Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak nekem kín ennyire a terhességi rosszullét? fórum

Csak nekem kín ennyire a terhességi rosszullét? (beszélgetős fórum)


30. Móni* (válaszként erre: 6. - Kismanóm)
2019. márc. 24. 13:43
ugyanebben a cipőben járok én :( elvagyok keseredve nagyon, tiszta szívböl így a babának sem tudok örülni :(
2013. aug. 14. 22:29

Sziasztok. Én először 36 hétig voltam iszonyat rosszul, végig hányingerem volt, hányni persze nem hánytam, s csak a szénhidráttól voltam jobban. Híztam is vagy 40 kilót.


Most, másodjára a 8hetesen mégrosszabb, mint elsőre; a gyömbér sem segít, se a citrom, semmilyen trükk, amit olvastam. Nem öröm a tudat, hogy még mennyi van vissza, dehát megéri.

2013. aug. 11. 14:36
Nem korai az enyhülés teljesen normális.12.-14. hétre ha szerencséd van meg is szűnik.De lehet csak pár nap és visszatér.Hormonok játéka!Nekem is így hullámzott a 14.15.hétig hol jobb volt aztán meg rosszabb.Most a 18.héten már egész jól vagyok, megtudok főzni úgy, hogy nem forog a gyomrom közbe!
2013. aug. 11. 07:06
Köszönöm a tanácsokat,a biztatásokat!! Elkezdtenm baba vitamint szedni,ès hèbe hóba a Rennet. Minden nap egyre jobb lett nèha mèg ettem is ezt azt.De pár napja a hányinger is alig èrzèkelhetö. Igaz enni nem kívánok,ès nagyon fáradèkony vagyok... de sosem gondoltam hogy ennyire fog hiányozni a hányás,èmelygès...mert most hogy nincs fèlek valami baj van.. most fogok belèpni a 10. Hètbe...mièrt enyhülnek a tünetek? Korai .Milyen buta vagyok egyszer azèrt nyávogom ,mert levesz a lábamról a rosszullèt, egyszer mert most meg nem...ヅ
26. babszibobó (válaszként erre: 24. - Panonimo)
2013. aug. 7. 21:20

:-D


De tényleg így volt, még ha sokan nem szeretnek róla beszélni, akkor is :-D

2013. aug. 7. 19:55
Nekem reggel éhgyomorra a lúgos víz vált be, ezt gyógyszertárban szerezheted be és nincs aranyárban. Nekem ez a 2. babás korszakom, a 8.héten vagyok túl éjjel-nappal hányingrem van, de még egyszer sem hánytam. Napközben hideg szénsavas kólát iszom egy-egy nagyobb kortyot (nekem ezt orvos javasolta mértékkel- elvégre régen gyógyszernek használták)a bubik megnygtatjá az émelygő gyomrot és a vérnyomásom is a béka f--e alatt van. Szedtem Rennit is, az első terhességemnél segített, most nem. A paradicsomlé is ót tesz, pedig rá se tudok nézni -amúgy imádom- de ha most rá nézek fokozódik a hányingerem, így kiöntök egy pohárral és csukott szemmel kezdem inni. Az is segíthet, he a terhesvitamint étkezés közben vaszed be- ez amúgy is ajánlott a hatékonyabb felszívódásért-, a vasat ne este vedd be, próbáld ki a magne b6-t ampullás formában, abban kevesebb b6 és mg van, így többször vehetsz be belőle, csak figyelj oda hogy a vas és mgb6 között legyenmeg a 4 óra. És van a cocculine homeopátiás szr, ennek kell 2-3 nap hogy el kezdjen hatni (nem gyógyszer)de a szedésespec. körülményeket igényel, erről a gyógyszerárban érdelődj! És KITARTÁS!!!
24. panonimo (válaszként erre: 8. - Babszibobó)
2013. aug. 7. 15:21
hehe, ezt tök aranyosan leírtad :)
2013. aug. 7. 12:26
Szia " Kismamóm",úgy vettem észre az emberek nem sűrűn beszélnek erről,pedig ez természetes velejárója a babavárásnak, és a kérdésedre a válasz Nem csak neked kín, én most várom a 3. babát még ugyan nincsenek olyan gázos napjaim (bár ez a kánikula kikészít) de ha az előző 2 terhességemet veszem alapul sajna lesznek, mindenkinél más és más valaki észre sem veszi hogy egyáltalán babát vár és vannak olyanok is akik majd "meghalnak" a korai tünetektől, ez nem gyengeség és nem annak a jele hogy elhagyja magát a kismama,igaz én jelenleg nem dolgozom mert itthon vagyok a kisfiammal de amikor őt vártam dolgoztam a terhességem elején és pont ilyenkor nyáron úgyhogy el tudom képzelni min mész keresztül,a terhességem előrehaladtával nem csak az émelygés,büfizés,gáz hajtás okozott kellemetlen sőt pocsék napokat hanem hogy annyi savam volt hogy a végén már majdnem ülve kellett aludnom,hogy ne jöjjön vissza a torkomba a savam! Egyedül a fagyi volt az ami valamelyest segített a helyzeten. Hánytatás hát nem mondom hogy soha ne tedd csak tudd kordában tartani a dolgot,ne minden esetben válaszd ezt a megoldást,de ha úgy érzed csak ez segít..... én mondjuk soha nem hánytattam magam inkább szenvedtem bár tudom hogy amikor magától kijött mekkora megkönnyebülés volt,de ne felejtsd el a következményeit sem nem csak a fogakat roncsolva a sav hanem a gyomorszájat és a tokrot is tehát ha ilyet teszel utánna rengeteg tejet inni vagy joghurtot enni stb,hogy a vas ne a szervezetet fehérje készletét bontsa le! Egy dolog amit tarts észeben most a te és a pocaklakó egészsége a legfontosabb,ha úgy érzed kezdesz fáradni vagy rosszul vagy pihenj le, aludj vagy csak egyszerűen kényelmesen elhelyezkedve nézd a tv-t, marhára ráér az a 2-3 tányér a mosogatóban és a pókháló sem fog elszaladni a sarokból, lesz még bőven időd ilyen dolgokért agybajt kapni de annak nem most van az ideje,nekem pár napja mondta egy barátnőm hogy: nyugi nincs bekamerázva a lakásod hogy mindenki lássa te is csak emberből vagy :-D
2013. aug. 4. 17:06
Szia "Kismanóm"!Hogy vagy? Én nem jól!Ma vagyok 9 hetes,és a délelőtt viszonylag jól telt,de a délután annál rosszabb.Már három hete szenvedek,azóta éhséget nem éreztem,csak legyűrök valamit,amiről a leginkább elbírom képzelni,hogy meg tudom enni.Teljes mértékben együtt érzek veled.Én 20 perce hánytattam meg magam,még az ebédből jött jó sok savval.Nem látok más megoldást ilyenkor,csak azt ,hogy ki kell hánynom.Most jobb egy kicsit.A gyerkőceim főztek pudingot,most az jól esett,hideg volt és finom.A hánytatás előfordul 2-3 naponta.Igaz hogy utána fáj egy kicsit a torkom,de hamar elmúlik,és a fogmosás segít a fogaimat is megvédeni.Valószínűleg a 12.hétig ezek a tünetek jelentősen enyhülni fognak.Nem hiszem,hogy mindjárt a gyengeségedre kéne fognia néhány hozzászólónak.Eltudom képzelni milyen lehet ilyen közérzettel gyárban dolgozni,ráadásul van ez a meleg is.Én itthon vagyok mert három gyermekünk van,de így is megerőltető minden nap,mert főzni ,mosni takarítani ugyan-úgy kell,ráadásul az ételt alig bírom megkóstolni is,már az illatoktól rosszul vagyok,de hát a többieknek nincs hányingere,nekik enni kell.Azután meg van a nagy kert ami folyamatos munkát ad,úgy mint befőzés savanyítás stb.Tarts ki,hamarosan javulni fog a helyzet.Az aranyér pedig nem törvényszerű,én három gyermeket szültem,és egy aprócska aranyerem sem volt,és nem közlekedtem lökhajtással sem.Sírni még a hányás miatt még nem sírtam,de toporzékoltam már mérgemben,mert ha az embernek nem jó a közérzete,bizony nagyon nehéz helytállni,és ezt csak az tudja akinek vannak kötelességei.Száz szónak is egy a vége,együtt érzek veled,és kitartás.Remélem néhány hét múlva már sokkal jobban leszel.Üdv: Timi
2013. aug. 2. 13:55
1x 2x jól vagyok,olyankor meg is ilyedem,hogy minden rendben van e,most meg mièrt nincsenek tünetek egyáltalán.De aztán jön a vèg. Kibirom èn csak nehèz igy dolgozni egy gyárban.Persze nem lehetetlen. Csak az èrdekelt ,más is igy èrez -e vagy èn tulzom el. Kicsit ugyèreztem mikor nehezen akartak táppènzre venni ,hogy adoki szerint tulzok. Azèrt hozzá teszem nem voltam táppènzen már vagy 6 ève.
20. nadry (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. aug. 1. 10:09

Szia!


Nekem a 7 héttől a 4. hónapig terhességi vészes hányásom volt ami azt jelentette, hogy 24 órás rosszulléteim voltak, se enni se inni nem tudtam, csak feküdtem és hánytam..majdnem korház lett a vége. Aztán 4 hónaptól megszűnt:)))

Kitartás!!!

2013. júl. 31. 22:16

Én mindkettőnél hánytam még a szülőágyon is. A 6. héten elkezdődött, és amíg terhes voltam addig tartott is. Naponta 5-7 alkalommal pakoltam ki. És folyamatosan rosszul voltam.

Ha keveset eszel, attól csak több lesz a gyomorsavad. Olyan dolgokat kell enned, ami felszívja a savat. Kenyeret, de a héját ne. Ne egyél olyat, ami eleve savas.

18. cicakaktusz (válaszként erre: 6. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 22:10
Az anyám volt így mindhárom terhessége alatt. Végig csak sós kenyeret tudott enni, az maradt meg benne, semmi más.
2013. júl. 31. 21:08
Elsővel 16hétig állandó hányingerem volt de 2x hánytam csak Vele. Másodikkal 20.hétig éjjel-nappal hányingerem volt csak amikor ettem akkor nem. Napi2x hánytam is :S De már csak szép emlék.Na meg imádtam terhesnek lenni még a panaszokkal együtt is :D
16. katie_rose (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 20:28

17 és fél hétig tartott nálam. Pocsék volt,de "jó ügyet szolgált" :)))

Nekem abba kellett hagynom miatta a reggeli kávézást. Illetve az is segíthet ha más időpontban veszed be a terhesvitamint (ha szedsz),mert néha fokozza a rosszullétet!

Egyél ropit és igyál szénsavas ásványvizet! A kóla is jó,csak azért annyira nem egészséges,hogy minden nap azt idd :D

15. vikucka (válaszként erre: 6. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 19:39

Csak túlélni lehet. A terhesség végén jön az aranyér, itt irták többen az inkontinencia, a böfögés, a székrekedés, vagy épp hasmenés. És persze a szülés sem épp fájdalommentes.


Próbáld meg túlélni, ha segit, igyál kólát (nekem az segitett a rosszulléteimen, meg a csoki, plusz aludtam egy csomót!)

14. babszibobó (válaszként erre: 13. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 18:31
Nyugtasson a gondolat, hogy ez nem egy végleges állapot...és igencsak szép eredményt produkál
2013. júl. 31. 18:27
Megpróbálok mindent,szeretnènk a babót!! Ès akkor a hánytatást befejezem... köszönöm mindenki válaszát!!
12. babszibobó (válaszként erre: 10. - Emmaszabo22)
2013. júl. 31. 18:27

De te úgy veszem ki a hormonoktól letteél érzékeny sírós, a fórumindító meg mert nem bírja...a kettő nem ugyanaz...

Én is elbőgtem magam minden romantkus, szép apróságon, iszonyat hamar ideges lette, de amiatt nem sírtm, mert rosszul voltam, pedifg nagyon rosszul voltam:-(

11. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 18:27

Hanytatni felesleges magad, jon az magatol, ha kell.

Nalam egyszer okozottbajt, de csak azert,mert nemereztem ,mikor laktam jol... En sajnalom ahhoz a kajat, hgy kihannyam,ha nem muszaj... Ha muszaj,akkor meg nem kellvisszatartani, ennyi :)

2013. júl. 31. 18:24
14. hétben járok és a 12. hétig napi 24 órában erős hányingerem volt,állandóan aludtam volna és mindenen sírtam. A 12. héttől pedig olyan migrénem van,hogy majdnem hányok,persze gyógyszert nem merek bevenni. Már nem sírok mindenen, de nagyon hamar megharagszom,állandóan felhúzom magam és dühöngök,de kb. a nagy semmin.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 18:23

Kitartaaaas! Valakinel az eleje car, valakinel a vege(en) valakinel az egesz, ugyhogy nyugi! Elmulik :))

Lelkileg,hafelkeszulten varod a babat es tudatalatt nemtartasz semmitol,akkor normal esetben kevesebb tunettel talalkozol.

Boldog babavarast!

8. babszibobó (válaszként erre: 6. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 18:22

Nehézd, de kapard össze magad...sírni, miért, a hányás miatt, úgy hogy tudod mi az oka (hányás közben nekem is csorgott a könnyem, de utána nem sírtam, pedig néha már remegtem), szreintem nem


Hánytatni...szétmaraod a savvala torkodat plusszba+ a fogaidat is...elég a spontán hányás is bőven ennek, nem kell még plusszba is...a babának konkrét nem ártasz vele, de fölöslegesen kínzod magad...aminek kell úgyis kijön, ami meg nem az nem is baj..


Büfi...ismerős...beleillettem volna egy amerikai zabaparádé hangeffektjlébe


Ja és ha már itt járunk egy idő után gázhajtással közlekedtem....


ÓÓÓ és a vége felé tüsszentésnél más is kijött néha....ott lent

7. simple (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 18:22
Én is voltam egyszer terhes egy rövid ideig. Hát én olyan rosszul voltam, hogy azt hittem meg sem maradok. Reggeli rosszullét? Folyamatosan hánytam, mindig mindenhol, vonszoltam magam mert jártányi erőm sem volt. Már az ágyból kikelni is megerőltető volt.
2013. júl. 31. 18:18
8. Hètben járok. Iszonyatos hányinger ès èmelygès van rajtam. A doki alig akart táppènzre venni, hogy hát korai,ès hogy hát ez ilyen. :o Ètem èn.De sokszor már annyira rosszul vagyok,hogy ledugom az ujjam talán ártva evvel a babának vagy maganak. Rengeteget sírok,sokszor ugyèrzem nem bírom tovább.Szègyellem is hogy èn vagyok az egyedüli aki ilyen kínkènt èli meg!! :( Hihetetlen de semmi sem használ ami másnak csillapít nekem az is savat csinál. Könnyüt ès keveset szinte semmit nem eszem ,de az is savkènt jön ki. Nemtudom irhatnám mèg a többi kellemetlensèget pl hogy akkorákat kell büfiznem,nèha olyan rosz a közèrzetem mintha eljött volna a vèg... de lehet jogy tènyleg èn vagyok ennyire gyenge? Ha pedig más is,adjon kèrem tanácsot hogy èlhetö ez túl?
5. vikucka (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 18:14

14. hétig hánytam, mint a lakodalmas kutya, és enni nem birtam. Utána már csak enni alig birtam. A 9 hónap alatt nem ettem egy jóizűt... Na most persze tudnék.


Kitartást. szerintem a nagytöbbségnek kin, csak "ciki" beszélni róla / panaszkodni!

4. babszibobó (válaszként erre: 1. - Kismanóm)
2013. júl. 31. 18:11

Első terhességem alatt 36 hétig hánytam

Második terhességem alatt 20 hétig felfordult a gyomrom még az amúgy kellemes illatoktól is, de nem hánytam, bár néha azt kívántam, hogy akkor inkább jöjjön ki


Első terhességémnél nem fájt a fejem, a másodiknál 4 hétig elég kellemetlen volt


ELső babámnál a hátam fájt borzalmasan, a másodiknál idgbecsípődésem volt a lábtövemben, néha emiatt mozdulni sem tudtam üvöltés nélkül...


Egy ember, két várandosság, homlok egyenst más tünetek....ez a része nem kellemes...de most van két csodás KisPasim


Kitartás

2013. júl. 31. 18:02
9 hónapig tartott a folytonos erős hányinger, gyomorégés, stb...ha ettem, azért, ha nem, azért. :(
2013. júl. 31. 18:01
Nekem is kín volt,az első 3 hónapban.Aztán mintha elfújták volna...:))
2013. júl. 31. 17:59
Csak nekem kín ennyire a terhessègi rosszullèt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook