Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9éves fiamnak keresek korához megfelelő játékot a neten, miket ajánlanátok? fórum

9éves fiamnak keresek korához megfelelő játékot a neten, miket ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


17. 91d4989ab9 (válaszként erre: 14. - Pincike65)
2013. aug. 3. 00:51

szaros kilencéves?:D vedd el a gépét, vagy egy részét, ami könnyen mozgatható, zsinorokat, ami nélkül nem megy. és zsarold meg te.


ha mindent megcsinál amit kell és rendesen beszél veled visszakapja egy pár órára, de utána le kell hoznia megint, ha ez se megy, mond meg neki hogy eladod a gépét, vagy kidobod a kukába.hallottam olyanrol aki földhöz vágta a gyerek gépét:D én inkább eladtam volna:d

16. fagyii (válaszként erre: 14. - Pincike65)
2013. aug. 2. 22:13

Azzal, ha elvered, a helyzeten max. annyiban segítesz, hogy levezeted a saját feszültséged. Az nem lenne megoldás.

Más program kell... És nem szépen kérve, meg nem is parancsolva, hanem tényként elé állítva, hogy ma ez van. Nyugodt hangnemben, de azért mégiscsak dominánsan. Mert most ő a főnök, és ez nagy probléma. A testi fenyítés nem old meg semmit, de a tekintélyed vissza kell nyerni, különben később ebből még nagyobb problémák lesznek. Ezt másképp pedig nem tudod elérni, mint hogy érezteted vele, hogy minek hol a határa. Mindig feszegetni fogja őket, ez a "dolga". A te dolgod meg az, hogy jó helyen, és határozottan húzd meg azokat.

15. pincike65 (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2013. aug. 2. 20:25
kedves Zsuzsa!hidd el ezeken már túl vagyok. Én mindig először nyugodt hangon kérek.másodszor is.de amikor már negyedszer ia azt hallod,hogy mindjárt, csak ledob a szerver, na akkor elmennek a hangyáim.4 gyereket szültem, de ez a generáció a legnehezebb.Ráadásul a nagyfiam halála óta ami 10 éve volt, én már másképp élek meg dolgokat,igyekszem az összes szeretetemet odaadni az ésszerűség határain belűl, de amikor jön a szívszaggató fájdalom a fiam halála miatt amit nem tudok szebályozni,elveszek.csak mondogatom:erősnek kell lenned,itt van a több gyerek.még jó hogy csak öcsi 9 éves a másik 2 az 20 fölött van,de az ő útjukat is egyengetnem kell.még csak 48 vagyok.irtam ide a hoxára egy cikket, az a cime:túlélni a lehetetlent.pincike néven írtam.ha lesz időd olvasd el érdemes
2013. aug. 2. 20:14
köszönöm a tanácsokat lányok,éreztem benne a segíatő szándékot, de higgyétek el, ezeken a meccseken már jórészt túl vagyuok.kérhetek szépen,lehetek keményebb.a vége az lesz, amit eddig suoha nem tettem meg:elverem miheztartás végett.mint említettem soha egy gyerekemet nem vertem, pedig 4-et szültem.Mindig a szép szó,vagy büntetés elvén voltam.de most azáltal, hogy az egyedüli közös gyerek,apu egy szem fia, gúzsba van kötve a kezem.Megmomdta:ha megtudja, hogy megütöttem, ő is elver, pedig egy békés ember,csak nagyon ritkán vannak együtt.Anyós ellenem tuningolja a kisgyereket, ha netán átküldöm játszani a papájához,mert azt nagyon szereti.de ha anyós magkérdezi tőle éhes vagy e?és öcsi azt mopndja hogy igen, akkor ha hazajön anyós fia beszámol arról is hogy nem etetem rendesen a gyereket, koszos ruhában járatom.pedig higgyétek le külön polcokon vannak a játszó és külön a városba járó ruhái.minden szépen el van szortírozva.De a szép ruhában küldjem ki játszani, ami utána már szinta kimoshatatlak?nem tudom mit tegyek.Most átment az anyóshoz az apjával.Az nem számit,hogy tegnap is ott voltak este fél12ig,én meg rohadok .Holnap megy vissza külföldre golgozni,hát megfogadtam, hogy bekeményíte.De akkor beköp az apjának,és kezdődik a cirkusz.elegem van azt hiszem el fogok válni, nem akarom igy leélni az életemet.elég nekem az a fájdalom, hogy maghalt a fiam aki most 39 éves lehetne.nem bírok már sok terhet elviselni.főleg azt nem ,hogy egy szaros 9 évessel meccselek nap mint nap.köszönöm, högy meghallgattatok,köszönöm az okos szívből jövő tanácsokat.
13. pincike65 (válaszként erre: 5. - 91d4989ab9)
2013. aug. 2. 19:54
én van úgy hogy 4 napig sem ülök le a gép elé,akkor is csak a leveleimet nézem meg,és felnézek ide a hoxára max fél órát.vagy nézek néha egy buszmenetrendet ami 2 perc.utálom a gépeket, mert 3 van belőle és ekörül élik az életüket.úgy örülök, hogy a nagyok elkezdtek dolgozni.
12. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Pincike65)
2013. aug. 2. 17:55
Dobd ki a gépet. Komolyan hihetetlen...
2013. aug. 2. 16:41

Jo Frost a szuperdada tök ügyesen kirángatott már pár gyereket a gép elől...

Nézz utána, hogy is kell ezt!

A lényeg: keress a gyereknek más programot! Foglald le, főleg odakint a szabadban. Csináljatok közös programokat, vagy menjen ki a barátaival. És KI menjen! Ne át a szomszéd kisfiúhoz gépezni...

2013. aug. 2. 16:24
Felejtsd el, hogy masok a hibasak! csak te! ettol kezdve lehet kemenyen dolgozni a megtepazott tekintelyeden!
2013. aug. 2. 16:21
semmilyet!!
2013. aug. 2. 16:16
Nálunk is a Minecraft van műsoron... :/
7. nalexa8811 (válaszként erre: 1. - Pincike65)
2013. aug. 2. 16:13
Ne negedd órákat játszani. Zavard ki a szabadba, csináljatok valami közös programot. Te neveld, és ne a számítógép!
2013. aug. 2. 15:56
a férjed meg egy barom, ha szerencséd van elszereti egy kinti maca és sose csesztet többé
2013. aug. 2. 15:51

és a jó példa is fontos, ha a gyerek azt látja hogy az anyja egész nap gépezik, kajafőzés helyett meg házimunka helyett is akkor ő is joggal érzi sértettnek magát amikor cseszegetve van a játék miatt.


ezt most nem rád irtam, de ha sokat lát téged a gép előtt akkor te is csökkentsd:D

2013. aug. 2. 15:49

amúgy meg te szülted, vagy minimum 40 éves, nehogy már egy 9 éves irányítson:D


elvileg te vagy az okosabb, tapasztaltabb és dörzsöltebb is, légy fifikás.


ha parancsolgatsz neki azt már dacból se csinálja meg!

pl nálunk:


Szedd ki a gazt a ház előtt! sose fogja megcsinálni:D


versenyezzünk, ki tud nagyobb kupacot csinálni! simán megcsinálja:D

3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Pincike65)
2013. aug. 2. 15:45

csináljatok közösen egy órarendet úgyis hamarosan kezdődik a suli.


mondja meg ő mit irjatok bele. pl reggel nyolc felkelés

reggeli, fogmosás, ...

9-

10-

...


szépen beosztani, a játékot is beleírhatja, ahová akarja


meg a házbeli feladatait, pl fürdés, rendrakás a szobájában, az evéseket , séta, bringa, programok, nagyszülők, haverokkal játék stb.


1 héten ő irjon bele mindent ahogy akarja, de azt tartsa is be, ha nem azt csinálja amit leírt akkor közös megbeszéléssel eltérhettek, de többet játszani ne engedd mint amit beleírt ő.


ha többet marad a gép előtt és mégse fejezi be a megadott időben akkor kihuzod az egyik zsinort

és probléma megoldva, ha dühöng mond neki hogy ő irta a menetrendet:D


A következő héten is ültesd le órarendet irni, de ott már próbálj vele közösen programot alkotni, kicsit irányitgatni


ha nem akar írni akkor te ird le a fontos dolgokat papirdarabokra és ő csak ragaszgassa fel a megfelelő helyre

2013. aug. 2. 15:44
Számítógép eltiltás, olvasson inkább!
2013. aug. 2. 15:33
kedves Hoxások segítsetek! 9 éves múlt a fiam de rákattant egy játékra minek a neve.Minecraft.nem véres, igazából neki is való ,csak az a problémám, hogy ha 3 percet elmegy a gép elől kidobja a szerver, ezzel arra kényszeríti, hogy ott üljön napi 5-6 órákat.az evés, fürdés, wczés ezekhez a 3 perces intervallumokhoz igazodik.már szorulása van, számítógép előtt eszik,nekiállt hízni.2 perc alatt lefürdik, ami tudjuk ,hogy lehetetlen.ha újra visszazavarom fürödni, dührohamot kap.Ha szólok neki ,hogy ki kéne szállnia mert most mertem ki a fagyit, inkább hagyja elolvadni.Eddig kemény asszonynak hittem magam,4 gyereket szültem elsőszülöttem 19 éves korában meghalt.Rá egy évre született öcsi de ez már egy más dimenzió.A nagyfiam 23 a lányom 20 évesek látják mit küzdök.a férjem külföldön,6hetemte látja a fiát, mindent ráhagy és az a legszarabb, ha én kérek valamit a 9 évestől, hogy pl.menjen fürödni azt elismételem 3-szor, de amikor negyedszerre már felemelem a handom akkor rámszól as férjem, hogy mit bas..ogatom a gyereket.Öcsi teljesen elbújik az apja mögé,ő meg ráhagy mindent, mert egy évbe látja 6-7 alkalommal.Ő az egyetlen közös gyerekünk.Ha az elsőszülött fiam nem hal meg,akkor minden másképpen alakul.Nem hiszem, hogy szar anya vagyok, mert a lányomnak 6 szakmája van külföldön dolgozik, a fiam most végzett informatikusként, és pár hét múlva Magyarország piacvezető informatikai cégénél fog dolgozni.Úgy érzem, jól neveltem őket.De a 9 évessel nem boldogulok, mert az még azt sem tudja, hogy mi az a testi fenyítés.Nem anyai pofon, de még egy seggre csapás se.Be vagyok zsarolva, hogyha hozzáérek elmondja apának,abból pedig gáz lesz gáz.Hiába mondják a felnőtt gyerekein a páromnak aki 15 éve neveli őket, hogy anya csaj jót akar, őcsi pimasz, még azoknak sem hiszi el.Mit tegyek?Kérlek adjatok tanácsot.Azt tudni kell, hogy a férjem egyke gyerek, az anyja cigány az apja egy imádnivaló fehér ember,de anyós pajti elnyomja.Azt el tudta januárban érni a férjemnél, hogy az átment öcsivel, mert én ki vagyok onnan tiltva, de azért este 11 kor átmentem a gyerekemért mert másnap suli volt, hogy addig hergelte a fiát akit addigra full részegre itatott, hogy az a gyerek szeme láttára megmarkolta köntösömet,és úgy a falhoz vágott, hogy lekarmolt a mellkasomat és az ütés erejétől lett egy nagy kék folt.Anyós közben visitott, hogy b..szd ki a büdös kurvát Na akkor nekimenten és megráztam a 40 dekáját,én 105kg vagyok.akkor láttam a félelmet a szemébne.A férjem mivel részeg volt tehetetlen kínjába úgy belevert a falba ,hogy hogy az újjizületeiről lefordult a bőr és tiszta vér lett a fal.Apa Norvégiában dolgozik értünk, csak anyós nagyon be tudja fojásolni.Todom, nagyon eltértem a témától, végülis a 9 éves gyerekemnek keresek nem véres játékot.a farmerámán. autóversenyzéseken épitőjátékon túl vagyunk.Peti aki informatikus most is neki keres neki, de annyira függővé tette a Maincraft, hogy semmi nem jó neki.nem tudom mit tegyek! Segítsetek:Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook