Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nappali tagozatos Msc-s hallgató egyéni vállalkozóként? Segítsetek! fórum

Nappali tagozatos Msc-s hallgató egyéni vállalkozóként? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 1. 17:32
De elviekben ha nappalis vagy, akkor a suli/állam fizeti utánad a Tb és barátait....tehá nálad máshogy kell számolni, a fixeket szerintem nem kell fizetned, hisz fizetve van utánad, vagyis alanyi jogon jár utána, csak a megkeresett összeg saját adója kell
2013. aug. 1. 17:29
Ja és ha egy árva vasat sem kerestem akkor is be kellett fizetnem a FIX-et
2013. aug. 1. 17:28
Az a fix amit írtam jelentette a nyugdíj, szoc. Tb stb...amiket felsroltál..tehát azok nem az adott havi keresetem százalékának megfeleően voltak fizetve, hanem a korábban bejelntett jövedelmhez
4. babszibobó (válaszként erre: 1. - Lexibaba)
2013. aug. 1. 17:25

Mint vállakozó be kell jelentened magadat először is egy bérre:


példa:

én vállakozóként minimálbérre voltam bejelentve!

minimálbérhez van egy pontos kalkuláció , melyet kiszámoltak, tehát nekem FIX-en, függetlenül attól mennyit kerestem be kellett fizetnem akkoriban 39.000Ft...ennek semmi köze nem volt ahhoz, hogy abban a hónapban mit kerestem

Azt mindig a könyvelőm számolta ki, hogy mondjuk volt 50.000...annak mennyi az adója...és azt az összeget a FIXelegyütt feladtam

2013. aug. 1. 16:34
Köszönöm, de abban reménykedem, hogy itt akadok egy könyvelő "ismerősre" a kérdésem erejéig :)
2. Nuray (válaszként erre: 1. - Lexibaba)
2013. aug. 1. 16:21

Az ilyet szerintem ne itt vitasd meg..komoly dolog. Ha van könyvelő ismerősöd az lenne a legjobb ha személyesen felkeresnéd!

Sok sikert a vállalkozásodhoz :)

2013. aug. 1. 16:16

Kedves Felhasználók!


Könyvelő, adószakértő vagy hozzáértő társaimtól szeretnék segítséget kérni.


Nappali tagozatos egyetemi hallgatóként egyéni vállalkozást kívánok indítani (Többes viszonyú egyéni vállalkozó).

Abban kérném a segítségetek, hogy az általam kiszámlázott összegből mennyi adóval kell számolni, tehát mennyi bevétel keletkezhet.

Tegyük fel az alanyi adómentességet, a tényleges bevétel utáni adózást és hogy tényleges kivét után kell adózni.

Például: számlát adok 100.000 Ft-ról, és a tevékenységem jellegéből adódóan nem tudok leírni semmit.

Ekkor mekkora összeg adó keletkezik? (7% egészségbiztosítási, 10% nyugdíjjárulék, 27% szoc. hozzájárulási adó van ha jól tudom)

Ha ezen százalékok a tényleges összegből vonódnak le, akkor 56.000 Ft jövedelem jön ki.

Ez így helyénvaló? (tehát 44.000 Ft összadó)

Illetve hogy ezen túl az éves bevalláskor van-e egyéb adókötelezettségem?


Sajnos nem találtam konkrét példát vagy leírást az interneten, így remélem tud valaki segíteni.


Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook