Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek epikondilitisze? (Csonthártya gyulladás könyöknél) fórum

Volt már valakinek epikondilitisze? (Csonthártya gyulladás könyöknél) (beszélgetős fórum)


12. szimba (válaszként erre: 11. - Juddytka)
2014. ápr. 13. 10:59
A páromnak ugyanez a baja valószínűleg. A héten volt háziorvosnál, ő Flector port írt fel neki. Hatásos, de hát ez csak tüneti kezelés. Most megy majd ortopédiára, talán ott többet mondanak.
2014. márc. 12. 13:14

Sziasztok,

A páromnak a sípcsontjában jött elő csonthártyagyulladás. Tudtok valami jó kenőcsöt, amit használhatna a gyógyulási folyamat gyorsítására? A csapattársai a Flectort javasolták. Van esetleg valami más?

2011. márc. 3. 11:43
Nekem most a lábamban van.
2010. ápr. 19. 00:55

Csináltam 10 napos lézeres kezelést tenisz könyökre,egy kis fizióterápiával és gyógytornával kiegészítve.

Meglepően sikeres volt az eredmény.A fájdalom már az első kezelés után csökkent,viszont továbbá kicsity megbolgatta a dolgokat,mert igen régi a gyulladás,ezért előfordul.

Nem múlt el a problémám,ugyanolyan korlátaim vannak,mint azelőtt,de nincs az az állandóan kínzó fájdalom.Megéri kipróbálni és félévente megismételni.

8. Süngombóc (válaszként erre: 7. - Cipa)
2009. jún. 3. 21:52
Köszi a beszámolódat,sajnos ugyanígy vagyok én is.....már évek óta.
7. cipa
2009. jan. 29. 21:44

Nekem is volt un. "teniszkönyököm". Nagyon fájt, minden kiesett a kezemből, nehezen tudtam öltözködni. Először injekciókat kaptam a könyökömbe és gyógyszert is kellett szednem. Nem sokat javult. Aztán fizióterápiát. Az sem használt, továbbra is fájt. A doktornő azt mondta, hogy akkor javulna igazán, ha egyáltalán nem használnám azt a kezem (jobb könyök - jobb kezes vagyok), még a kilincset sem nyitnám ki vele. Ezután jött a sugárkezelés. Utána még mindig elég sokáig fájt, pedig ha valamit csináltam már könyökvédő volt rajtam. Aztán előjött a másik könyökömben is, mert a beteg kezemet próbáltam kímélni, így a másikat megerőltettem.

Megint injekció, gyógyszer, fizióterápia, a bal könyökömbe. A jobb könyököm még a mai napig sem gyógyult meg teljesen, pedig már több mint másfél éve kezdődött a tortúra. A bal az rendbejött, avval előbb mentem orvoshoz, mert már tudtam, hogy mitől fáj, miért nyilall bele sokszor.

6. ec63a7fc29 (válaszként erre: 5. - Süngombóc)
2008. dec. 17. 10:53
Ortopéd orvos
5. Süngombóc (válaszként erre: 4. - Ec63a7fc29)
2008. dec. 16. 17:23
Milyen gyógymódokat próbáltál?
2008. dec. 16. 06:58

Van.


De talán most elkezdett javulni.

Hiába, fél év és sok-sok gyógymód.

2008. júl. 13. 18:33

20 éves vagyok,és 1 éve műtötték a lábam csonthártya megvastagodás és Backer ciszta miatt.A műtét után gyógytornán vettem részt 4 hónapig.Sajnos mai napig fáj a lábam.Ha valaki tudna megoldást a fájdalom enyhítésére a műtét kizárt,azt nagyon megköszönném!!

Várom a válaszokat!

2. addy
2008. jún. 22. 13:32

Nekem volt csonthártyagyulladásom kb. 17 éve, akkor kaptam egy injekciót a csontba, azt mondták fél évig hat majd, de mostanáig nem jött elő. Az a gond, hogy nem tudom, milyen injekciót adtak akkor a Sportkórházban.


(Most viszont egy hónapja kezdett el újból fájni a könyököm, de olyan szinten, hogy kinyújtani és behajlítani is nehezemre esik, írni is nehezen tudok sajna, és olykor kiesnek a kezemben tartott cuccok.)

2008. márc. 11. 09:32
Sok hatástalan kezelés után megmütötték a könyökemet,lepucolták a gyulladt részt és volt egy csör szerü képzödmény,azt kivágták,mert már meszesedésnek indult a könyök izület a gyulladás következtében.Elötte kaptam injekciót(Dipropfos),de az sem használt,és 3-nál többet nem kaphattam.Mütét után fizióterápiát kaptam,attól még jobban fájt.Idövel enyhült ugyan,de most is nagyon fáj,félek,hogy kezdödik elölröl.Volt valakinek hasonló betegsége,és sikerült kigyógyulnia belöle?Hatékony terápiára lennék kiváncsi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook