Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Valakivel volt már hasonló? (Darázscsípés) fórum

Valakivel volt már hasonló? (Darázscsípés) (tudásbázis kérdés)


26. *MysticMyra* (válaszként erre: 25. - Gigi>)
2013. aug. 1. 15:26

Vetett rá egy pillantást, de meg nem fogta, nem nézte alaposan.

Annyit tanácsolt várjak, hátha betudnak valamikor szólítani. Ezt egy öt hónapos gyerek mellett nem tudtam megtenni. :\ Mivel a hirtelenben nem tudtam kire bízni.


Most délutánra elkezdett lelappadni, bár még duci, de most már inkább lábujj formája van, nem pedig krumpli. :)


Köszönöm! :) Igen, nyitott szemmel kell járni. Azóta én is lesem, mi van alattam.

25. gigi> (válaszként erre: 16. - *MysticMyra*)
2013. aug. 1. 10:59
Legalább rád néztek? Ettől az időpont mizériától meg kiráz a hideg.Ha baja van az embernek,akkor is ragaszkodnak a hülye előírásaikhoz. Gyógyulj meg mielőbb,aztán legközelebb nézzük meg mindketten mi van a lábunk alatt :)
24. *MysticMyra* (válaszként erre: 21. - Ittmost)
2013. aug. 1. 07:38
A vizesedes, dagadas valtozatlan. Neked fokozatosan ment le? Mert ez olyan mint tegnap este volt. Viszket, dagadt, csak most mar nem zsibbad. De hajlitani valtozatlanul nem tudom.
23. *MysticMyra* (válaszként erre: 19. - Dejavu77)
2013. aug. 1. 07:36
A fullankra viszont nem emlekszem, csak arra, hogy kicsi.
22. *MysticMyra* (válaszként erre: 19. - Dejavu77)
2013. aug. 1. 07:35

Igen, nekem is ez a furcsa. Hogy akkor semmi sem tortent szinte, aztan majdnem egy hsttel kesobb meg elojon.


Mara ugyanolyan mint volt, bar a zsibbadas elmult. Egesz ejjel vizesruhaztam.

Az a legszomorubb, hogy nem foglalkoznak az emberrel. A borklinikan szo szerint azt mondtak ez normalis, ne fujjam fel a dolgokat. Hiaba mondtam, hogy de nem most csipett meg.

De bezzeg ha valami komoly lenne a vegkimenetele nem gyoznek mondani, hogy de miert is nem mentem azonnal, mire vartam...


Koszonom. :)

21. ittmost (válaszként erre: 17. - *MysticMyra*)
2013. aug. 1. 05:54

Igen,nekem is 5 nap kellett,mire rendbejött. Kalcium,fenistil gél,meg borogatás.

Tényleg ijesztően tud kinézni és fájni.

20. andi6020 (válaszként erre: 7. - Annette)
2013. aug. 1. 00:24
Vannak itt tévhitek bőven? Az eceten kívül semmilyen új információt nem mondtál.
19. dejavu77 (válaszként erre: 16. - *MysticMyra*)
2013. aug. 1. 00:02

Sajnálom, hogy nem segítettek. :( Az jutott még eszembe, hogy esetleg a homeopátiás golyókkal is lehet próbálkozni. Amikor terhes voltam, nagyon dagadtam a méhcsípésektől, akkor nekem bevált.


Ami nagyon fura, hogy napokkal később jelentkeztek a tüneteid. Szerintem ne hagyd annyiban!


Milyen volt a fullánk amit kiszedtél? Horgas végű vagy egyenes?


Egyébként pedig jobbulást!!! :)

18. Cippora (válaszként erre: 17. - *MysticMyra*)
2013. júl. 31. 22:48
Ne várj...már én is kétségbe voltam esve,mert teljesen fel volt dagadva a bokám ahol megcsípett,be volt lilulva,és le bírtam volna vakarni a bőröm annyira viszketett...de ez normális,bár kellemetlen,és végül elmúlt.
17. *MysticMyra* (válaszként erre: 15. - Cippora)
2013. júl. 31. 21:44
Nha akkor egy nap alatt nem varok csodat. :/
16. *MysticMyra* (válaszként erre: 14. - Gigi>)
2013. júl. 31. 21:44

Nem lattak el, mert darazscsipesnel ez normalis reakcio lehet, tehat nem surgos, es ugye nem volt idopontom.


Most borogatom, aztan ha nem tortenik semmi valtozas, holnap visszamegyek a haziorvoshoz.


Koszonom egyebkent. Megallt a dagadas, de eleg szepen felvizesedett. Meg alatta is boven ki tudom tapintani, mozgatni meg nem nagyon tudom.

15. Cippora (válaszként erre: 1. - *MysticMyra*)
2013. júl. 31. 17:29
Igen,nekem is ez volt egy hónapja.Ez nem allergia.Hideg vizes borogatás,fenistil,és nekem kb 1 hét alatt jött helyre.
14. gigi> (válaszként erre: 13. - *MysticMyra*)
2013. júl. 31. 15:41

Azért majd oszd meg velünk is,mit mondtak neked.

Sok szerencsét.

13. *MysticMyra* (válaszként erre: 11. - Gigi>)
2013. júl. 31. 15:36

Azért vagyok értetlen, mert majdnem egy hétig semmi sem történt.

Az allergiát ezért ki is zárták.

Most több helyre telefonáltam, négytől van bőrklinikán rendelés, elmegyek, aztán meglátjuk mit mondanak.

2013. júl. 31. 14:54
Nemrég hallottam a tv-ben, hogy semmit nem ér a calcium csípésre, allergiára, ez csak tévhit és Magyarországon kívül sehol nem alkalmazzák. Érdekes. Nekem légúti betegségeknél írják fel a calcimuscot, csípésre még nem próbáltam. Arra allergiagyógyszer, ha muszáj. Végülis nem ártunk vele, de ez a semmit nem ér dolog új.
11. gigi> (válaszként erre: 10. - *MysticMyra*)
2013. júl. 31. 14:46
Nem lehet,hogy méreganyagból több szívódott fel mint kellene?
2013. júl. 31. 14:14
Hmmm... annyit mondtak, hogy borogassam meg napi 2x1 calcium. En ezt nem ertem. Azota meg dagadtabb es zsibbad is.
9. gigi> (válaszként erre: 5. - Dejavu77)
2013. júl. 31. 12:42
Szívesen:) Alkalom adtán próbáld ki,bár sosem legyen rá szükséged.
8. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - *MysticMyra*)
2013. júl. 31. 12:30
Volt bizony..Nekem olyan lett mint ha megégett volna..Pár napra rá iszonyatosan fájt..Azóta rettegek meg ne csípjen egy se..
2013. júl. 31. 12:30

Huu vannak itt tévhitek bőven úgy látom.. A szüleim hobbia a méhészet, szóval van kis tapasztalatom a csípésekkel :D Valószínűleg méh csípett meg, mert annak szokott a fullánkja a bőrben maradni, a darázs vissza tudja húzni a fullánkját, illetve először inkább csak harapni szokott. Lehet hogy allergiás vagy a csípésre, vagy nem megfelelően kezelted. Igyál kalcium pezsgőtablettát, hideg vizes borogatás, és ha túl vagy rajta érdemes lenne egy allergiatesztet csináltatnod.

Még annyi, hogy a méhcsípés savas, ezért hagymát kell rá tenni, a darázs mérge pedig lúgos, ezért arra ecet kell.

2013. júl. 31. 12:26

En is szedem a calciumot, alapjaraton, mert szoptatok.


Koszonom a valaszokat, akor gondolom nekem is antibiltikumot fognak felirni. :/ legalabbis remelem hogy meguszom ennyivel.

5. dejavu77 (válaszként erre: 4. - Gigi>)
2013. júl. 31. 12:26

A darázs is szúr, nem harap. :) Csak többször képes rá, míg a méheknek 90%-ban kiszakad a fullánkja. Ha a kérdező szedett ki fullánkot, akkor igazad van, inkább méh volt. De a "rutintalan" benézhet fullánknak mást is, a darázscsípés után szokott barna csőféleség maradni a sebben.


Érdemes elolvasni a Wiki idevonatkozó részét a darázs veszélyességéről. Mindenre rámászik, ami szerves. Hozza-viszi a kórságokat.


[link]


A vöröshagymás tipp nagyon jó ötlet, még nem is hallottam. Köszi! :)

2013. júl. 31. 12:14
Pont tegnap történt velem ugyanez.Méh csípett meg,mert a darázs az harap.Fiam kiszedte a bent maradt fullánkot,majd gyorsan kis szelet vöröshagymát a lábujjamra gézlappal ráerősitettük.Calcium tablettát ittam tegnap több alkalommal.Szerencsére nem vagyok allergiás,így más teendőm nem volt.Este felé már kezdett viszketni,de nekem nem vizesedett igaz még épp csak 1 nap telt el.Fenistilt tettem rá,és most nyugalmi állapotban van,bár a csípés helye kissé dagadt.Eddig még engem sem csípett meg sosem méhecske.
3. vecus (válaszként erre: 1. - *MysticMyra*)
2013. júl. 31. 12:13

Szia!


A páromnak volt ilyen bár nála pár órán belül jelentkeztek ezek a tünetek.

Egyből ügyeletre mentünk ahol a doki azt mondta hogy a darázs fertőzött volt és nem allergiás reakciója van.

Kapott rá antibiotikumot.

Mi jegeltük még a doki előtt és az egész jó volt rá megállította a duzzadást.

2. dejavu77 (válaszként erre: 1. - *MysticMyra*)
2013. júl. 31. 12:12

A kislányom is így járt kb egy hónappal ezelőtt. Darázs csípte meg, rögtön adtam neki Calcimuscot, Aerius, de pár nap múlva (egy éjszaka alatt) úgy feldagadt, hogy szétrepedt a bőre. :( Őt a kézfején csípte meg, de az ujjai is úgy feldagadtak, hogy nem tudta hajlítani őket, az ízületei nem kidomborodtak, ha bemélyedtek a felvizesedés miatt.


Az orvos antibiotikum kúrát adott, (a Calcimusc és Aerius mellé) attól 2 nap alatt rendbe jött, de persze végig kellett szedni az 5 napot. Az öreg doktor bácsink szerint fertőzött volt a darázs. A gyerekem nem allergiás a hangyasavra, volt hogy 6 méhszúrást kapott, s még a helye sem látszott 10 perc után.

2013. júl. 31. 11:59

Sziasztok.

Mielőtt bárki azzal kezdené, hogy "Menj orvoshoz" és társai, elöljáróban megjegyzem, tervezek, de csak délután van rendelés (háziorvos) és egyéb helyre fogalmam sincs ezzel hova fordulhatnék.


Július 25-én, életemben először megcsípett egy méh vagy egy darázs. Én nem tudom megkülönböztetni. :\

Semmi nem történt. A fullánkot kiszedtem, én úgy láttam az egész kijött. Kicsit zsibbadt, minimálisan megdagadt, de fél óra múlva már nem is éreztem. (Lábujj.) A csípés helyén van egy lila seb rész, mintha megkarcoltam volna, de ez már az első pillanattól kezdve ilyen volt.

Ma, július 31-én éjjel arra ébredtem, hogy viszket. Hát megdörzsöltem. Délelőtt is viszketett, mostanra pedig teljesen feldagadt, elvizesedett. Nem tudom behajlítani, annyira vizes. Továbbra is viszket.


Valaki tudja ez mitől lehet? Esetleg volt valakivel hasonló? A tünetek jelentkezhettek hat nappal később?

Mit kellene vele csinálnom, hogy abba maradjon a puffadás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook