Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Unoka-nagyszülő viszony fórum

Unoka-nagyszülő viszony (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 4. 16:17
Na hát nem mostanában megyünk át,az biztos :)
2013. aug. 4. 05:19

Na.. hát most ott alszik mamáéknál... :) este 8ra vittük, ma délelőtt mehetünk érte........

hm :)

32. anya4005 (válaszként erre: 31. - Be749d73f9)
2013. aug. 3. 13:32

Ódákat tudnék zengeni a nagymamai hiányosságokról (sajnos anyámat is ide vehetjük egy picit,bár még a párom is jobban van vele,mint a saját anyjával).

Az utcánkban lakik egy néni. Minden nap viszi az ebédet a lányáékhoz,ahol 2 unoka is várja. Na,én majd ilyesmi szeretnék lenni-ha lesz rám igény.

31. be749d73f9 (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2013. aug. 2. 09:45

"...a páromat nem felnevelte az anyja,hanem túlélte a gyerekkorát." Ez óriási szöveg!! :))

Egyébként mi is egy telken laktunk pár évig, de majd 2 éve elköltöztünk albérletbe a párom nevén lévő házból(!!) a nyugalmunk érdekében! :) Mert már borzalom volt,ami ment, szintén közrejátszhatott ilyen memóriatörlődéses dolog nálunk is! :O

Azóta úgy ahogy elvagyunk anyósommal...a távolság jót tett!

30. f49b154b31 (válaszként erre: 17. - Igazság hol vagy?)
2013. aug. 2. 09:00
Hogy te milyen savanyú vagy...!
29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 2. 08:25
Mellékesen a fiam nevet akart változtatni, hogy neki semmi köze ahhoz az oldalhoz. Mondtam, hogy ha már leélt ennyi évet ezzel a névvel, akkor szerintem felesleges, de az ő döntése. Egyébként, ha megnősül, felveheti a felesége nevét,és akkor megszabadul a másik névtől. :(
28. CrystalPhoenix (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2013. aug. 2. 08:07
:D
27. moonlight13 (válaszként erre: 26. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 2. 08:04
Hát van ilyen is! Látod az én ex anyósomat sem nagyon izgatja, hogy 22 éve nem látta az elsőszülött unokáját. De hát miért is izgatná magát, amikor a házasságunk tönkretételében is jelentős szerepet játszott! :( Apósom úgy halt meg, hogy a fiam nem is ismerte, mert válásunk után a túloldali rokonság teljesen megszűnt létezni. Nem mintha hiányoznának! :D
26. CrystalPhoenix (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2013. aug. 2. 07:52

+ az a fura és a szokatlan nekem, mikor összefutunk az utcán, a kislány mondja hogy felmenne hozzájuk, és a válasz az,hogy most nem lehet. Mert dolguk van vagy fáradtak...

még ezzel se lenne gond, ha utána kapnánk a telefont,hogy végeztünk, ráérek, ugorjatok át.....de semmi...

és sorozatba látom a kicsi arcán a csalódottságot,hogy "na már megint nem :( "


olyanra is volt példa, hogy majd ha szabin lesznek, ott alszik a gyerek... szabin voltak, de semmi.. nem hogy ott nem aludt a gyerek, de arra sem szóltak hogy ugorjunk át...


kb fél éve nem aludt ott a gyerkőc ha jól számolom, júniusban lett volna 1 alkalom,akkor meg már a gyerek nem akart..este 7kor haza hisztizte magát.


Párom mondta, hogy ha ez így megy a gyerek is meg fogja unni, és mire ők unokáznának, addigra meg majd a gyereket nem fogja érdekelni a dolog.... hát semmi sem lehetetlen, ha ez így megy tovább....

amúgy párom nem szokott dolgokon kibukni... az ilyen fajta dolgokon inkább én....de már őt is zavarja a dolog... nem is kicsit.. 1x am. már szóvá tette nekik,hogy nem azon kell siránkozni 2 hét után,hogy de hiányzik a gyerek,hanem fel kell venni a telefont, és át kell hívni, vagy leküzdve ezt a hatalmas távolságot, meg is lehet látogatni. Hát igen :)

25. CrystalPhoenix (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2013. aug. 2. 07:44

Annó én rengeteget voltam mamáéknál, amikor kicsi voltam anyunak dolgoznia kellett a mama vigyázott rám, mikor már máshol dolgozott anyu,akkor is hétvégente a mamáéknál voltunk... Anyuék ott segítettek a szőlőmunkákban, mamáék meg addig unokáztak.


Tény,hogy más helyzet ahol a nagyszülő már nyugdíjas, vagy ahol még dolgoznak.. Mert akkor én mamámék már nyugdíjasok voltak, most a mi mamánk-papánk még nem az. De nem csak a mi nagyiink dolgoznak, mégis több időt töltenek az unokával..

Ha fél várost át kellene sétálni érthetőbb lenne a ritkaság... de a szomszéd lépcsőház azt hiszem elég közel van............ :)

24. moonlight13 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 2. 07:17
Anyósom (mint másik nagymama) egyébként 22 éve nem látta az unokáját! Biztos büszke rá! :)
23. moonlight13 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 2. 07:16
Hát ez a kérdés nekem nagyon furcsa! Ennek valahogy magától kellene kialakulni! Mi egymástól egy megállóra lakunk, soha nem volt probléma, hogy valaki betér a másikhoz, ha arra jár. Amikor a gyerek kicsi volt, szüleim hozták el az oviból, tehát minden nap náluk találkoztunk, amikor mentem a gyerekért. Manapság már nagy a fiam, de kerül-fordul, és már ott van náluk...
2013. aug. 2. 06:34
Én 20 km-re lakom az unokáimtől. Magamtól hetente megyek be hozzájuk, de ha megkérnek a fiamék, hogy vigyázzak rájuk, bármikor megteszem. Hozzám is szoktak kijönni a gyerekek, itt is alszanak, de egyszerre nem merem vállalni a kettőt, mert a mi udvarunk nem igazán gyermekbarát udvar. A kicsit nagyon féltem, olyan kis hebrencs. A nagyobbikkal már nincs ilyen gondom, ő 8 éves.
21. anya4005 (válaszként erre: 20. - Be749d73f9)
2013. aug. 2. 00:47
Mi anyósommal egy telken lakunk,és majdnem minden nap átjön. Ilyenkor megbizonyosodom róla,hogy az éjszakai alvás közben törlődik a memóriája,mert minden nap el kell mondanom,hogy nem azt kérdezzük a gyerektől,hogy mi kell,hanem,hogy mit szeretne,vagy azt,hogy nem engedtem meg,hogy a teljes étkező garnitúrát felborítsák várnak,és azt is,hogy ha az unokáival van,akkor figyelni is kell rájuk,mert nem jó,ha a kertben mondjuk leesnek a pince lejárón,ő meg a nagy "természetével" nem ér oda,hogy elkapja őket! És ilyenkor azt is látom,hogy a páromat nem felnevelte az anyja,hanem túlélte a gyerekkorát. Úgyhogy néha csak próbálkozás marad a határok meghúzása!
20. be749d73f9 (válaszként erre: 17. - Igazság hol vagy?)
2013. aug. 1. 23:42

Én sejtem, mire gondol!! Igen, sajnos, vannak olyanok, akiknek első perctől fel kell vázolni a határokat, meg, h mit szabad, mit nem!

Gáz, igen, h a koruk ellenére kell, de ha nem teszi meg az ember, eszméletlen sok feszültséget szül! Tapasztalat!

19. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 1. 23:38

Mi egy városban lakunk a párom anyjával és az én szüleimmel.

Anyósom már nyugdíjas, otthon van.

A gyerekek, leginkább most nyáron hetente van, h 2 alkalommal is felmennek délutáni alvás után estig v ha nem, akkor egyszerre fent vannak 2-3 napot.

Ketten vannak, egy 3 kisfiú és egy 5 éves kislány. Szólnak, amikor szeretnének menni, és lebeszéljük a nagyszülővel.

Apum még dolgozik, de munka után ő is igyekszik felugrani hozzánk hetente 2-3 alkalommal rövidebb időre. Anyummal más a helyzet, vele ritkán találkoznak, van, h több hónapig nem, de ennek hosszú a sztorija!

2013. aug. 1. 21:38

nálunk elég közel laknak - szomszéd lépcsőházban :)

mégis sokszor kérdezni kell h átmehetünk e, mert mennénk... :/

17. igazság hol vagy? (válaszként erre: 5. - F49b154b31)
2013. aug. 1. 21:37
Bocs,de a nagyszülők már fel lettek nevelve! Még a párod is.Neveld a gyermekeidet.
16. jooeva
2013. aug. 1. 19:37

Nálunk heti 1-2x tali van. Inkább mi megyünk a hétvégén (de nem ebédre, hanem inkább délután), ha a szüleim a városban járnak (tanyán élnek a várostól nem messze), akkor eljönnek hozzánk is egy rövid időre. Általában ezek a találkozók tudottak, ugyanis naponta beszélünk telefonon.

2 éve már dolgozom, így nyáron ott is vannak pár napot, de 3-4 napnál többet nem.

Mi egyébként is ritkán kértünk, hogy vigyázzanak rájuk pl. hétvégén......

Ha szeretnénk kettesben elmenni valahová, akkor anyukámmal lebeszélem a dolgot, ha nincs betegség, szívesen vállalja őket.

Apai nagymama idősebb és betegesebb, nála nem szoktak ott maradni, de heti 1x vele is taliznak.

2013. aug. 1. 19:06

Nálunk amíg közel laktunk, hetente mentek, mert iskola-ovi volt, hétvégente ott voltak, voltunk. 4 éve elköltöztünk, a nagy már egyedül jár hozzájuk vonattal, állomáson várják, a kicsit meg hozzák-viszik. Szinte egész nyáron ott vannak a gyerekek, pedig a nagyszülők is dolgoznak, csak mind a kettő vállalkozó, beosztják általában, hogy ki mikor van otthon, és a fiúk is már nagyok, tehát egyedül is elvannak, plusz járkálnak haverokhoz. A kislány most ment először 2 hétre, eddig csak pár napot volt, mert bőgött utánunk.. Mióta ő megszületett, ez az első nyár, hogy végre a férjemmel egyedül tudunk lenni több, mint 3 napig :)

Ja, és anyáméknak tök természetes, hogy mennek a gyerekek, bár tény, hogy a végére már a hátuk közepére nem kívánják őket, mert még tesóm két gyereke is ott van náluk sokat. Most pl az öt gyerekkel vannak két hétre gyomán vízparton.

14. babszibobó (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 1. 19:05

Az összes nagyink közel van hozzánk, az egyikhez mondhatni csak mi megyünk, de nem is bánom , hogy nem jönnek (anyosóm:-D)


Viszont anyukámékhoz/kal gyakrabban találkoznak a gyerekek, de szintén inkább mi mozdulunk...ennek inkább az az oka, hogy ők családi házban laknak, mi meg 2 szobásban...ott kényelmesebb összegyűlni (udvar, tér, nagy ebédlő)...de ha erre járnak belesnek...


Ha ki szeretnénk kapcsolódni Én szoktam megkérdezni, hogy tudnak e segíteni...szerintem iskapcsolat függő, ha jó a kapcsolat akkor mindegy meylkőtök kérdi, csak hangozzon e a kérdés:-D

13. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 1. 17:41
Ha nekik ennyi az igényük, akkor felesleges többet várni.
2013. aug. 1. 17:33

de ne hidd hogy ez olyan gyakori.... :)

Van hogy heti 1x, van hogy 2 hetente látják a csajszit. Max még ha összefutunk az utcán.

Mennénk gyakrabban, csak nem szeretünk zavarni,hívatlanul főleg nem.. Ha utcán talizunk és a kislány azt mondja h menne hozzá, nem érnek rá, dolguk van, mama fáradt stb.

Oké, igazából érthető, mert mind2en dolgoznak.

de nekem kevésnek tűnik..

11. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 1. 16:51
Amíg arra ráérnek, sztem nincs gáz.
2013. aug. 1. 16:43

Nálunk alapvetően az volt,mikor kicsi voltam, hogy anyuék vittek a nagyihoz.. Mi is ezt követjük, szólunk ha átugranánk kicsit,nem zavarunk e...

csak már rossz hogy mi lépünk legtöbbször..

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 1. 16:30
Akkor nem gond egymás közt megbeszélni. Meghívod őket, mikor szeretnéd, ők meg mennek, ha kedvük, idejük engedi.
8. CrystalPhoenix (válaszként erre: 7. - Bd55e3f068)
2013. aug. 1. 16:26
Tegyük fel, hogy alapvetően jó.... :)
7. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 1. 16:19
Ezt nem az illik nem illik szabja meg, hanem a nagyszülők és a szülők kapcsolata.
6. CrystalPhoenix (válaszként erre: 2. - Sunshine girl)
2013. aug. 1. 16:18

Az egyik nagyi itt is messze lakik... Negyed-fél évente találkoznak, + telefonos kapcsolattartás :)

de most a közeli nagyis kapcsolatok érdekelnek elsősorban :)

5. f49b154b31 (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2013. aug. 1. 16:16
Jól kell nevelni a nagyszülőket, már a kezdetektől.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook