Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyenek a német emberek általában? fórum

Milyenek a német emberek általában? (beszélgetős fórum)


11. Annie1130 (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2014. ápr. 23. 20:10
Jòl titkolták ezt előttem eddig... :)
2014. ápr. 23. 19:22
a ffiak nagyon csinosak ...
9. michelle.r (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2013. aug. 2. 10:37

Az elejét olvasva egészen ráismertem szép hazánkra :o))


Az én személyes tapasztalatom az, hogy pl. az osztrákokkal ellentétben őket nem zavarja a koránt sem tökéletes nyelvtudásom. Még ha egymás között úgy is beszélnek, hogy alig értem őket, hozzám fordulva hajlandóak "németre" váltani ;)


Tudom, hogy nem szeretnek a bankban, a hivatalban, mégsem morognak mint itthon, mert tudják, hogy abból kapják a fizetésüket, amit én ott elköltök.

8. xochipilly (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2013. aug. 1. 16:20
A nök 4 órás munkaidejét átvehetnénk tölük :( Egyébként a magyarok is egyre inkább így állnak az idösekhez: 1. Haljon már meg, kell a háza 2. Megtürjük mert szép kis nyugdíjat kap mi meg úgyis munkanélküliek vagyunk.( A saját anyádról/apádról van szó te tirpák... ) szóval érzéketlenségért nem kell Németországig menni. A lengyeleket nem hiszem hogy überelik barátságtalanság kategóriában
7. Annie1130 (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2013. aug. 1. 10:46
Egyetértek!Nekem is hasonló tapasztalataim vannak.
2013. aug. 1. 10:43

Nem mindegyik kedves, sőt.

Én itt dolgozom, van aki tényleg ismeretlenül is segít, de van aki még azt sem engedi meg hogy 5 percre az autóval az ő háza elé állj mert rendőrrel fenyegetőzik.

Csak kivülről tűnnek empatikusnak ám a legtöbb főleg az idősek otthonában vagy a kórházban dolgozók java része azt sem tudja mit jelent kedvesnek empatikusnak lenni egy idős emberrel, a családtagok meg alig várják hogy az idős hozzátartozójuk meghaljon és egy pohár vizet nem adna neki inkább megfizet egy külföldit mint hogy neki kelljen vele bajlódnia. A legtöbb is csak a protokol miatt telefonál és látszólag érdeklődik közben várja a pénzt.

Amúgy jókedélyüek a legtöbbje alkoholista. Náluk elfogadott dolog munkaebédnél meginni 1-2 pohár sört, és még később is 1-2.

Legtöbbje látszólag ápolt holott van aki a füdést is csak hírből ismeri.Sokuk zsugori. Viszont hamar cserélnek és dobnak ki használható dolgokat, nagyon a 2 véglet vagy sporolnak ezerrel vagy pocsékolnak.

Analfabéták alapvető dolgokban pl. míg náluk megszokott hogy te magad fested ki az otthonod és nem hívsz szakembert addig ő azt se tudják hol kezdődik az ecset és hol végződik. Nem csak azért hívnak szakembert mert megtehetik hanem mert nem értenek hozzá.

Egy jól müködő tásradalom ahol mindenki a másik alá dolgozik még se stresszelnek dolgozik agyon magukat, jól élnek. Náluk a munka vége a munka végét jelenti nincs túlóra vagy egyebek mert a német egyből lázad, a cégek nem vágják át a népet mint odahaza 4 órás munkaidő bejelentéssel majd 8 órát vagy többet dolgoztatják őket minimális fizetésért.

Itt a nők 4 órát dolgoznak gyerek nevelés mellett, és még a nyugdíjasok is simán dolgoznak napi szinten ha akarnak.

ÉS még sorolhatnám...

2013. júl. 31. 19:15
kedvesek
4. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2013. júl. 31. 19:12
Általában németül beszélnek, de lehet, hogy ez csak az én tapasztalatom:)
2013. júl. 31. 11:56

Egyáltalán nem precízek, mint amilyennek képzelik őket!Nagy cégek is elképesztő bakikat vétenek az üzleti etikettben. A felkészültség és a precizitás illúzióját azért tudják megőrizni, mert pl. egy családi vállalkozásban a férj azt mondja az ügyfélnek a telefonban:"Nem tudom, hogy megtörtént-e az utalás, meg kell érdeklődnöm a könyvelési részlegen."( vagyis a feleségétől) :)


A jómódúak is hetente max. 1-2-3 alkalommal fürödnek, egyébként meg cicamosdás...tehát az én sztenderdjeimhez mérten koszosak. Persze ez nem azt jelenti, hogy látszik is rajtuk.


Nyugat-Németországban relatíve jól öltözöttek, kedvesebbek, udvariasabbak, keleten kevésbé.


Ezek a személyes megfigyeléseim.

2013. júl. 31. 11:48
kedvesek, vidámak
2013. júl. 31. 11:44
Olyan jellemző tulajdonságokra lenne szükségem, mint hogy például az angolok udvariasak, de nagyon ridegek stb. Szóval ilyen általánosságok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook