Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sugárkezelés utáni égési sérülésre mit javasoltok? fórum

Sugárkezelés utáni égési sérülésre mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


21. feszterkem17 (válaszként erre: 3. - Roreliyh)
2013. aug. 8. 13:15
aloe first spray , anyukámnak semmilyen sérülése nem volt!
2013. aug. 8. 12:44
Nohát, most olvasom az interneten, hogy több orvos, egészségügyi szakember nagyon negatívan vélekedik a tojásfehérje-kezelésről. Én ugyan messze nem hiszem, hogy az orvosoknál van a bölcsek köve, de úgy korrekt, ha arra kérem mindazokat, akik esetleg tojásfehérje-kezelésre készülnek az én előző hozzászólásom alapján, hogy olvasson utána a neten is, utána döntsön!
2013. aug. 6. 23:00
Szerencsémre nem sokat tudok az ilyenfajta égési sérülésekről, amit írok, az nyilvánvalóan csak akkor alkalmazható, ha nincs nyílt sebfelület a bőrön. Nemrégiben olvastam valahol, hogy a megégett bőrre tojásfehérjét kell kenni, csodát tesz. Én a napokban párszor napozás után kentem be vele a bőrömet , és tényleg csodálatosan megnyugtatta, kisimította. Én nagyon kis lépésekben, óvatosan, de megpróbálkoznék vele a helyetekben!
18. Gemelli (válaszként erre: 1. - Roreliyh)
2013. aug. 6. 14:09

Szia,

saját tapasztalat alapján mondom, hogy Aloe Vera First-öt ne,a körömvirág nem jó erre a fajta égésre, a First viszont tartalmaz körömvirágkivonatot,ezt az orvosom is mondta, de sajnos már későn szólt. A sima, 100%-os Aloe Vera gél viszont nekem nagyon bevált, oda is bátran kentem, ahonnan a bőr lehámlott. Azért nekem az a véleményem, hogy egyén függő minden ilyen szer használata, ki kell próbálni egy kis felületen. Amiket az orvosom írt, nem segítettek, így kaptam 1 hét "szabadságot", ekkor használtam a gélt jó eredménnyel. Minden jót kívánok Nektek!

Gemelli

2013. aug. 3. 15:14
Amikor még dolgoztam mi az ilyen égésre Alsol kenőcsöt adtunk a betegeknek, a panthenol spray mellé-.
2013. aug. 2. 20:55
Aloe First
2013. aug. 2. 19:21
Aloeverát
14. Ficánka5 (válaszként erre: 12. - Rékibogyó)
2013. aug. 2. 18:50
Én tudom milyen egy ilyen seb, nekem is volt. Az eleven vérző húst látod. Erre meritek ezeket a szereket felelősséggel ajánlani??? Ezek nem foltok a bőrön!! Annál lehet ezt azt ajánlani, de egy nyílt sebre felelőtlenség.
2013. aug. 2. 18:29
Az Aloe First is valószínűleg csípni fog, viszont nagyon jó a hatása.
2013. aug. 2. 17:50

Papám barátnőjének vettem a Stadelmann-féle aromakeveréket ( harmonizáló testápoló, idősebbeknek is Sugárkezelésen után )Bár Őt nem sugarazták hanem kemo-t kapott. Viszont nagyon szépen helyrehozta a foltjait ami borzalmas volt. Neki bevállt. Ez csakis kizárólag tiszta termék.

bionomponthu itt rendeltem. Jobbulást!

2013. aug. 2. 16:21
Aloe vera first a Oriflame csodabalzsamja körömvirág krém és Panthenol mind jók anyukám úgy összeégett annak idején még tüdőszövet is megégett nemcsak a bőr kivül mi mindent kirpóbáltuk.
2013. aug. 2. 15:40

Aloe vera,nedvedző bőrre se sudocrem,se neogranormon nem kerülhet, de a gyógyszertárosnak,ha elmondod mi van ő fog tudni olyat adni ami seb összehúzó hatású is és sugárbántalmakra is jó. A curiosat is próbálhatod vagy bepanthen-t,de ezek inkább horzsolásokra jók.

Az aloe vera viszont tuti jó rá és hűsíti is.

9. Rozália (válaszként erre: 3. - Roreliyh)
2013. aug. 2. 15:24
Én panthenol-sprayt kaptam... Jobbulást édesanyádnak!!
8. Ficánka5 (válaszként erre: 7. - Ficánka5)
2013. aug. 2. 15:16

Bocsánat, a jobbulást édesanyádnak kívánom, Neked pedig erőt és kitartást a gondozásához.


A Panthenolt végig a kezelés alatt kellett használni, otthon minden kezelés után. 24 sugárig nem is volt semmi baj, az utolsó sajnos nagy bajt csinált hónaljban és a nyakamon és bizony akkor már a Panth. sem segített. A cukrom is felborult, nem árt arra is figyelni, nem szárad-e a szája.

2013. aug. 2. 15:08

Nekem is volt sajnos az utolsó kezelés után, teljesen vérző, eleven seb keletkezett a kilépő sugár területén. A háziorvos írta fel az IALUGEN Plus nevű krémet, ami egy híg tejfelszerű krém, csodás gyógyító hatással. Két nap alatt teljesen elmúlt, hegesedési maradvány nélkül.

Sajnos nem volt olcsó és az állaga miatt feküdnöm kellett vele, mert különben lefolyt, de nagyon-nagyon jó volt. Semmi nem látszik.


Jobbulást kívánok Neked!!

2013. aug. 2. 15:08
Finomítatlan shea vajat. Egyes bioboltokban, talán patikákban, vagy az interneten lehet beszerezni. Az aloe vera gél is jó, és a tiszta körömvirág krém.
2013. aug. 2. 15:08
Nincs mit szívesen!Azt nem tudom, hogy anyukádnak jó lesz-e, anyósomnak nem voltak ilyen sebei, csak vörös volt a bőre.Szerintem előbb csak kis területen próbáljátok ki.
4. Roreliyh (válaszként erre: 2. - Freddy36)
2013. aug. 2. 15:04
Köszönöm szépen! Szerintem kipróbáljuk mi is:)
2013. aug. 2. 15:03

Édesanyámat kezelték, mellrák miatt. Jelenleg nyakon és hónaljban van erős bőrhiány, égési jellegű sérülés, ami levedzik, fáj neki.

Írtak gyógyszertári krémet, ami nem használ, adtak neki Sudocremet, Neogranormont, utóbbi 2 csípi neki.

Esetleg valami ötlet?

2013. aug. 2. 15:03
Anyósom Panthenol sprayt használt sugarazás után, neki bevált.
2013. aug. 2. 15:01
Sugárkezelés utáni égési sérülésre mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook