Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen gyakorlatok valók a derék oldalsó-hátsó részén (hát alján) található zsírrétegre? (kardiómozgáson kívül) fórum

Milyen gyakorlatok valók a derék oldalsó-hátsó részén (hát alján) található zsírrétegre? (kardiómozgáson kívül) (tudásbázis kérdés)


14. xochipilly (válaszként erre: 10. - Omi7328)
2013. aug. 1. 11:51
Mindegyik gyakorlat 30 másodpercig tart, 10 másodperces szünetekkel. Van amelyiket csak tartani kell (a Wall sit, a Plank és a Side plank a végén ilyenek) , van amelyik mozgásos-ismétléses. Annyi ismétlést csinálsz amennyit bírsz 30 mp alatt (pl annyi fekvőtámaszt amennyit tudsz) A netes verzió kicsit áttekinthetetlen, de okostelefonra le is lehet tölteni az alkalmazást. A "Pro" (fizetős, 220 ft körül van) verzió még beszél is (sajnos csak angolul) és szól, mikor 10 mp van hátra.
2013. aug. 1. 11:46

Mivel sajnos munkát keresek és lányom ovis ezért napi 2 órát szoktam körülbelül.


Szedem az aminosztár temogenik fet börnert (edzés előtt fél órával).


Ezt szoktam minden nap 3kg-s kettlebellel, amihez lehet súlyt hozzátenni, vagy 2-szer 2,7kg-os bokasúllyal:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

12. omi7328 (válaszként erre: 11. - Sunshine girl)
2013. aug. 1. 11:41

hát én 174 cm vagyok és 67-66 kg. én szeretnék 64 kg-ra lefogyni, nekem az tökéletesen megfelelt, ez szülés előtt volt.inkább az számít, hogy ne legyek plötty, hanem izmos, tömör, formás.

milyen gyaksikat csinálsz a hasadra?mert arra is adhatnál vmi tippet?mennyit edzel?alakformálást csinálsz inkább?

11. Sunshine girl (válaszként erre: 8. - Omi7328)
2013. aug. 1. 11:34

Mert ott fognak az izmok erősödni és nőni.

Érdekelt anno a személyi edző szakma, de nagyon sokba kerül és sokat olvastam. Én derékra nagyon, de nagyon keveset edzek.

Túl vagyok egy szülésen, 26 évesen 175cm és 55,6kg-56,7 vagyok, vagyis eközött mozgok.

Nekem csak egy nagyon pici hasam van, de ezeket a gyakorlatokat hanyagolnom kell, hogy ne szélesedjek jobban. Inkább a hasamra kell koncentrálnom és így vagy úgy jön le a derekamból is. Minden nap én is edzek, mert hát a párom nem egy "bálnát" akar maga mellett látni esténként :S

Amúgy a családba mindenki 80kb felett van/volt. :S

10. omi7328 (válaszként erre: 6. - Xochipilly)
2013. aug. 1. 11:28
azt nem értem, hogy csak tartani kell a mozgásformát, vagy ismételni először 7, majd 30 mp-ig?
9. omi7328 (válaszként erre: 6. - Xochipilly)
2013. aug. 1. 11:26
hú, ez nagyon jónak tűnik, és nem lehet könnyű, elhiszem, hogy szépen formál. ez kicsit olyan interwallos edzésnek tűnik
8. omi7328 (válaszként erre: 5. - Sunshine girl)
2013. aug. 1. 11:25
mire gondolsz?miért szélesedik a csípő?
2013. aug. 1. 11:25

péntek enikő tornáit nagyon szeretem, szerintem nagyon hatásosak.

a törzsdöntés/törzsforgatás oldalra tényleg segít?

2013. aug. 1. 11:05
[link] Ez az egész testet átmozgatja, csak 7 perc de az nagyon megerőltető. Szerintem hatásos (más mozgásformákkal kombinálva persze, pl futás) én reggel végzek 2 sorozatot belőle (a végére meg vagyok halva de megéri :p ) Két hete csinálom, szépen megy le a hasamból/derekamból (és a zsírkarom is vékonyabb) :D
2013. aug. 1. 11:02
Arra azért figyelni kell, hogy ott a csípő szélesedni fog.
2013. aug. 1. 10:54

Ami nekem használ:


Leülsz pld ágy szélére, egyenes a hát.

A seprü rúdja a tarkód mögött, két vége fele megfogod , és 100x mindkét oldalra törzsfordítás. A fejed nem mozdul, csak a felső test mozog.

2013. aug. 1. 10:38

[link]


Második gyakorlat :) De csinálhatod alkartámaszban is.

2013. aug. 1. 10:27

Felülés, de azon belül is hasprés.

Terpeszállás, súly a kézbe és oldalra döntöd a csípőd vagy a mellkasodhoz húzód a súlyt 2 kézzel és derékkörzés.

Hasra fekszel és törzsemelés, akár ezt is lehet súllyal.

Kb ezeket tudom elképzelni.

2013. aug. 1. 10:25
Milyen gyakorlatok valók a derék oldalsó-hátsó részén (hát alján )található zsírrétegre?(kardiómozgáson kívül)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook