Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor szoptatás alatt a kistesóval próbálkoztatok mit tettél ennek érdekében? fórum

Mikor szoptatás alatt a kistesóval próbálkoztatok mit tettél ennek érdekében? (beszélgetős fórum)


11. Hedi13
2013. aug. 4. 13:41
Szia! Ha kistesót szeretnétek, akkor ajánlatos abbahagyni a szoptatást! A szoptatásnak méh összehúzó, abortív hatása van, ami vetélést is okozhat.
2013. aug. 2. 21:55

10 hónapos korában hagytam abba a Cerazette szedését, mindjárt utána be is állt a ciklusom 28-30 napra, 2 hónappal később neki is álltunk a kistesónak. A lányunk most 16 hónapos múlt, a nappali szopit már elhagyta és mellette 9 hetes múlt a terhességem :) Most azon dolgozunk hogy az éjjelit is sikerüljön elhagyni. Nem tettünk semmi extrát, csak élveztük az életet, egymást, meg elkezdtem terhesvitamint szedni (aminek amúgy nem vagyok nagy híve), mert a szoptatás eléggé lemerítette a tartalékaimat, jól jött a pótlás :)


Nekem mondjuk könnyű volt nagyjából tudni mikor van peteérésem, voltak ráutaló tüneteim, ilyenkor kicsit bújósabb voltam ;)

2013. aug. 2. 21:40
13 honapos volt a kislanyom amikor terhes lettem a kisfiammal meg akkor naponta tobbszor szopizott en mehpempot szedtem + ovulacios tesztett hasznaltam amikor jelezte a p utana egyutt voltunk aznap es meg azt koveto 2 nap igenis siman teherbe lehet esni szoptatas mellett kisfiam szuletese utan a 3 honapban ujra terhes lettem most szuletett meg a kisfiam juniusban
8. Sarah123 (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2013. aug. 2. 20:59

Szia!


A lányom 26 hónapos még mindig szopik. 20 hónapos korában lettem újra várandós, akkor kb. még 5x szopott (nappalt és éjszakát beleértve). Bár volt menzeszem, de nem voltak szabályos ciklusok 30-45 nap között ingadoztak.

Ez szerintem alkati kérdés lehet.

A barátnőm pl. nem esett teherbe, amíg egyszer is szoptatott egy nap, amint abbahagyta 2 hét múlva terhes lett.


Próbálkozzatok szorgosan:)

2013. aug. 2. 20:49
Mi sem teszünk semmi mást. Nem használom az előzőleg használt ovulációs mikroszkópot sem, nem szedek folsavat és Aspirin protectet sem. Én is örülnék az újabb gyermekáldásnak.
2013. aug. 2. 20:29

mi nem védekezünk, még szoptatok, 17hónapos fiacskám a kelleténél többször is rájár a cicire..kb minden nyikkra kéri:) 15hós korában jött meg először, de addig se védekeztünk és azóta se, eddig nem vagyok terhes, nem tudom a szopi miatt-e..

mindenesetre ha bekopogtat a babó, örülünk:))

5. vikucka (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2013. aug. 2. 20:19

Szoptatás alatt megnő az ún. prolaktin nevű anyag a szervezetben, ami gátolhatja a peteérést. Ugye a teherbeeséshez kell peteérés, ennek hiányában nem nagyon lehetséges.


Lehet várnotok kellene, amig a baba abbahagyja a szopit, vagyis na próbálkozhattok, mert elvileg a szoptatás nem ad védelmet a terhesség ellen, de lehet akkor jön majd össze, amikor már nem szoptatsz.

2013. aug. 2. 20:02
Én amig a lányomat szoptattam nem volt menszim se peteérés már 16 honapos volt el vettem töle a cicit rá 2 hétre fel kerestem az orvosomat épp mondta aznap másnap lesz peteérésem nagyon örültem neki igy meg tettük amit kell 10nap mulva pozi lett a tesztem 5 hetesen el ment a baba rá 6 hétre meg jött aztán ujra meg probáltuk ö meg maradt és lassan meg születik:)
2013. aug. 2. 19:50

Ha csak kizárolagosan szoptatsz akkor nem biztos, hogy van pete érésed. Nekem addig ameddig el nem hagyta a lányom nem volt. Igaz szabályos ciklusaim voltak, de az orvosom szerint nem volt peteérésem és lehet is benne valami mert addig amíg a lányom szopizott (pedig akkor már csak 1x tette) nem is estem teherbe. Amikor abbahagyta akkor 6 hétig nem jött meg orvosom szerint ez is ok volt mert kicsit felborult a hormon háztartásom utána rögtön terhes is lette.

39 hetes kismama

2013. aug. 2. 19:46
hallgattuk a tucsokciripelest :)
2013. aug. 2. 19:42

Persze a szexen kívül.


Nincs menzesz,kizárólag csak szoptatok.


Tippeket,praktikákat,saját tapasztalatokat várok!


Nagyon szépen köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook