Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fiatalít a rendszeres sportolás fórum

Fiatalít a rendszeres sportolás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fiatalít a rendszeres sportolás

1 2 3
61. dafke (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2013. aug. 16. 20:56

"Eleve ott kezdenem, hogy nem kell elhizni. Mindenki csak akkor kap eszbe amikor le kell fogynia de kerdem en, addig amig elhizott mit csinalt? Mert 30-40 kilo sem kuszik ra 1 het alatt.


Es nem azokrol beszelek, akik gyerekkoruk ota ilyenek, ott a szulo is ludas, de azert 15-18 eves korban mar lehet egy kis esz es odafigyeles, informacio az van boven"


Amikor én voltam 18, nem volt ennyi információ, hacsak nem tekintjük annak a kiskegyed "hogyan fogyhatsz egy hét elatt 5 kilót" cikkjeit. Én azért híztam meg, mert csonk nélkül megettünk a barátnőmmel 1-1 pizzát vacsora után és az üvegnyi édes borok előtt, azért, mert unalomból és élvezetből ettem túl sokat. Azért, mert bele se gondoltam soha, hogy mihez vezet ez, azért, mert anyámtól is, apámtól is ezt láttam, azért, mert ha "csak" két tányér főételt ettem, akkor jött az "ögyél még", "nem gondolod, hogy ennyit rakosgatok", "tányéron nem hagyunk ételt", "franc fog nektök kedvesködni, alig ösztök" egészen pontosan. Aztán ezek irányítottak jó 10 évig. Ja, lassú a felfogásom. :P

2013. aug. 8. 14:33

Sziasztok! Végigolvastam a hozzászólásokat, jó látni azt, hogy mennyi ember szereti már-már szenvedélyesen a sportot!

Igazából Nissivel egyet értek abban, hogy nem csak az szed fel magára plussz kilókat aki "zabál". Én két gyönyörű gyermeknek vagyok az édesanyja. Nagylányommal voltam terhes, amikor egy nagyon aktív mindennapból a huszadik héten fekvésre ítéltek.... Továbbra is ettem amennyit addig, így a szülés pillanatában 35 kg-mal voltam több, mint előtte. Hozzáteszem, hogy gyerekkorom óta heti 5-6 edzés megvolt, tehát a testsúlyommal és alakommal eddig semmi problémám nem volt. Szóval a gyermekágy letelte után szépen nekiálltam sportolni és a következő nyáron büszkén vonultam a parton bikiniben... (márciusban született Bogi :)). Hamarosan ismét két csíkos tesztem volt, nagyon odafigyeltem. Csak annyit híztam amennyit egy normál terhesség alatt illik, vagyi 12 kg... Szülés előtt két nappal kiderült, hogy nagyon súlyos trombocitahiányom van, amivel életveszélyes szülni (vagyis azt mondta konkrétan a doki, hogy nem tudja garantálni, hogy engem meg tudnak menteni, de a babát igen...) Egyetlen megoldás a steroid maradt, elég nagy dózisban. Mivel két napra rá szültem még nem látszott amit a gyógyszer okozott, vagyis a kórházból szerencsésen 4 kg plusszal távoztam, ami smafu. Gondoltam simán letornázom... Igen ám, de a trombocytám még mindig a béka valaga alatt volt, egy kisebb köhögő rohamtól agyvérzést kaphattam volna, nemhogy még tornázzak..., és a gyógyszert sem hagyhattam el még fél éven át. A végeredmény +25 kg.... Ebből kínszenvedések árán most úgy +7 kg-nál tartok.... De most megint nekiveselkedem és nekiállok komolyabban edzeni!!! :) Egyébként a férjemet is sikerült sportolásra bírni, ami igazán nagy szó! Vagyis teljes a boldogsát!!! :) Így tovább csajok!

59. 117b1693d0 (válaszként erre: 57. - Zefex)
2013. aug. 6. 21:33

Az edzők általában nem annyira jók abban a sportban,mint akiket edzenek,mégis eredményesek a sportolóik. Szóval nem biztos,h barátnőd nem tud semmit kamatoztatni a duci dokinő tudásából.


És igazad van nagyon összetett dolog ez az elhízás és elméletben sokkal könnyebb fogyni, mint a gyakorlatban.

58. 117b1693d0 (válaszként erre: 55. - F758a7200f)
2013. aug. 6. 21:25
Ferdítesz. Ha valakinvan pár tíz kiló túlsúly annak nem jelent semmi segítséget,h a te alakod bezzeg tökéletes és nem is tudod elképzelni se,h lehet elhízni.
57. zefex (válaszként erre: 56. - F758a7200f)
2013. aug. 6. 20:36

Barátnőm profi tornász volt, de jócskán felcsúszott rá pár kiló, fogyni szeretne, elment egy orvosi szaktanácsadásra. Az orvosnő kétszer akkora volt, mint ő. Na innen aztán minden nagyon "hiteles" lett:D

Hajrá mozgás! Szép az élet, és van miben válogatni!

Akinek nincs súlyproblémája, örüljön neki, és legyen türelmes ahhoz, akinek van. Ha olyan egyszerű lenne, csak néhány nagyon elvetemült túlevő lenne elhízott. A valóság annál árnyaltabb!

56. f758a7200f (válaszként erre: 54. - Nissi)
2013. aug. 6. 19:47
Apropó pajzsmirigy, nekem évek óta csak 1 lebenye van, és ezalatt is a súly ugyanolyan volt, szóval én azt gondolom, hogy annyira nem fontos körülménye az elhízásnak, a dokim meg egyenesen azt mondta, hogy 4-5 kilókra lehet csak magyarázat de max ennyire.
55. f758a7200f (válaszként erre: 53. - 117b1693d0)
2013. aug. 6. 19:45

Jó, gondolom a hsz-eim 90%-a sportos topikokban erről szól, igazad van:D


És örülök is neki, csak a tiedre reagáltam, hogy "fogyózás helyett inkább..."

54. Nissi (válaszként erre: 51. - Zefex)
2013. aug. 6. 19:32

Régen én is azt hittem aki kövér az biztos lusta és zabál. 53kg voltam ugy hogy sose mozogtam és azt ettem amit akartam, akkor amikor megkivántam. Csokoládét napi rendszerességgel ettem.

Aztán elkezdtem hizni és hiába kezdtem el mozogni, figyeltem a kajára szó szerint egy dekát se fogytam. Nagy szerencse hogy ma már van internet, sokat olvastam és megállapitottam hogy inzulin rezisztens vagyok... mindenki kiröhögöt, beutalot nem kaptam, igy magánban csináltattam a vizsgálatot...

Igy saját magamon tapasztalom hogy ha valaki elhizik nem mindig csak az ö hibája.. kor, hormon, pajzsmirigy, inzulin probléma sok minden lehet mögötte.

53. 117b1693d0 (válaszként erre: 50. - F758a7200f)
2013. aug. 6. 13:43
Ezt már milliószor írzad. Örůlj neki:)
52. Anda39
2013. aug. 6. 13:02

A cím igaz - magam vagyok rá a bizonyíték. :)

Egy ideje rendszeresen futok. Mostanában többen megjegyezék, hogy egészen kivirultam, megfiatalodtam, megváltoztam. Szebb a bőröm,van tartása az izmaimnak, arról nem beszélve, hogy az állóképességem sokkal jobb, mint hajdanán.

Tök mindegy, hogy mit, de mozogni kellene mindenkinek. Egy idő után úgyis hozzászokik az ember és már hiányzik, ha kimarad egy-egy alkalom.

Én speciel ezzel akarom elérni, hogy még jó pár évig ne kelljen orvoshoz járnom ilyen-olyan panaszokkal, amik már a korosztályomnál jelentkeznek.

51. zefex
2013. aug. 6. 10:49

Jó volt a cikk, érdekes a "vita".

Hízás: szerintem főleg genetika.

Terhesség alatt is csúnyán el lehet hízni. Édesanyám is így járt a bátyámmal, előtte kifejezetten sovány volt, terhesség alatt viszont felszedett vagy 35 kg-t. Soha sem nassolt, nem evett sokat, nem ivott üdítőket, mozgott is eleget, de nem tudott lefogyni. Féltem is miatta, mi lesz majd velem, de én nem híztam el, szülések után annyi voltam, mint terhesség előtt. A kritikával óvatos vagyok, ismerve az otthoni példát.

Változó korban szintén gyorsan feljönnek a kilók, legalábbis így hallottam, biztos van benne valami.

Mozgásból viszont sok féle van, lehet válogatni, próbálkozni, váltani ha nem jön be, csak semmit sem csinálni, na, azt nem kéne!

A nordic walking pl. kíméli az izületeket, de a lépcsőzéshez, gyalogláshoz még annyi felszerelés sem kell.

50. f758a7200f (válaszként erre: 48. - 117b1693d0)
2013. aug. 6. 08:28

Nem kell fogynom mert stabil a sulyom es eddig is az volt, csak szimplan ha szorít valami, odafigyelek, es akkor meg nincs is 2kg plusz, mert ha 2 kilot hiznek, hat fel sem tudnam venni, sem begombolni, szoval eleve nalam az a mervado, hogy mindig kenyelmesen legyek a cuccaimban. Es keves elasztikus dolgaim vannak, viszont sok a szuk, pl miniruha hatul cipzaros, szuk, de nem rugalmas az anyaga, szoval ahhoz, hogy jol alljon, nem szorithat mert akkor kotozottsonka hatasa lenne.


A rugalmas anyagok sokszor csalnak es az emberek nyugtatgatjak magukat hogy meg jol all, holott mar reg nem

49. krisztinucika (válaszként erre: 48. - 117b1693d0)
2013. aug. 6. 07:55

Az igazán passzos farmereken én is észreveszem a 2 kilót is:) Normális nadrágokon nem.


Amúgy ma letesztelem a hot-iron edzést, mert a kettlebell edzőnk 3 hétig szabin van. És addig mégsem maradhatok komolyabb edzések nélkül:)

48. 117b1693d0 (válaszként erre: 45. - F758a7200f)
2013. aug. 6. 07:40
Dehogyis, a te ruháid akkorák, ha két kilót felszedsz,akkor szorítanak. Ha vennél egy mérettel nagyobbat fogyás helyett,akkor ahhoz,h azt is kihízd kb. 5-8kg kellenemagasságtól, testtömegösszetételtől és attól függően hova lokalizálódik a hízás.
47. eindhovenaar (válaszként erre: 25. - F758a7200f)
2013. aug. 6. 03:42
Ha az ember tudja, hogy hogyan tartsa az állát és a derekát, és hogyan lélegezzen hasprés közben, majd végez medenceerősítőgyakorlatokat is, szerintem nincs gond.
2013. aug. 6. 03:29

Ez az egyik legjobb cikk, amit itt valaha olvastam.

Nagyon inspiráló a cikkíró hozzáállása a sporthoz és a mérleghez.

Tényleg nem az a fontos, hogy az ember mennyit nyom, hanem, hogy rájönnek-e még a ruhái.

A kettlebellel nincs tapasztalatom, viszont két naponta csinálok medence/gát-erősítő gyakorlatot a súlyzós edzések mellett.

45. f758a7200f (válaszként erre: 43. - 117b1693d0)
2013. aug. 5. 23:36
De en annyi vagyok es nalam 2 kg az egy meret ruha. Siman eszreveszem es nem is megyen tovabb mert nincs kedvem ruhatarat ujitani, ha valami szorit, rogton orvosolom
44. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 43. - 117b1693d0)
2013. aug. 5. 23:09
:D
43. 117b1693d0 (válaszként erre: 42. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 5. 22:51
Nyilván, de ez még 160 centire se igaz.
42. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 41. - 117b1693d0)
2013. aug. 5. 18:28
az csak magasságtól függ, hogy kinél hány kiló egy ruhaméret:)))
41. 117b1693d0 (válaszként erre: 40. - F758a7200f)
2013. aug. 4. 23:37

2 kiló nem egy méret különbség.


Egyébként se állította senki, hogy nem vehető észre 10 kiló vagy akár annál kevesebb változás.

40. f758a7200f (válaszként erre: 38. - 117b1693d0)
2013. aug. 4. 23:28

Nem tudom, de sztem 10kilot csak az nem vesz eszre aki eleve sovany koraban is 4-5 szammal nagyobb ruhat hordott...


2kg kb, az majdnem 1 meret kulonbseg

39. f758a7200f (válaszként erre: 36. - Zizisicc)
2013. aug. 4. 23:26

En meg ezt sem. Tulajdonkeppen a fejem is a foldon marad, nem emelkedi meg, sem a vallam. Ha igazan azt akarjuk, hogy ne preseljunk, akkor a fej is a foldon marad.


Igaz, a pilatesben van a hundred, ott felemelik.


Amit en csinalok, az csak a keresztes hasizmokat dolgoztatja vagy traszversz hasizmokat, ezek tartjak a belso szerveinket es terhessegek alatt, utan ezzel elozheto meg, valamint hozhato helyre leginkabb a koldokserv.


De vhol egy masik forumban mar leirtam az osszeset, holnap kikeresem, Kolibri felhasznalo (ha meg van?) inditott egy ilyen topikot es oda le is irtam:)

38. 117b1693d0 (válaszként erre: 32. - Nissi)
2013. aug. 4. 21:56

Röviden összefoglalva, hogy miként lehet 30-40 kilóra szert tenni. Ha öt kilónál nem kap észbe az ember, akkor abból viszonylag könnyen 10 kiló lesz. Azért 10 kilót lefogyni már egész komoly meló, nem megy egyik napról a másikra, kell hozzá idő, elszántság, hogy fókuszált maradjon az ember. Ha ez nincs meg, akkor simán lesz a tízből, tizenöt és húsz, ami meg már annyira reménytelennek látszik, hogy leginkább halogatja az ember, hogy neki durálja magát, így aztán lesz harminc, akár negyven is.


Kb. ennyi.


Kényelmetlen? Szerintem igen. De van ennek egy pszichés háttere, ami miatt nem olyan könnyű kizárólag ész érvekre támaszkodni. Különben senki nem hízna meg, hisz ki az, aki nem tudja, hogy ez egészség szempontjából veszélyes, öltözködés szempontjából hátrányos, életvitel szempontjából kényelmetlen stb.?

37. Zizisicc (válaszként erre: 25. - F758a7200f)
2013. aug. 4. 21:47
A függőleges testhelyzetben végzett hasprés kerülendő.
36. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Nissi)
2013. aug. 4. 21:42

Nem tudom, hogy a pilatesben milyen hasizom gyakorlatok vannak, de ha csak a vállad, lapockád emeled meg, a derekad közben a talajnak nyomódik, akkor az mehet. Tehát az ehhez hasonló gyakorlatok:


[link]

35. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 34. - 117b1693d0)
2013. aug. 4. 19:15

Az én szüleim sajnos túlsúlyosak...abból a típusból, aki évente 1-2 kilót szed fel, szép lassan, de biztosan:(((

Apu egy időben nagyon meghízott, de észbe kapott, nekilátott kalóriát számolni, és ledobott magáról 15 kilót, másfél év alatt. Nagyjából tartja a súlyát azóta is, szerencsére. Anyukám viszont nem nagyon tud fogyni, most eljár úszni, remélem, lemegy valamennyi róla...Nekik nehéz, korukból adódóan...idősebb korban lassú az anyagcsere:((

34. 117b1693d0 (válaszként erre: 29. - 44ee78d7b4)
2013. aug. 4. 19:01

Lehet, hogy mert én sose hallottam, hogy bármit kihíztak volna?


Anyukám az a típus, aki 44 kiló volt szülés után egy éven belül, fogyókúráról még csak nem is hallott.

33. Nissi (válaszként erre: 27. - 117b1693d0)
2013. aug. 4. 17:32
Beverly, én is pont ezt csináltam :)
32. Nissi (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2013. aug. 4. 17:31
Persze igazad van,de magán az ember nem annyira veszi észre a változást. Szerencsére én még viszonylag hamar észbe kaptam. "csak" 75kg vagyok, nem vártam meg mig 80-90kg leszek. De van akit nem is zavar a tulsulya és az ugy szeressenek ahogy vagyok meg élvezem az életet szöveggel jönnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook