Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik tanfolyammal megyek valamire? fórum

Melyik tanfolyammal megyek valamire? (beszélgetős fórum)

9. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. júl. 31. 08:13

Ezért mondom, hogy ez nagyon kiszámíthatatlan.


Volt aki mesélte nekem hogy be akart kerülni egy helyre, volt is ismerőse, de egyelőre még nem tud neki segíteni. Mert ott tornyosulnak az önéletrajzok (mind protekciós!!), és az kerül be hamarabb akinek az ismerőse a legjobb pozícióban van. Ezért nagyon nehéz találni munkahelyet, ha még meg is hirdetnek állást, főleg azért, mert a szabályzat így kívánja meg.

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Tücsimücsi)
2013. júl. 31. 08:05

Mert ismerték, megismerték és elégedettek voltak vele, de ugye egy külsős jelentkezőnek nincs arra módja, hogy megmutassa mit tud és, hogy milyen.


Én jelentkeztem már Önkormányzathoz és nem vettek fel, pedig mindenem meg volt, amit kértek....


Sőt CBA-ba sem vettek fel. Itt meg is kérdeztem, hogy bankba jó vagyok ide nem? A válasz az volt, hogy IGEN.

7. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. júl. 31. 08:01
Abban viszont maximálisan igazad van, hogy bankba általában feltétel a diploma.
2013. júl. 31. 07:59
Ismerek olyat is aki 3 éve ment dolgozni az Államkincstárba, és csak közgáz érettségije van, 38 éves. Nem is akar diplomát.
5. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. júl. 31. 07:55
Egy ismerősöm közhasznú munkás volt a Polg.mesteri hiv.-ban aztán elment valaki és őt hívták a helyére egyelőre határozott idejű szerződéssel. Nincs diplomája, csak érettségi.
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Tücsimücsi)
2013. júl. 31. 07:43

Nem, nem ezt mondtam, írtam:)


Én csak a saját "szférámből" indulok ki. Bank.

Ha jelentkezik egy OKJ-s és egy diplomás végzettségű ugyan arra a munkára, akkor tuti, hogy a diplomást választják, akkor is ha esetleg nem olyan rátermett, mint az OKJ-s.


És igen tudom, hogy 20 éve az OEP-hez elég volt a 8 éltalános, 10 évvel ezelőtt az érettségi, most meg már diplomát kérnek.

3. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2013. júl. 31. 07:25

Mondjuk egy ismerősöm épp tegnap mondta hogy nem talál állást , mert túlképzett diplomával. Na....???



Szerinted OKJ-s végzettséggel nem alkalmaznák. Erre csak azt tudom mondani Neked: teljesen mindegy a végzettség, ha befolyásos ismerős van, be tud kerülni bárhová. Akár diplomás, akár OKJ-s.

Persze jobb, ha van diploma, de manapság nem feltétel. Sok olyat ismerek, aki bekerült egy helyre köztisztviselőként, és azután iskolázták be (felsőfokú TB, gazdasági főiskola), szóval jól járt.

De olyan helyek is vannak ahová inkább felvesznek érettségizettet különböző tanfolyamokkal, mert nem kell neki annyit fizetni és simán el tudja végezni ő is azt a munkát.

2013. júl. 31. 07:13

Így nem biztos, hogy sok választ fogsz kapni. Nekem sincs lövésem sem erről a 2 "szakmáról".

Hogy melyikkel fogsz többre menni? Ezt neked kellene tudnod. A tanfolyamokat úgy kellene megválasztani, hogy előtte körül nézel a munkaerő piacon, megnézed a hirdetéseket és azt is, hogy ha van ilyen kereslet, akkor te az összes feltételnek megfelelsz e.


Szerintem mindkettő jó valamire, de nem hiszem, hogy egy sima OKJ-s végzettséggel fognak alkalmazni. Én azt figyeltem meg, hogy inkább diplomásokat keresnek az ilyen munkákra. Ha van diplomád és mellé elvégzed valamelyiket, akkor biztos van benne lehetőség, ha olyan helyen élsz, ahol keresnek épp ilyen "szakembereket".

2013. júl. 30. 23:55

Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó vagy személyügyi gazdálkodó és fejlesztővel? :/

Kérem csak az válaszoljon, akinek legalább egyikről van lövése, hogy mifán terem, milyen lehetőség van benne stb :)

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook