Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek mennyi idő kellett a teherbeeséshez? fórum

Nektek mennyi idő kellett a teherbeeséshez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. Csi82
2017. febr. 20. 15:45

Sziasztok!


Nektek mi a véleményetek arról, hogy 1 db missed ab után ilyen laporoszkópiás petevezeték átjárhatósági feltáró beavatkozást javasol a doktor?

Amúgy mindig is rendes vérzésem volt, oké, 30 felett vagyok, de még bőven nem 40.

A missed ab is rendben lezajlott, rendesen megjött utána és azóta is rendben van a periódusom. Annyi, hogy a prolaktinszintemet kell megint helyrehozni (ilyen már volt 7 éve is és rendbe is jött pár hónap alatt), erre jellemző barna folyásom van a menzeszem előtt, de mint írtam, ilyenem korábban is volt, kezelték és jól lettem teljesen.

Nincs miómám, nincs endometriózisom, semmi bajom amúgy. Most szabin van a doktor, meg én is el fogok utazni, nem volt időm még rendesen megbeszélni vele, hogy mégis mivel indookolja ezt a nem annyira zökkenőmentes diagnosztizáló vizsgálatot?

Március elején tudom majd felkeresni az orvost, gondoltam azért rákérdezek Nálatok, van e tapasztalat?

Igazából félek az altatástól és nem látom az indokot igazán, ez most miért kell. Valamint tisztára bestresszeltek, hogy most akkor én meddő vagyok vagy mi a szösz, hogy ilyen komoly beavatkozást javasol kapásból.


Köszönöm a választ előre is!

100. Nica27 (válaszként erre: 97. - Jogo Bella)
2017. jan. 22. 20:03
Szívből gratulálok!!! :-)))))
99. szilvi é.g. (válaszként erre: 89. - Jogo Bella)
2017. jan. 18. 16:26

Szia! Ugy van! Fel a fejjel!

Mi is 1 éve próbálkozunk. Ennek különböző szakaszai vannak. Nálam ez úgy alakult,hogy 3 hónapig még azt mondtam nem gond!

4-7 aggodalom,sírás,7-10: kétségbeesés,majd a 'belefáradtam' szakasz.

Elkezdtük a kivizsgálásokat. Ma voltam átjárhatósági vizsgálaton. DE! Minden tökéletes (pajzsmirigy minimális eltéréstől eltekintve). A sperma,peteérési uh-k stb. Talán lesz hormon vizsgálat még.

Ebből azt tanultam meg,hogy:

Terhes vitaminra egy valag pénzt kidobhatsz! Elég a folsav (egészséges táplálkozás mellett)

Rohadtul nem élvezem azóta a sexet! Ezen változtatni kell!

Sokat veszekedtünk,sírtunk a férjemmel együtt és elfelejtjük szeretni egymást! Csak a '4 nap mulva ovulálok,ugy számitsd,h együtt kell lennünk'. Normáliak vagyunk?!

Hagyj magadnak időt! Nekem is van a közvetlen közelembe olyan akinek nem nagyon várt babája van. 3 hónapos kora óta cigizik stb...ezen nem tudsz és nem is kell változtatni!

Olvass,csinálj bármit ami jól esik...

olvastam itt 'áldozatról'. Igen,mindenki áldozatot hoz. Nincs súlyzós edzés,tatár beefstek stb,mert mi van ha...

más cigi,antibiotikum mellett esik teherbe. Valaki totál ko-ra issza magát,mert még esetleg nem tudja.

Ne aggódj! Találd meg újra önmagad. Én ezen dolgozom. Ez a következő szakasz :) hiszen oda jö,ahova kell :)

98. e8904d6748 (válaszként erre: 97. - Jogo Bella)
2017. jan. 18. 13:27
Nagyon gratulálok!!::))Boldog babavárást!
2017. jan. 18. 12:58
Kedves Mindenki! Örömmel tudatom veletek, hogy nekem kerek 1 év kellett a babához. :) 8 hetes terhes vagyok. :)
96. Jogo Bella (válaszként erre: 92. - Nefaria)
2016. nov. 14. 14:12
Nincs a cicimben dudor, semmi különös, csak úgy fáj. Mindig a peteérés után, van hogy rögtön mensi előtt 3-4 napig, vagy egy hétig.
2016. nov. 14. 14:07
Csajok! Köszönöm mindenkinek! Azóta beszélgettem egy csajszival, aki hasonlóan volt mint ti, Adelus, és azt mondta, hogy így utólag már sajnálja, hogy annyi mindent feláldozott a gyerekért. Azt mondta, nyilván ez a legszebb dolog, és nagyon örül, hogy végül sikerült nekik (sokadik lombikkal), de (miután megszülettek az ikrek, jött egy harmadik természetes úton), tudja, hogy nem lett volna szabad ennyi mindent feláldozni, és azt a sok időt csak a babára várással tölteni, semmi mással... Úgyhogy most tervezek. Külföldi nyaralást, mindenféle gyereknélkülsokkaljobb programot. Minden mensi utánra egy jó kis ivós bulit, vagy valamit. Én is úgy terveztem, hogy kb. januárban megyek orvoshoz, úgyis akkor lesz itt a rákszűrés ideje, csináltatok egy labort is, aztán meglátjuk. :) Most ugyanúgy a héten fog megjönni, de most valahogy kicsit jobban érzem magam. :)
94. Adelus (válaszként erre: 89. - Jogo Bella)
2016. nov. 7. 08:38

Szia!

Ahogy írtad:"Fel a fejjel!"

7 és fél éve küzdünk a babáért,már volt inszem és lombik is.De gyerekünk még mindig nincs.

És még mindig nem adtuk fel!

Szóval:csak lazán,szexeljetek amikor jól esik és jönni fog az a kis csöppség :)!Ha még január-februárban sem leszel terhes,nézesd meg a pajzsmirigy hormonodat és csináltass egy 3 pontos cukorterhelést!

Minden jót!

2016. nov. 6. 20:47

Decemberben döntöttük el, hogy szeretnénk babát. Február elején lettem állapotos.


A másodikat nem terveztük, de annál jobban örültünk neki.

1 év 2 hónap van köztük.

92. nefaria (válaszként erre: 89. - Jogo Bella)
2016. okt. 21. 21:25

Drága, en ertek ehhez, de annyit.tudok tanacsolni hogy a haziorvostol kerj beutalot pajzsmirigyhormon laborra.

Sok esetben ez a ludas.

A cicifajashoz tarsulnak csomók a melledben amugy?

Felafejjel ❤

91. jenBP (válaszként erre: 89. - Jogo Bella)
2016. okt. 21. 15:45
Szia Jogo Bella, hidd el, rengetegen járunk ugyanebben a cipőben, csak kevesen beszélnek róla. Itt legalább kiírhatjuk-kibeszélhetjük magunkból. Én mindig fiatal(abb) anyuka szerettem volna lenni, most meg már 31 éves vagyok és még nem sikerült teherbe esnem. 1,5 éve próbálkozunk a párommal, közben a környezetünkben "potyognak" a gyerekek. Én meg járhatok havonta nőgyógyászhoz, szedhetem a gyógyszereket meg járhatok ilyen-olyan vizsgálatokra... Senki sem így képzelte ezt el. :(
90. mongi
2016. okt. 21. 14:33
Elsővel fél év,másodikkal 2,5 év,a harmadikkal 5 év.
2016. okt. 21. 13:20

Na, ezt most kérem senki ne vegye komolyan, és senki ne sértődjön meg, meg semmi ilyesmi. Csak ki kell adnom magamból, mert lassan bedepizek.

27 éves leszek lassan, ami időnként eléggé elkeserít, de mindegy. 2 és fél éve házasok vagyunk a férjemmel, aki a 31 felé lépked, de már lassan 7 éve hogy együtt vagyunk. Tavaly decemberben hagytam abba a gyógyszer szedését, így kb. áprilisban kezdtünk el próbálkozni. Közbe jött némi gomba, Bell-féle arcbénulás szteroid kezeléssel, de amúgy elvileg minden ok. Most már vitamint is szedek, jógázok, próbálok egészségesen élni, és a sok okos, jó tanácsnak eleget téve "nem rágörcsölni" a témára. Ki az aki nem görcsöl rá?? Most komolyan??? Ovutesztelésen túl vagyok, kiborultam a sok negatív teszttől, meg amúgy is ez az időre szex egy kalap sz@r. Lassan már meg se kívánom a férjem, legtöbbször a gyerekcsinálás miatt szexelünk, ritkán úgy, ahogy jólesne, leginkább úgy, ahogy a legoptimálisabb a spermaáramlás... Több olyan hónapom is volt már, amikor tüneteket produkáltam, volt hogy 6-7 terhestesztet csináltam egy héten, de végül max. 1-2 nap késéssel mindig megjött. Elegem van belőle hogy... (és most felsorolás következik)

- a nővéremnek 2 vetélés és sok vizsgálat meg kínlódás után sikerült teherbe esnie 32 évesen, én mégsem tudok neki felhőtlenül örülni, mert kiborulok az UH képektől, meg mindentől...

- hogy a húgom is elvetélt egyszer még 2 éve, becsúszott baba volt, de nem beszélhetek vele sem a gondjaimról.

- a 2 testvérem elvetélt, rengeteget jár a fejemben, hogy mi van, ha én is el fogok, vagy mi van, ha megtermékenyülök, csak nem tapad meg, stb...

- magamat hibáztatom, minden egyes hónapban. Túlságosan beleéltem magam. Nem akarom eléggé. Túl sokat tornáztam, túl sok édességet ettem, túl sokat ittam, túl sokat köhögtem, tüsszögtem, vagy bármi más... gondolom, ez nem új senkinek, aki már egy ideje próbálkozik...

- a férjem eddig 3 műszakban dolgozott, én csak délután dolgozom, így megvolt a kis ritmusunk, mindig készültem, hogy mire hazaér, kész legyen a kaja, stb. Kb. 2 hónapja előléptették, így 8-4-ig van, ami azt jelenti, hogy reggel fél órát vagyunk együtt, aztán este 7 körül értem jön a munkába. Nem kell főznöm, mert a főnökeivel eszik, így itthon vagyok egész nap, cél nélkül... Magyarul mással se foglalkozok, mint sajnálom magam, amiért még mindig nem vagyok terhes.

Múlt hónapban, mikor zokogásban törtem ki a véres bugyim fölött, jól összevesztünk a férjemmel, aztán viszont beszélgettünk és, azt mondta (ez végre jobb tanács, mint a "nepörögjrá"): Ez az én gyerekem is lesz. Vedd már észre, hogy ez az én kudarcom is minden hónapban, nem csak a tiéd, ne tartsd magadban. - Na, ezt kéne fejben tartanom... És nem azt, amit tegnap este mondott, mikor azt mondtam, mennyire várom már a hétfőt, hogy túl legyek a hétvégén, mikor meg kellene jönnie. Erre ő: Jaj, ne, akkor megint sírni fogsz.

Alapvetően én vagyok a megtestesült Mary Poppins, csupa jókedv, és mosoly, és egy nagykanál cukor. De mostanában a férjemmel csak napi kb. 2 órát töltök együtt, ami a hónap 4 hetében a következőképpen alakul: 1. sírok, mert megjött, megint. 2. iszok, ha bulizni megyünk, mert ki kell kapcsolni. 3. szex - a nagykönyv szerint. 4. tüneteket produkálok, fáj a cicim, de úgy, mint a fene, hányingerem van, legújabban ég a gyomrom is. Aztán mindez kezdődik előlről, vagyis a bőgéssel.

És nem tudom elmondani senkinek. Mint mondtam, a családomból a húgom és a nővérem kilőve. Anyának mindhárman elsőre sikerültünk, szóval gőze nincs a várakozásról, apa pedig nyomja a "gyerekcsináláshoz nem számolgatni kell, hanem szexelni" dumát. A kb. egyetlen barátnőm szingli, akinek ugyan sok mindent elmondhatok, de mégse hívhatom fel sírva, hogy megjött. Ezen kívül még van pár barátnőm, pl. az egyik, akinek véletlen összejött az első gyerek, aki kb. 3 hós volt, mikor véletlen összejött a másik, szóval nem ideális beszélgetőpartner egy olyan nőnek, aki épp a gyerekcsináláson kínlódik... Na, szóval egyelőre ennyi. Most épp ülök a kanapén, kb. 2 hete ugyanott, és jelenleg épp várom, hogy megjöjjön rendesen, mert már pöttyözött. Mai adag sírást már kipipáltam, de attól tartok ez nem az utolsó volt. Amúgy általában jól vagyok, amíg valaki meg nem kérdezi, hogy jól vagyok-e. Hát, ennyi. Ja, és az egész neten nincs egy reális blog vagy írás a gyerekcsinálásról, mert mindenkinek folyton csak "nemvárt" van, meg 15+5 hkm, meg hiperszupercsidicsudi minden, és az Isten ajándéka, meg a csillagok állása, meg izé. Azt senki sem mondja el, hogy nem, vszleg nem fogsz egyből, 2-ből, de talán 5-ből sem teherbe esni, mert 365 napos évben összesen kb. 200 órán át vagy termőképes, amit azért k@va nehéz kiszámolni. Persze vannak 16 éves kislányok, akiknek annyi eszük van, hogy védekezés nélkül szexelnek, és kapcsiból teherbeesnek. De az nem te vagy! Bibibííííí. Te csak kínlódj a gyógyszermentesség miatti undormány bőröddel, zsíros hajaddal, cicifájással, és az örökös "mikor lesz már baba?" kérdésre adott velős: Majd jön amikor akar - válasszal, amiben néha már te sem hiszel. Ez most jól esett. Köszi, ha bárki végig olvasta. Fel a fejjel...

2015. ápr. 17. 13:27

Tavaly februárban kezdtünk próbálkozni májusban teherbe estem, de sajnos augusztusban elvetéltem.

Szeptembertől próbálkoztunk újra, most 6 hetes terhes vagyok.

87. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - 4bd4c70f56)
2015. ápr. 17. 11:04
Ne idegeskedj. Mindenki más. Nekem mindig sikerült nagyon hamar teherbe esnem, de egy kivételével nem sikerült megtartanom a babákat. Valaki két-három évig vár és egészséges babát szül. Sok sikert!
86. 33d15ad6ba (válaszként erre: 85. - 6b006fc769)
2015. ápr. 17. 09:51
Gyors menet volt :-))
2015. ápr. 17. 09:36
három perc
2015. ápr. 17. 09:10
1 hónap
83. kaktusz.virág (válaszként erre: 82. - D41005143d)
2015. ápr. 17. 08:32
Mázlista!!! (vagy nem,nézőpont kérdése)
2015. ápr. 17. 03:22
1 tablettat elfelejtettem bevenni es rogton teherbe is estem.
81. mokus84 (válaszként erre: 80. - Ipomoeak)
2014. nov. 15. 13:40
Köszönöm szépen! :)
80. ipomoeak (válaszként erre: 79. - Mokus84)
2014. nov. 15. 09:11
Ezek szerint már jó úton haladsz ;) Mielőbbi babásodást kívánok neked!
79. mokus84 (válaszként erre: 78. - Ipomoeak)
2014. nov. 15. 07:39

Lehet, hogy így van. De én megzizzennék, ha nem tudnám, mikor kell megjönnie :) Az én életemben minden be van táblázva, ilyen vagyok.

Egyébként hónapok óta nem teszteltem. Most is késik 3 napja, mégse rohanok tesztért :)

78. ipomoeak (válaszként erre: 62. - Mokus84)
2014. nov. 13. 09:14
Szerintem még mindig rágörcsölsz. Tudom én is ezzel hitegettem magam, hogy már rég nem érdekel. De legbelül igenis foglalkoztatott nagyon. Aggódva vártam a nem várt menstruációt, babás topikokat nézegettem :). Majd egyszer csak azt vettem észre, hogy már azt sem tudom mikor kell megjönnie. Hát utána lettem babás. Nektek is össze fog jönni!
2014. nov. 13. 09:01
Nekünk 4 év kellett. Addig amíg rá voltunk teljesen kattanva semmi... Amikor elengedtük az egészet úgy döntött a picur, hogy szeretne hozzánk érkezni :)
2014. nov. 12. 21:32

Első alkalommal azonnal teherbe estem, sajnos vetélés lett a vége.

Másodszor a 6. hónapban sikerült, de sajnos ismét elvetéltem. Harmadik alkalommal a kivizsgágálsok után (ami 8 hónapig tartott) első próbálkozásnál terhes maradtam. Két és fél hónapos a kisfiam. :-)

2014. nov. 12. 19:13
Nekünk 4 év kellett,hogy összejöjjön a fiunk,pont inszemre mentünk volna,de már nem volt rá szükség,mert a gyógyszerszünetes hónapba terhes lettem.:)
74. Livana
2014. nov. 11. 18:06
3.hónapban jött össze
73. Hans77
2014. nov. 11. 18:02

Pfff..a fórum kérdésére:

Nekem valszeg egy élet is kevés lesz hozzá...

2014. nov. 11. 17:56
Még mindig semmi... Ez volt a 27 hónapunk, de meg fog jönni két nap múlva.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook