Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen állami támogatásra vagy kedvezményre vagyok jogosult, két kisgyermeket egyedül nevelő édesanyaként? fórum

Milyen állami támogatásra vagy kedvezményre vagyok jogosult, két kisgyermeket egyedül nevelő édesanyaként? (tudásbázis kérdés)


3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - A97b9a4e4e)
2013. júl. 31. 17:08

A gyermekvédelmi sem biztos.....

lakásfenntartásit család is megtudja igényelni..

mivel minden segély jövedelmfüggő,szerintem menj be az önkormányzathoz és ott segítenek :)De a neten is egy csomó infó fent van érdemes utána nézni minél mennyi a határ,ne menj feleslegesen...de a gyerektartást is beleszámolják a jövedelmbe,és addig míg arról nincs határozat,vagy a gyerekekről jogerős bírósági ítélet,hogy hová lettek elhelyezve,addig nem is nagyon fognak segíteni....ez van sajnos,szigorítottak mindenhol,de egy próbát mergér.....Az állam gondoskodik egyébként arról,hogy mindenhol falba ütközzön az ember....

2013. júl. 31. 17:03

Szia! Szerintem keresd fel a helyi önkormányzat szociális ügyekkel foglalkozó osztályát, ott majd részlesen elmondják mi jár neked és mi nem.

Gyermekvédelmi támogatás az biztosan jár, ingyenes vagy 50%-os étkezés ovisoknak, iskolásoknak, ingyenes tankönyv, meg azt hiszem átmeneti segély is igényelhető, illetve lakásfenntartási támogatás.

1. Ezti
2013. júl. 31. 15:57
Milyen állami támogatásra vagy kedvezményre vagyok jogosult, két kisgyermeket egyedül nevelő édesanyaként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook