Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ajánlanátok fiataloknak való könyveket? fórum

Ajánlanátok fiataloknak való könyveket? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 20. 18:06

Nem tudom érdekel-e valakit, de gondoltam megírom hátha erre téved egy fiatal aki most kezd el könyveket olvasni és nem tudja mivel kezdjen...

Először New Adult könyvekkel kezdtem, ezekkel tudtam azonosulni, jánlom J.A. Redmerski A soha határa és Az örökké határa c. könyvet, Cora Carmack-Színjáték, Jamie McGuire Gyönyörű sorscsapás trilógia stb.


Régebbi romantikus könyvek közül a kedvencem Charlotte Bronte-Jane Eyre :)


Aki humorosat keres, pedig ajánlom Vavyan Fable A pepita macska c. művét.

25. 18e79e1970 (válaszként erre: 24. - Biassze)
2013. dec. 19. 19:18

Az is nagyon jó könyv, a Büszkeség és balítélet :-)


Viszont kívánok neked áldott, békés ünnepeket! :-)

24. Biassze (válaszként erre: 23. - 18e79e1970)
2013. dec. 19. 16:02
Húha...Akkor azonnal utána kell járnom, és azt is elolvasni. :) Épp most leptem meg magam az ünnepek örömére a Jane Austen: Büszkeség és Balítélet c könnyvel...Meg még vettem 2, mert le voltak árazva. Most aztán lesz mit olvasnom :) Kellemes Ünnepeket Kívánok :)!
23. 18e79e1970 (válaszként erre: 22. - Biassze)
2013. dec. 12. 15:54
Jajj de örülök!!! :-) Valóban csodás történte! Van második kötete is, bár én azt nem olvastam még.
22. Biassze (válaszként erre: 18. - 18e79e1970)
2013. dec. 12. 15:07

Hát köszönöm :) Az élet játéka csodás...

Az ajánlást is és a címet is. Elolvastam itt neten és beleszerettem :D Természetesen már meg is jött a futár vele, de mielőtt odaadom Karácsonyra apumnak azelőtt még egyszer kiolvasom :)

21. grizus
2013. dec. 11. 00:54
Legjobb: Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés. 18 évesen olvastam, nem tudtam letenni. Zseni volt ez az író. A Karamazov testvérek is zseniális, de komplexebb, kezdtenek ezért a fenti alapművet ajánlom. Persze nem egy habos-babos mese, de amellett, hogy baromi elgondoltató, lebilincselő, kifejezetten izgalmas is, mint egy krimi.
2013. dec. 10. 23:11
Móra: Arany koporsó. Én nagyon élveztem. Történelem és romantika, de nem a csöpögős fajtájából.
19. Biassze (válaszként erre: 18. - 18e79e1970)
2013. nov. 22. 18:57
Már olvasom itt a gépen, bár még az elején tartok, de ha megtetszik akkor megveszem mindenképpen.Mondjuk Apukámnak Karácsonyra, Ő a nagy könyvmoly, tőle örököltem és nagyon hasonló az ízlésünk :)
18. 18e79e1970 (válaszként erre: 16. - Biassze)
2013. nov. 22. 18:44

Az Élet játékát a Szent István társulat adja ki, ha esetleg meg szeretnéd venni :-)


szitkonyvek.hu/termek/15


Szerintem nem egy nagy összeg egy jó könyvért :-)

2013. nov. 22. 18:30

Elképzelt világokról:

Aldous Huxley: Szép új világ

Ray Bradbury: Marsbéli krónikák, Fahrenheit 451

George Orwell: 1984

Nem könnyűek.

Ha nevetni szeretnél: P.G.Wodehouse

16. Biassze (válaszként erre: 5. - 18e79e1970)
2013. nov. 22. 17:44

Szia!

Nagyon tetszenek a könyvek amiket ajánlottál :) Így Eleonor H. Porter - Az élet játéka-t lehet, hogy így neten keresztül fogom elolvasni, mert még nem jöttem rá, hogy hol tudnám beszerezni :/

Jane Austent még nem olvastam de filmben A büszkeség és balítélet az egyik kedvencem :)

2013. nov. 22. 17:25

Szia!

Láttam szereted a Twilight-ot, így merem ajánlani:

Cally Taylor: A mennyország várhat

És ha egy kicsit elgondolkodtatóra vágy akkor pedig Denielle Steel: Hosszú az út hazáig...egy kislányról szól és bizony nagyon tanulságos.

Vagy személyes kedvencem Szabó Magda Abigélje, könnyű lányregény :)

14. 18e79e1970 (válaszként erre: 11. - 45b4ec3330)
2013. aug. 4. 07:15

Ken Kesey - Száll a kakukk fészkére

Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót!

John Fowles: A lepkegyűjtő


Szerintem ezek nehezebb könyvek, de írtad, hogy Az ember tragédiáját szeretted (én is), ezért bátran ajánlom neked ezeket pluszba. Nekem a nagy kedvenc a Lepkegyűjtő, rengetegszer olvastam.

13. 18e79e1970 (válaszként erre: 10. - 45b4ec3330)
2013. aug. 4. 06:54
Hidd el, ha az egyik vastagabb is lesz, észre sem fogod venni - némelyik olyan jó. :) Max a kezed fájdul meg, ahogy tartod :)
12. mosolyka1111 (válaszként erre: 11. - 45b4ec3330)
2013. aug. 3. 20:32

L.I.Lázár: Rejtőző kavicsok.

Bennem igazán mély nyomokat hagyott (lányomban is, ő 17.

2013. aug. 3. 20:18

Tudom, hogy nekem kell kitapasztalni, hogy milyen stílusú könyveket szeretek, de ha tudtok segítsetek ezek alapján választani:

Szerettem a kötelező olvasmányok közül:

Madách Imre: Az ember tragédiája

Balzac: Goriot apó

Franz Kafka: Az átváltozás

Filmen szeretem A Twilight-ot, A Szulejmán sorozatot


Valami olyan kellene ami elgondolkodtat, például mikor elolvasom azután pár napig a "hatása alatt legyek" , ha értitek mire gondolok?

2013. aug. 3. 20:10

Huhh hát úgy nagyjából mind tetszett, ezeket kiírom magamnak és ellátogatok majd vele egy könyvesboltba, ahol szerintem ezek közül borító és vastagság alapján döntök :)


Jo Nesbo könyvek

Emily Brontë- Üvöltő szelek

Charlotte Brontë-Jane Eyre

Jojo moyes mielőtt megismertelek

Móricz Zsigmond-A boldog ember

Agatha Christie- Tíz kicsi néger

Eleonor H. Porter - Az élet játéka

Robert Merle: Védett férfiak

Szerb Antal: A Pendragon legenda

9. 18e79e1970 (válaszként erre: 7. - 45b4ec3330)
2013. aug. 2. 18:23
Kíváncsi vagyok mi mellett döntöttél :-)
8. derintini (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. aug. 2. 12:03
Robert Merle: Malevil...ronggyá olvastam.
2013. aug. 2. 11:59
Köszönöm szépen! Majd utánanézegetek a tartalmuknak, és megírom melyiket választottam :) !
2013. aug. 1. 17:46

Én Robert Merle-t ajánlom, sok jó, szerethető regénye van: A védett férfiak, Sziget

Agatha Christie is tényleg jó, én még Stephen Kinget is olvastam sokat anno - ő is nagyon szerethető.

Szerb Antal: Pendragon legenda (ezt kötelezővé tenném), vagy az Utas és holdvilág - Szerb Antal csodálatos író. :)


Wass Albertet azonban nem ajánlanám, szerintem kifejezetten nehézkes szöveg, de amúgy mindenkinek egyéni ízlése van könyvek terén, azt ki kell tapasztalni. :)

2013. aug. 1. 11:14

Romantikusból ajánlanám a Brontë lányok könyveit. Főleg Emily Brontë- Üvöltő szelek,

Charlotte Brontë - Jane Eyre.

Yoyo Mojes - Mielőtt megismertelek. Nem kimondottan romantikus, de érdekes témát vet fel.

Jane Austen - Büszkeség és balítélet

Arthur Golden- Egy gésa emlékiratai


Ha nevetni szeretnél akkor Móricz Zsigmond - A boldog ember,

Wass Albert - Tizenhárom almafa, ennek a folytatása az Elvásik a veres csillag


Történelmi: Robin Maxwell - Boleyn Anna titkos naplója

Sandra Gulland - Napóleon menyasszonya, Napóleon felesége, Adieu Bonaparte. Nekem nagyon tetszett ez a sorozat, szinte faltam a betűket.


Krimi: Agatha Christie- Tíz kicsi néger, de nekem az összes többi is tetszett.


Harry Potter nálam ezerszer is :-)


Egy kis "nevelő" könyv: Eleonor H. Porter - Az élet játéka. Egy kislányról szól, akinek meghalnak a szülei, az édesapja lelkész volt, és ő tanította meg neki A játékot. Érdekes, ahogy egy tíz éves kislány, hogy megváltoztatja az új lakóhelye életét. Én mindenkinek kötelezővé tenném, lehet hogy akkor sokkal jobban meglátnák a szépet az emberek.

4. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. aug. 1. 10:57
Én az "Egy boltkóros naplója" sorozatért vagyok oda. 6 könyvből áll, vicces, könnyed hangvételű. Ezen kívül Nora Roberts regényeit imádom.
2013. aug. 1. 10:43
Szalai Vivien-Hamis gyönyör, Drága kéj. bár nemtudom érdekelhet e Téged, egy magyar luxusprostituált mesél az életéről. Nekem tetszett, azért merem ajánlani mert ha jól gondolom nemsokkal vagy fiatalabb nálam.
2013. aug. 1. 10:30
Harry Potter, Darren Shan könyvei, esetleg Fejős Éva..én nagyon szeretem a krimiket is (Jo Nesbo)...ajánlanám a Trónok harcát is, de azok kezdetnek elég vaskosak :DD pedig hamar elrepül az az 1200 oldal :)
2013. aug. 1. 10:28

Szeretnék olvasni, de nem tudom milyen könyvet olvassak...

Már beleolvastam néhányba, de egyik sem tetszett.

Legyen izgalmas, vagy romantikus (de nem csöpögős), fantasztikus...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook