. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 40. - 17aadc1082)
2013. aug. 3. 14:11
Próbáltam,de nem eszik meg többet,maximum,úgy hogy megeszik 100ml majd büfizik egyet és még sikerül 20-at ennie,de van hogy 90ml eszik csak..és a 120-al is volt,hogy csak 2,5órát bírt ki..nekem a doki mondta,hogy húzzam az időt..erre mondtam neki,hogy ok akkor jöjjön és hallgassa ahogy ordít..
42. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2013. aug. 3. 14:09
Persze,hogy ölbe veszem csak nem ringatom,nem aludhat el a kezembe,felveszem puszilgatom simogatom,megnyugszik lerakom és az ágyába még simogatom...
41. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 34. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 3. 14:07
Nem etetés helyett!!2etetés között,amikor pl 2óra múlva enni kérne,muszáj húznom az időt,az orvos is megmondta 2óránként nem szabad enni adni neki..ez nem anyatej
40. 17aadc1082 (válaszként erre: 37. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 14:06
Adjál neki egy etetésnél többet. Nem, nem üli meg a pocakját. Ez nem gomba, vagy csülökpörkölt, ez tápszer, babáknak csinálták.
39. 17aadc1082 (válaszként erre: 31. - Valakivagyok1984)
2013. aug. 3. 14:06
az első fiam 2 hetesen 150 ml tápokat evett simán.
38. spinneli (válaszként erre: 6. - LadyAnn)
2013. aug. 3. 14:05
Pontosan így van.
37. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 28. - 17aadc1082)
2013. aug. 3. 14:05
3órával kiegyeznék én is..az baj,hogy sokszor annyit se bír ki és úgy már megülheti a pocakját..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook