Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerektartás fizetése külföldi jövedelemből? fórum

Gyerektartás fizetése külföldi jövedelemből? (tudásbázis kérdés)


3. 41676d7567 (válaszként erre: 2. - 00d2211c1a)
2013. aug. 1. 20:37

Azt nem tudom, hogy törvény szerint hogy van, és a témától sem akarok nagyon eltérni. De szerintem ha megegyeztetek a havi 50 ezerben, és nektek ez nem megterhelő, akkor utaljatok annyit.

Bár nem ismerem az anyukát, lehet hogy van okotok feltételezni, hogy nem a gyerekre költi a pénzt, de gondolom azzal tisztában vagytok, hogy egy gyerek jóval nagyobb kiadás, mint havi 25ezer (bár ez az életkorától is függ). Pl egy iskolás gyerek jóval nagyobb kiadást jelent, mint amit ennyiből finanszírozni lehet. Nyilván az anyuka is hozzáteszi a részét, de ugye az sem mindegy,milyen körülmények között élnek. Mert mondjuk egy albérletben élő, egyedülálló anyának minimálbérrel nagyon nehéz kijönni, akkor is ha a gyerekre költi és mondjuk nem magának kozmetikusra. (De tényleg csak általánosságban mondom, mert nem ismerem a helyzetet)

Ha esetleg tudjátok, hogy szükségük van arra a pénzre, amit a párod rá tud szánni pluszban, akkor én mindenképp utalnám most. (Hiába lesz a gyereknek felnőtt korára pénz a számláján, ha most nem telik cipőre, tankönyvre vagy iskolai étkezésre)

2013. aug. 1. 19:14

Párom 4 éve vált el a feleségétől. Született egy közös gyerekük is, aki után rendesen minden hónapban határidőre megfizette a gyerektartást, a jövedelme 20%-át, ami durván 25.000Ft-ot tett ki.


Tavaly év végén külföldre jött dolgozni. A saját bankszámlájáról átutalta a 25.000 ft-ot. Azonban a volt feleségnek, miután kiderült, hogy külföldön dolgozik nem volt elég ez az összeg. Bírósággal fenyegetőzött, ha nem emeli meg párom az összeget.


Közösen megegyeztek a magyarországi összeg duplájában.


A kérdésem pedig az lenne, hasonló helyzetben lévőktől, illetve hozzáértő szakembertől, hogy jogos-e a követelés, valóban több gyerektartást kell fizetni ebben az esetben?


Illetve, ha a következő hónaptól csak a 25.000 ft-ot utaljuk át és az ex feleség bírósághoz fordul, akkor mire számíthatunk?


Több helyen olvastam, hogy külföldi munkaviszony esetén sem az ottani jövedelmet veszik figyelembe, hanem az ott betöltött munkaviszony magyarországi átlagjövedelméből számolják újra a tartás összegét.


A rosszindulatú megjegyzések elkerülésére, nem sajnáljuk a gyerektől a pénzt, éppen ezért úgy gondoltuk, hogy nyitunk neki egy számlát és arra rátesszük minden hónapban azt az összeget amennyivel az anya többet szeretne. Így biztos, hogy a gyerekhez fog eljutni a pénz és idősebb korábban jól fog neki jönni, mert nem szeretnénk pár évnél tovább külföldön maradni és az otthoni keresetek mellett nem fogjuk tudni támogatni, de így még megoldható lenne...


Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. aug. 1. 19:04
Gyerektartás fizetése külföldi jövedelemből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook